Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 09:21   #1601
Quote:
krejmr kaže: Pogledaj post
Znači samo da provjerim jesam li dobro shvatio how to transport:

S Ataturka za Sultanah.
10ojra promijeniti u mjenjačnici i uzeti si Istambul card
Metro br.M1 (crveni) za Aksaray --> na zadnjoj stanici van -->6min hodanja do Yusufpasa Istasyonu ----> na tramvaj T1 (plava) --->5 stanica ( Aksaray, Laleli Universite,Beyazit,Gemberlitas,Sultanahmet--->van!

Kada se vraćamo iz Izmira na Sabihu za Taksim:

Havabusom iz aerodroma direktno negdje do Taksima? za?? lira?
right?
ispravka:
Metro br.M1 (crveni) za Aksaray --> na zeytinbur stanici mjenjaš metro za tramvaj T1 (plava) --->ne znam kolko stanica ...... ( Aksaray, Laleli Universite,Beyazit,Gemberlitas,Sultanahmet--->van!

ovako nemaš hodanja više od 50 metara tj.pola minute
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:34   #1602
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
ispravka:
Metro br.M1 (crveni) za Aksaray --> na zeytinbur stanici mjenjaš metro za tramvaj T1 (plava) --->ne znam kolko stanica ...... ( Aksaray, Laleli Universite,Beyazit,Gemberlitas,Sultanahmet--->van!

ovako nemaš hodanja više od 50 metara tj.pola minute
... napisala i ja, pa izbrisala post,
mislim , i ovako će stići, da se ne miješam,
ionako me ignorira,
ali definitivno puuunoooo kraći put od M1 do T1,
pogotovo sa prtljagom!!
( osim toga, tako piše i na početku teme)
.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:39   #1603
Ma slobodno pišite, savjete, primjedbe, ispravljajte me..open mided u svakom slučaju...unaprijed hvala.

Kada već pišem pitanje...
Svaki puta kada putujem negdje za suvenir si kupim neki dobar poster, vintage ili tako nešto na kojem je grad...imate li saznanja i ideje gdje bi to mogao u Istanbulu pronaći?

Inače čitam "vodiče"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pamuk (200 x 150).jpg‎
Views:	45
Size:	5.8 KB
ID:	18755  
krejmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 01:04   #1604
Quote:
krejmr kaže: Pogledaj post
Ma slobodno pišite, savjete, primjedbe, ispravljajte me..open mided u svakom slučaju...unaprijed hvala.

Kada već pišem pitanje...
Svaki puta kada putujem negdje za suvenir si kupim neki dobar poster, vintage ili tako nešto na kojem je grad...imate li saznanja i ideje gdje bi to mogao u Istanbulu pronaći?

Inače čitam "vodiče"
Prošnjufaj malo po dućanima oko Galata kule...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:59   #1605
Možda tu negdje?
http://www.theguideistanbul.com/arti...tores-istanbul
https://www.tripadvisor.com/ShowTopi...-Istanbul.html
https://www.tripadvisor.com/Attracti...et=-1&filter=7

Tih trgovina rabljenim knjigma, a vjerojatno ima i postera ima i u Kadikoyu i po Beyoglu, Beyazit...
A i oko Galate ima svakakvih trgovina, još ako te muzika i instrumenti zanimaju...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:15   #1606
Ljubljana- Istanbul već od 90 eura

Akcija Turkisha iz Ljubljane u Istanbul već od 90 eura:

http://izletnadlani.com/povratna-let...aga-vkljucena/
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:10   #1607
Ima i iz Zg za 110€ za putovanja od 1.10. do 15.3., ne ukljucujuci 23.12.-1.1.
Vrijeme kupovanja karata je kratko (jos desetak dana) pa bi trebao pozuriti kome termini odgovaraju )
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:17   #1608
Bome da. 108,18 eur ali mi daje tu cijenu za let od 02.10.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:03   #1609
Da... Tako mi je zao si mi datumi ne pasu, da je barem 10 dana ranije, bilo bi idealno. Pametno su iskljucili Bozic i Novu, a riskantno mi je sad uzimati karte za neki drugi ili treci mjesec... Nadam se da ce i ove godine pocetkom prosinca biti akcija s tim terminima...

A do tada gledamo serije i stare slicice...
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:14   #1610
A gle, što se vremena tiče i listopad zna biti dobar, ponekad i prevruć.

Serije? Nema ništa dobroga ali Fi nije loša. Pogledala sam i neke filmove (Crveni Istanbul, Hamam, Delibal), neke ću pogledati (Istanbulske priče, Beskonačna ljubav).
Evo, našla sam supstitut ali...

Bonus...
Priča iz Istanbula
Ulice Istanbula pričaju životne priče
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:11   #1611
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Bome da. 108,18 eur ali mi daje tu cijenu za let od 02.10.
Je li ovo prilika za konačno ispunjenje moje želje??

Istanbul pod snijegom...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:26   #1612
Mah, datum za setnju gradom je predivan, ja jesen, kao i Istanbul, obozavam u svim oblicima, no zbog drugih obveza ne mogu si priustiti putovati i propustiti vazne stvari koje imam u tom terminu...
No, akcija k'o akcija je odlicna... spektar termina od rane jesene pa sve do pocetka proljeca, skoro pola godine... Ponavljam - veselim se i nadam nekoj prosinackoj, kao i inace. A onda u Prijestolnicu, makar i sam!

Sto se snijega tice - ja sam bio pocetkom sijecnja tamo prije sad vec cetiri godine i od snijega ni s... Dapace, koliko god zimogrozan bio, oko podneva setao sam u laganim vestama, s jaknom i salom u ruci, koliko je toplo bilo. Iako je jos ove godine bila hladna zima... pa evo sad su bile popave (i ne bile nakon svega), pa onda i potres. Priroda i Erdoğan kao da se udruzenim snagama trude odvlaciti potencijalne zainteresiranike i drzati ih dalje od Istanbula/Turske.

No sunce ce ponovno svanuti, İstanbullumuz için güneş yeniden doğacak )

P.S. Svi su nabrojani naslovi odlicni, a popis bih samo malo dopunio i predlozio stariji film "Anlat Istanbul", ima predobru radnju i jos ljepsi odabir kadrova svima nam dragoga rada.
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:16   #1613
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
Mah, datum za setnju gradom je predivan, ja jesen, kao i Istanbul, obozavam u svim oblicima, no zbog drugih obveza ne mogu si priustiti putovati i propustiti vazne stvari koje imam u tom terminu...
No, akcija k'o akcija je odlicna... spektar termina od rane jesene pa sve do pocetka proljeca, skoro pola godine... Ponavljam - veselim se i nadam nekoj prosinackoj, kao i inace. A onda u Prijestolnicu, makar i sam!

Sto se snijega tice - ja sam bio pocetkom sijecnja tamo prije sad vec cetiri godine i od snijega ni s... Dapace, koliko god zimogrozan bio, oko podneva setao sam u laganim vestama, s jaknom i salom u ruci, koliko je toplo bilo. Iako je jos ove godine bila hladna zima... pa evo sad su bile popave (i ne bile nakon svega), pa onda i potres. Priroda i Erdoğan kao da se udruzenim snagama trude odvlaciti potencijalne zainteresiranike i drzati ih dalje od Istanbula/Turske.

No sunce ce ponovno svanuti, İstanbullumuz için güneş yeniden doğacak )

P.S. Svi su nabrojani naslovi odlicni, a popis bih samo malo dopunio i predlozio stariji film "Anlat Istanbul", ima predobru radnju i jos ljepsi odabir kadrova svima nam dragoga rada.
halitmy, na popisu mi je samo sam ga s prijevodom navela..."Istanbulske priče"...

Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Je li ovo prilika za konačno ispunjenje moje želje??

Istanbul pod snijegom...
Ma što te taj snijeg i zima toliko "vuku"...odmah se zamislim kako prtim tamo uzbrdo......do prvog kafića, uvučem se unutra i ne izlazim...

Na fotkama...može...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:29   #1614
Teško je trefiti snijeg, a unaprijed kupiti povoljnu kartu!
Ali mene to toloko privlači, da ću jednom
bez obzira na cijenu karte, kad prognoza bude sniježna,
ispuniti sebi želju..
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:39   #1615
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Teško je trefiti snijeg, a unaprijed kupiti povoljnu kartu!
Ali mene to toloko privlači, da ću jednom
bez obzira na cijenu karte, kad prognoza bude sniježna,
ispuniti sebi želju..
Naravno, kad te toliko privlači, vjerujem da ćeš otići, možda još ove zime kako mi se čini.
Moram priznati da i meni izgleda idilično, onako bijel, u pahuljama i išla bih ali ako moram birati između kasnog ljeta-rane jeseni i zime, odabirem ovo prvo (a moram birati).
Doduše, ne mora se uvijek raditi maraton po Istanbulu, može se i kao kakva kedi uvući u neki topli čošak i gledati van... evo, skoro da sam i sebe motivirala.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:06   #1616
@knf55, skužaj, previdio sam hrvatski naziv...
Zelim vam objema, u biti, sve troma, da nam se zelje sto prije stvare i da otputujemo u s ijegon/liscem/suncem obasjan Carski Gradyyy
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:49   #1617
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
@knf55, skužaj, previdio sam hrvatski naziv...
Zelim vam objema, u biti, sve troma, da nam se zelje sto prije stvare i da otputujemo u s ijegon/liscem/suncem obasjan Carski Gradyyy
Iz tvog pera u Božje uši!

I nju preporučam...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:49   #1618
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Doduše, ne mora se uvijek raditi maraton po Istanbulu, može se i kao kakva kedi uvući u neki topli čošak i gledati van... evo, skoro da sam i sebe motivirala.
A -ha , yesam te!!!
Poraditi ću još na tome...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:59   #1619
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
A -ha , yesam te!!!
Poraditi ću još na tome...

Ne sumnjam...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:31   #1620
Firtina u Istanbulu - 20 minuta katastrofe!
Je li netko svjedočio?

http://www.medyafaresi.com/haber/ist...unutler/833391

http://www.medyafaresi.com/gazeteler/2017-07-28/posta
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.