Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 19:39   #21
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zakaj su varaždinci,tolko osjetljivi na to pitanje zagorci,da ili ne,ja živim na 10 km od centra grada,pa kaj sam onda ja?
I ja živim 10km od centra Vž-a - Milane, jesam li i ja onda Varaždinka?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 19:46   #22
Smile

Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
I ja živim 10km od centra Vž-a - Milane, jesam li i ja onda Varaždinka?
sve ovisi kak se ti smatraš,a kad smo kod tebe,kad vidim da postaš,ja te automatski smještam ko međimurku ono prek drave,murska strana i tak...
jesam u pravu ili u krivu?
inače za moju lokaciju detaljnije,točno sam negdje na pola puta od varaždina prema ivancu.(makar ne vidim dal je to bitno)
samo bi htio znati odgovor ko i jasmina.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 19:46   #23
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
I ja živim 10km od centra Vž-a - Milane, jesam li i ja onda Varaždinka?
Pa ja živim 8 km od Ivanca,jesam li ja Ivanščar?
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 19:47   #24
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
sve ovisi kak se ti smatraš,a kad smo kod tebe,kad vidim da postaš,ja te automatski smještam ko međimurku ono prek drave,murska strana i tak...
jesam u pravu ili u krivu?
inače za moju lokaciju detaljnije,točno sam negdje na pola puta od varaždina prema ivancu.(makar ne vidim dal je to bitno)
samo bi htio znati odgovor ko i jasmina.
Z Jurketinca si?
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 19:57   #25
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
sve ovisi kak se ti smatraš,a kad smo kod tebe,kad vidim da postaš,ja te automatski smještam ko međimurku ono prek drave,murska strana i tak...
jesam u pravu ili u krivu?
inače za moju lokaciju detaljnije,točno sam negdje na pola puta od varaždina prema ivancu.(makar ne vidim dal je to bitno)
samo bi htio znati odgovor ko i jasmina.
Ma ja sam Međimurka, zato sam i pitala to tak....šala...ja bar znam da sam Međimurka, opet sam u prednosti.

Inače, ne kužim kaj se tolko žestite oko toga, Zagorci, Podravci, Varaždinci...no pa kaj...kaj vas briga, sve je to isto .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:02   #26
pa to ni ja ne kužim,ko da je to tolko bitno....
ali nekak si jako vezana na varaždin,kaj je prek drave lepše?(mislim na našu stranu),a ja dok predem dravu,nekak mi se čini da je u međimurju sve bolje i da ste bolje napredni.
btw,sigurna,čitam da tražiš posao,ako imaš iskustva u export-importu i znaš raditi sa papirima javi se na privatnu poruku,mogu ti dati kontakt jedne firme iz međimurja pa da im se javiš.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:05   #27
Varaždin nije Zagorje! Nemam ništ protiv susjeda, ali mi nismo Zagorje, pobogu!
Vi dva koji kurite, di ste bili kad se naširoko raspravljo o tome prijašnjih godina tu po forumu?

Jasmina, ne daj se maltretirat..Potpis na svaki tvoj post


@doktore, hvala, taj avatar već godinama imam Kaj si niko od vas neće stavit ovog većeg?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:13   #28
Kada za Varaždin veliš da nije Zagorje,to je kao da si rekao da Osijek nije Slavonija.
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:14   #29
pa bil sam vjerojatno negdje daleko, daleko,pa nisam stigel pratiti forum.
znači onda ima negdje odgovor,samo mi se neda da ga tražim
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:16   #30
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
pa to ni ja ne kužim,ko da je to tolko bitno....
ali nekak si jako vezana na varaždin,kaj je prek drave lepše?(mislim na našu stranu),a ja dok predem dravu,nekak mi se čini da je u međimurju sve bolje i da ste bolje napredni.
btw,sigurna,čitam da tražiš posao,ako imaš iskustva u export-importu i znaš raditi sa papirima javi se na privatnu poruku,mogu ti dati kontakt jedne firme iz međimurja pa da im se javiš.
Manje čitaj moje postove (obično velim ljudima nek više čitaju, ali eto, nekad treba i suprotno).
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:16   #31
Quote:
zaguric kaže: Pogledaj post
Pa ja živim 8 km od Ivanca,jesam li ja Ivanščar?
Zavisi.

S koje strane 8 km od. Jer tam negde i je granica Zagorja.

Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Varaždin nije Zagorje! Nemam ništ protiv susjeda, ali mi nismo Zagorje, pobogu!
Vi dva koji kurite, di ste bili kad se naširoko raspravljo o tome prijašnjih godina tu po forumu?

Jasmina, ne daj se maltretirat..Potpis na svaki tvoj post
Ne dam se. Mene pomalo ovo več zabavlja, kak ljudi mogu tupiti nekaj bez konkretnih izvora informacija, več godinama.

Nego, si primjetila dan nam Ljubekih nema več jako dugo? Mislim na Jahorinku i njezinog. Da se nisu oženili i počeli baviti ozbiljnijim stvarima u životu?
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:18   #32
a zašto je onda u NDH Varaždin bio glavni grad Velike župe Zagorje?
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:22   #33
Polazeći od takvog uvjerenja Szabo preuzima na sebe obvezu evidentiranja spomeničke baštine Hrvatskog zagorja, pa započinje sa sustavnim obilascima spomenika tadašnjih kotareva Pregrada, Klanjec, Krapina, Zlatar, Ivanec i Varaždin. Zapažanja s terena publicira u izdanjima Povjerenstva u Vjesniku hrvatskog arheološkog društva, od 1911. do 1916. godine, i ona predstavljaju osnovu njegovoj knjizi „Kroz Hrvatsko zagorje“ koja će ugledati svjetlo dana 1939. godine.

http://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=1950
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:27   #34
Quote:
zaguric kaže: Pogledaj post
a zašto je onda u NDH Varaždin bio glavni grad Velike župe Zagorje?



NDH, se počela spominjati. Očemo i o partizanima i četnicima? Ajme...... Bio je glavni grad i RH.

Odi si na stranice www.zagorje.com i pogledaj da li se negdje navodi Varaždin. Tam negde s desne strane, spisak opčina.

Pa, pa, pa..........
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:30   #35
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post


NDH, se počela spominjati. Očemo i o partizanima i četnicima? Ajme......

Odi si na stranice www.zagorje.com i pogledaj da li se negdje navodi Varaždin. Tam negde s desne strane, spisak opčina.

Pa, pa, pa..........
Netko ne zna razliku između Hrvatskog Zagorja i Krapinsko-Zagorske županije.
Ako ne znaš u tom spisku su navedeni gradovi i općine Krapinsko-Zagorske županije,u tom spisku nema grada Lepoglave,općine Bednja,Breznički Hum itd.
zaguric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:44   #36
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
@doktore, hvala, taj avatar već godinama imam Kaj si niko od vas neće stavit ovog većeg?
damn, bil je premali da ga se skuži a za moj - još uvijek razmišljam kaj postaviti - povećati ovoga ili nekaj drugo

opet bum ponovil da su mene učili u prvom razredu osnovne davne 1996. da Varaždin nije u Zagorju eto
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:51   #37
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post

opet bum ponovil da su mene učili u prvom razredu osnovne davne 1996. da Varaždin nije u Zagorju eto
A mene davnih 70-ih i 80-ih.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:02   #38
kaj se to učilo samo u gradu,nas decu na selu nisu to učili,ili taj dan ja nisam bil u školi
a kad se bolje i prisjetim,čak sam i dosta izostajal
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:17   #39
varaždin se nalazi u hrvatskom zagorju. cure nejte se srditi al to vam je tak.
sigurna u kojem djelu međimurja si ,ak si uz dravu možda si i ti zagorka.
darkec2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:25   #40
Quote:
darkec2 kaže: Pogledaj post
varaždin se nalazi u hrvatskom zagorju. cure nejte se srditi al to vam je tak.
sigurna u kojem djelu međimurja si ,ak si uz dravu možda si i ti zagorka.
Nemam se ja kaj srditi. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, znanje ili neznanje, kao što je u ovom slučaju. A ti meni sad tu svoju tvrdnju potkrijepi nekim izvorom informacija gdi to piše i složit ću se sa tom tvojom konstatacijom.

Interesantno, dođe nas par tu kak su nas o tome učili i u školi (ne tvrdimo bezveze) i onda dojde jedan jako pametan i to negira. Još počne tvrditi da je i dio Međimurja, Zagorje. Pitam se, pitam kaj če nama tolke škole? Ah, da, živim u RH. Ja isto pitam gluposti.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.