Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2005., 16:49   #41
uf, uf... vidim da me se spominje ovdje...
zašto prizivate nevolju, hmmmm?

spirit ring je fenomenalan, odmah da razjasnimo... sav bujoldičin fantasy je fenomenalan, a ako je mojoj dragoj vjerovati, bolji je i od tolkiena. (ja tek moram pročitati lotr, sram me i stid bilo, ali sad kad napokon imam knjige, nemam vremena do praznika)

u vorkosigan seriji bih inače jako, jako, jako volio vidjeti što će se zbiti s ivanom... on otvara toliko dobrih mogućnosti za radnju da bi bilo šteta da ga nikad ne iskoristi.

što se tiče curse of chalion i paladin of souls - baš si nekako mislim da je šteta što mijenjaju zakon o vjerskim zajednicama, trebalo je registrirati kvintarijance dok se još moglo...

a sad idem tražiti info o the hallowed huntu...

btw može li mi tko dati neki irc server s kojeg se mogu knjige skidati? jako bi mi dobro došlo za faks, da ne moram citate iz knjige koju čitam pretipkavati... copy/paste je brža i preciznija metoda...
jednom je netko napisao server na kojem je kanal #bookz, ali se ne mogu sjetiti koji je to bio...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 19:46   #42
Quote:
cp.tar kaže:


btw može li mi tko dati neki irc server s kojeg se mogu knjige skidati? jako bi mi dobro došlo za faks, da ne moram citate iz knjige koju čitam pretipkavati... copy/paste je brža i preciznija metoda...
jednom je netko napisao server na kojem je kanal #bookz, ali se ne mogu sjetiti koji je to bio...
Undernet


btw, bas sam nekidan citala Adventure of the lady on the embankment i prvo sam se zbunjozno pitala sta cordelia naismith radi u prici o sherlocku holmesu, a onda sam otkrila da sam stvarno blesava i da ta nema nikakve veze sa vorkosiganima. a taman se i ja ponadala...a blesa...
K@li is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 22:05   #43
Quote:
cp.tar kaže:
, a ako je mojoj dragoj vjerovati, bolji je i od tolkiena. (ja tek moram pročitati lotr, sram me i stid bilo, ali sad kad napokon imam knjige, nemam vremena do praznika).

Nema tu usporedbe. Tolkien je dosadan i za malu djecu prema Bujoldici. (Moje osobno mišljenje, ne moramo se složiti)
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 13:59   #44
Naisao sam na ovaj stari topic i to very conveniently jerbo imam prilike ponesto procitati od cijenjene Gđe Bujold. Ajde, da ne gubim vrijeme, sta je generalni stav o Vorkosigan serijalu? Jel vrijedi to pocinjat citati oli ne? Na sta brije Bujoldica i jesu li sve knjige u serijalu podjednako kvalitetne/nekvalitetne?
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 14:29   #45
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Ajde, da ne gubim vrijeme, sta je generalni stav o Vorkosigan serijalu? Jel vrijedi to pocinjat citati oli ne? Na sta brije Bujoldica i jesu li sve knjige u serijalu podjednako kvalitetne/nekvalitetne?
Meni se knjige svidjaju: red humora, red akcije, red intriga. Uglavnom je u pitanju zabava ali Bujoldica voli povremeno pokrenuti i malo dublja pitanja: ljubav, rat, patrijahalno drustvo, cast, tradicija...

Nakon stoljeca izolacije, potomci izgubljenih dosljenika na planet Barrayar ponovo ulaze u medjuplanetarno drustvo. Kroz razlicite avanture glavnog lika, Milesa vorkosigana, mozemo vidjeti kako se njegovo drustvo pokusava prilagoditi svoj patrijahalni mentalitet i ponasanje sa futuristickim drustvom i tehnologijama. Ovak kak sam to opisao zvuci jako ozbiljno ali to su zapravo relativno kratki romani koji se brzo citaju. Radnja se pak uglavnom vrti oko rata, spijunaze i politickih intriga.

Svaka knjiga je zasebna cjelina ali, ako zelis citati, ipak radije krene odneke od prvih knjiga tak da izbjegnes moguca prisjecanja likova na radnju iz ranijih romana. "Barrayar" prati pustolovine Milesove majke i oca. "Vorska igra" je pak prva avantura Milesa kao tinjedzera.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 15:41   #46
Definitivno počni sa prvim romanima.

Meni je jedan od boljih onaj u kojem prvi put susreće svog klona - Marka - mislim da se zove Igra Zrcala ili tako nekako.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 15:42   #47
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Naisao sam na ovaj stari topic i to very conveniently jerbo imam prilike ponesto procitati od cijenjene Gđe Bujold. Ajde, da ne gubim vrijeme, sta je generalni stav o Vorkosigan serijalu? Jel vrijedi to pocinjat citati oli ne? Na sta brije Bujoldica i jesu li sve knjige u serijalu podjednako kvalitetne/nekvalitetne?

Iskreno preporučam te knjige. Duhovite i zanimljive, s likovima koji su životni i to svi i glavni i sporedni.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 15:44   #48
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Ajde, da ne gubim vrijeme, sta je generalni stav o Vorkosigan serijalu?
Od svih ljudi koji su čitali, mom starom se jedinom nije dopalo, jer da mu je teško imena pratiti.

Akcija, mačke, humor, mačke, biotehnologija, mačke, konji, mačke, genetski inženjering, mačke...
Novac, moć, seks... slonovi...
Mačke...
Quote:
Jel vrijedi to pocinjat citati oli ne?
Definitivno da.

Uostalom, vidjet ćeš i sam nakon prve, najkasnije druge knjige.
Quote:
Na sta brije Bujoldica i jesu li sve knjige u serijalu podjednako kvalitetne/nekvalitetne?
Misliš, osim na mačke?

A sve su knjige tu negdje po kvaliteti... nekima se više sviđa ova, drugima ona, ali radi se o detaljima...

A ni fantasy joj nije loš.

Samo prijevodi nisu nešto...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 15:45   #49
Quote:
gabal kaže:
Definitivno počni sa prvim romanima.

Meni je jedan od boljih onaj u kojem prvi put susreće svog klona - Marka - mislim da se zove Igra Zrcala ili tako nekako.
Brothers in Arms.

Mirror Dance je kasniji, ali meni i bolji od BiA.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 15:49   #50
Ma već su mi se svi pobrkali koliko sam ih pročitao...

Znam po naslovu da je klon u igri, samo se ne sjećam je li to onaj prvi put kada još nije pobjegao od ''naručitelja'' ili kasnije kada ga uhvate i voze na Barrayar.


Mislim, knjige nisu ništa ekstra ali su odlična razbibriga te ih je jako teško pustiti iz ruke kada ih jednom počneš čitati.

U kojoj je knjizi ono kada se Miles infiltrira u zarobljenički kamp? Ta mi je isto jako dobra priča...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 17:30   #51
Hmm, interesting. Vidim da se svi slazete da je stvar cist OK, ak ne i bolja od toga. So much the better.

Quote:
GNN kaze:
Ovak kak sam to opisao zvuci jako ozbiljno ali to su zapravo relativno kratki romani koji se brzo citaju.
<tapse vrscima prstiju ispred podmuklo pritvorenih ociju dok govori E-e-e-e-excelent mekatavim kozjim glasom>

Fino, fino. Lagano su mi dopizdili meganabrijani iberisfazonirani epski romani sa vise slojeva radnje nego sto sibirski granicari imaju slojeva odjece. Nesto lagano, kratko i zanimljivo ce biti najs.

</tapse vrscima prstiju ispred podmuklo pritvorenih ociju dok govori E-e-e-e-excelent mekatavim kozjim glasom>

Quote:
Cordelia kaze:
Iskreno preporučam te knjige. Duhovite i zanimljive, s likovima koji su životni i to svi i glavni i sporedni.
E-e-e-e-excelent!

Thanx, momci i djevojko. Appreciate it.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 18:17   #52
Quote:
gabal kaže:
U kojoj je knjizi ono kada se Miles infiltrira u zarobljenički kamp? Ta mi je isto jako dobra priča...
Borders of Infinity.

Mountains of Mourning mi je draža
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 23:08   #53
Quote:
cp.tar kaže:
Borders of Infinity.

Mountains of Mourning mi je draža

To su priče iz Granice vječnosti. Sve tri priče su odlične. Uz Pamćenje to mi je najdraža knjiga.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:43   #54
Preporucujem čitanje. Moja stara ih je takodjer progutala u cugu. Takodjer bih preporucio njen fantasy. Ne znam, da li bih ga išao uspoređivati sa Tolkienom. I to ne zato sto mislim da je losiji, nego zato što ih povezuje jedino to što su fantasy djela.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:03   #55
koje mačke? mislim osim pafulje i njenih potomaka, kaj ima jos koja negdje u serijalu, nemrem se sjetiti sad nijedne? prije bih rekao da je fascinirana konjima.
kvragu, vec sam po tri-cetiri puta procitao sve knjige o Milesu, plus Free Falling i Ethan Of Atos, koje su vezane uz cijelu pricu ali nisu o Milesu. nabavio i engleska izdanja da mi bude interesantnije peto citanje. kaj da sad radim, vise nije fora ponovo citat. mislim je, ali necemo pretjerivati. jeste inace skuzili kak se zvao pilot kojeg je Cordelia "iskoristila" za bijeg sa Bete? frajer se ponovno pojavljuje kasnije u prici, 20-tak g kasnije
ima jos tih uskrsnjih jaja u pricama, jel netko otkrio jos koju?
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 20:45   #56
Quote:
seti kaže:
koje mačke? mislim osim pafulje i njenih potomaka, kaj ima jos koja negdje u serijalu, nemrem se sjetiti sad nijedne? prije bih rekao da je fascinirana konjima.
Da, konje isto obožava...

Ali mačke su posvuda... drvo s mačićima na Cetagandi, recimo... i u svakoj knjizi barem neka referenca na mačke.
Quote:
jeste inace skuzili kak se zvao pilot kojeg je Cordelia "iskoristila" za bijeg sa Bete? frajer se ponovno pojavljuje kasnije u prici, 20-tak g kasnije
ima jos tih uskrsnjih jaja u pricama, jel netko otkrio jos koju?
E, kad sam to skužio, deset minuta nisam usta zatvorio...

Čitao sam Shards of Honor na kompu, prije nego sam nabavio knjigu... i pred sam kraj, kad bježi... cijeli mi je dijalog bio genijalan, a onda kad mu nakon svih obećavanja kako će sresti važne ljude iz Sigurnosti kaže ime... samo sam se sjetio početka Warrior's Apprenticea...
Jedna od najboljih fora u knjigama... ali pali samo ako prvo čitaš WA; inače jednostavno ne udara tako jako...

Evo još jedno 'jaje': u Diplomatic Immunity negativac putuje pod imenom Dubauer.
Ker Dubauer je tip iz Cordelijinog tima koji je popušio disruptor u glavu. (Po tome sam odmah znao da je negativac... *sigh*)
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 22:07   #57
Meni nije jasno kak bude Bujoldica nastavila serijal kad je Miles praktički na umoru. Imate one konvulzije od zajeba sa igličnom granatom u prsa, imate sjebani krvotok nakon Diplomatskog imuniteta, toliko boli, stresa i brzog života... pa on je sretan ak doživi pedesetu!!!123toinfinity

Btw. Zakon scena.

"Pa dobro, Miles, jesi li ti pijan?"
"Ne gospođo. Još ni približno nisam."
__________________
"Reaching for his saddlebag
He takes a battered book into his hand
Standing like a prophet bold
He shouts across the ocean to the shore
Till he can shout no more..."
Gordon Lightfoot, Don Quixote
Kierlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 12:22   #58
evo otkrih da ima jos ljudi koji su ludi za 'bipolarnim manijakom' pa da napišem par mojih izraza divljenja pa da vidimo što će se dogoditi

počeo sam sa okupacijom algoritmovih izdanja iz lokalne knjižnice kako su izlazile, i- needless to say- bio oduševljen
iako se mojim bližnjima čini da pretjerujem, puno mudrosti sam pokupio iz Milesovih pustolovina... unatoč tome što nisam rahitično nisko stvorenje poput njega, stav da snaga volje može pomicati planine i krhka harmonija šansi donositi pobjede ( moj šahovski stil ) mi je druga priroda.. pa nije čudno da sam se zaljepio za lika koji ima te osobine..

što se tiče scena, kratak citat iz šašave scene: 'Oružniče Roic, čini se da niste u odori' ...

ne mogu se sad sjetiti još kojeg dobrog citata, ima ih hrpa...
trenutno skupljam sve algoritmove primjerke i eto.. još jedan obožavatelj se javlja na dužnost, Lorde Revizore
__________________
Pravilo Prvo: DM je uvijek u pravu.

Pravilo Drugo: Ako nisi siguran oko nečega, vidi Pravilo Prvo
Kuhar-psihotik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 21:23   #59
Eh, da... zna li netko kad dolazi prijevod Ethana od Athosa na hrvatski?

S obzirom da sam ih sve dosad pročitao na hrvatskom, nekako mi je bezveze sad kupiti knjigu na engleskom...
__________________
"Reaching for his saddlebag
He takes a battered book into his hand
Standing like a prophet bold
He shouts across the ocean to the shore
Till he can shout no more..."
Gordon Lightfoot, Don Quixote
Kierlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 03:05   #60
Quote:
Kierlan kaže:
Eh, da... zna li netko kad dolazi prijevod Ethana od Athosa na hrvatski?

S obzirom da sam ih sve dosad pročitao na hrvatskom, nekako mi je bezveze sad kupiti knjigu na engleskom...
To i ja čekam...već cijelu vječnost....pasmasters!!
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.