Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2014., 18:40   #81
Ni ja jos nisam vidjela placu za 10ti inace, gledam ugovor i ja sam preko zupanije/eu i prijavljena sam na puno radno vrijeme, 40 h tjedno,kako je bilo u natjecaju istaknuto
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:44   #82
mozda je to tako vama jer ste bas preko zupanije
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:52   #83
Quote:
Frankenweenica kaže: Pogledaj post
Blondy-ri zar stvarno misliš da je ''provjeri u svom ugovoru'' konkretan odgovor na postavljeno pitanje?
A ti stvarno misliš da ćeš naići na jedinstven odgovor na forumu?

Vidiš da je sve različito i to svaki asistent treba provjeriti za sebe. Ja za sve nejasnoće koje su mi nejasne ili nisu napisane u ugovoru pitam u Gradu, odnosno, s onim s kim sam sklopila ugovor.

Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
daj nemojte me zezat za place, a ja bas kontam da bi to najkasnije 11.iduceg mjeseca moga vidjet..ah!
Prošli mjesec je navodno bila 17.-og, tako da se ne nadam ničemu do sljedećeg tjedna...

Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Samo me još zanima pošto znam cca koje sve obaveze imaju učitelji u osnovnim školama, osim pisanih priprema za nastavu, vođenja raznih dodatnih/dopunskih, prisustvovanje sjednicama i što sve ne, imaju li asistenti u nastavi takvih (sličnih) obaveza neposredno vezanih za svoj posao? Ili kad taj dan završi nastava mogu kući pjevajući

Jer npr. razredna nastava (1.-4.raz.) dosta često podrazumijeva da si recimo kao asistent gotov s poslom u npr. 11h jer imaju po 4h maksimum.
Meni se čini da nije u redu prema asistentima koji odrade pola radnog vremena (za tu istu plaću kao Mladi za mlade) i evidentira im se pola staža dok svi preko ove mjere Hzz-a rade isto pola satnice efektivno ali im ide puni staž.
Mislim da se nepravedno radi razlika odmah među zaposlenima.
Još tome dodati i one na stručnom osposobljavanju i one na ugovoru od djelu koji niti nemaju nakraju ikakav staž.
a svi rade isti posao
Ja sam, recimo, baš u toj razrednoj nastavi, 4 sata dnevno, ide mi pola staža jer se to računa kao pola radnog vremena. 4 školska sata s odmorima ispadnu otprilike kao 3 i pol sunčana, tako da uvijek dolazim barem pola sata ranije jer mi se računaju 4 sunčana, a ne školska sata.

U ugovoru koji mi je dala škola stoji da bih trebala pripremati materijale za dijete s kojim radim, tako da to onda obavim doma ili to što dođem ranije. I tako...
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:33   #84
kakve crne pripreme... !
ja nista od tog ne radim nit me ko provjerava, al to je mozda jer sam na selu, cini mi se u gradu su stroziji kriteriji po ovome sto citam.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:11   #85
Prolaze li na natječaju osobe sa SSS, a da nije gimnazija?
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:56   #86
ja isto ne radim pripreme, niti sam prošle godine...to radi učiteljica, ja joj samo dajem na matematici npr tip zadataka kakve rješava i na kojima smo trenutno

ostalo, pripreme i zadaću ne
plaća bi kao trebala oko 15-og (govorim za ove preko županije) ali čisto sumnjam da nam bude svima sjela isti dan, to bi bilo logično ali s obzirom na sve ove krasne događaje ne znam baš
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:31   #87
jel normalno novci idu za zimske praznike?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:49   #88
da, idu novci
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:08   #89
ok thanks..!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:35   #90
Bok, ekipa!
Ima li koga da je dobio posao pomoćnika preko udruga kojima je ministarstvo dodijelilo novce? Ja sam dobila preko PUŽ udruge (Put u život) za osnovnu školu u Dugom Selu. Sinoć sam dobila email u kojem me mole da im za sad pošaljem preslike dokumenata, a da ce kasnije trebati orginale. Također su rekli da još nisu dobili ugovore od ministarstva, ali da žele biti spremni kad ih dobiju i da se nadaju da će to biti čim prije. Imam pitanje vezano uz to.
Traže me presliku porezne kartice. Nemam ju pošto još nisam imala pravi posao. Prijavljena sam kao porezna olakšica na očevoj kartici. Zanima me moram li se odjaviti sa njegove da bih dobila svoju i zašto me uopće traže poreznu karticu ako će mi primanja biti manja od oporezivih? (20 kn/h, 4 sata dnevno) Je li tko od vas slao presliku porezne kartice?

Zahvaljujem!
vexsacrtom125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:34   #91
Hej. Ja sam isto bila prijavljena na maminu poreznu karticu i sad kad sam počela raditi sam se morala odjaviti s njezine i napraviti svoju te im tu svoju donijeti. Isto kao i ti radim 4 h dnevno za 20 kn/h. Ne kužim se u te stvari, ali s obzirom da sam potpisala ugovor o radnom odnosu, pretpostavljam da je zato potrebna vlastita PK i da ne možemo više roditeljima biti olakšice.

Btw, je li nekom sjela plaća? Meni još ništa.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...

Zadnje uređivanje Blondy-ri : 17.11.2014. at 15:49.
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:42   #92
Da, morate se skinuti s porezne kartice roditelja i napravitu svoju jer sklapate ugovor o radu, postajete porezni obveznik, uplacuju vam se doprinosi, itd.i ne mozeye biti vise olaksica/uzdrzavani clanovi....ni meni nije sjela placa
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 19:25   #93
Pozzz svima.
Pocela sam raditi u Licko-senjskoj zupaniji kao asistent u nastavi u srednjoj skoli, radim od sredine 10.mj. Dosla sam preko hzz, prosla testove i razgovor te primljena. Skola je samo dobila mail da pocnemo odmah raditi i da ce dalje biti obavijestene. Jedino sta jos znam da smo placeni 25kn/h, i preko ugovora u djelu. Dan danas nismo potpisali ugovor, ne znamo tko ni kada ce nam placati... Molim vas da li Vi znate nesto vise?
Samo kad smo pitali sta je sa ugovorima receno je da se ceka da zupan potpise ugovor sa ministarstvom. I navodno je prosli tj.to potpisano ali opet jos nista :-(
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 19:56   #94
evo ja prijavljujem plaću

ovo ako župan treba potpisat onda ste valjda preko županije ali ne znam kako jer to bi trebali biti ugovori o radu...
ali navikni se da ti se tu ništa ne zna
nažalost
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:11   #95
a vi ste preko udruge ili ?? kako vam ide placa?
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:00   #96
Hvala na odgovorima!
Zbunjuje me činjenica da je meni ponuđen ugovor o djelu, a ne ugovor o radu (bitna razlika). Iako, koliko znam, ovakav posao ne može ići preko ugovora o djelu. Barem ne bi zakonski trebao moći. Jesam li u krivu? :/ Također, koliko znam, kod ugovora o djelu se ne broji staž, ali svejedno se plaća mirovinsko i sl.
vexsacrtom125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:18   #97
Da li tu ima netko da radi preko zupanije, na ugovor o djelu i da je poceo raditi od ove skolske god. (9,10mj.)?? Molim da mi se jave, imam par pitanja
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:22   #98
Tomislave...25 kn h/u razrednoj nastavi, 4 h dnevno tj. 20 h tjedno. U predmetnoj je ista cijena sata, ali je 5 h/dnevno tj. 25 h tjedno. Prijevoz plaćen u cijelosti. Imaš pravo na godišnji odmor koji koristiš za vrijeme zimskog odmora učenika.Ugovor prestaje 16. lipnja 2015.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:22   #99
Preko praznika nam nije nikakva naknada? Brine me jer mi radimo vec 5 tjedana a nismo ugovor jos potpisali. Kojeg datuma u mjesecu ide placa?
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 18:25   #100
G.o.je placen, a u tvom slucaju to ce rijesiti zimskim praznicima. Medjutim, po ljeti nema ugovora.
Inzistiraj kod zupanije na ugovoru jer u njemu stoji tko je poslodavac i cim im zupanija doznaci sredstva, nakon 1.slijedeceg mjesada slijedi obracun. Iako zupanija financira, sluzbeni poslodavac radi isplate place moze biti tvoja skola ili neka druga. Raspitaj se.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.