Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 11:34   #1101
Slažem se sa studentvz...
Predala prije 3 tjedna, nadam se da će me zvati ovaj tjedan, ne znam još ništa.. :/
Savjetnik mi je samo rekao da je dobar plan što sam napisala.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:14   #1102
Lijepo zvuči onih 15 dana, ali evo ti primjer mog slučaja: zahtjev predan 05.04., potvrdni odgovor sam dobio 21.05., predao sam ostalu traženu dokumentaciju nekih tjedan dana kasnije, zvali me na potpisivanje ugovora 20.06., do danas još nema tog novca na računu. Divno, zar ne?
studentvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:31   #1103
Evo nakon tvog posta nije mi vrag dao mira i išla sam zvati i poslali mi dopis sa odobrenjem prije 4 dana
Jesssss! Doći će valjda sutra/prekosutra. A nisu me zvali da ispravljam troškove pa su mi možda svi i odobreni. Glavno da to riješim prije mora pa novci kad sjednu sjednu.
A sad u smišljanje imena obrta..
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:35   #1104
Trenutno se na potpisivanje ugovora od trenutka predaje sve dokumentacije nažalost čeka preko 10-15 radnih dana jer je navodno velika gužva. :/

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja vezanih uz potpore za samozapošljavanje slobodno pitajte, rado ćemo Vam pomoći ovdje na forumu.

Ukoliko biste htjeli da Vam napišemo poslovni plan, također smo Vam na raspolaganju te nam se slobodno javite na PM.


Sretno svim budućim poduzetnicima!
Veletacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:50   #1105
Pozdrav ekipa!
Imam pitanje vezano uz samozaposljavanje. Obzirom na razlicite informacije, cesto kontradiktorne, kod drzavnih sluzbenika trazim info od onih koji imaju iskustva hands-on. Dakle, nezaposlena sam i planiram otvorit j.d.o.o.. Prema inofrmacijama od teta s burze, uvjet dobivanja mjere poticaja za samozaposljavanje je da si isplacujem punu placu od 5030 kn mjesecno, uz puno radno vrijeme. Oni pokrivaju doprinose.

Zanima me kako su oni to tocno zamislili: da si vlasnik tvrtke koja tek zapocinje namakne 5030 kuna mjesecno SAMO za placu? Je li to neki uhljeb smislio sjedeci u klimatiziranom uredu nekog ministarstva kojemu 5030 kuna mjesecno ne predstavlja problem ili postoji neka caka kojom se taj novac ili dio novca "vraca" u firmu na neki nacin.
Realno, ako ne planiram otvorit tvornicu automobila ili nemam vec uhodan biznis sa stalnim klijentima, ovo je sigurni pushing.

Ovdje se radi o poticajima iz EU fondova s namjerom zaposljavanja nezaposlenih, a u pozadini se zapravo radi o poreznom ataku na pojedinca naplacivanjem PDV-a, poreza, prireza, poreza na dobit, spomenickih renti, suma i ostalih nebuloza kako bi se pokrpao pocerupani proracun i financirala ogromna drzavna upravA.

Ukoliko se prekine ugovor s HZZ prije isteka roka od godine dana, HZZ trazi povrat svih sredstava plus kamate. Kamate su po mom izracunu nekih 10 %.

Sto mi nije onda isplativije krenuti u posao bez ikakvih drzavnih poticaja na samozaposljavanje gdje se mogu prijaviti na 2 sata dnevno i polako graditi posao a da se u startu ne gusim u minusu koji raste kao kod kamatara?
Sto tocno ja kao poduzetnik dobivam od drzave kojoj placam sve nebulozne namete?
Nije li isplativije otvorit firmu u nekoj drugoj drzavi a posao voditi iz RH?
Koja drzava je najbolja za tako nesto?

Ljudi budite oprezni s tim mjerama. Nemojte se zavaravati, cesto su ove mjere obicne kratkorocne politicke / populisticke mjere kojim se smanjuje carobni broj upisanih na burzi, a ne iskrena zelja vladajucih da se nesto promijeni u RH: http://lupiga.com/vijesti/zamke-samo...elike-kamikaze


Molim neka mi netko informiran odgovori na gornja pitanja.

Zadnje uređivanje creda : 16.07.2017. at 12:21.
creda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:46   #1106
Evo ja predala 29.5, doslo rjesenje sa datumon 16.6, 1.7 otvoren obrt, jucer stigla sva dokumentacija i odma predala, jutros me zvali na potpisivanje ugovora
Sad jos samo pare da dodu :klap:

Troskovnik mi je bi na 41500, reka mi savjetnik da ostavin tako,a odobreno mi je 35000. Mogu ja sad minjat troskovnik? Makla bi jednu masinu od 9 tisuca a stavila klimu da bude tocno 35000,ima neko iskustva s tin?

Zadnje uređivanje titica : 18.07.2017. at 09:47. Reason: E
titica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:12   #1107
Quote:
Sto mi nije onda isplativije krenuti u posao bez ikakvih drzavnih poticaja na samozaposljavanje gdje se mogu prijaviti na 2 sata dnevno i polako graditi posao a da se u startu ne gusim u minusu koji raste kao kod kamatara?
Ovisi od slucaja do slucaja. Glavna prednost dobivanja potpore za samozaposljavanje je naravno sama subvencija u iznosu do 35.000,00 kn, koja se najčešće namjenski troši na HZZO/HZMO doprinose odnosno opremu potrebnu za start poduzeca. U slucaju da subvenciju kombinirate sa strucnim osposobljavanjem za rad, mozete dobiti do 45.000,00 kn. Iznosi mogu biti i visestruko veci ukoliko u mjeri sudjeluje više osoba (primjerice obrt u kojem sudjeluju do 2 osobe, trgovacko drustvo do 4 osobe ili zadruga do 5 osoba).

Naravno, kao korisnik/ca potpore imat cete i ugovorne obveze, koje ukljucuju i ostajanje u statusu osiguranika u sustavu mirovinskog osiguranja u punom radnom vremenu u svom poslovnom subjektu kojem je dodijeljena potpora. Ukoliko vam to ne odgovara iz bilo kojeg razloga onda se ne biste trebali prijaviti na natjecaj za potporu za samozaposljavanje.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja vezanih uz potpore za samozapošljavanje slobodno pitajte, rado ćemo Vam pomoći ovdje na forumu.

Ukoliko biste htjeli da Vam napišemo poslovni plan, također smo Vam na raspolaganju te nam se slobodno javite na PM.

Srdacan pozdrav
Veletacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:21   #1108
Quote:
titica kaže: Pogledaj post
Mogu ja sad minjat troskovnik? Makla bi jednu masinu od 9 tisuca a stavila klimu da bude tocno 35000,ima neko iskustva s tin?
Ne mozes. Novac se mora trositi namjenski - tocno za ono sto si navela. Ako ga ne potrosis namjenski dobit ces cestitku s burze sa zahtjevom za povrat kompletnog novca s kamatama od 12%. Nije za salit se.
Ako bas bas moras mijenjat troskovnik, moras pismeno sluzbeno zatrazit mogucnost izmjene troskovnika. Pa onda oni to moraju procijenit i sluzbeno ti odgovorit.
Sretno


Quote:
Veletacon kaže: Pogledaj post

Naravno, kao korisnik/ca potpore imat cete i ugovorne obveze, koje ukljucuju i ostajanje u statusu osiguranika u sustavu mirovinskog osiguranja u punom radnom vremenu u svom poslovnom subjektu kojem je dodijeljena potpora. Ukoliko vam to ne odgovara iz bilo kojeg razloga onda se ne biste trebali prijaviti na natjecaj za potporu za samozaposljavanje.
Ovi poticaji su ocito u startu smisljeni za nekoga... Uvjeti odgovaraju samo onima koji zele leglizirati uhodani posao, a dosad su radili na crno. Nisu za postene koji tek pocinju.
Balkanska posla

Puna placa uz puno radno vrijeme kao obavezan uvjet za dobivanje poticaja su ne glupost, nego potpuna retardacija
creda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:38   #1109
planiram otvoriti firmu, imam nesto klijenata ali nedovoljno jos uvijek za normalnu placu.. sa poticajem si mislim pokriti doprinose za 11 mjeseci, i platiti oglasavanje kojim namjeravam prikupiti nove klijente...

receno mi je da se moram prijaviti na placu od 5800 bruto, sto ispada 4000 neto, tj. od poticaja odvajam cca 1900kn mjesecno za doprinose...

sada me zanima sto se dogadja da ja recimo ne uspijem prvih mjeseci ili cijelu godinu zaraditi dovoljno da si mogu isplatiti placu?

da li je dovoljno platiti samo doprinose?

tip na savjetovanju mi nije znao odgovoriti na to pitanje, on misli da je potrebno samo ispuniti uvijete iz troskovnika, tj. da na vrijeme uplatim doprinose
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:02   #1110
Quote:
farc kaže: Pogledaj post

sada me zanima sto se dogadja da ja recimo ne uspijem prvih mjeseci ili cijelu godinu zaraditi dovoljno da si mogu isplatiti placu?

da li je dovoljno platiti samo doprinose?

tip na savjetovanju mi nije znao odgovoriti na to pitanje, on misli da je potrebno samo ispuniti uvijete iz troskovnika, tj. da na vrijeme uplatim doprinose
Moras biti prijavljen na puno radno vrijeme na HZMO. Placu si moras uplatiti u toj visini (kako vjerojatno pise u ugovoru) a odakle ti lova to ih ne zanima. Meni je receno da pozajmim od rodbine :klap:
Onda tu lovu mozes vratit u firmu kao pozajmicu. I tako iz mjeseca u mjesec.
Nakon isteka 11 mjeseci predajes izvjesce HZZ-u o svim transakcijama i ostalom sto si radio s njihovim novcem.
creda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:08   #1111
Quote:
Ako ga ne potrosis namjenski dobit ces cestitku s burze sa zahtjevom za povrat kompletnog novca s kamatama
Vjerojatno bi tražili samo djelomični povrat sredstava, no svakako slijedite credin savjet u slučaju da uistinu želite izvršiti izmjene u troškovniku.

Quote:
sa poticajem si mislim pokriti doprinose za 11 mjeseci, i platiti oglasavanje kojim namjeravam prikupiti nove klijente...
Imajte na umu da oglašavanje koje provodi drugi subjekt u ime samozaposlene osobe (oglasnici, Internet, druge tvrtke) nije prihvatljiv trošak, tako da ga nećete moći financirati putem ove mjere.
Veletacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:25   #1112
Evo papiri su mi zaprimljeni 4.8 koliko otprilike cu cekati na odgovor ? Dali ce mi mqterijal za radove odobriti?
dijana52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:03   #1113
Koliko dugo treba biti prijavljen na burzi kao nezaposlen da bi se moglo dobiti poticaje?
Bilo je da čim se prijaviš možeš tražiti poticaje, sada čitam da treba proći 12 mj.
Što je od toga točno?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:38   #1114
Pozdrav svima, imam pitanje.

Koje su mi šanse da dobijem mjere za samozapošljavanje ako u planu imam pokretanje online portala (medijski portal)? Uzimaju li na HZZu u obzir uopće internet poslove i internet zaradu?

Hvala.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:43   #1115
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Koliko dugo treba biti prijavljen na burzi kao nezaposlen da bi se moglo dobiti poticaje?
Bilo je da čim se prijaviš možeš tražiti poticaje, sada čitam da treba proći 12 mj.
Što je od toga točno?
Čim se prijavite u evidenciju nezaposlenih HZZ-a, možete krenuti u proceduru prijave na potpore za samozapošljavanje. Dakle, informacija o čekanju 12 mjeseci neispravna je.
Veletacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:03   #1116
Evo samo da javim da je supruga dobila riješenje za poticaje, odobreni su
Mora još otvoriti jdoo (svi papiri su već spremni) i otići u HZZ i potpisati ugovor
Zahtjev predan negdje oko 15.8.
Sretno svima
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:21   #1117
[QUOTE=doktordoc;65163419]Evo samo da javim da je supruga dobila riješenje za poticaje, odobreni su
Mora još otvoriti jdoo (svi papiri su već spremni) i otići u HZZ i potpisati ugovor
Zahtjev predan negdje oko 15.7.
Sretno svima
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 05:18   #1118
Imam pitanje i molim za pomoć.

Radim osobne treninge i planove prehrane pa bih to volio raditi kroz paušalni obrt, izraditi poslovni plan i prijaviti se za 35.000kn poticaja.

Zanima me ulazi li ta djelatnost u paušalno oporezive djelatnosti odnosno mogu li raditi planove prehrane i osobne treninge kroz to? Nisam siguran u koju bih djelatnost prema NKD to svrstao pa sam malo izgubljen

Drugo pitanje je, za vrijeme trajanja poticaja, ako ih dobijem, stoji da ne smijem nigdje drugdje biti zaposlen i to mi je jasno. Mogu li honorarno raditi negdje?
El Presidente is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:57   #1119
Quote:
Veletacon kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bi tražili samo djelomični povrat sredstava, no svakako slijedite credin savjet u slučaju da uistinu želite izvršiti izmjene u troškovniku.



Imajte na umu da oglašavanje koje provodi drugi subjekt u ime samozaposlene osobe (oglasnici, Internet, druge tvrtke) nije prihvatljiv trošak, tako da ga nećete moći financirati putem ove mjere.
jel i google/face adsi spadaju u tu nedozvoljenu namjenu?

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:42   #1120
Quote:
El Presidente kaže: Pogledaj post
Imam pitanje i molim za pomoć.

Radim osobne treninge i planove prehrane pa bih to volio raditi kroz paušalni obrt, izraditi poslovni plan i prijaviti se za 35.000kn poticaja.

Zanima me ulazi li ta djelatnost u paušalno oporezive djelatnosti odnosno mogu li raditi planove prehrane i osobne treninge kroz to? Nisam siguran u koju bih djelatnost prema NKD to svrstao pa sam malo izgubljen

Drugo pitanje je, za vrijeme trajanja poticaja, ako ih dobijem, stoji da ne smijem nigdje drugdje biti zaposlen i to mi je jasno. Mogu li honorarno raditi negdje?
Ulazi. Samostalne djelatnosti obrta i samostalne djelatnosti poljoprivrede i šumarstva se mogu paušalno oporezivati, što ne vrijedi za fizičke osobe obveznike poreza na dohodak koje obavljaju samostalnu djelatnost ugostiteljstva i/ili trgovine.

Za odabir NKD kategorije pogledajte NKD 2007 s komentarima. Obratite pozornost i na djelatnosti 85.51 i 74.90

Što se tiče honorarnog rada, nema posebne ugovorne zapreke ukoliko povremeno dodatno radite te naravno sukladno tome uplaćujete poreze i doprinose. Bitno je da cijelo vrijeme budete zaposleni u punom radnom vremenu u svom subjektu. Obratite pozornost na pitanje i odgovor broj 4, sve je detaljno objašnjeno. Zašto taj honorarni posao ne biste jednostavno obavljali preko svog poduzeća te preko njega izdavali fakture?

http://mjere.hr/admin/wp-content/upl...osljavanje.pdf

Quote:
jel i google/face adsi spadaju u tu nedozvoljenu namjenu?
Da.

Zadnje uređivanje Veletacon : 27.08.2017. at 14:53. Reason: dodatni tekst
Veletacon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.