Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 12:23   #41
Quote:
Wisteria kaže: Pogledaj post
[
trošiti nofce na takve stvari... kod neuralgije trigeminusa (ak se kod tebe uopće radi o tome Za postaviti dijagnozu trebat ćeš još par pretragica obrada ti ni slučano još nije gotova do kraja [/QUOTE]

Na kakve stvari? Zašto moraš biti puna predrasuda?

Meni liječnici nisu znali što reći ni kako mi pomoći, zubar je zazujao totalno, ništa nije opisano u literaturi...

Dva mjeseca nisam osjećala jezik ni desnu stranu usta, super mi je bilo!?!

4 tretmana i sve se vratilo u normalu, kao da nikad ništa nije bilo.
I nije mi žao ni kune, jer sam rekla da bi se najrađe ubila ako će mi usta ostati utrnuta tako zauvijek, niti možeš jesti, nit osjećaš okus, strašno!

I to nije jedina stvar koju sam riješila na taj način. Imala sam nekih problema s mjehurom, sve atipični simptomi, obišla hrpu državnih i privatnih specijalista i ništa. I isto tako riješeno shiatsu tretmanima, doduše trajalo je dulje i popravljalo se malo po malo, ali je riješeno u potpunosti.

Da ne bi bilo zabune, to nije Shiatsu MASAŽA već Shiatsu TERAPIJA, i nije dovoljno završiti tečaj već faks koji traje 5 godina, koji postoji u Zagrebu i priznat je unutar našeg školskog sustava - tako da to nije nikakav mambo-jumbo.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:40   #42
Draga femmelatin, oprosti ako sam te na neki način povrijedila, to mi nije bila namjera... ...nego pomoći Ivy.
I nisam nikako puna predrasuda, samo što skromno mislim da o ovoj temi znam malo više od tebe. Shiatsu terapija, masaža itd. koliko znam zasniva se u osnovi na stimulaciji akupunkturnih točki, zar ne? Akupunktura je jedina od alternativnih metoda liječenja koju je priznala službena medicina, recimo za bol zna izvrsno djelovati. Moguće je čak dobiti akupunkturu na uputnicu, dakle da je plati HZZO
Znači akupunkturu da, ali shiatsu (ipak/ili još uvijek) ne! Time ne mislim da je shiatsu "mumbo-jumbo", samo da nije službeno priznat kao takav. Makar postojala (privatna) škola, stupnjevi, tečajevi itd koje priznaje školski sustav RH. No "terapiju" kao takvu se službeno ne priznaje. Makar nekima i zaista pomagala

Mislim da prije kakvog ozbiljnijeg liječenja (ovo se zapravo odnosi na sve tegobe...) treba postaviti što točniju dijagnozu, tj. isključiti neku "ozbiljnu" stvar. A ja iz onoga što je Ivy napisala mislim da to kod nje još nije učinjeno.
Isto tako iz onoga što pišeš čini mi se da tvoji simptomi i simptomi kod Ivy nisu baš isti, gubitak osjeta u ustima ne moraju biti u svezi s neuralgijom. Češći je kod nekih drugih bolesti (i neobične i nejasne smetnje kod mokrenja koje si opisala) u području mozga (živčanih jezgri) ali to je već stvar za drugi topic.
Žao mi je ako si možda imala loših osobnih iskustava sa državnim i privatnim liječnicima, možda si stoga i sklonija malo "alternativijem" razmišljanju (uvjetno rečeno). A možda i ne?
Na kraju krajeva, svatko sam odlučuje o sebi i o tome kako će biti liječen, zar ne
Iskreno se nadam se da će Ivy biti bolje, to ovdje i jest tema
Naši postovi su ipak samo naša mišljenja i sugestije...
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 09:08   #43
Ivy, nakon dvije godine laganih bolova i utrnuca dijagnoza mi je bila da je uzrok vratna kraljeznica, jasno da sam isla na terapije.... jedan vikend sa gadnim bolovima i sad imam radnu dijagnozu - neuralgija trigemini, u komi sam, 3 mjeseca pijem tergetol , nemam jake napadaje ali stalno boli, podnosljivo i izluduje me psihicki, dakle znam kako ti je .. no nemoj se odmah uplasiti, mozda tebi tablete skroz iskljuce bolove i nisu tako gadne, u pocetku ti se malo spava ali kasnije se naviknes na njih...

Wisterija, molim te pitanje, vidim da sve znas o neuralgiji... ako je obostrana, ako ne reagira na tergetol, moze li to biti nesto drugo ? Sve pretrage su mi u redu...
mija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:46   #44
Quote:
Wisteria kaže: Pogledaj post
Draga femmelatin, oprosti ako sam te na neki način povrijedila, to mi nije bila namjera... ...nego pomoći Ivy.
I nisam nikako puna predrasuda, samo što skromno mislim da o ovoj temi znam malo više od tebe. Shiatsu terapija, masaža itd. koliko znam zasniva se u osnovi na stimulaciji akupunkturnih točki, zar ne? Akupunktura je jedina od alternativnih metoda liječenja koju je priznala službena medicina, recimo za bol zna izvrsno djelovati. Moguće je čak dobiti akupunkturu na uputnicu, dakle da je plati HZZO
Znači akupunkturu da, ali shiatsu (ipak/ili još uvijek) ne! Time ne mislim da je shiatsu "mumbo-jumbo", samo da nije službeno priznat kao takav. Makar postojala (privatna) škola, stupnjevi, tečajevi itd koje priznaje školski sustav RH. No "terapiju" kao takvu se službeno ne priznaje. Makar nekima i zaista pomagala

Mislim da prije kakvog ozbiljnijeg liječenja (ovo se zapravo odnosi na sve tegobe...) treba postaviti što točniju dijagnozu, tj. isključiti neku "ozbiljnu" stvar. A ja iz onoga što je Ivy napisala mislim da to kod nje još nije učinjeno.
Isto tako iz onoga što pišeš čini mi se da tvoji simptomi i simptomi kod Ivy nisu baš isti, gubitak osjeta u ustima ne moraju biti u svezi s neuralgijom. Češći je kod nekih drugih bolesti (i neobične i nejasne smetnje kod mokrenja koje si opisala) u području mozga (živčanih jezgri) ali to je već stvar za drugi topic.
Žao mi je ako si možda imala loših osobnih iskustava sa državnim i privatnim liječnicima, možda si stoga i sklonija malo "alternativijem" razmišljanju (uvjetno rečeno). A možda i ne?
Na kraju krajeva, svatko sam odlučuje o sebi i o tome kako će biti liječen, zar ne
Iskreno se nadam se da će Ivy biti bolje, to ovdje i jest tema
Naši postovi su ipak samo naša mišljenja i sugestije...
Draga Wisteria,
shiatsu možda nije kako ti kažeš službeno priznat kao takav U HRVATSKOJ, međutim ga u drugim državama (i pritom ne mislim na Bangladeš, već na zemlje EU) priznaju pa tremane možeš dobiti "na uputnicu" unutar njihovog zdravstenog sustava.

Nemam ništa protiv ni zapadne medicine ni alternative - koristim usluge i jednih i drugih, dapače PRVO idem liječniku, a alternativcima se obraćam kad ovi prvi "dođu do zida".

Mislim da nije poanta u tome je li nešto službeno ili neslužbeno, već pomaže li ili ne, nadam se da se slažeš. I službena medicina ima gomilu bolesti kod kojih ne može pomoći i sami će ti reći - napravili smo što smo mogli. A koliko ja znam, dosta ljudi od kojih je službena medicina digla ruke došli su do potpunog izlječenja, neki promjenom prehrane, neki alternativom, neki pukim slučajem ili čudom božjim. I mislim da im je sasvim svejedno što nije bilo službeno.

Naravno, slažem se da je prvo bitno postaviti dijagnozu, no zna se desiti da i tu liječnici pogriješe.

Pa su tako mom susjedu koji ima 25 godina, kad ga je 2-3 godine nakon prometne nesreće počela boljeti kičma rekli da ima rak kostiju.

Ja nikog ne nagovaram ni na što, odlučujem sama za sebe, meni je pomoglo pa idem i dalje, čisto radi održavanja balansa i smanjenja stresa, ako netko pita za preporuku - na temelju svog iskustva mogu preporučiti i to je sve.

Što se tiče "nejasnih smetnji pri mokrenju koje sam opisala" - moram reći da nisam ništa opisala, samo sam spomenula "atipične simptome" i namjerno nisam htjela ulaziti u detalje, pa bih te molila da mi temeljem te dvije riječi ne sugeriraš dijagnoze vezane uz mozak i živčane jezgre - radilo se o upali mjehura (ali pretpostavljam na koju dijagnozu ciljaš). Također utrnuće ustiju uslijedilo je tijekom i nakon dobivanja injekcije analgetika prilikom vađenja zuba, dakle mehaničkom ozljedom (i nisam ni mislila da je isto što ima Ivy, već sam napisala da je bilo nešto slično).

S obzirom da napominješ kako imaš više medicinskog znanja od mene, u što ne sumnjam - ukoliko si liječnik ili medicinske struke, trebala bi znati i to da je u najmanju ruku neetično ljudima sugerirati bolesti ili dijagnoze na neviđeno, pa niti (ili osobito ne) na ovakvim forumima.

Zadnje uređivanje femmelatin : 26.08.2007. at 20:07.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:53   #45
Hej ljudi da se malo javim...nemam neke dobre vijesti, još uvijek boli, ali dok ima tableta protiv bolova, sve se da izdržati..malo sam psihički iscrpljena od te boli i toga da mi ta bol kontrolira život i to mi se ni malo ne sviđa
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 22:06   #46
Pred deset dana me počelo bljeti na području maxile. Mislila sam da je zub. Bol je bila srednje jaka, podnošljiva. Onda se tokom tih dana počela širiti prema uhu. Povremeno bi popila neku tabletu pa bi bilo bolje. Kako me kasnije počelo boljeti najviše u području uha mslila sam da imam upalu uha (na poslu mi je dosta propuh + veliki stres + puno prekovremenih tih dana). Počela sam piti antibiotike i bilo mi je bolj epreko vikenda. U ponedjeljak (prekjučer) me na pslu počelo nesnosno boljeti pa sam otišla ravno kod dr. Pogledala mi je uho i rekla da je ok. Kaže da imam upalu trigeminusa. Sad pijem b komplex i voltaren forte, ali ne pomaže baš previše. Od danas sam na bolovanju. Rekla mi je dr ako mi ne bude uskoro bolje da će mi dati neki antiepileptik.

Najviše me boli poslijepodne i po noći. Ne mogu zaspati i onda se budim cijelu noć. A nejgore je biti na poslu: komunicirati s kolegama i strankama te donositi neke odluke uz takvu bol je neprosto nemoguće.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:49   #47
Danas mi je malo bolje!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 08:59   #48
evo pumpkin pie, ja sam zadnjih dva mjeseca prolazila kroz pakao kojim ti sada prolazis i mada ti se u trenutku boli čini da ćeš poludit i da to nikad neće proć - hoće. Ja sam imala iste simptome kao i ti, prvo su mislili da je uho, pa sinusi, pa zubi i nakon dva tjedna pretraga dana mi je radna dijagnoza neuralgia trigemini. Bila sam na tabletama za bolove po cijeli dan, a ja ti od sveg srca preporučam voltaren čepiće od 50 mg, oni su me spasili. Malo su neugodni, ali traju duplo duže od bilo koje tablete i šta je najvažnije - nećeš opterećivati jetru i želudac. Ono što je meni apsolutno najviše pomoglo je bioptron zepter lampa koju sam koristila 3x dnevno i ono najbitnije, dr. opće prakse mi je u debelo meso davala jednom tjedno ampulu b1, b6 i b12 i od kad sam primila prvu injekciju preporodila sam se. Savjetujem ti da zamoliš dr. opće prakse da ti ih ona da jer je to udarna terapija koja kod ovih dijagnoza treba, i želudac će ti također biti zahvalan. Mene sada trigeminus koji puta podsjeti da je tu (kada pojedem ili popijem nešto hladno), ali moraš se pomiriti da ćes uvijek biti slaba na njega i da ćeš ga morati paziti i maziti. Nadam se da ti neće to dugo trajati...tegretol mi neurolog nije htio dati sve dok mi obični analgetici još djeluju i imala sam sreće jer ti antiepileptici imaju dosta loše nuspojave..kiss
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:43   #49
Hvala, Ivy. Ja pijem b komplex tabletice. Čini mi se da od njega imam zvjerski apetit. Samo mislim šta ću pojesti

Malo mi je bolje..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 17:06   #50
Quote:
kada pojedem ili popijem nešto hladno
To je i meni najjači okidač. Sad mi je opet loše. Evo već mjesec dana traje. Sutra idem neurologu.
Prešla sam na Ketonal al mi ne odgovara jr smijem popiti samo 2 na dan. A meni bi trebao svkih 3 sata jedan.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 22:05   #51
Izvadiš zub i zaradiš neuralgiju trigeminus

dragi moji..
eto ja sam jedna od mnogih koji su vadili umnjak (osmicu) u perkovčevoj ali moja priča razlikuje se u tome kaj več 4 godine trpim strašne bolove na kompletnoj desnoj strani glave.Ukratko,izvadila zub i nakon par dana javili su se jaki i čudni bolovi koje su stomatolozi zanemarivali i pripisali mojoj psihi koja po njima nije bila čista.Međutim nakon pregleda nekoliko neurologa svi su dali istu dijagnozu...NEURALGIJA TRIGEMINUS....
Nema tog analgetika koji smiruje bol,jedina terapija koju su mi prepisali je tegretol(lijek za epilepsiju) i jake apaurine ....(al ja to ne pijem jer sam zbog tih ljekova završila na hitnoj)
Ljudi imali itko ko ima sličnih problema,ako ima molila bih vas da se javite i ukoliko ste nabasali na nekakvog normalnog doktora il učinkovitu tabletu il terapiju da se javi
Hvala!
ring-ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 00:29   #52
omg,

a ja treba ić vadit osmicu i to puknutu osmicu, koma.
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:12   #53
Neuralgija trigeminusa je nažalost jedna od mogućih komplikacija nakon vađenja umnjaka. Nastaje najčešće kada je umnjak koji se vadi u takvom položaju da operater mora pomaknuti živac da bi došao do samog zuba. Takva mehanička manipulacija živcem ,može izazvati neuralgiju kao posljedicu. Najučinkovitiji lijek je Tegretol, ali osim njega postoje i drugi lijekovi. Lijekovi ne liječe neuralgiju, oni samo ublažuju bol ( za koju kažu da je najjača bol u ljudskom organizmu). Znači, uzimaju se doživotno. Ako su lijekovi neučinkoviti, treba razmotriti i opciju operacije. Postoji nekoliko vrsta zahvata kojima se operativno može ublažiti bol. Rade ih neurokirurzi, a prethodnu obradu rade neurolozi. To su specijalisti kojima se trebaš obratiti za daljnje liječenje.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:34   #54
sve je to uredu al postavlja se pitanje kojem neurologu otić na pregled kad svi guraju samo tegretol i apaurine.
Bila sam i kod privatnih neurologa i na Rebru i uvijek ista priča .... nije vam poremečen centar za ravnotežu možete prstom dotaknut vrh nosa i nije vam ništa,odite doma i čekajte da bol prestane.

A šta tiče zubara,većina njih rade svoj posao kao da trančiraju prase i ne objasne pacijentu moguče posljedice
ring-ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:45   #55
ring-ring

Ja sam ti danas poslala privatnu poruku u vezi neuralgije trigeminusa koju sam i ja imala još prije 10 godina.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:00   #56
vidjela sam i vratila poruku,ukoliko nisi dobila poruku ispričavam se....ne baratam s tehnologijom najbolje
Hvala ti još jednom na poruci i nadam se da će se i moja bol umorit i prestat
ring-ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:04   #57
Evo dobila sam i ja tvoju poruku. Nadam se da će ti biti bolje. Je li ti ipak sada malo bolje ili te isto boli kao i prije 4 godine kada ti je počela neuralgija? Meni nije trajalo više od pola godine, ali tih pola godine je baš jako bolilo. Nekoliko mjeseci sam jedva izdržala tu bol.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:24   #58
Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
omg,

a ja treba ić vadit osmicu i to puknutu osmicu, koma.
Ja ću vadit 4 sedmice.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:28   #59
Quote:
ring-ring kaže: Pogledaj post
sve je to uredu al postavlja se pitanje kojem neurologu otić na pregled kad svi guraju samo tegretol i apaurine.
Bila sam i kod privatnih neurologa i na Rebru i uvijek ista priča .... nije vam poremečen centar za ravnotežu možete prstom dotaknut vrh nosa i nije vam ništa,odite doma i čekajte da bol prestane.

A šta tiče zubara,većina njih rade svoj posao kao da trančiraju prase i ne objasne pacijentu moguče posljedice
Probaj u novoj bolnici u Dubravi. Ne znam kome točno da se obratiš, ali nažalost moraš se sama izboriti. Što da ti kažem? Traži neurologa koji će se htjeti posvetiti tvojim problemima, poslati te na MR, CT i ostale pretrage koje su potrebne.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:36   #60
može se probat i s akupunkturom,ona zna bit vrlo učinkovita kod uklanjanja boli.Doduše ono što sam vidio nisu bile neuralgije trigeminusa nego više lumbago i slične stvari ali vrijedi pokušati.

I jedna napomena,savjetujem da se ode kod doktora medicine koji se time bavi,ne nekog šarlatana alternativca kakav zna napravit više štete nego koristi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.