Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 10:07   #4101
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
U cemu, koji je smisao te scene, sta su postigli snjom ?? Jos jednom nam prikazali Psa kao sazaljivog velikog i ruznog cicicu sa velikim srcem ??
Glupost.
Prikaz stanja. Glad i očaj.
Malo soft filozofiranja o tome tko ostaje živ, a tko umire. Odgovor je da najžilaviji preživljavaju.
Ljudske scene.

A nisam stekao dojam da je Pas sažaljiv. Samo realan.

I imaš još scenu s vatrom. Ironija je da je Hound vidio istinu u vatri koju toliko prezire. Ovaj puta će mu vatra biti najbolji prijatelj. Vjerojatno.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:32   #4102
Ako obratis paznju, videces da je to ista kuca koju je on opljackao kada je bio sa Aryom pre dve sezone. Sada mu je tesko na dusi jer su ljudi koje je opljackao mrtvi.
Jer ti to imalo lici na Hounda ??

Sto se vatre tice, probaj nekog ko ima fobiju da nateras da se sam suoci sa njom, i to samo sa dve reci. Ne mora da bude vatra, neka bude visina, zatvoren prostor, pauk ili bilo sto sto ti pada na pamet. Bas me interesira dal ces uspeti u tome.

Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Trpe, ostani uvijek svoj.
Trudicu se.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:46   #4103
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Ako obratis paznju, videces da je to ista kuca koju je on opljackao kada je bio sa Aryom pre dve sezone. Sada mu je tesko na dusi jer su ljudi koje je opljackao mrtvi.
Jer ti to imalo lici na Hounda ??
Opljackao ih je, i to je to... Iako je u ono doba, znaci prije koju sezonu, bio prikazivan kao nemilosrdni ubojica, i dalje se kroz nekoliko scena prikazivalo kako ipak nije toliko mrtav iznutra (primjerice kada je pomogao Sansi da ju ona rulja ne razdjeviči).

Dodajmo tome i neodređen vremenski period koji je proveo s onim graditeljima crkve, kao običan čovjek, gdje je ta njegova "meka" osobnost mogla malko isplivati na površinu. Zato je i išao potaracat one kaj su ih pobili, gdje se usput sreo sa Bratstvom.

Dok je bio s Lannisterima, on je prvenstveno bio vojnik, i svoju dužnost je odano obavljao bez obzira na svoje osobno mišljenje.

Sve u svemu, meni je to povezivo s Houndom, koji je nakon odlaska od Lannistera, reklo bi se, emotivno "sazrijevao". Nije da je odmakao daleko, ali je očito da napredak postoji.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:52   #4104
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Ako obratis paznju, videces da je to ista kuca koju je on opljackao kada je bio sa Aryom pre dve sezone. Sada mu je tesko na dusi jer su ljudi koje je opljackao mrtvi.
Skužio sam da su to isti ljudi, ali nisam stekao dojam da mu je teško oko srca.
Više činjenica da je bio u pravu i da slabi umiru, a Berric živi. A i sam Hound.
Quote:
Jer ti to imalo lici na Hounda ??
Je, ali znamo li mi uopće tko je Hound i što njega pogoni?
Quote:
Sto se vatre tice, probaj nekog ko ima fobiju da nateras da se sam suoci sa njom, i to samo sa dve reci. Ne mora da bude vatra, neka bude visina, zatvoren prostor, pauk ili bilo sto sto ti pada na pamet. Bas me interesira dal ces uspeti u tome.
Pa ja sam mislio da će uteći, no možda je znatiželja bila veća jer je Thoros prisutan?
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:45   #4105
Da stavimo crno na bijelo tko je s kime:

Lannisteri imaju sami sebe i nesto sitno ostataka kraljeve vojske.

Tyrellovi su izumrli, ali vojska je jos tu, na papiru najveca, gdje je, s kim je? S Dorneom? Oni ce otici Dany, po svoj logici.

Jon ima sjever, Vale, sto je ostalo od Tullya?

Dany im puno toga, ali kvaliteta toga je... recimo nikakva i budimo darezljivi s tim opisom.

Lignje ne spominjem, na moru su jaki ali na kopnu nemaju sto trazit.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:15   #4106
Lannisteri u seriji nisu imali skoro nikakvih gubitaka pa ne bih rekao sitne ostatke.
Tyrellsku vojsku u seriji su pretvorili u 2. najveću (iza Lannisterske) Jaime i Mace su o tome govorili.
Dany ima brojku ali Dothrakiji sumnjam da ce moci napraviti nesto konkretno protiv Lannisterskih oklopa.
Euron ce im masakrirati flotu ukoliko se zmajevi ne umijesaju a mislim da su itekako spremni na njih.
__________________
Dajte vina ocu mom!
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:22   #4107
Pa sebe imaju, ali vojska kralja je mala. Imali smo scenu u prvoj epizodi sa Aryom, taman da nam pokaze kakva je to vojska Lannistera sada.

Da ne spominjemo ociti feler u planu spajanja Dornea i Dany s obzirom kako su doticni ubili Tyrionovu omiljenu necakinju, koju je on poslao tamo.

Ali kbkk za te sitne detalje vise.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:27   #4108
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Da stavimo crno na bijelo tko je s kime:

Lannisteri imaju sami sebe i nesto sitno ostataka kraljeve vojske.

Tyrellovi su izumrli, ali vojska je jos tu, na papiru najveca, gdje je, s kim je? S Dorneom? Oni ce otici Dany, po svoj logici.
....
Zar nije Olenna živa i s Dorneom se pridružila Dany? To bi onda značilo da je Tyrellova vojska na strani Dany
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:29   #4109
Pa takvih ljudi ima u svakoj vojsci.
Ne mogu svih 50.000 ljudi biti profesionalni vojnici,lijepo je onaj vojnik rekao "Djecaci ce samo otici boriti se u drugim ratovima".

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Dajte vina ocu mom!
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:35   #4110
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Dobar mi je jer sam izgubio modžo. Da li godine ili vrućina, ne da mi se pljuvati po ovoj groznoj seriji. A zaslužuje pljuvanje.
Drago mi je da postoje ljudi koji mogu i žele to.
Trpe, ostani uvijek svoj.
Ja još nisam pogledao.
Serija je (loša) high tech reklama koja prikazuje cice, guzice i CGIa na putu prema kraju knjiga (do kojeg možda nikad neće ni doć).

@Trpe, što se tiče Psa, bio je neki članak o tome.
Njih je opljačkao prije i rekao da će umrijeti od gladi.
Sada ispada da to nije istina, da su umrli od siromaštva (jer ih je pokrao), a da je tata prvo ubio kćerku.

@Sergio, ni Martinu matematika nije išla najbolje (pogledaj brojeve Robbove vojske), a u seriji su oni potpuno nebitni.
Mislim da nećemo gledati ni Tyrellovu, ni Martellovu vojsku u akciji...
Za ovaj feller
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:26   #4111
Quote:
hami18 kaže: Pogledaj post
Lannisteri u seriji nisu imali skoro nikakvih gubitaka pa ne bih rekao sitne ostatke.
Tyrellsku vojsku u seriji su pretvorili u 2. najveću (iza Lannisterske) Jaime i Mace su o tome govorili.
Dany ima brojku ali Dothrakiji sumnjam da ce moci napraviti nesto konkretno protiv Lannisterskih oklopa.
Euron ce im masakrirati flotu ukoliko se zmajevi ne umijesaju a mislim da su itekako spremni na njih.
Ako se iz trailera te onih objavljenih spojlera nešto vidi, to je da će lanisterska vojska zauzeti Highgarden (uz pomoć obitelji Tarly koji će izdati Olenu Tyrell valjda s računicom da je vrijeme za promjenu vlasti nad Reachom), ali će tu istu lanistersku vojsku zadesiti Field of Fire 2.0 na povratku s tog pohoda.

I bar kako se iz trailera vidi, Dothrakiji tutnje preko grimiznih lanisterovića ko nož preko putra uz dragon air supremacy

Onaj solo juriš Jamie Lannistera s kopljem preko spaljenog polja je očiti čin očajnika.

I ako je vjerovat tim objavljenim spojlerima, Samwell će ostat bez ćaće i buraza koje će Dany flambirati radi izdaje kuće Tyrell (tj. Olenne).
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:04   #4112
Neka netko nalupa Dothrakije, uskopljene i lignje i ja sretan kako god serija zavrsi.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:04   #4113
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Ako se iz trailera te onih objavljenih spojlera nešto vidi, to je da će lanisterska vojska zauzeti Highgarden (uz pomoć obitelji Tarly koji će izdati Olenu Tyrell valjda s računicom da je vrijeme za promjenu vlasti nad Reachom), ali će tu istu lanistersku vojsku zadesiti Field of Fire 2.0 na povratku s tog pohoda.

I bar kako se iz trailera vidi, Dothrakiji tutnje preko grimiznih lanisterovića ko nož preko putra uz dragon air supremacy

Onaj solo juriš Jamie Lannistera s kopljem preko spaljenog polja je očiti čin očajnika.

I ako je vjerovat tim objavljenim spojlerima, Samwell će ostat bez ćaće i buraza koje će Dany flambirati radi izdaje kuće Tyrell (tj. Olenne).
jebali te spoileri.
sakrij to u pm vise.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:29   #4114
Ah taj air supremacy.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:32   #4115
__________________
Dajte vina ocu mom!
hami18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:39   #4116
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Onaj solo juriš Jamie Lannistera s kopljem preko spaljenog polja je očiti čin očajnika.
.
Razmišljao sam o toj sceni.

Logično bi bilo da pogine ili barem bude zarobljen nakon toga, ali nekako čisto sumnjam.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:09   #4117
Do sada je radnja bila poprilično straighforward i bez velikih iznenađenja.
Bolton down, Ramsay down, Frey down, Jon targ, Jon king...
Nema razloga da se ne nastavi tako. Cersei će laganini popušti jer se Lannisteri ne mogu oduprijeti Tyrellima, Dorneu i Dany.
Euron će vjerojatno skončati tako da će mu Drogon lebiditi nad brodom, i da će puhnuti u rog, a kad ono - ništa. I nakon Euronovog Oh my god, mala će reći Dracarys i woooooooooooooooooooosh.
Glavna radnja i glavna bitka je na sjeveru, a ovo oko KL biti će kratki skirmish nakon 4-5 jer nema vremena za odugovlačenje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 01:20   #4118
War for the Dawn je po mom mišljenju uvijek i bio glavni, ovo oko prijestolja je tek sporedna priča. Ali možda se objedine, na način da će pobjednik rata sa zombijima ujedno biti i kralj/ica W.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 09:28   #4119
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
War for the Dawn je po mom mišljenju uvijek i bio glavni, ovo oko prijestolja je tek sporedna priča. Ali možda se objedine, na način da će pobjednik rata sa zombijima ujedno biti i kralj/ica W.
Proljefka kao Ww bitcht ?
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:31   #4120
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Neka netko nalupa Dothrakije, uskopljene i lignje i ja sretan kako god serija zavrsi.
Pitanje je što Danny misli kasnije s njima.

Ako je kraljica Westerosa nije luda da ima Dothrakije koji okolo haraju.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.