Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2014., 13:07   #81
Može li mi netko objasniti kako ostaviti review za smještaj na airbnb-u? Gledala sam upute,ali mi uopće ne nudi da dam review iako je putovanje završilo jučer i piše mi da je gotovo. Ne znam da li je možda jer niti ja kao gost niti cura koja iznajmljuje stan nemamo prethodne komentare( ja prvi put išla preko njih,a ona tek stavila stan na stranicu)? Bili smo prezadovoljni pa bih joj voljela ostaviti pozitivan komentar, pa ako zna, pliz pomozite
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 13:20   #82
Mozes ostaviti review samo ako si se registrirao kao gost na Airbnb.
Ako si registriran, trebao bi moci, bez obzira sto bi to tebi bio prvi review, isto kao i curi kod koje si bio smjesten, jer sam i ja imala takav slucaj da sam ja bila prvi gost koji je recenzirao svog domacina (ja njemu prvi gost, on meni prvi domacin).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:03   #83
Mora proći neko vrijeme, ne znam točno koliko, ali dobit ćeš na mail da ostaviš review hostu (ako se dobro sjećam). Isto tako dobit ćeš mail da ti je host ostavio review, ali možeš ga vidjeti tek kad i ti ostaviš svoj.
janiej0nes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 16:39   #84
24h nakon check outa


Sent from my iPhone using Tapatalk
R.Kaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 16:46   #85
Quote:
janiej0nes kaže: Pogledaj post
Mora proći neko vrijeme, ne znam točno koliko, ali dobit ćeš na mail da ostaviš review hostu (ako se dobro sjećam). Isto tako dobit ćeš mail da ti je host ostavio review, ali možeš ga vidjeti tek kad i ti ostaviš svoj.
Cudno, prvo je moj domacin postavio review o meni koji sam mogla procitati prije nego sto sam ja napisala revinew za njega.
Uglavnom su svi moji domacini prvi ostavljali review o meni (cim bih otisla) prije nego ja o njima (jer bih obicno dalje otputovala pa sam pisala review tek kad bih se vratila kuci). Sto reci, imala sam krasne domacine sve redom
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 13:54   #86
Tako je bilo prije, ali sad je valjda nova fora (znam sigurno da je od 7. mjeseca tako) pa tek kad ti ostaviš review možeš vidjeti od hosta.
janiej0nes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:51   #87
Registrirao sam se preko nečijeg linka(referral) na Airbnb.com s kojim dobijem 22 eura popusta na prvu rezervaciju(jer s običnom registracijom ne bih dobio popust), zanima me koliko taj popust traje? Dali će se važiti ako ga iskoristim za npr. 6 mjeseci?

ovo je kod za registraciju s popustom ako nekome treba www.airbnb.ie/c/lperovic5?s=8 (i tako to onda ide dalje, vi date link nekome i dobijete još 22 eura popusta)
sehic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 09:51   #88
Nesto iz znatizelje gledam na airbnb (i visuta sam na temi za iznajmljivace pisala o manama airbnb, da lose pozicionira karte (tj. softver), da ne provjerava tocnost adrese itf) i naletim na ovo:
https://www.airbnb.com/rooms/698567?...uests=2&s=FZfn
Ogromne greske su tu
po karti je apartman u zapadnoj Hercegovini, gore ispod naziva apartmana pise da je adresa u SAD, Baltimoreu, a po fotografiji apartmana vidim da je to na Ciovu.

Ne reklamiram, nego sam naletila na ovo i nisam odolila da ne ukazem na primjer airbnb mana (ima airbnb jos mana, ali na zalost, najcesce ga sad koristim jer ima najveci izbor povoljnog smjestaja u Europi, inace mi je booking bolji/pouzdaniji).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:43   #89
Quote:
sehic kaže: Pogledaj post
Registrirao sam se preko nečijeg linka(referral) na Airbnb.com s kojim dobijem 22 eura popusta na prvu rezervaciju(jer s običnom registracijom ne bih dobio popust), zanima me koliko taj popust traje? Dali će se važiti ako ga iskoristim za npr. 6 mjeseci?

ovo je kod za registraciju s popustom ako nekome treba www.airbnb.ie/c/lperovic5?s=8 (i tako to onda ide dalje, vi date link nekome i dobijete još 22 eura popusta)
Ja sam se preko tvoga, bas me zanima hoce mi obracunat popust kod rezervacije

Evo mog koda ako nekome jos bude trebalo Registrirala sam se na airbnb pa evo i moj kod za popust ako nekome treba www.airbnb.com/c/aziher?s=8
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:43   #90
Na ''invite your friends'' vidiš koliko eura popusta imaš. A sada vidim da je taj popust aktivan samo ako je ukupna rezervacija 75$ ili više.
sehic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 09:02   #91
Ja iznajmljujem stan preko airbnb-a, i nudim mogućnost instant rezervacije. Dogodilo mi se da mi je gost uradio instant rezervaciju danas za sutra ujutro, a ja sam večer prije kod izlaska gostiju skužio da je krevet prolomljen. Bila nedjelja navečer. I jednostavno sam morao otkazati ovom instant rezervaciju.

E tu nastupa zanimljivost. To se otkazivanje radi preko aplikacije, ne može se dogovoriti s gostom izravno (ja sam predlagao da mu vratim novac odmah sutradan, bez obzira hoće li meni ikad leći njegova uplata). U jednom trenutku se dolazi do koraka kad se mora nazvati telefonski broj u SAD. Tamo se javi ljupka djevojka s kojom su 15 minuta trajali pregovori o mom otkazivanju. Onda je ona prihvatila moje argumente ali mi je rekla da mi se to ne smije ponoviti u narednih 6 mjeseci. Ako bi se ponovilo, kazna bi mi bila 100 dolara.

Uglavnom, do tog dana nisam imao pojma u koliko ozbiljnu priču sam se upustio stavivši stan na airbnb. Ali sve pohvale za njih! Bolje da je sve ozbiljno nego da se mislim hoće li netko doći kad se najavi i slično...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:36   #92
airbnb

pitanje za one koji su rentali preko njih...bookirala bih stan preko njihove stranice, za 5. mjesec, pa me zanima da li mi oni odmah terete karticu na cijeli iznos, ili uzmu samo svoj dio sad, pa ostatak kad dođe ....koja je shema?
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:34   #93
Odmah sve placas.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:08   #94
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
pitanje za one koji su rentali preko njih...bookirala bih stan preko njihove stranice, za 5. mjesec, pa me zanima da li mi oni odmah terete karticu na cijeli iznos, ili uzmu samo svoj dio sad, pa ostatak kad dođe ....koja je shema?
Airbnb ti sa kartice odmah skida cijeli iznos. Lova na racun iznajmljivaca sjeda tek onaj dan (ili sutradan) kad im stignes i ako ne javis airbnbu da nesto nije u redu.
Pogledaj si i pravila otkazivanja, postoji par tipova otkazivanja, pa ovisi o iznajmljivacu koji tip otkazivanja je zadao.
Meni je to uzimanje cijele love unaprijed odbijajuce, zato sam uzimala smjestaj preko airbnb tek par dana prije kad sam bas sigurna da idem na tu destinaciju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:50   #95
aha, thx..sve jasno
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:30   #96
Mala ispravka, lova izjamljivacu sjeda tek 24h poslije vaseg odlaska u slucaju da nije bilo primjedbe.

Meni placanje unaprijed je odlicna stvar i za jednog i drugog. Em nemas doticaja s novcem, em se iznajmljivac ne mora brinut o onim gostima koji bi mogli otkazat par dana ranije a nebi platili.
Zasad same pohvale.


Sent from my iPhone using Tapatalk
R.Kaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:00   #97
e vidiš meni sa druge strane to uopće nije super....s obzirom da kad u vlastitom aranžmanu organiziraš put, sve radiš nekoliko mjeseci unaprijed (koliko je moguće), konkretno, ja sad tražim smještaj za 5. mjesec, našla preko njih, ali činjenica da im ja sad u veljači prebacim 4500 kn - stvarno mi ne pada na pamet...priznajem akontacije, kao neku vrstu osiguranja, ali svu lovu uzet, to ne...mislim tko meni garantira da za 3 mjeseca... nemam pojma, stranica krahne, vlasnik nestane, povuće stan..što god, ovako manje boli ako dam akontaciju, par dana prije puta provjerim da li je sve ok, dođem tamo, vidim stan i onda dam cijeli iznos..ok ni tada nemam garanciju da će sve biti super i divno, ali tri mjeseca ranije dati cijeli iznos nekome ...ne znam...ovu opciju stvarno bi uzela u obzir kako radi nasmijanonebo - da idem negdje iznenada pa par dana prije puta platitit sve pa kud puklo..u suprotnom, nema šanse..to je moje mišljenje.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:34   #98
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
e vidiš meni sa druge strane to uopće nije super....s obzirom da kad u vlastitom aranžmanu organiziraš put, sve radiš nekoliko mjeseci unaprijed (koliko je moguće), konkretno, ja sad tražim smještaj za 5. mjesec, našla preko njih, ali činjenica da im ja sad u veljači prebacim 4500 kn - stvarno mi ne pada na pamet...priznajem akontacije, kao neku vrstu osiguranja, ali svu lovu uzet, to ne...mislim tko meni garantira da za 3 mjeseca... nemam pojma, stranica krahne, vlasnik nestane, povuće stan..što god, ovako manje boli ako dam akontaciju, par dana prije puta provjerim da li je sve ok, dođem tamo, vidim stan i onda dam cijeli iznos..ok ni tada nemam garanciju da će sve biti super i divno, ali tri mjeseca ranije dati cijeli iznos nekome ...ne znam...ovu opciju stvarno bi uzela u obzir kako radi nasmijanonebo - da idem negdje iznenada pa par dana prije puta platitit sve pa kud puklo..u suprotnom, nema šanse..to je moje mišljenje.
OK, nije nemoguce to sto kazes, ali AirBnB je firma od preko 600 zaposlenih koja je procijenjena na 13 milijardi dolara. Fond TPG capital je uložio u njih 450 milijuna dolara. Hoću reći nije to servis kojeg drzi srednjoskolac koji ce otic na more pa nece platit hosting.

Frend je imao situaciju da mu je iznenada domacin otkazao - AirBnB mu je rekao da uzme u tom gradu 100$ skuplji smjestaj, oni pokrivaju razliku.
Riazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:52   #99
stoji sve...iako sam ja čula priče gdje nisu tako izašli u susret, ali ok., nikad nije baš crno/bijelo..mislim ideja stranice mi je sva super, nađe se svega za svačiji buđet, ali ideja o prebacivanju cijelog iznosa, je dio koji se meni osobno ne sviđa...kažem to je moje mišljenje.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 20:00   #100
Da, kuzim da nije bas zgodno prebaciti odmah tako iznos kad s druge strane npr. booking.com nudi placanje po dolasku. Moja iskustva su za sada bila vise nego dobra, valjda ce tako biti i u buduce.
Riazor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.