Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 21:38   #1
Kompresor - kako odabrati, korisni savjeti prije kupovine...

Zanima me gdje najpovoljnije kupiti manji kompresor za zrak od 50l.

pozdrav

Zadnje uređivanje Majstor : 28.09.2016. at 11:31.
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 23:54   #2
Quote:
gogo240d kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje najpovoljnije kupiti manji kompresor za zrak od 50l.

pozdrav
Pa pevec, građa i takvi centri...Imam ja iz peveca od 50l. Preživio je satrpan snjegom, tuču, kišu i još radi..
__________________
Sve je bilo dobro
pacmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 00:28   #3
http://googleads.g.doubleclick.net/a...ncy%3DEUR&nm=2
evo sa foruma je ovo
__________________
Sve je bilo dobro
pacmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 14:56   #4
našao sam u bauhausu 1000kn 50l, ne znam šta je na tome linku povoljno?
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 16:07   #5
kompresora ima pun k na njuškalu i ostalim oglasnicima
kriza u zadnjih par god pozatvarala brdo malih radnji i obrta pa ekipa prodaje strojeve, kompresore i sl.
Hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 20:46   #6
Gledao sam i po njuškalu, ali nema ništa zanimljivo, jedi neki nov 24l 1500kn
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 21:01   #7
Quote:
gogo240d kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje najpovoljnije kupiti manji kompresor za zrak od 50l.

pozdrav
Objasni nam zašto trebaš kompresor? I odakle si!!!!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:55   #8
Pa za hobi poslove, lakiranje, šarafanje, itd... Sad sam u Rijeci, ali ima me svugdje
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:47   #9
Quote:
gogo240d kaže: Pogledaj post
Pa za hobi poslove, lakiranje, šarafanje, itd... Sad sam u Rijeci, ali ima me svugdje
Mislim da možeš zaboraviti lakiranje sa tim kompresorom od 50 litara. Ima premali kapacitet kompresora za kontinuiran rad
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 19:00   #10
Može se bez problema, ja farbam već dosta dugo sa 24l ovaj od 50 će bit zmaj
gogo240d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 19:52   #11
Quote:
gogo240d kaže: Pogledaj post
Može se bez problema, ja farbam već dosta dugo sa 24l ovaj od 50l će bit zmaj
Ne radi se o litraži posude, nego o dobavi - samom kapacitetu kompresora
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 10:19   #12
Pitanje ili dva o kompresorima pa da ne radim novu temu.

1) cesto kada skicam po ducanima ili webu kompresore vidim u specifikacijama nesto tipa 1 cilindar 2 klipa? Ja jesam znao zadrijemati na nastavi, ali kako stave 2 klipa u jedan cilindar?

2) Ima li tko iskustva sa Lincos kompresorima, tj koliko su kvalitetni? Koliko su tocne one njihove specifikacije litara u minuti, recimo ovaj ovaj kazu da ima 320l/min. Na usisu? Na izlazu? Pri kojem tlaku?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 10:59   #13
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
1) cesto kada skicam po ducanima ili webu kompresore vidim u specifikacijama nesto tipa 1 cilindar 2 klipa? Ja jesam znao zadrijemati na nastavi, ali kako stave 2 klipa u jedan cilindar?
Da, radi se stvarno o kompresoru za koji se može reči da ima dva klipa u jednom cilindru! Ali to su specijalni kompresori i nisam siguran da se prodaju u špeceraju!
Radi se o tome da je klip u dva fifija! Klip je dugačak npr. 100 mm. 2/3 gornjeg dijela klipa je npr. fi 40mm, a donji dio fi 50mm. Isto tako izgleda i cilindar.
Znači dvoklipni kompresor u "jednom cilindru"
Ruski tenkovi i vojni traktori gusjeničari imaju te kompresore za komprimiranje zraka kojim startaju motor.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:22   #14
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Da, radi se stvarno o kompresoru za koji se može reči da ima dva klipa u jednom cilindru! Ali to su specijalni kompresori i nisam siguran da se prodaju u špeceraju!
Radi se o tome da je klip u dva fifija! Klip je dugačak npr. 100 mm. 2/3 gornjeg dijela klipa je npr. fi 40mm, a donji dio fi 50mm. Isto tako izgleda i cilindar.
Znači dvoklipni kompresor u "jednom cilindru"
Ruski tenkovi i vojni traktori gusjeničari imaju te kompresore za komprimiranje zraka kojim startaju motor.
Hmm morati cu negdje naci sliku da to provarim. Jeli onda izlaz od ovog veceg dijela nekako spojen na ulaz od manjeg, pa bi se moglo reci da se radi o kao nesto 2 stupnja?

Inace za ovaj ovaj lincosov kojeg sam linkao, pise da ima 1 cilindar 2 klipa, a i za neke 100 litarce Electro Machinen u Bauhausu.


thnx!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 15:52   #15
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Hmm morati cu negdje naci sliku da to provarim. Jeli onda izlaz od ovog veceg dijela nekako spojen na ulaz od manjeg, pa bi se moglo reci da se radi o kao nesto 2 stupnja?

Inace za ovaj ovaj lincosov kojeg sam linkao, pise da ima 1 cilindar 2 klipa, a i za neke 100 litarce Electro Machinen u Bauhausu.


thnx!
ok, mislim da sam desifrirao ovog lincosa i sto im znaci 1 cilindar 2 klipa. Ako me oko ne vara to izgleda kao ABAC 2800 pumpa ili kopija, a nju kada sam pogledao ima 2ista cilindra redno u bloku, jedan stupanj.

Koji genijalci ovi nasi trgovci. Super mi je i kako uz ovog Lincosa pisu o kompresoru da ima intercooler da se ljudi navuku da je dvostupanjski, a on nema intercooler nego aftercooler. Grrr.

A dobro i ja sam se napalio da cu za male pare kupiti fini kompresor
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:39   #16
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Hmm morati cu negdje naci sliku da to provarim. Jeli onda izlaz od ovog veceg dijela nekako spojen na ulaz od manjeg, pa bi se moglo reci da se radi o kao nesto 2 stupnja?
Da! Imam negdje taj kompresor. Ajmo reči dvocilindrični, četverostupanjski u "V".
Kronerska osovina mu je slomljena.
Neda mi se baš rovati po mom otpadu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 22:28   #17
ja imam ovaj, kupio nedavno za bojanje i zračne alate (brusilice)....za te pare vrh, relativno brzo puni ja mislim da je pisalo 320l protoka

http://www.svp.cz/administrace/mod_c...r-herkules.jpg

a ovakvoga imam već godinama

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-27470437.jpg

služi za ispuhavanje alata na gradilištu, pištolj za slikon, klamericu i slično
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:41   #18
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ja imam ovaj, kupio nedavno za bojanje i zračne alate (brusilice)....za te pare vrh, relativno brzo puni ja mislim da je pisalo 320l protoka

http://www.svp.cz/administrace/mod_c...r-herkules.jpg
Tih 320 l/min je vjerojatno na usisu. Koliko parentos?

Meni se cini da je to u klasi Einhella BT-AC 400

direktni pogon, dva cilindra jedan stupanj, u pevecu je oko 1900kn

Meni je to pre blizu onoga sto sad Parkside PKO 270 (270 l/min na usisu, 115 na 6 bara)imam da bi mi se isplatilo uloziti. (eventualno bih uzeo jos jednog takvog po 800kn za tandem)


Tj. ne gori mi jer trenutno mogu raditi s onim sto imam, ali bih dugorocno htio piknuti nesto sa 200-300l/min na 6 bara, po mogucnosti malo tise i da moze raditi satima bez prekida. Svi ovi s direktnim pogonom su bucniji, i obicno imaju negdje sitnim slovima napisano da nisu za dugi rad bez prekida.

Znaci trazim vjerojatno nesto sa remenskim pogonom, 2 stupnja. I jos se mora poklopiti da imam nifceke u djepu kad naletim na njega

Mozda bi mi bilo bolje da kupujem komad po komad, znaci prvo pumpu, pa tank, pa motor, pa ventile i upravljanje, pa mic po mic i skupi se
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:09   #19
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Tih 320 l/min je vjerojatno na usisu. Koliko parentos?

Meni se cini da je to u klasi Einhella BT-AC 400

direktni pogon, dva cilindra jedan stupanj, u pevecu je oko 1900kn

Meni je to pre blizu onoga sto sad Parkside PKO 270 (270 l/min na usisu, 115 na 6 bara)imam da bi mi se isplatilo uloziti. (eventualno bih uzeo jos jednog takvog po 800kn za tandem)


Tj. ne gori mi jer trenutno mogu raditi s onim sto imam, ali bih dugorocno htio piknuti nesto sa 200-300l/min na 6 bara, po mogucnosti malo tise i da moze raditi satima bez prekida. Svi ovi s direktnim pogonom su bucniji, i obicno imaju negdje sitnim slovima napisano da nisu za dugi rad bez prekida.

Znaci trazim vjerojatno nesto sa remenskim pogonom, 2 stupnja. I jos se mora poklopiti da imam nifceke u djepu kad naletim na njega

Mozda bi mi bilo bolje da kupujem komad po komad, znaci prvo pumpu, pa tank, pa motor, pa ventile i upravljanje, pa mic po mic i skupi se
kad smo već na temi, kako ih spajaš u tandem, jel triba nepovratni ventil na svakome ili spojiš samo paralelno i gotovo
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:27   #20
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
kad smo već na temi, kako ih spajaš u tandem, jel triba nepovratni ventil na svakome ili spojiš samo paralelno i gotovo
NIsam siguran, tj jos nisam promislio do kraja, ali na mom kompresoru ima izlaz za neregulirani tlak i mislio sam taj izlaz povezati s istim takvim na drugom kompresoru. Na taj nacin dva spremnika su izravno povezana.

Druga stvar je podesavanje paljenja i gasenja pojedinog motora, mislim da tu na kraju uvijek ispadne da jedan vise radi, a drugi ulijece kad ovaj prvi ne stize.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.