Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 23:04   #1961
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Uzmi 2 bučice s promjenjivom kilažom, daleko najpametnija opcija kaj se tiče omjera uloženo/dobiveno.

Zašto bučica, a ne girja?
1) bučica ima mogućnost promjenjive kilaže
2) bučica je puno fleksibilniji alat za trening, tj. možeš raditi puno više različitih vježbi s njom. Ako ništa drugo, lakše ćeš je prodati kad ti više neće trebati.

Zašto promjenjiva kilaža?
1) Jer s vremenom ojačaš. Ako uzmeš girju od 8 kg i ako ti je ona u ovom trenutku teška, za 2 tjedna ti više neće biti jer ćeš ojačati, pa će ti trebati nešto jače ako želiš dalje napredovati.
2) Različite vježbe se rade s različitim kilažama. Girja od 8 kg će ti na nekoj vježbi biti preteška, na drugoj prelagana. Treba ti mogućnost odabira točno one kilaže koja ti u tom trenutku treba na određenoj vježbi. Cilj treninga nije samo držati uteg u ruci i raditi neki pokret s njim, već je cilj staviti mišić pod dovoljan stres da se izazove promjena (rast). A to se mijenja od osobe do osobe, od vježbe do vježbe, iz tjedna u tjedan.
treninzi sa girjom su totalno drugačiji od onih sa bučicama, rookie se uz pomoć neta i you tubea sa bučicama može bez problema uputit u vježbanje dok je savladavanje i osnovnih vježbi sa girjom kod kuće puno teže
dakle,to bi po meni bio jedini razlog zašto bi se netko trebao radije odlučiti za bučice a ne girju.
ne znam otkud ti to da se girje prerastaju za 2 tjedna?
TGU sa 8kg na 12kg (jer su girje +4) ne možeš preći u 2 tjedna...
ma ni basic swing...ne ide to baš tako...
evo dobar članak sa usporedbom:
http://www.livestrong.com/article/40...vs.-dumbbells/
dakle, što se tiče cilja:
Letting your goals dictate which types of weights you choose helps you reach those goals. Dumbbells typically allow you to use heavier weights with a more controlled movement, leading to bulkier muscles. You still build strength with kettlebells, but the fluid movements and inability to focus on one single muscle group means you're more likely to create definition and tone than bulk. If you're trying to lose weight instead of create bulky muscles, kettlebells offer a variety of exercises to combine cardiovascular exercise with resistance training, in a way dumbbells can't offer.
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:30   #1962
a jeste dosadni u vezi girje
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 06:17   #1963
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
ne znam otkud ti to da se girje prerastaju za 2 tjedna?
Možda ne u točno dva tjedna, al bi trebalo u kratko vrijeme.
Ako nisi u konstantnom deficitu, kroz trening bi ti sposobnosti trebale rasti. Ako ne rastu, radiš nešto krivo.

Quote:
dakle, što se tiče cilja:
Letting your goals dictate which types of weights you choose helps you reach those goals. Dumbbells typically allow you to use heavier weights with a more controlled movement, leading to bulkier muscles. You still build strength with kettlebells, but the fluid movements and inability to focus on one single muscle group means you're more likely to create definition and tone than bulk. If you're trying to lose weight instead of create bulky muscles, kettlebells offer a variety of exercises to combine cardiovascular exercise with resistance training, in a way dumbbells can't offer.
Evo ti savjet koji možeš ugraditi u svoj bullshit detektor:
Kad god netko s jedne strane stavlja "definition" i "tone", a s druge strane mu suprotstavlja "bukly muscles", vjerojatno priča gluposti.

"inability to focus on one single muscle group means you're more likely to create definition and tone than bulk" ??????
Iz ovoga se može zaključiti da su sve compound (višezglobne) vježbe za "definition and tone", a ne za "bulk"? Čučanj, deadlift, bench press, overhead press, to su sve vježbe za "definition and tone"?
LOL

Dakle, što je definicija? Veli se da je netko definiran kad ima mali postotak masnog tkiva pa mu se mišići ističu, vide se njihovi obrisi i granice među njima. Dakle, bez prethodno izgrađene mišićne mase (ilitiga "bulky muscles") nema apsolutno nikakvog smisla govoriti o definiciji.
Također, definicija nema veze s oblikom predmeta koji držiš u ruci kad vježbaš već se definicija stvara prehranom.

A "tone" ilitiga tonus mišića je pojam u fiziologiji i nema puno veze sa samim izgledom mišića. U tvom citatu je upotrijebljen totalno nepravilno.

Na kraju krajeva, nikad mi nije bilo jasno to izbjegavanje "bulky" mišića. Zašto bi netko namjerno izbjegavao biti jači i zdraviji?

Da me se ne shvati pogrešno, nemam ništa protiv girja, no u situaciji kućnog treninga gdje osoba ima mogućnost kupiti ili ovo, ili ono, naveo sam razloge zašto mislim da su bučice bolji odabir.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:02   #1964
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
One u kojima kilaza nije fiksirana (kao bucice u teretani npr) nego di imas sipku i dodajes diskove po zelji.
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Imaš bučice koje su jedna nerazdvojiva cjelina:
https://s7d2.scene7.com/is/image/dks...DMBBDMBXXA_is/

A imaš bučice gdje diskove možeš skidati i stavljati po želji:
http://www.eserfitness.com/wp-conten...bbell-pack.png

Hvala
Joj, pa ovo zapravo i imam doma, sestra je to koristila još prije, skuplja prašinu ispod kreveta
Ali to nisam smatrala bučicama, ja to zovem utezi, jer su veže težine tu
Sama ta prazna šipka je teška kao bučica od npr 3-4 kg.


Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Jel ovakve ima za kupiti negdje kod nas, u Zagrebu recimo?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:50   #1965
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Hvala
Joj, pa ovo zapravo i imam doma, sestra je to koristila još prije, skuplja prašinu ispod kreveta
Ali to nisam smatrala bučicama, ja to zovem utezi, jer su veže težine tu
Sama ta prazna šipka je teška kao bučica od npr 3-4 kg.

Ma nije sama sipka toliko teska, imam ih ja doma.
Sipka ima ispod dvije kile, 1,8 kg, ako se dobro sjecam, pa za pocetak mozes i sa samom sipkom vjezbati ako ti je sve drugo pretesko, pa onda lagano nadogradivati tezinu.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:11   #1966
al komlciirate i pravite znanstvenu fantastiku od toga .. isuse boze.. ionako nista posebno necete postici s time, tako da se previse zamarate s 2 kile gore dole.
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:42   #1967
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
jel ovakve ima za kupiti negdje kod nas, u Zagrebu recimo?
Vjeroj.ima u Intersportu i slicnim ducanima, ali probaj pogledat sta se nudi na web shopovima, mozda naidjes na nekakvu akciju.
(Polleo sport, fittnes.com)
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:42   #1968
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ma nije sama sipka toliko teska, imam ih ja doma.
Sipka ima ispod dvije kile, 1,8 kg, ako se dobro sjecam, pa za pocetak mozes i sa samom sipkom vjezbati ako ti je sve drugo pretesko, pa onda lagano nadogradivati tezinu.
Ova moja je, tako 2-3 kg negdje, uspoređivala sam s ovim klasičnim bučicama.
Nisu sve te šipke iste valjda


Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Vjeroj.ima u Intersportu i slicnim ducanima, ali probaj pogledat sta se nudi na web shopovima, mozda naidjes na nekakvu akciju.
(Polleo sport, fittnes.com)

Hvala, budem pogledala
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:56   #1969
HI ekipa! Ne znam je li ovo spada ovdje, ako ne neka admini premjeste.
Priča ide ovako:

Imam 39 god, 163cm i 64 kg. Inače radim u jednoj od poslovnica trgovačkog lanca (neću ga imenovati) i posao je jako naporan. prije 2 mjeseca sam prebačena u drugu poslovnicu koja je u centru i puno više se radi nego u ovoj prethodnoj. tu je skoro pa nemoguće jesti išta drugo osim sendviča. kad sam prva smjena, ustanem u 5, pojedem zobene sa voćem i jogurtom i popijem kavu. šefica u 8 sati kaže da sad jedem iako nisam gladna jer kasnije neću moći. i ima pravo, kasnije je nemoguće se i vode napiti. i tako sam u manje od dva mjeseca nabila 4 kg . moje pitanje je šta jesti kad sam ta famozna prva smjena? ili druga, svejedno.

e da, šefica još kaže da ne mogu vježbat i radit tu. inače vježbam kući s tegovima. kaže da sam joj non stop umorna.

svaki savjet dobrodošao
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:05   #1970
Quote:
Shellan kaže: Pogledaj post
HI ekipa! Ne znam je li ovo spada ovdje, ako ne neka admini premjeste.
Priča ide ovako:

Imam 39 god, 163cm i 64 kg. Inače radim u jednoj od poslovnica trgovačkog lanca (neću ga imenovati) i posao je jako naporan. prije 2 mjeseca sam prebačena u drugu poslovnicu koja je u centru i puno više se radi nego u ovoj prethodnoj. tu je skoro pa nemoguće jesti išta drugo osim sendviča. kad sam prva smjena, ustanem u 5, pojedem zobene sa voćem i jogurtom i popijem kavu. šefica u 8 sati kaže da sad jedem iako nisam gladna jer kasnije neću moći. i ima pravo, kasnije je nemoguće se i vode napiti. i tako sam u manje od dva mjeseca nabila 4 kg . moje pitanje je šta jesti kad sam ta famozna prva smjena? ili druga, svejedno.

e da, šefica još kaže da ne mogu vježbat i radit tu. inače vježbam kući s tegovima. kaže da sam joj non stop umorna.

svaki savjet dobrodošao
prvo se malo priberi i traži bolji posao. mislim da s 39 godina ne trebaš robovati nikome.
drugo, mislim da osoba koja smatra da tjelovježba s tegovima pridonosi tome da radnik sutra bude umoran ne bi trebala biti šefica nikome pa tako ni tebi
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:54   #1971
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Uzmi 2 bučice s promjenjivom kilažom, daleko najpametnija opcija kaj se tiče omjera uloženo/dobiveno.

Zašto bučica, a ne girja?
1) bučica ima mogućnost promjenjive kilaže
2) bučica je puno fleksibilniji alat za trening, tj. možeš raditi puno više različitih vježbi s njom. Ako ništa drugo, lakše ćeš je prodati kad ti više neće trebati.

Zašto promjenjiva kilaža?
1) Jer s vremenom ojačaš. Ako uzmeš girju od 8 kg i ako ti je ona u ovom trenutku teška, za 2 tjedna ti više neće biti jer ćeš ojačati, pa će ti trebati nešto jače ako želiš dalje napredovati.
2) Različite vježbe se rade s različitim kilažama. Girja od 8 kg će ti na nekoj vježbi biti preteška, na drugoj prelagana. Treba ti mogućnost odabira točno one kilaže koja ti u tom trenutku treba na određenoj vježbi. Cilj treninga nije samo držati uteg u ruci i raditi neki pokret s njim, već je cilj staviti mišić pod dovoljan stres da se izazove promjena (rast). A to se mijenja od osobe do osobe, od vježbe do vježbe, iz tjedna u tjedan.

to i ja preporučam. ako se redovito vježba, vrlo brzo početna kilaža ne predstavlja izazov.
i ne slušati ove da kilaža ispod 20, 30 kg i nije za spominjati. nekome tko nikada nije vježbao, i težina tijela će za početak u nekim vježbama biti dovoljna.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:21   #1972
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
prvo se malo priberi i traži bolji posao. mislim da s 39 godina ne trebaš robovati nikome.
drugo, mislim da osoba koja smatra da tjelovježba s tegovima pridonosi tome da radnik sutra bude umoran ne bi trebala biti šefica nikome pa tako ni tebi
U mojoj struci nema posla, znam trazila sam. Jedino ako sam u Kradezeu.
Evo danas sam na poslu pojela tunu u masl. ulju, pola Tak krekera i 1 paradajz. Najgore mi je to sto mi organizam trazi UGH. Znam da trebam jesti sto vise proteina. UGH nisu neprijatelji. Ne zelim da mi stomak raste. Kad sam lprva smjena jedva se dovucem do kuce. Neki dan sam jela tek u 13 sati. Kako da sve to ukomponiram??? Druga je malo laksa. Kuci jedem fino i na poslu mogu ko covjek jesti. Ali prva......
A jedan lik iz.obliznje teretane mi je, na moje pitanje sta da jedem rekao, izbaci kruh, kao da je kruh neprijatelj No. 1
Help

Zadnje uređivanje Shellan : 06.07.2017. at 18:45.
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:33   #1973
Molim vas pomoć... Jel mi preporučate ovako nešto (totalni sam početnik) za squats itd... Kak vam se čini kvaliteta i sve skupa?

http://www.decathlon.hr/p/1042451_ko...html#/16-254-_

+ još bih uzela 2 diska od 5 kg jer piše da šipka podržava max 20 kg...

Pliz mišljenja? Tenk ju
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:13   #1974
Quote:
Shellan kaže: Pogledaj post
U mojoj struci nema posla, znam trazila sam. Jedino ako sam u Kradezeu.
Evo danas sam na poslu pojela tunu u masl. ulju, pola Tak krekera i 1 paradajz. Najgore mi je to sto mi organizam trazi UGH. Znam da trebam jesti sto vise proteina. UGH nisu neprijatelji. Ne zelim da mi stomak raste. Kad sam lprva smjena jedva se dovucem do kuce. Neki dan sam jela tek u 13 sati. Kako da sve to ukomponiram??? Druga je malo laksa. Kuci jedem fino i na poslu mogu ko covjek jesti. Ali prva......
A jedan lik iz.obliznje teretane mi je, na moje pitanje sta da jedem rekao, izbaci kruh, kao da je kruh neprijatelj No. 1
Help
Smiri se, udahni i izdahni.
Iz ova dva posta mi se cini kao da se vidis u nemogucoj misiji i kao da si u totalnom kaosu. Ugljikohidrati nisu losi i nema potrebe da ih izbacujes.
Samo ih malo bolje biraj, nemoj jesti one jednostavne koje nalazis u chipsu, bijelom pecivu, kolacima i slicno nego jedi sto vise kompleksnih koje nalazis u integralnom tijestu npr.
Znaci mogla si sebi spremiti tu tunu sa integralnom tjesteninom, kiselim krastavcima, feta sirom u vidu neke salate i to ponijeti na posao.
Radeci tezak posao na losoj ishrani, normalno da ces se osjecati iscrpljeno.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:44   #1975
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Smiri se, udahni i izdahni.
Iz ova dva posta mi se cini kao da se vidis u nemogucoj misiji i kao da si u totalnom kaosu. Ugljikohidrati nisu losi i nema potrebe da ih izbacujes.
Samo ih malo bolje biraj, nemoj jesti one jednostavne koje nalazis u chipsu, bijelom pecivu, kolacima i slicno nego jedi sto vise kompleksnih koje nalazis u integralnom tijestu npr.
Znaci mogla si sebi spremiti tu tunu sa integralnom tjesteninom, kiselim krastavcima, feta sirom u vidu neke salate i to ponijeti na posao.
Radeci tezak posao na losoj ishrani, normalno da ces se osjecati iscrpljeno.
Bijeli kruh ne jedem. Kupujem neki " visokoproteinski" kruh. Jedem posni, ribu, jaja, piletinu. Ali u zadnja 2 mj toliko sam bila iscrpljena da sam "pala" po slatkisima. Sefica govori da moram bolje jesti i kad sam jednom prilikom uzela sendvic od integralne kifle i puretine, ona kaze: e tako a ne one tvoje salatice i sirevi.
Mislim ta kifla mi nece naskoditi ali sam se cijelo vrijeme osjecala kao da imam kamenje u stomaku.
Da ne.duzim, moze li nekoliko prijedloga za jelo na poslu? Da li mogu jesti UGH popodne?

Zadnje uređivanje Shellan : 06.07.2017. at 21:59.
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:22   #1976
Razmisljala sam "investirati" u neke vitamine ( sumece Multivitamin) i u whey.
Misljenja?
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:31   #1977
Quote:
Precious Soul kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć... Jel mi preporučate ovako nešto (totalni sam početnik) za squats itd... Kak vam se čini kvaliteta i sve skupa?

http://www.decathlon.hr/p/1042451_ko...html#/16-254-_

+ još bih uzela 2 diska od 5 kg jer piše da šipka podržava max 20 kg...

Pliz mišljenja? Tenk ju
Ovako nesto ne, bucice sa leptir osiguracima nikako, bucice treba da budu ovakve:



Dakle obavezno navoj
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:32   #1978
Quote:
Precious Soul kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć... Jel mi preporučate ovako nešto (totalni sam početnik) za squats itd... Kak vam se čini kvaliteta i sve skupa?

http://www.decathlon.hr/p/1042451_ko...html#/16-254-_

+ još bih uzela 2 diska od 5 kg jer piše da šipka podržava max 20 kg...

Pliz mišljenja? Tenk ju

za squats??čučnjeve s 1 bućicom možeš iznad sebe je držiš,imam ja bućice sa hvatačima/stezačima dugo godina tako da po meni ne treba navoj,neće ti ispast utezi ali kod nekih mojih vježbi moram stavit 2 stezača jer bi mi popadalii utezi ali to je 30 kg sa stezačima.

kod ove vježbe

http://body.ba/pictures/article/page...ave-bucica.jpg
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:44   #1979
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ovako nesto ne, bucice sa leptir osiguracima nikako, bucice treba da budu ovakve:



Dakle obavezno navoj
Quote:
demetrius kaže: Pogledaj post
za squats??čučnjeve s 1 bućicom možeš iznad sebe je držiš,imam ja bućice sa hvatačima/stezačima dugo godina tako da po meni ne treba navoj,neće ti ispast utezi ali kod nekih mojih vježbi moram stavit 2 stezača jer bi mi popadalii utezi ali to je 30 kg sa stezačima.

kod ove vježbe

http://body.ba/pictures/article/page...ave-bucica.jpg
Super, puno vam hvala! Nije mi ni na kraj pameti bilo da bi diskovi mogli ispadati... Zato valjda je i nešto jeftinije Budem još malo gledala kaj se nudi
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:54   #1980
Gledam za kupiti ovu sipku za zgibove, pa me zanima, jel dosta tih 32 cm, koliko je udaljena od plafona, za ugodno napraviti zgib?
Ima li netko nesto slicno doma?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.