Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 15:20   #161
Kaže mi neurologica da nastavim s terapijom (Escital 10 mg i 3-4 puta dnevno Misar od 0,25 mg) ... na toj terapiji sam mjesec i pol ... treba još pola mjeseca da se dostigne punoća djelovanja, pa ćemo vidjeti za dalje.

Kroz tih preostalih pola mjeseca bi se polako trebala skinuti sa Misara. Iz tjedna u tjedan maknuti jednu tabletu, 0,25 mg.

Kaže mi žena (super je doktorica, kome treba preporuka, dr. Zobić, KB Sveti Duh) ...ako mi se prestane poboljšavati ili ako mi se pogorša da dođem, pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

Inače, anksiolitike i antidepresive vam može propisati obiteljska medicina, neurolog i psihijatar.

Ko' ima čudne glavobolje dugo već, neka proba s tim. S vremenom će i sam vidjeti ima li kakvih pomaka .... Ja sam doslovno nakon 2 tjedna, kako i piše u uputstvu osjetila prva poboljšanja ...
Mene su neurolozi slali na više pretraga, jedna od tih je bio i MR mozga, uredan.

...
Eto. Sretno svima koji se s tim pate!
Kad glava šteka, sve šteka!
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:30   #162
Dobar dan! Unazad 4 dana prilično me boli glava koja ne popušta na Neofen i Brufen. Boli me vratni dio, ali i područje oko sljepoočnica, zapravo kao da imam neki oklop na glavi. Inače nemam baš često glavobolje, ali mi se zna javljati osjećaj vrtoglavice, omaglice, kao neka ošamućenost zbog čega sam i napravila niz pretraga. Zadnji put sam ih radila prije godinu dana kada sam imala jednu epizodu vrtoglavice pri dizanju iz kreveta. Nalaz EEG-a, dopplera krvnih žila i OECD, MR mozga (7/2016), MR angiografija (11/2016) BAER je bio uredan, a RTG i MR vratne kralježnice(7/2016) koji je pokazao uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6i C6-C7 s prisutnim dorzalnim spondilofitima s desne strane i vidljivomstenozom desnog lateralnog recesusa. Medula je primjereno široka urednog signala. Zaključak - morfološki znaci komp.deg. radikulopatije desno u nivou C5-C6 i C6-C7. Ovoj glavobolji je prethodio i stresan period budući mi je kćer bila 5 dana hospitalizirana.Strah me tumora na mozgu, budući glavobolja ne popušta na lijek. Kakvo je Vaše mišljenje s obzirom na učinjene nalaze prije godinu dana. Da li je ipak glavobolja od vratne kralježnice i napetosti? Može li se tumor razviti u periodu od obavljanja pretraga? Prije mjesec dana radila KKS- uredna, tlak uredan. Lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 22:37   #163
Probadajuca bol u glavi nakon udarca

Prije par dana tjemenom glave udarila sam roletu pri ulasku na balkon. Jako me zaboljelo pri samom udarcu, osjetila sam odmah mali kvrgu, no kako sam stavila hladni oblog kvrga nije dalje rasla.
Pri udarcu nisam izgubila svijest, nemam mucnine ni povracanje, zjenice ispravno reagiraju na podrazaj svjetlo/tama.
No sutradan su mi se poceli pojavljivati sljedeci simptomi:
pritisak u predjelu nosa i sinusa (nisam prehladjena, nos je prohodan),
bol i pritisak na mjestu udarca, te sporadnicna probadajuca bol u raznim djelovima glave - od sljepoocnice, vrha glave, iza uha itd.
Bol je probadajuca i kratkotrajna - traje oko 2sek, a pojavljuje se stalno na drugom mjestu par puta u danu.
Pritisak na nosu i sinusima je stalna.
Ne znam sto da mislim i radim, ovo sve je vrlo cudno, ima li tko kakvo slicno iskustvo ili komentar? Hvala
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 22:42   #164
Nije ti ništa.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 22:51   #165
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Nije ti ništa.


To se zove odgovor!
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 23:35   #166
Kad nemaš drugih problema počinju ti se prividjati neki nepostojeći. I ja se slažem s prethodnim komentatorom.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 23:49   #167
Hvala na odgovorima. Drago mi je cuti da smatrate da je situacija b.o.
Zabrinula su me ova probadanja i pritisak, jer to stvarno nikad nisam imala... vec sam skoro bila jednom nogom na hitnu krenula
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 21:45   #168
Pritisak u glavi

Već više od 2 mjeseca neprestano osjećam pritisak u istom djelu glavu. Pritisak ne prestaje,jedino je ponekad slabi a ponekad jaki. Osjećam ga po skoro cjeloj ljevoj strani glave. Osim pritiska nemam nitkakve druge simptome jedino me ponekad boli glava ali rijetko,je li ovo razlog za paniku??
Onaj tam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2021., 19:13   #169
Ja imam već više od godinu dana pritisak u glavi i glavobolju 24/7. Nitko od silnih specijalista mi nije bio od pomoći ali ja sam po mojim simptomima zaključila da imam "new daily persistent headache". Glavobolja koja nikad ne ode. Je li se tebi što stanje poboljšalo u međuvremenu?
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2021., 19:42   #170
od prosle godine od 9 mj, imam problem pritiska, (kao kad dugo lezite na glavi, pa vam ko utne,takav otprilike osjecaj) u sljepoocnici na desnoj strani, iznad i ispod obrve te na desnoj strani takoder oko nosnice i uz sam nos. Tu i tamo me zna kao zapeci takoder na toj strani glave. Kratko na koju sek. Bila sam kod neurologa, napravila sam magnetnu, mozga pise da je uredan osim minimalnog edem sluznice bazalno u desnom mastoidu. Napravila sam eeg uredan je, hormoni stitnjace uredni, falim mi vitamin d, rtg sinusa : manja dimenzija desne polovice frontalnog sinusa, a sve prikazanr pnš bez patoloskog zasjenja. nosna pregrada medioponirana hipertrofija donje desne skoljke. Jel imao mozda netko slicno? Vec iscrpljuje. Ponavljam ne boli me ali je vrlo neugodno. Imate ideju sto bi moglo biti? Dok opce prakse kaze mozda su sinusi, a mozda vilica pa da pritisak udara u sljepoocnicu
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2022., 23:08   #171
Quote:
Terminator775 kaže: Pogledaj post
Ovako, unaprijed se ispričavam ako otvaram već otvorenu temu odnosno temu koja je već bila jer negledam iza. Uglavnom ono što me muči već neko vrijeme, ajmo reći da bubnem, 4-5 godina je ta nagla bol u glavi. Dogodi se recimo jednom mjesečno kada naglo okrenem glavu znači brzo, nešto ko da me presječe tik do glave, znači tamo di je mali mozak, odmah pokraj desnog uha (probaj nać to mjesto sebi) Znači par centi od desnog uha me stvarno jako presječe (ovisno koliko brzo okrenem glavu). Ta bol je kratka hvala bogu i nestane nakon par sekundi al stvarno zaboli.

Ono što me zanima jest, u čem je problem i kako se može (ako se može) preventirati ova stvar da se ne događa ili barem ne toliko učestalo. Hvala.
Guglajući sam naišla na ovo i imam isti problem ili makar sličan. Od nedjelje me zaboljelo iznad uha, glava, prvo je jako boljelo svaki put kad pomaknem u stranu, a sad ova dva dana ponekad zaboli, ponekad ne, ali ta bol je prisutna češće nego ne, i to samo kad okrenem glavu ulijevo.

Što bi to moglo biti? Da nije kakav predznak moždanog, tumor ili nešto? Bol sijevne i prestane pri okretanju glave.
mrsmaisel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.