Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2009., 20:48   #21
Pozdrav svima,
imam 24 godine a prije godinu dana mi je dijagnosticiran kronični prostatitis. Simptomi su bili učestalo mokrenje te nesnošljiva bol u donjem dijelu trbuha.
Radio sam neke pretrage. Urolog kaže ultrazvuk pokazuje da je sve ok, urinokultura je pokazala ( kulture urina ostale sterilne), kulturu ejakulata ( izolirana saprafitna flora). Zahvaljujući povećanju opće kvalitete života ( prestanku pušenja, kvalitetnijoj prehrani, rekreaciji) bolovi su potpuno nestali. Međutim, i dalje imam problema sa učestalim mokrenjem. Internisti i urolog su mi rekli da je sve uredu te da ce to s vremenom nestati te da se stim nije potrebno više opterećivati.
No međutim, i dalje imam čest poriv za mokrenjem (neznam kako da ga se riješim) koji prerasta u psihički problem jer jedina stvar o kojoj razmišljam gdje god da odem ( kafić, fax, disco, kino) je to gdje se nalazi wc. Inače sam zadovoljan svojim životom, onime što sam postigao, ljudima oko sebe te osim ovoga nemam nekih drugih problema.
Zanimali bi me vaši savjeti te ako je netko imao sličnih iskustava?
NiN_o is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 18:15   #22
Bok Nino! Sasvim te kuzim, meni su 2003 ga diagnosticirai i imam faze kad je boje, faze kad je gore, trudim se ne mislit na to, meni je problem da me pecka dosta dok mokrim, jace bolove nemam. idem cesto radit bris pa ako ima neka bakterja lijecim ju i tako u krug. nekog posebnog lijeka nema nazalost.
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 21:47   #23
-dinocroatia

A možeš li mi reći pošto nažalost imaš više iskustva kakvu je hranu bolje koristiti, koja pića da konzumiran. Općenito neke praktične stvari pošto sam svome doktoru postao dosadan a na netu tesko to mogu pronaci. Zahvaljujem.
NiN_o is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 15:06   #24
Quote:
NiN_o kaže: Pogledaj post
-dinocroatia

A možeš li mi reći pošto nažalost imaš više iskustva kakvu je hranu bolje koristiti, koja pića da konzumiran. Općenito neke praktične stvari pošto sam svome doktoru postao dosadan a na netu tesko to mogu pronaci. Zahvaljujem.

Nemoj pit hladno, gazirano, osobito ne pivu i alkohol tj. ništa osim sokova i vode. ti imas simptome stalno stalno il imas faze kad si ok.?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:07   #25
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Nemoj pit hladno, gazirano, osobito ne pivu i alkohol tj. ništa osim sokova i vode. ti imas simptome stalno stalno il imas faze kad si ok.?
A najgore mi je par dana poslije vikenda kada idem vani, pa se popije malo ( nemogu tada pit vodu i cajeve) te kada su prehlade i kada je vani hladno. Urolog me krkao ciprofloxacinom, ništa nije pomoglo, ma bitno je da više nema skoro nikakvih bolova u zadnja 2 mjeseca, samo što imam prečest poriv za mokrenjem, neznam kako da to liječim??
NiN_o is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:10   #26
........

Dobar dan svima,
Imama 26 godina i muče me slični problemi kao i Vas osim što uz Kronični prostatitis bolujem od Chronove bolesti ali u zadnje vrijeme simptomi i problemi vezani za Chrona su zanemarivi i nema ih nikako, jer sam makar to uspio iskontrolirati,ali strašne tegobe mi zadaje kronični prostatitis.
Problemi su počeli prije par godina kada zbog zbunjenosti i mišljenja da mi učestalo mokrenje dolazi od Chrona, nisam posjetio urologa. Nakon godinu dana patnje otišao sam i našli su mi dvije vrste bakterije ( bris uretre i spermokultura, standardne, ureaplasma urealiticum i još jedna ne sjećam se koja ) i koje sam liječio antibioticima i bakterije su očišćene. Simptomi mi još uvijek zadaju probleme i vrate se povremeno, čak i kada nema čestih mokrenja osjetim neku napetost i žarenje. Ljeti ne mogu niti da se okupam u moru kako treba što mi najteže pada.... Sada zadnje javljanje simptoma bilo je prije mjesec dana, napravim redovnu pretragu, bakterija nema kao ni zadnja tri pregleda, urolog kaže terapija Hiramicin, prostamol i pijem Vrbovicu... Nakon terapije hiramicinom manje od tri tjedna i kada glavni simptomi nestanu javi se nešto što mi neda mira i neda mi da se opustim nikako...
Ovo je ukratko, a ako netko može pomoći i ima neki savjet unaprijed zahvaljujem...
pozdrav
roninLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 11:39   #27
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Uf, i ja sam imao problema sa prostatom, nakon svega prođenog uspio sam riješiti kronični prostatitis, uglavnom sam trošio biljne preparate - conprosta i sl., čajevi, odbacio kiselo totalno, gazirana pića, alkohol, pio sam običnu vodu na silu u velikim količinama, piškio ko hidrocentrala, pazim se da ne sjedam na hladno, čarape mijenjam ćim primjetim da su mokre...i tako već dvije godine sve pet, a vukao sam to godinama.
e ja ima isto problema s prostatom. Kao i ti pokušavam rješiti problem čajevima (vrbovica, uvin minimum 1.5l), pijem vode minimum 1.5 litre (isto piškim ko hidrocentrala), pravim si kupke(temp. minimum 40 stupnjeva), koristim urosal ali i pijem antibiotik Citeral vec 4mj. U početku sam mislio da ce to nestati lijekovima ali nije. Kad sam skontao da je vrag odnio šalu krenio sam ovim udarnim tempom te se pridržavam toga sad vec mjesec dana. Kontam da je to dugotrajan proces ali me sekira kada mi zna biti nekoliko dana ok a onda mi se odjednom vrate poteškoće. Zanima me koliko dugo si se liječio, da li si koristio antibiotike, da li su ti se ponekad vraćali simptomi?
hvala unaprijed na odgovoru i sorry na smetnji!!!
yagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:32   #28
Meni je dijagnosticiran kronični nebakterijski prostatitis prije dvije godine koji je očito posljedica bakterije.Problemi su krenuli sa stalnim mokrenjem,te nakon niza testova mi je nađen enterokok u urinu,u spermi ne.Šamarali su me sa antibioticima,bakterija je nestala,problemi su ostali.Bio sam kod "najboljeg"urologa u Zagrebu koji je samo napisao;higijensko-dijetetske mjere,te rekao vidimo se za šest mjeseci bez objašnjenja kakve su to dijetetske mjere.
Evo kako se ja borim sa tim:
1.ne pijem više kavu,alkoholna pića,gazirane sokove
2.pao sam na 5 cigareta dnevno,makar bi bilo najbolje prestati generalno
3.izbjegavam mlijeko(jedino sa žitaricama ujutro)
4.ne jedem masnu i "šarf" hranu
5.ne jedem kisele krastavce,salate sa octom

Šta pijem i jedem:
1.čaj od zobi(zob možete kupiti u svim Bio-Bio trgovinama,malo ga prepržite (5 velikih jušnih žlica za litru čaja)te ga kuhate u vodi 15min.,nakon toga ga pustite da se ohladi,procjedite i pijte ga umjereno(svakih sat vremena jednu šalicu)
2.za doručak jedem kojekakve žitarice,međuobrok neko voće
3.za ručak uglavnom kuhane varijante mesa,ribu,puno povrća...,integralni kruh(ne iz pekare,ne jesti koricu)
4.za večeru opet žitarice
5.uzimao sam tablete "saw palmetto" nekih 3 mjeseca, koje ima za kupiti u Bamapharm ljekarnama,cijena za pakiranje 495 kuna,ima ih za mjesec dana u pakiranju,i "conprosta" je ok.
6.nakon 6 sati navečer ne pijem ništa zato da me ne tjera na wc noću pa mirno spavam

Postavio sam pitanje doktoru da kakve veze ima "stolica" svojom tvrdoćom na prostatu,a majstor mi odgovori da nema.Meni što je "stolica" bila tvrđa to me više žarilo i tjeralo na mokrenje nakon toga.
Kada su ovako hladniji dani obavezno nosim windstopper tajice ispod hlača ili trenirke i kvalitetnije čarape.
Sex sa ženom barem 5 puta tjedno,ako ne onda drkica
Redovite kontrole urina,sperme,krvi,protoka urina(uroflow).
Uspio sam probleme svesti na minimum sa ovakvim naćinom života.
Možda nekom bude ovo od koristi.
pozdrav
bandit1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:25   #29
Smile

Bok!Evo i mojeg slučaja.Imam 24 godine,već se 3 godine borim s kroničnim prostatitisom!Neću sad pametovat al mi nije jasno kako nekima pomažu biljni preparati tipa conprosta, vrbovica dok se meni stanje od njih drastično pogoršava1!Urolog mi je dao objašnjenje da ti preparati nisu za upalu već za benigno povećanje prostate nastalo u starijim godinama!Meni je on propisao Urostat ekstrakt crvene djeteline koje obiluje ˝˝izoflavonima ˝˝,koje mi kolko tolko ublažuje upalu.Po meni najvažnija je dijetska prehrana koja svakom od nas teško pada!Znači izoflavoni su najbitniji ,nalaze se u sojinim proizvodima,al ne pretjerat sa sojom,ja radije koristim mahunarku slanutak umjesto soje koja isto, bar meni daje rezultate,integralne žitarice također koristiti!NE koristiti(alkohol,gazirano,čaj s kofeinom, kavu,jake začine, ,mliječne proizvode,ne pušiti!)Neka vrsta vegetarjanske prehrane!Yagi ,uvin čaj nije za upalu prostate,kopriva isto nekom može biti od koristi,a kupanje u vručoj kupci po meni može samo pogoršat stanje,radije toplu kupku koristi!Ovo su moja iskustva,znam da to ne vrijedi za svakog i da svaki lijek drugačije djeluje na nečije stanje!Daj Bože da bar nekom pomogne. Mnogo je toga ostalo nejasno liječnicima a pogotovo meni!Ako netko ima neka pozitivna ili loša iskustva koja još neznamo,nek podijeli sa nama!
Tin101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:38   #30
Nažalost oko te teme nečeš ništa pametno čut, glavno je provodit simptomatsko liječenje, tj. prema antibiogramu svako tolko provjerit mokraću, bris uretre i ejakulat i ako ima nešto liječiti, ne pit alkohol i hladno te držati noge na toplom i to je to. Sve što se kupuje po apotekama neće nikom niš pomoć nego će vam samo ispraznit djep...
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:49   #31
Na pogrešnom si putu

Kao prvo da ti kazem znam kako ti je. I meni je ista bakterija nadjena kao i tebi. Medjutim ja sam promjenio ljecnika (ovaj radi u bolnici i ima mnogo vise iskustva). On mi je rekoa ovako:

1. Ako se izolira bakterija a u supstratu (sekretu ili brisu ili sl.) ne prodanju Eritrociti onda ta klica (u tvome i mome slucaju nas prijatelj Enterococcus Faecalis) nije patogena, sto znaci ne prouzrokuje te tvoje smetnje.

2. Antibiotik ti pomaze... ...Naravno da pomaze. Posto svaki malo jaci antibiotik ima jednu znatnu nuspojavu: Djeluje protuupalno. Ali u tvome i mome slucaju upale nisu prouzrokovane bakterijom. (Ukoliko ti je zadnji sekret koji je doktor cijedio iz prostate bio proziran a ne bijeli...)

3. Sta sada? Sta je rijesenje??? Evo ovako je bilo kod mene: Imam Varikocele na oba testisa, spermatocelu, blago povecanu prostatu, i cak nekakav bijeli kamencic u prostati. To sve nije bitno. Vijerovao ili ne.

Doktor je rekao ovako; ti moras zagrist zube i 6 mjeseci durat i sve ce te proci. Netreba ti Antibiotik, niti cink, niti Quercetin, niti brokula.

Kako to izdurati? NEMOGUCE....

Zato je on propisao ovako: Bazenthen (Alfa1 blokator) 1x dnevno (opusta mokracni trakt) Spasmax 3x dnevno prvih 10 dana (protiv bolova) vitamin C predvecer i jedan caj predvecer.

-Nakon mjesec dana bio sam bez ikakvih simptoma. Ama bas nista. Zivim kao da se nikad to nije dogodilo. Terapija mi jos nije prosla. Ostalo je jos 4 mjeseca bazenthena po 1x dnevno, ali i da bude do kraja zivota ta mala tabeltica nije bed.

Nadam se da sam pomogao, neznam, mozda si i sam dosao do rijesenja, te ako jesi, mozda netkome trecem tko bude ovo citao uspije pomoci...


POZZZ
Tommy666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 11:42   #32
hej bok! Thanks, na pomoci, ja nekam varikokelu a ni povecanu prostatu tako da ja nisam dobivao te ljekove a mokrim bez bolova pa mi taj lijek vjerojanto nije bio potreban, Mene kad zapecka idem na bris uretre pa ako ima patogenih to izljecim jer meni ocito prostata sama proizovodi te bakterije ili one dolaze preko debelog crijeva, uglavnom nemam neke preizrazene simptome jer mi sad valjda u mirovanju sve to. Ako bude opet nesto pitam malo doktora ako bi bilo dobro primjenit te ljekove. Hvala ti!
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:53   #33
Čaj od kadulje se pokazao odličan kod prostatitisa. Piti bar dva mjeseca.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:49   #34
Dobročudno povećanje prostate - BHP

Quote:
crohunk24 kaže: Pogledaj post
Nažalost oko te teme nečeš ništa pametno čut, glavno je provodit simptomatsko liječenje, tj. prema antibiogramu svako tolko provjerit mokraću, bris uretre i ejakulat i ako ima nešto liječiti, ne pit alkohol i hladno te držati noge na toplom i to je to. Sve što se kupuje po apotekama neće nikom niš pomoć nego će vam samo ispraznit djep...
A propos ovog gore, ja se s prostatom mučim, valjda već 10 godina!

A već duže vrijeme (9 mjeseci!!) nosim urinarni kateter zbog smetnji (zastoja) mokrenja zbog BHP-a...

Koristim terapiju Avodart-om (1x1) i Tanyz-om (1x1). Uz to pijem čaj od korjena koprive i vrbovicu te homeopatske kapsule Saw Palmeto.

Zanima me ima li netko iskustva s tom terapijom te da li netko zna razliku u djelovanju između Avodart-a (dutasterida) i Proscar-a (finasterida)?

Isto tako, ima li netko iskustva s dugotrajnom USPJEŠNOM terapijom bez operacije? Koliko je trajala, tj. koliko je trebalo vremena da se prostata smanji (moja je trenutno volumena oko 100 ccm).

Svi savjeti su dobrodošli!

Zahvaljujem
Wolfie Indiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:24   #35
Uf kad citam vas, ja sam jos dobar. Meni je dijagnosticiran ove godine kronicni bakterijski. Ultrazvuk je pokazao kalcifikate u prostati, a sad se gnjavim cekajuci pregled kod urologa sa novim testovima. Meni je jedino nadjena ureaplzam u mokracnim putevima i bakterije u iscjedku iz prostate.

Pitanje je imate li nekog dobrog privatnika u Zagrebu kojem bih se mogao obratiti za pomoc.

Ova cekanja od po dva mjeseca do sljedece kontrole me plase. Inace trenutno sam dobro, comprosta mi super pomaze, a dok sam imao problem najveca frka je bila stalna zelja za mokrenjem, povremen osjecaj natekline u anusu i povremeni bolovi u ledjima no nista specijalno jaki.

Puno pozdrava
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:39   #36
i ja imam kronicni prostatitis,pio sam čaj od vrbovice ibrokule tri put na dan,dobro mi je pomoglo.
marija.vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:38   #37
Quote:
marija.vlado kaže: Pogledaj post
i ja imam kronicni prostatitis,pio sam čaj od vrbovice ibrokule tri put na dan,dobro mi je pomoglo.
Nov sam ovdje i želio bih pitati dali još netko ima problem kao ja ( problem sa prostatom).

Prvi problemi su počeli prije tri godine otprilike mukla bol između nogu, pečenje ali ne i smetnje pri mokrenju iako bi se osjećao malo bolje kad ispraznim mjehur.

Išao sam na dosta pretraga krv, urin, ultrazvuk mjehura prostate i testisa i svi su nalazi bili u redu i ti bolovi su trajali oko mjesec dana i nestali su.
E ovo moram naglasiti čitavo to vrijeme sam imao osjećaj kao da mi je donja roba tijesna(gaće) ili mudante kako ja kažem.

Nakon mjesec dana ti problemi si nestali i u zadnjih tri godine rijetko su se znali vratiti nakratko, na sat ili dva svakih par mjeseci i skoro da sam zaboravio na te smetnje.
Međutim prije nekoliko dana opet isti problemi i traju već 5-6 dana s tim da me peče kad mokrim a te smetnje ranije nisam imao.

Molio bih da mi netko objasni o čemu se radi i dali je to stvarno prostata i koje korake treba poduzeti za riješiti se tih tegoba?

Unaprijed hvala na korisnim odgovorima!
__________________
Redneck is back
Last.Rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:33   #38
Imam 37. godina. Kod urologa sam bio prije 3 mjeseca. Ustanovio mi je kronični prostatis, spuštenost lijevog bubrega, hipertenziju i hemoroide.
Kod njega sam bio zbog učetalih bolova prilikom sjedenja.
Bio na bolovanju 2 mjeseca, dok sam obavio sve pretrage.
Hipertenzija pod kontrolom uz lijekove. Bubreg je O.K. (Tek sam u 37 godini saznao da imam spušteni bubreg, toliko o našim sistematskim pregledima na kojima se ne radi UZV abdomena).
Hemoroide rješavam laserski u ambulanti za hemoroide.
Prostata me opet počela mučiti. (Bol u testisima i u penisu.)
Prije dva mjeseca sam pio antibiotsku terapiju. ( Cipriol - 2 tjedna, uz Metazol (3 dana), te nakon toga Ninur - 2 tjedna.)
Situacija je bila O.K.
Moram se jako čuvati hladnoga, duge gače nositi i itd...
Urolog mi je na početku rekao da moram biti strpljiv i umoran.
Pijem i sada dosta čajeva (vrbovica, kopriva, brusnica i Uvin-čaj)
Naručio sam se za kontrolu kod urologa, pa čekma da vidim šta će on reći za dalje.
Držmo se.
shajdinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:32   #39
Pijenje čaja od salvuje (kadulje ili žalfije) par mjeseci je pokazalo odlične rezultate i to kod povećanja prostate.
U slučaju koji znam prostata se nakon tri mjeseca pijenja ovog čaja smanjila i specijalist urolog je rekao da više ne treba dolaziti na kontrolu.
Svi nalazi su super.
Sretno svima
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 19:20   #40
....

Evo mene opet... Izgleda da svi imamo slične probleme, ali da li je netko probao naručiti Ayurstate, na navedenoj stranici izgleda kao da bi moglo pomoći ali je i preskupo... Zamolio bi ukoliko netko zna neke bolje informacije neka se javi! hvala...

Zadnje uređivanje ante dumbledore : 11.06.2010. at 19:25.
roninLS is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.