Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2011., 13:16   #41
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Tenis je jedan od najzahtjevnijih sportova što se tjelesne spreme tiče. Puno zahtjevniji od bilo kojeg momčadskog sporta. Stvar je jednostavna.

U košarci, rukometu, vaterpolu, hokeju možeš igrače mijenjati beskonačno u tenisu si sam na terenu. U košarci, ili bilo kojem drugom ekipnom sportu možeš biti kita od igrača pa da budeš svjetski prvak jer igraš sa drugima koji znaju dok u tenisu nema sredine. Ili znaš ili ne znaš.

Mislim ljudi izađu na teren pa prebacuju lopticu po pet sati na temperaturi od 40 stupnjeva. Izvin'te košarka se igra samo 40 minuta.
e moj dežurni pljuvaču
savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti košarkom pa bih te vidio kako vrlo brzo mjenjaš film...
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:34   #42
Kao prvo, nijedan sport se ne smije potcijenjivati. Dok ne probaš, nikad ne znaš.
Nije ovdje uopće pitanje koji je sport fizički zahtjevniji, nije to bitno. Može li išta nadmašiti triatlon po tome?

Zašto tišina na tenisu? Više razloga. Prvi je taj da uz fizičku komponentu, tenis ima u velikom udjelu i mentalnu komponentu. Koncentracija je strašno bitna. Očima moraš pratit žutu lopticu stalno u toku poena, a i moraš čut zvuk udaranja reketa po loptici. Taj zvuk ti daje dobar feedback, jer i po zvuku, ne samo osjećaju vibracija znaš da li si pogodio pravo mjesto na reketu ili ne.
Nije baš u tradiciji tenisa da gledatelji urlaju za vrijeme boda. I to nije samo radi toga da se ne smeta igrače. Jer i kad kao gledatelj gledaš tenis uživo, želiš čuti zvuk udarca, pogotovo ako profesionalci igraju. Spinovi, ravni udarci, slice, trčanje, nagla promjena smjera, pa sklizanje na zemljanim terenima...svak ima svoj jedinstveni zvuk.
Tenis bi se sigurno mogao igrati i uz najveću buku za vrijeme boda, ali onda to ne bi bio gušt gledati, a i nivo igre bi malo pao sigurno. Izgubila bi se draž. A i publika bi popizdila i izgubila glas...pa tko bi se mogao derati po četiri ili pet sati?
Trajanje teniskog meča je nepredvidivo...može i preko 5 sati. Zahtijeva i takvu publiku koja ima takvo strpljenje da sjedi tamo i šuti. Nije za svakoga definitivno. Netko je frik za tim, a netko nije.
NighthawkBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:34   #43
Pa sto sta ima veze? Tenis se po tome i izdvaja od stalih sportova kao najkulturniji sport. jesi cuo nekad da je izbila tuca u tenisu? To se jako retko desava. Dok evo neki dan u kosarci Ameri i Kinezi se potukli na utakmici i to jos u znak Americko Kineskog prijateljstva. Po tome se tenis znacajno razlikuje.
__________________
Tenis uzivo
milentije43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:21   #44
Quote:
Justin Credible kaže: Pogledaj post
e moj dežurni pljuvaču
savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti košarkom pa bih te vidio kako vrlo brzo mjenjaš film...
Ma kakva košarka ,šta si zapeo za tu košarku toliko,pričaš o tome kao da je to tucanje kamena na pustom otoku...
a ovo što je rekao billie_piton dosta toga je i istinito...a i ne kaže se bezveze da su uvijek teži individualni nego momčadski sportovi

Zadnje uređivanje Logan-tenis : 04.12.2011. at 21:27.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:56   #45
Quote:
milentije43 kaže: Pogledaj post
Pa sto sta ima veze? Tenis se po tome i izdvaja od stalih sportova kao najkulturniji sport. jesi cuo nekad da je izbila tuca u tenisu? To se jako retko desava. Dok evo neki dan u kosarci Ameri i Kinezi se potukli na utakmici i to jos u znak Americko Kineskog prijateljstva. Po tome se tenis znacajno razlikuje.
Australian Open
http://www.youtube.com/watch?v=8D3ZG...eature=related

koji debili

meni ne smeta šta je tišina na tenisu jel ga ni ne gledan
__________________
razumin ja tebe, al razumi i ti mene
tramak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:17   #46
Quote:
Justin Credible kaže: Pogledaj post
e moj dežurni pljuvaču
savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti košarkom pa bih te vidio kako vrlo brzo mjenjaš film...
Savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti tenisom



Quote:
NighthawkBlack kaže: Pogledaj post
Kao prvo, nijedan sport se ne smije potcijenjivati. Dok ne probaš, nikad ne znaš.
Nije ovdje uopće pitanje koji je sport fizički zahtjevniji, nije to bitno. Može li išta nadmašiti triatlon po tome?

Zašto tišina na tenisu? Više razloga. Prvi je taj da uz fizičku komponentu, tenis ima u velikom udjelu i mentalnu komponentu. Koncentracija je strašno bitna. Očima moraš pratit žutu lopticu stalno u toku poena, a i moraš čut zvuk udaranja reketa po loptici. Taj zvuk ti daje dobar feedback, jer i po zvuku, ne samo osjećaju vibracija znaš da li si pogodio pravo mjesto na reketu ili ne.
Nije baš u tradiciji tenisa da gledatelji urlaju za vrijeme boda. I to nije samo radi toga da se ne smeta igrače. Jer i kad kao gledatelj gledaš tenis uživo, želiš čuti zvuk udarca, pogotovo ako profesionalci igraju. Spinovi, ravni udarci, slice, trčanje, nagla promjena smjera, pa sklizanje na zemljanim terenima...svak ima svoj jedinstveni zvuk.
Tenis bi se sigurno mogao igrati i uz najveću buku za vrijeme boda, ali onda to ne bi bio gušt gledati, a i nivo igre bi malo pao sigurno. Izgubila bi se draž. A i publika bi popizdila i izgubila glas...pa tko bi se mogao derati po četiri ili pet sati?
Trajanje teniskog meča je nepredvidivo...može i preko 5 sati. Zahtijeva i takvu publiku koja ima takvo strpljenje da sjedi tamo i šuti. Nije za svakoga definitivno. Netko je frik za tim, a netko nije.


Dodao bih još da je zvuk udarca reketa vrlo bitan i protivniku, jer tako može odrediti koju vrstu udarca je njegov protivnik izveo (flat, slice i spin udarci razlikuju se po zvuku). Vrlo važan dio anticipacije, jedne od najbitnijih stavki u tenisu (vidi: Andy Murray)
Sht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:34   #47
Quote:
Sht kaže: Pogledaj post
Iz ovog je očito da u životu nisi igrao tenis, a da ti baš nije ni jasan kao sport.

Meni osobno bi bilo neugodno pisati o nečem što ne razumijem, a kamoli zauzimat tako radikalne stavove. Jednostavno, ne bih volio ispadat kreten, a tebi i ostaloj nogometnoj ekipi s ovog topica, upravo to ide odlično
Quote:
Sht kaže: Pogledaj post
Savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti tenisom







Dodao bih još da je zvuk udarca reketa vrlo bitan i protivniku, jer tako može odrediti koju vrstu udarca je njegov protivnik izveo (flat, slice i spin udarci razlikuju se po zvuku). Vrlo važan dio anticipacije, jedne od najbitnijih stavki u tenisu (vidi: Andy Murray)

slažem se s tobom...
a takvi kao "trinaest i po i justin credible" tukavci koji pljuju po ovom sportu a nemaju blage i nikad nisu ni bili na terenu,ili su par puta uhvatili reket u ruke i sad misle da je to to i da je to sva mudrost tog sporta ,bolje da ništa ne pišu na ovu temu ,imate 100drugih tema i pišite tamo gdje se možete uklopiti i gdje se makar malo kužite,jer nije ni malo lijepo srati po drugom sportu svaki je na svoj način dobar tko šta voli(a to da je tenis jedan od najzahtjevnijih fizičkih i psihičkih sportova šta ti tu nije jasno,pa nismo tu nas par koji pišemo po forumu to izmislili...) a i ne kaže se bezveze "o ukusima se ne raspravlja" ......

Zadnje uređivanje Logan-tenis : 05.12.2011. at 20:56.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:52   #48
sportovi s reketom su za bogove
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:06   #49
Logan, nije tenis za svakog
Sht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:43   #50
i ja mislim.....
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:00   #51
http://www.youtube.com/watch?v=5I4ZxOQBJYU


3 30 ... sve je jasno
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:14   #52
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Kaj je jasno?
Baš bi htio da mi to malo razradiš
Sht is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:39   #53
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
??
Da nisi ti popil kao i Kizo ili misliš na malu što igra tenis?
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:48   #54
Quote:
Logan-tenis kaže: Pogledaj post
??
Da nisi ti popil kao i Kizo ili misliš na malu što igra tenis?
na koju od njih dvije?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:57   #55
pa na onu iz serije ...
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.