Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2009., 13:13   #41
Istina, ekipa s muzike.hr i mase drugih portala rade to iz ljubavi, ali se nadaju i zaradi u budućnosti.

Ja se nekako nadam da su se ljudi zasitili tračeva i da su je sad vrijeme za neke nove i kvalitetnije stvari.

Ma, iskreno, ljudi su ovce, vole ono za što im se kaže da moraju voljeti. Ako su s ozbiljnih političkih časopisa i klasika književnosti (sjećate se kad su se knjige prodavale uz novine, pola Hrvatske ih je pokupovalo) lako prešli na index.hr i 24 sata, onda se isto tako lako mogu prešaltati na nešto novo. Bitan je dobar marketing. I osluškivanje potreba nacije.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:14   #42
Quote:
la chupacabra kaže: Pogledaj post
...ali samo pogledajte VL. sve više tračeva, a sve manje relevantnih informacija. da misle da se to ne prodaje, ne bi mijenjali koncepciju lista u tom smjeru.
Tu se opet vraćamo na onu staru, što je bilo prvo...
Jesu li prvo ljudi poželjeli čitati tračeve ili su im novine to nametnule?
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:26   #43
Paradoksalno je što gotovo svi ljudi koje znam, a vidim i po komentarima na ovom i drugim forumima, osuđuju što se toliko piše o tim instant zvijezdicama, tračevi i sl. A opet se novine takvih tematika dobro prodaju, portali su relativno čitani (u suprotnom vjerojatno ne bi opstali) a celebrity emisije kao Red carpet imaju dobru gledanost.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:30   #44
možda se čini da ima puno ljudi koji to osuđuju, ali mislim da onih koji to vole je ipak više.
tonya - to (dal ljudi žele čitat tračeve ili im mediji to nameću) je kao pitanje šta je bilo prvo kokoš ili jaje. netko je krenuo prvi s tim, ostali vidjeli da im dobro ide, pa se raširilo kao svinjska gripa.
la chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:36   #45
jel ima netko iskustva kako je index.hr-u? objavili su oglas za novinare honorarce, pa me zanima da li je netko imao iskustva?
Hvala.
Andronico is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:12   #46
frendica se prijavila na index kad su prije cca godinu dana tražili honorarce. u oglasu je pisalo honorar oko 4000 kn, a ona i nisu je uopće platili + muljali su oko toga tak da je dala otkaz nakon mjesec, dva.
la chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:24   #47
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ja pišem dosta, dio za stručne časopise, dio za publicistiku i zadovoljan sam. Honorari su redovni i pristojni. Nije baš za se obogatit, ali uz plaću dobro dođu.

Uglavnom su to svari kojima se i inače znanstveno bavim, ali pojednostavljene i učinjene zanimljivijim za časopise.
Vojky jel mi mozes rec za koje to casopise pises,i kako bi ja nekako poceo pisati za neki.
Evo podrucja kojima se bavim i znam dosta informacija o njima su : avijacija,tehnologija,vojska-oruzje i sl.
AlexGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:02   #48
Pozdrav svima,

htjela bih se okušati u honorarnom pisanju za internet portale pa bih molila nekog stručnog da mi objasni kako da kontaktiram urednike, točnije - što je potrebno napisati u molbi za posao. Kakve radove treba priložiti, koliko kartica, koja tematika ako nisam specijalizirana za neke specifične teme?

Unaprijed hvala
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:29   #49
Sorry, tek sad vidim ovo. Pa, najbolje je kontaktirati direktno glavnog urednika, a njihove e-mail adrese najčešće imaš u impressumu. Pošalji im upit i konkretno navedi za koje rubrike bi pisala, priloži životopis i nekoliko radova ako imaš, mada na nekim portalima dobiješ teme koje trebaš napisati.
A jel te zanima neki posebni portal ili bi pisala za bilo koga? I da napomenem, kod nas ti je to više radi sticanja prakse, nažalost ne možeš očekivati neku zaradu od toga.

Sretno!
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:01   #50
Puno hvala na odgovoru!

Svjesna sam da zarada nije velika, no nadam se da to ne znači da je uopće nema! Naime, želim krenuti s pisanjem, imam volje, znanja i pregršt slobodnog vremena Moje područje interesa je kultura i umjetnost, no mogla bih pisati i lifestyle... Svjesna sam da ne mogu birati puno kao početnica, zato me i muči kakve ogledne radove poslati...
Uglavnom, zanima me kakva je praksa u plaćanju honorara (kolika je cijena teksta) i, ako ne gnjavim previše, koji su portali "provjereni" za plaćanje (pošto vidim da si/ste iz te branše)?

Hvala još jednom
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:20   #51
Nema na čemu. Ne želim te obeshrabriti, ali trenutna situacija u medijima nije bajna, to je nažalost činjenica s kojom se svi moramo pomiriti. Tako da ti ne mogu sa sto postotnom sigurnošću reći da ćeš naići na susretljivost.

Pokušaj inicijativnom prijavom na portalu 24sata. Napiši da bi htjela steći praksu pisanjem za te i te rubrike, priloži životopis i zamoli, ukoliko postoji opcija otvorene suradnje, da ti zadaju probne teme.
Ako kod njih ne upali, javi mi se na privat pa ću ti dati osobni kontakt urednice iz Nacionala s kojom sam radio. Nažalost, trenutno ne primaju honorarce (i mene je odbila) ali dobri su za konstruktivne kritike i sugestije, što će reći, imaš priliku učiti od ljudi koji su dugo u tom poslu. A kasnije ti to može samo koristiti.

Pozz
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:48   #52
Hvala na savjetu, poslušat ću ga i nadati se najboljem. Jasno mi je kakvo je stanje u medijima (ipak su oni preslika društva) i zato je zaista pravo osvježenje naići na susretljivu osobu.
Pretpostavljam da su u novinarskoj struci (kao i u svakoj drugoj) kontakti veoma bitni (a ja ih nemam hehe), ali sigurna sam da se uz mnogo truda i s talentom za pisanje mogu s vremenom probiti.
Javim se na pm ako krenu odbijanja
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:19   #53
Pozdrav,
Netko je ovdje spomenuo da se traže stručni članci, pa ako može neka konkretna informacija, naime posao mi je takav da bi objavljivanje članaka bilo vrlo poželjan detalj u mom CV-ju, (ne očekujem neku specijalnu zaradu, ali svaka kuna dobro dođe...)
Konkretno: područje ekonomije...
Tnx
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:40   #54
i racunajte da ce vam honorari kasniti od 2-4 mjeseca, ako ste sretni
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 21:17   #55
Novinare / Forumaše za honorarno pisanje članaka za jedan web portal

Mogu biti iz cijele Hrvatske.

Javite se na mail ili porukom inbox.
stellarosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:45   #56
Da malo osvježim temu Ima li kakvih novosti, jel nam netko zaradio u međuvremenu pisanjem kakvu masnu lovu?
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:02   #57
Tražim kolumnista

Ima li netko tko želi pisati kolumnu o novim knjigama.
Znači posao bi mu bio da pročita neku novu knjigu te svoj komentar složi u jednu cjelinu (kratki sastavak).
Za početak bi taj posao radio besplatno a kasnije bi se mogli dogovoriti za nekakvu novčanu naknadu!
Kolumnu bi trebao pisati barem 3 puta mjesečno.
Radi se o stranici: http://www.pisem-poeziju.tk/

zaineresirani nek se jave privatnom porukom ili na e-mail [email protected]
marko_zupanic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:03   #58
Ja cu ti pisati free ako mi poklonite knjigu.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:30   #59
Dižem temu... možda netko ima nekih novih informacija/iskustava o tome kako zaraditi pisanjem...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 13:07   #60
Izgleda da je tema skroz zamrla
A bilo bi zgodno da se tu objavljuju linkovi za natječaje na koji naletimo (a možda ne odgovaramo potrebnim kvalifikacijama)
__________________
I sve će biti dobro
Iluminati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.