Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 13:03   #1
Question Oronazol ?ampon

Za?to je povučen iz prodaje? U apoteci su mi rekli da ga vi?e nema, ali imaju neku zamjenu Nizoral za koju moram imati recept, a i pretpostavljam da je puno skuplji od Oronazola. I jo? moram čekati 2 tjedna...
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 19:26   #2
Nizoral sadrzi isti sastojak kao i Oronoazol.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 23:26   #3
Ako ti netko ide u Sloveniju, Oronazol možeš tamo nabaviti puno jeftinije..
Mislim da je od Krke.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:55   #4
Re: Oronazol ?ampon

Quote:
Michaela kaže:
Za?to je povučen iz prodaje? U apoteci su mi rekli da ga vi?e nema, ali imaju neku zamjenu Nizoral za koju moram imati recept, a i pretpostavljam da je puno skuplji od Oronazola. I jo? moram čekati 2 tjedna...
ne znam zasto je oronazol i je li uopce povucen iz prodaje. ali nizoral je istog sastava, nije skuplji i ne treba za njega recept, a to sto moras cekati - moj je savjet da proseces do neke druge ljekarne
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:31   #5
Oronazol šampon

šampon protiv prhuti.

rekla mi je frizerka da si ga kupim, pa jesam. 90 kuna 100ml.

zanima me dal je neko koristio i kakvi su rezultati.
piše 2 puta tjedno prati kosu, ali dal se može prat kosa i s nekim drugim šamponom ili se mora samo s tim.
__________________
neo
gcestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:34   #6
dobar je ali skup i peče za oči užas jedan.. peri s njim 2-3 puta tjedno i kad ga potrošiš prijeđi na neki jeftiniji.. ja sam uvijek imao perut ali u zadnjih par godina koristim fructis protiv peruti 2-3 puta tjedno, stvarno nemam od tada više..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:54   #7
Ja sam ga svojedobno koristio ali mi nije bas narocito pomogao. Najvise mi odgovara Eucerinov sampon protiv prhuti. Cijena mi je oko 85 kn!
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 18:04   #8
al su te fino opljačkali..
asebon imaš i u dioni kupit.. negdje oko 20ak kuna,a djeluje. koristila sam ga prije 10ak godina, al svi koje znam da imaju problema kupe taj.
eh, i vichy je dobar
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 19:26   #9
a dal se može jedan dan s oronazolom a drugi dan s nekim drugim (sad imam nivea protiv prhuti)?
__________________
neo
gcestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 19:33   #10
Ja koristio oronazol, to meni super pomoglo. Sta se tice kombiniranja s drugim samponima, e to ne znam. Samo znam da, kad bi oprao sa "Head and shouldersom", imao bi vise peruti nego prije pranja. Mada ne mislim da je to zbog kombiniranja s oronazolom nego vise zato sto je H&S sranje
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:17   #11
Za kurac!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:56   #12
Ja sam ga koristila i mogu reći da mi je bio super. No može se desiti ( kao meni) da ti koža postane, ajmo reći, imuna, zasiti se ..... onda prekineš na nekoliko mjeseci pa ponovo.....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 23:02   #13
A da probas onaj Lushov sampon protiv prhuti, smrdi na dim, ali fakat pomaze. Moj muz koristio i oronazol, pomogao mu je, ali tek s Lushovim samponom je rijesio problem zauvijek.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 23:33   #14
Ovako,oronazol nikome ne preporučam.Iskreno mi se ne da obrazlagati zašto,jednostavno mi vjerujte na riječ,nije bezazlen i nije zdrav(a šta je?),ne smije se koristiti često...i šta je najbolje,ne mora biti učinkovit!

Temeljno je to,da ako imate prhut,perete kosu svaki dan.Neće vam zbog toga kosa niti otpasti,niti ćete poremetiti rad lojnih žlijezda.
A od šampona vam mogu preporučiti Loreal Elseve protiv prhuti,ili Neutrogenin Tgel.

baj!
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 23:55   #15
Koristila sam oronazol (nikad ga nisam kupovala, nekad se dobivao na recept), uklanja perut, ona se ponovo vrati, a taj se šampon ne smije dugo koristiti. Nakon skoro 10 godina muke sa svim i svačim, Vichy je riješio problem. Sada vichy koristim povremeno da se perut ne vrati i djeluje već 4 godine.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 00:04   #16
Mogu samo dodat da je jako dobar i Ducray
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:49   #17
Selegel šampon od Ducraya
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 12:19   #18
najbolje bi bilo da znas zbog cega ti se peruta tjeme..moj dragi je imao seboreju..i izmedu ostalog, na oronazolu pise sto se s njim lijeci..ak se dobro sjecam i neke gljivicne infekcije su navedene
to je stvarno katastrofa izgledalo, opere kosu i dva dana je ok, i onda krene..kao da mu netko rasteze kozu na tjemenu i ona puca.. doslovno je tak izgledalo..
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:31   #19
Možda nekome bude korisno moje iskustvo, pa evo da napišem:
Imao sam gadnih problema s vlasištem i kožom na licu (čelo, oko nosnica, iznad usana, tj. brkova) - ljuštenje, perut, zatezanje, povremeno i vrlo jak svrbež vlasišta. Nisam znao kako to riješiti - za kosu sam pokušavao sa skupljim šamponima protiv peruti, a za lice nivea kremu. To bi mi samo kratkotrajno pomoglo - u principu kosa dan-dva, a lice sam morao mazati nekad i dvaput dnevno.

Malo sam čitao na forumu i zaključio da bi to mogla bit neka gljivična bolest. Probao oranozol. Nakon nekoliko pranja već su se vidjeli rezultati. A nakon mjesec dana simptomi su skoro 100% nestali (tu i tamo me zna zasvrbit tjeme i negdje naletim na sitne ljuskice, a lice mi je postalo potpuno čisto!). Osim toga, smanjilo mi se tj. prestalo opadanje kose, što mi se prije znalo povremeno događati uslijed te seboreje. Uglavnom, potrošit ću ga do kraja, pa se nadam da se poslije neće vratiti an staro (mislim ga kombinirati s običnim šamponom, otprilike svakih tjedan-dva).
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:14   #20
Oronazol je jebena kemija, no dobar je protiv ispadanja kose. Prema nekim studijama djeluje kao DHT blokator. E sad, kakav je protiv prhuti, ne znam.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.