Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2003., 09:35   #21
A koliko ti zaradjujes na tome?

ja radim u personal expressu, i selimo se sada u firmi na olap za oracle 9i + Java BI beansi.
Uvijek me zanimalo gdje i kako se moze zaraditi vise, pa gledam oglase iz mog podrucja i rijetko nadjem da netko trazi nekoga za OLAP iako se nadam da ce biti toga vise.

Mislim da ti nitko tko bi trazio nekoga kao ti ne bi trebao praviti probleme sto nemas fax. Shvatio sam da nemozes naci ni postenog Oracle DBA, a di tek ovako sta.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 16:27   #22
zaradjivao sam $70K/godisnje dok sam imao posao. Sad nema posla ni za lijeka.
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 13:32   #23
a ja sam mislio da se tamo i dalje traze ljudi.

Kolika je trenutno potraznja? koliko moze dobiti netko tko zna PL/SQL, personal express i VB?

koliki su troskovi tamo?
da li je placa od 70k velika?
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:17   #24
To ti je vise nego dovoljno da placas kucu, dva auta i sve troskove i da ti jos ostane. VB ljudi se traze ali ja na zalost nemam iskustva u tome. Mogao bi dobiti od $55K - $85K. Sve zavisi koliko godina iskustva imas.
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 09:47   #25
koliko mozes dobiti kao vise oraclas recimo?

ono, znas pl/sql, naucis administrirati baze, malo olapa... sad cu nesto malo jave mozda... discoverer..

da li oni vise dobiju? da li su vise trazeni?
kakve su radne navike u US? da li radis kao mrav ili se smijes i odmoriti?
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 16:17   #26
Ovdje ti je sve stvar kako se prodas. Ti moras biti dobar salesman i moras se znati prodati. Sto se tice rada, nije da moras raditi kao mrav. Ima se vremena i za zezu i pricu i sve ostalo. Opet kazem kako gdje i kako kada. Obicno pred kraj mjeseca ako si u support-u onda te svi zivkaju jer zatvaraju knjige za taj mejsec i obicno svi imaju problema. Ali u sest godina nisam morao ni jednom, ama bas ni jednom ostati prekovremeno.
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2003., 17:16   #27
Kako se tamo cijeni Business Objects?
Ja bi mozda trebao preci na to, pa bi prosao i neku edukaciju tako da bi dobio i certifikat...

sto se najvise placa? mozemo i tako
 
Odgovori s citatom
Old 30.09.2003., 17:25   #28
pogledaj www.hotjobs.com ili computerjobs.com ili careerbuilder.com. Obicno listaju place ze radna mjesta.
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:54   #29
Wink Odlazak U Inozemstvo?

Ovako, ukratko... Na faksu cu diplomirat u prvom misecu. Inace, zadnji ispit san polozila tamo prije godinu ipo u 5. 2002. U medjuvremenu sam se zaposlila tako da san bila zagusena poslom i nisan imala vrimena niti razmisljat o diplomi. Naime, radim za stranog businessmena koji investira kod nas. Za taj posal san zrtvovala glavno, diplomski rad sto cu ipak uspjesno zavrsit, isto zahvaljujuci sebi, ne sefu.
Cesto sam radila po 12 h dnevno, po 6,7 dana tjedno bez ikakvih prohtjeva i zahtjeva i bez dodataka na plaću te san mukotrpno zaradila svaku kunu. Sve u svemu, ja san napravila firmu i dala joj zivot.
I sada, nakon godinu i tri miseca aktivnog rada (bez bolovanja, godisnjeg i slobodnih dana) od svog sefa dozivljavam uvrede u kapitalistickom smislu stalnog trcanja naprid. Nikad im nije dosta, uvik su gladni novca, priznanja, slave, itd. itd. Go for it...Kick their ass... Etc. Etc. Stalno ista shema ponasanja. Ja kao tipicno netipicna dalmatinka jako volin rad i stvaranje, medjutim, uvjeti su mi postali preteski u nasoj firmi, mislim da nikad necu razumit kapitalizam ni ljude koji dolaze iz tog sistema i s tim mentalnim sklopom. Medjutim, da vas ne udavim previse, od stresa san se i fizicki razbolila te sad preispitujen greske iz proslosti. Svom sefu dugujem jos par miseci da pozavrsavam zapocete poslove, diplomirat cu u sijecnju, i onda nemam nista dalje u planu.
U ovom preispitivanju, dosla sam do zakljucka da su jedino o cemu san oduvik mastala i kovala planove putovanje po svijetu, ucenje stranih jezika i upoznavanje drugacijih kultura. Mislim da mi u prvoj fazi odlaska faks i dosadasnji posao ne bi bili jake reference za ozbiljnije zaposlenje vani, pa pitam forumase koji su to ili iskusili ili su upoznati sa stvarnom situacijom u pojedinim zemljama. Imate li kakav savjet, ideju, konstruktivnu kritiku ili prijedlog.
Doista mi nije bitno u pocetku radit bilo sta, samo da se nesto zapocne. A zemlje koje me privlace prvenstveno su Portugal, Irska, Francuska, Grčka, Španjolska... Ima ih jos. Eto, najiskrenije... Neke od mojih nada su s vama
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 21:22   #30
Znam što te muči. Isto što je i mene jedno duže vrijeme. Mlad si, pun energije, želje da nešto uradiš, da se dokažeš. I po vlastitom mišljenju, to ti uspijeva. Gledaš kolege na poslu i vidiš da ti po ničemu nisu do koljena. Ti si taj koji vučeš odjel, ti si taj koji zarađuje novac, koji uvijek iznova uvodiš novo znanje i podižeš kvalitetu u firmu i odjelu.

Pa ipak ni jedan šef ne vidi tvoj trud i/ili zasluge. Jednak si ostalima. Po ničemu se ne razlikuješ, po ničemu nisi nagrađivan. A onda te tvoje kolege na poslu počnu šikanirati i maltretirati. Na kraju svega ispadneš manji i jadniji od njih. I što sad?

To fali našim poduzećima. Iskreno, rijetko ćeš naći poduzeće koje će znati cijeniti tvoje znanje i trud. Idi van Hrvatske, bit će ti teško, ali nagrada za sve ovo neće izostati. Trudi se i uspjet ćeš bez prevelikih preporuka.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 23:01   #31
Quote:
MilkyWay kaže:
Pa ipak ni jedan šef ne vidi tvoj trud i/ili zasluge. Jednak si ostalima. Po ničemu se ne razlikuješ, po ničemu nisi nagrađivan. A onda te tvoje kolege na poslu počnu šikanirati i maltretirati. Na kraju svega ispadneš manji i jadniji od njih. I što sad?
Postoji razlika između raditi puno i raditi ko ovca... A raditi godinu i tri mjeseca bez godišnjeg znači pokazati šefu da te ništa osim firme ne zanima.

A kapitalista će te iskoristiti točno koliko mu daš da te iskoristi.

Inače, raditi bez godišnjeg i propisane tjedne pauze znači dovesti firmu i šefa u nezakonitu situaciju, jer oni mogu biti novčano kažnjeni radi toga.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:52   #32
pa da...

vojky imas prav u jednu ruku, a u drugu tako tako, jer on je iskoristija moju naivnost i neiskustvo a s druge strane poprilicno je ovaj period proteka u mojoj zabludi i idealizaciji svega sto se dogadjalo, a njegova velika greska je sta je samo potkrepljiva ze zablude...donekle je u redu kad netko iskoristi jer mu sam dozvoljavas sto ja i jesam radila, medjutim nesto drugo je povremeno nabacivati nekakve ideje u kojima san ja vidila dugorocnu priliku za svoj napredak, (a zbog toga san se i zrtvovala puno) a nista ne napravit u tom smjeru. jel se slazes?
ja recimo vodim tu nasu firmu jer je on stalno vani...i iman sefovske obaveze i jos nikad nisan nikome dala obecanje koje nece bit moguce ispunit iz ovog ili onog razloga te ih nisan dovodila u zabludu. nisam i ne planiram pocet hocu reci da to ovisi o osobnosti osobe i da taj moj sef nije med i mlijeko kako san u pocetku mislila. a jako cudno s obzirom da nikad nisan padala na slatkorjecive ljude i one koji vole puno pricat ;ali ti si malo skrenija s teme, ajde kad tako puno znas daj da cujem nesto very wise o inozemstvu
apropo upravo san na IM s friendicom koja se udala u London, kaj mislis/te da odem tako i napravim neki career..tamo bi mi pocetna placa kad bi se zaposlila za nekog hrvata sto bi bilo moguce bila 20 funta na sat, je da su troskovi zivota veliki ali ne mos ovce i novce jel tak?
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 09:50   #33
Quote:
MilkyWay kaže:
Znam što te muči. Isto što je i mene jedno duže vrijeme. Mlad si, pun energije, želje da nešto uradiš, da se dokažeš. I po vlastitom mišljenju, to ti uspijeva. Gledaš kolege na poslu i vidiš da ti po ničemu nisu do koljena. Ti si taj koji vučeš odjel, ti si taj koji zarađuje novac, koji uvijek iznova uvodiš novo znanje i podižeš kvalitetu u firmu i odjelu.

Mislim da svi koji ovako rade i na taj način pridonose poduzeću zaslužuju da se to prepozna i nagradi.
Ja sam imala tu sreću da sam pronašla takvu firmu koju je jako teško pronaći i svako moje djelo i svaki prekovremeni sat se gleda i nagrađuje. Napredujem u skadu sa svojim radom.
Ako se nekad i dogodi greška, pripisuje se tome što imam previše posla i ne spominje se više.
Osjećam se jako dobro kad dođem doma i to mi jako puno znači.
Mislim da to zaslužuju svi koji se tako odnose prema poslu.
 
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 02:05   #34
Raditi u Hrvatskoj ili ići vani?

Dakle, vi koji ste u domovini, da li razmišljate ići raditi vani (i zašto)? Vi koji ste vani - zašto se otišli, da li i kada bi se vratili...

Napominjem da razgovarajmo o poslu, jer za društvene aspekte postoji forum Dijaspora.

Evo, ja bih - da negdje nađem odgovarajući posao u struci - odmah otišao. Love radi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 03:49   #35
Papcino. Ostani i bavi se politikom. Jer vani si stranac. A doma ces moci zaraditi onoliko koliko vrijedis samo u slucaju da se makne kocnica politike na razvoj drustva.

Pa ti misli.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 05:44   #36
Re: Raditi u Hrvatskoj ili ići vani?

Quote:
Vojky kaže:
Dakle, vi koji ste u domovini, da li razmišljate ići raditi vani (i zašto)? Vi koji ste vani - zašto se otišli, da li i kada bi se vratili...
Otisao sam primarno da bi mi bilo bolje i kvalitetnije ( znaci moj stan/kuca , auto(i) i stabilan zivot nista ekstravagantno ) i sekundarno zato sto je IT (kojime se bavim) daleko kvalitetniji i nebrojeno puta bolje placen izvan HR.

Nemam nikakvu zelju niti razloga da se vracam.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 12:12   #37
Dobro si predomisli !
Kazes radi love ? - Tako su moji 67 god. dosli u Njemacku, radi love, "samo jos ovu godinu" i "samo da jos skupimo toliko love da..." i sta se desilo : godine su prosle, evo ja sam dosao, pa u skolu, postao si stranac u domovini ( tako su nas domaci smatrali, i dan danas) stranac u Njemackoj, predjes 40 god. starosti kuda ces ? natrag ? znaci ostajes ! znaci do penzije, obolis ! znaci zbog med. njege ostajes ! - To su samo malo primjera. I to sve zbog love !
Evo ja radim od 85 god. u Njemackoj, mislis si pa super !
Sjedne strane je, redovita placa, prijavljen si, penzisko ti ide, ....
A jeli to sve ? Zivot samo odzivis ! Ne uzivam zivot, tu ti nije ono veselje, otvorenost, ... kao u HR.
Lova ! vise dobijes vise potrosis, manje dobijes manje trosis, - a zdravlje i (ne)zadovoljstvo trosis ovako i onako, jednostavo moras sam za sebe odluciti, nemoj se varati ako ti netko iz dijaspore sve najnaj isprica, to ne mora znaciti i za tebe.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 12:19   #38
cunac:.......zato sto je IT (kojime se bavim) daleko kvalitetniji i nebrojeno puta bolje placen izvan HR.

Je ! Ali ovdje (Njemacka) u mojoj regiji (NRW) sa IT diplomama mozes cestu asfaltirati, toliko ih ima, moras vec biti nesto posebno da se zaposlis, ali to su i drugi skuzili, konkurencija ne spava !
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 15:42   #39
Re: Raditi u Hrvatskoj ili ići vani?

Quote:
Vojky kaže:
Vi koji ste vani - zašto se otišli, da li i kada bi se vratili...
otisla sam radi toga da steknem bolje znanje i iskustvo, da radim stvari koje me zanimaju i na nacin koji mi vise odgovara.
nemam nista protiv da se vratim u selo moje malo kad i ako ce moje znanje nekome biti korisno, kad cu moci raditi na nekakvom prihvatljivom nivou i na nacin koji mi odgovara.
nigdje situacija nije idealna (poslovno), uvijek ima stvari koje ne odgovaraju, samo je pitanje koliko stvari ti ne odgovara na pojedinom mjestu, pa usporedis...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 15:50   #40
Re: Re: Raditi u Hrvatskoj ili ići vani?

Quote:
luca kaže:
otisla sam radi toga da steknem bolje znanje i iskustvo, da radim stvari koje me zanimaju i na nacin koji mi vise odgovara.
nemam nista protiv da se vratim u selo moje malo kad i ako ce moje znanje nekome biti korisno, kad cu moci raditi na nekakvom prihvatljivom nivou i na nacin koji mi odgovara.
nigdje situacija nije idealna (poslovno), uvijek ima stvari koje ne odgovaraju, samo je pitanje koliko stvari ti ne odgovara na pojedinom mjestu, pa usporedis...
Potpisujem!
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.