Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 17:55   #1
semering letve volana

Pozdrav

Samo kratko koliko bu me to koštalo u hidro... mehanici ak se ne varam i dal se da to reparirat. Ulje za servo je na minimumu i nikad nije potrošio ni kap, zadnjih mj dana od max do min je došlo, meho vidio kak slini po nekoj manžeti dole veli to ti je semering letve vjerojatno...

Jel se to da reparirat ili moram ostavit zubaku dvije prosječne plaće za novu.
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:30   #2
Ako je potrebno samo gumice zamjenit oko 1500kn+PDV, barem su tako meni rekli pa sam odustao jer je to definitivno previše. S obzirom da su oni generalni zastupnik za ZF, jedini imaju dostupne originalne setove za reparaciju i nisu mi htjeli prodat samo set. Uglavnom ako letva nije neka prastara i nema puno kilometara zamjena gumica i semeringa će riješit problem, ali ako je letva korodirala onda treba brušenje i kromiranje i to ti je još cca 1000kn kod njih. Uglavnom trebaš je donjet k njima da pogledaju i onda ti vele kaj treba, naravno defektaža nije besplatna pa ako odustaneš od popravka moraš 300kn platit.
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:01   #3
i ta cijena je još uvjek debelo ispod cijene koju bi platio u servisu.a dobio bi novu "repariranu" letvu za kojih 7-9000KN.pogotovo ako voziš nešto od WV.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:47   #4
Quote:
Tut kaže: Pogledaj post
S obzirom da su oni generalni zastupnik za ZF, jedini imaju dostupne originalne setove za reparaciju i nisu mi htjeli prodat samo set.
Zašto bi kupovo original set. Izvadiš semeringe van, pročitaš mjere sa njih i kupiš nove u prvom željezaru.

Obična osovinsko radijalna brtva. Ako ti se slučajno pokida koja čahura ili podloška kod demontaže, daš napraviti kod tokara i bok.

Pa nek oni generalno zastupaju kog hoće.

Ove cijene kod njih su smiješne.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:42   #5
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Zašto bi kupovo original set. Izvadiš semeringe van, pročitaš mjere sa njih i kupiš nove u prvom željezaru.

Obična osovinsko radijalna brtva. Ako ti se slučajno pokida koja čahura ili podloška kod demontaže, daš napraviti kod tokara i bok.

Pa nek oni generalno zastupaju kog hoće.

Ove cijene kod njih su smiješne.
Nisu problem samo semerinzi, za njih je lako. Veći problem su oni plastični tanki prsteni koji dolaze kod ventila na o-ringove. Njih nemreš nigdje kupit posebno. Naravno, postoje zamjenski setovi pa se ne isplati kupovat semeringe pojedinačno jer u setu ispadne jeftinije i dobiješ sve dijelove koji ti trebaju.
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:31   #6
Teflonske prstenove ti po uzorku napravi bilo koja gumarska radnja tipa Gumiimpex i sl.

Problem su čahure. Njih ima samo u setovima koji su opet posebni od setova semeringa. Ili kod tokara.

Najveći problem je kad sve promijeniš a ono curi i dalje. Onda treba kromiranje. A o tome baš ne znam puno, pa ako znaš opiši malo.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 22:01   #7
Ja sam reparirao pred 2 tjedna kod http://servoletve.com/ za 1560 kn sa demontažom,repariranjem,uljem i godinu dana garancije..Inače sama reparacija bi bila 1000 kn...Usput mi zamijenio spone,krajnice,selene i napravio špur u ovoj cijeni.Preporučio mi ga frend pa ga preporučujem dalje..I ne smatram ovo reklamom,ovo je osobno iskustvo..pozz
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 22:20   #8
E vidiš ovo za teflonske prstenove nisam znao. Al na kraju opet dođemo na to da je set za reparaciju jeftiniji nego da posebno tražiš. Recimo da ti trebaju 4 teflonska prstena, 4 semeringa, 10ak o-ringova raznih dimenzija i još nek ti neka tolerancija ne paše neće bit dobro.

Slučaj da se na jednoj strani letve pojavio pitting po cijeloj površini pa je trebalo to skinut, zatim prevlaka kroma i onda na kraju završno brušenje na potrebnu toleranciju. Druga letva koju sam otvarao ista stvar, doduše malo manje pittinga, ali ta je imala i tragove od zabijanja one podloške sigurnosne. Neki stručnjak je mijenjao sponu pa je s čekićem oštetio letvu. Kad bi letva došla u kranji položaj onda, umjesto da je ventil na pumpi izbacio, ulje bi počelo štrcat van. Kućište letve je posebna priča, pogotovo ova aluminijska.
Uglavnom, ako nema vidljivih oštećenja na letvi, set brtvi riješava problem, ali treba pazit prilikom montaže da se ne oštete semerinzi ili da ne puknu teflonski prstenovi, i ono najvažnije da se ne ošteti površina letve dok se izvlači prstenasti osigurač - vidio sam i to.
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:30   #9
Baš sam htio reći - zajebavaš se s tokarenjem, rezanjem, piljenjem, vulkaniziranjem ..... a ko garantira da si dobro skinuo mjere? Pa nakon cjele zajebancije letva curi i dalje (a da nije poglodana osovina i ne treba kromiranje. Kupi original set (ko kaže da moraš kod nas - ima bar trgovina djelovima i vani) i imaš sve "na mjeru".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 08:43   #10
Samo pokušavam reći da se može zaobići ''generalne uvoznike'' ako se hoće.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:40   #11
Da, to sam mu i ja rekao ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:22   #12
Ne znam kak je vani s original setovima. Vjerujem da se daju kupit bez problema, ali kod nas postoje zamjenski pa to riješava problem. Za neke marke automobila se može i u ovlaštenim servisima kupit set za reparaciju po nekoj razumnoj i prihvatljivoj cijeni. Najskuplja stavka u cijeloj priči obično bude kromiranje i majstor koji to zna odradit kak treba.
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.