Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2005., 11:27   #61
Quote:
heheh kaže:
malo mi je glupo ovo uspoređivanje vjerovanja u vanzemaljce i vjerovanja u boga...
mislim, očito je da se ne može dokazat da bog postoji, ali što se tiče vanzemaljaca, mislim da je zanemariva mogućnost da ne postoje...

zamisli samo koliko ljudi viruje u boga, a ne mogu dokazati, a u vanzemaljce ne viruju...a tko zna mozda cemo za par godina imat prve nezemaljske kršćane (ako nalete neki malo manje inteligentni...)

Mozda jos neki misle da je bog stvorio adama i evu, pa evo za njih jedno pitanje...s kim je Kain imao dicu?
Ako pokupe krščanstvo od nas onda se iskreno nadam da boga ima i da će nas sve pretvorit u prah jer bi to bilo gore nego najgori rak.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 17:55   #62
Quote:
bariole kaže:
Ne vidim što je tu smiješno. Krugovi u žitu višestruko su učestaliji upravo u zemljama koje imaju razvijenije GMO labose. Zbog većeg broja labosa imaju i više mutiranih hrčaka koja odnda i rade krugove. Štoviše odnos je lineraran: porast broj labosa i opčenito ulaganja u GMO prati približno veliko povečanja krugova u žitu. Zato nema puno krugova u žitu u Africi i Kini, ali ih ima puno u SAD-u.

Za konačni dokaz da sam u pravu vidjet ćeš da će se i krugovi pojaviti i u nas čim se naš broj GMO labosa poveća sa sadašnje nule..

Zato, molim te, ne ismijavaj ono što očito ne razumiješ.
Znači ti tvrdiš da se mutirani hrčci iz obližnjeg GMO labosa nekako organiziraju i savijaju stabljike žita u simetrične i vrlo složene oblike (od kojih su neki i fraktalni)? Bez uvrede, ali meni se to čini malo prenapredno za hrčke (bili oni mutirani ili ne).
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 18:10   #63
Quote:
Allnou kaže:
Znači ti tvrdiš da se mutirani hrčci iz obližnjeg GMO labosa nekako organiziraju i savijaju stabljike žita u simetrične i vrlo složene oblike (od kojih su neki i fraktalni)? Bez uvrede, ali meni se to čini malo prenapredno za hrčke (bili oni mutirani ili ne).
ma zajebava se covijek (bar mislim hehehe)
__________________
The crushing pressure weighing down upon my weary back
The tedious routines of day to day poise to attack
The poisonous pollution and the pointlessness of care
And in a blink we blow away to dust upon the air
satanfromNorthPole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 18:33   #64
Quote:
satanfromNorthPole kaže:
ma zajebava se covijek (bar mislim hehehe)
Nadam se... Ona uspporedba sa A,B,C,D ljudima mi se svidjela. Ako se ne šali onda pada u vodi sto dobrih postova...
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 18:42   #65
Quote:
Allnou kaže:
Znači ti tvrdiš da se mutirani hrčci iz obližnjeg GMO labosa nekako organiziraju i savijaju stabljike žita u simetrične i vrlo složene oblike (od kojih su neki i fraktalni)? Bez uvrede, ali meni se to čini malo prenapredno za hrčke (bili oni mutirani ili ne).
Ma normalno da je to prenapredno za hrčke. Ne tvrdim ja da to rade obični hrčci. Ovo rade GMO MUTIRANI HRČCI. Nistu to tamo neki hrčci vulgaris. Ovo su prave beštije..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 18:57   #66
Quote:
bariole kaže:
Ma normalno da je to prenapredno za hrčke. Ne tvrdim ja da to rade obični hrčci. Ovo rade GMO MUTIRANI HRČCI. Nistu to tamo neki hrčci vulgaris. Ovo su prave beštije..
Imam jednu bolju ideju... Možda je žito samo po sebi GMO. Pa se u jednom stadiju života naglo stabljike savijaju (i prethodno naravno dogovaraju o vrsti fraktalnog oblika). I to sve rade zato što im je smiješno gledat ljude kako se uznemiruju oko toga...
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 12:04   #67
smjesno je vise opce raspravljati postoje li vanzemaljci ili ne.
ima tolika gomila dokaza da je to nevjerovatno.
mediji ne postavljaja takva pitanja jer je to trazeno od njih...od strane velikih vlada. a ljudi zive u zabludi.
danas se vec radi na egzopolitici odnosno prvog kontakta i sluzbeno priznanje vanzemaljske civilizacije.
imate primjer masakra stoke po svijetu...gdje im nedostaju neki vitalni dijelovi...oko njih nema kapi krvi niti bilo kakvog dokaza da je covjek to mogao napraviti. tijelo je precizno izrezano...no nije ucinjeno laserom jer nema tragova ugljika...od kud onda to.
a ocevidaca ima milijune...ali eto ljudi i dalje nevjeruju!
http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=28
__________________
Visoku maštu izda tu umijeće;
al pogna želju i volju da jezde,
kao što kotač jednako se kreće,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.
matorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 16:01   #68
Istina. Ima sve o vanzemaljcima i njihovim planovima u novom dokumentarcu od Spielberga. Ja vidio svojim očima...


.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 16:06   #69
Quote:
matorious kaže:
smjesno je vise opce raspravljati postoje li vanzemaljci ili ne.
ima tolika gomila dokaza da je to nevjerovatno.
Smjesno je vise uopce raspravljati da li je zemlje ravna ploca i da li se sunce vrti oko zemlje. Ima tolika gomila dokaza da je to nevjerojatno. Da je zemlja okrugla (a nije), australci bi vec odavno pali na glavu. Jeste li ikada culi za neki komercijalni avion koji vas moze povesti oko svijeta? Niste. Jer takvog aviona nema, jer nema niti puta oko svijeta. Jasno je da su to sve urote velikih vlada.

Takoder je svima jasno kako se sunce vrti oko zemlje. Za to ne treba biti previse pametan, a dokaz nam je pred ocima. Otkuda uopce ideja ljudima da bi se zemlja mogla vrtiti oko sunca, kada je ocito sto je istina?

No, nekim vladama je u interesu obmanjivati stanovnistvo, lagati, krasti i podvaljivati. Pogledaj kako podvaljuju Gotovini, hrvatskom vitezu i heroju.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog

Zadnje uređivanje El Tomo : 02.07.2005. at 16:43.
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 16:16   #70
Moram uletit


Šta te pukla inspiracija?
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 16:45   #71
Quote:
raliSHA kaže:
Moram uletit


Šta te pukla inspiracija?
Ma puko sam vise od ovih znanstvenika. Kada ce im vise postati jasno da nas lazu i obmanjuju, da su oni vec tu, i da vlade velikih zemalja vec odavno koriste vanzemaljsku tehnologiju.

Jeste li vidjele onaj F117 sto se ne vidi na radaru? Rusi su bili 10 godina naprednija od amerikanac u zrakoplovstvu, i nikada nisu ni priblizno uspjeli stvoriti tako nesto. A kada ono - puf, ameri proizveli iz cista mira avion koji je nemoguce vidjeti na radaru. Pa svima koji zele gledati svojim ocima je jasno kako to se tu radi iskljucivo o vanzemaljskoj tehnologiji.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 00:37   #72
najbitnije je da se nesto ismijava bez granica kako bi ljudima bilo zabavno i kako nebi o nicemu razmisljali. sve je divno i krasno idem sada spavati, ujutro cu se probuditi otici na posao, vratiti se sa posla, vecerati...mozda seksati ako da...ujutro sve iz pocetka i tako stalno, malo se smijati idiotima koji pricaju nebuloze i gledaju previse filmova...jer ja sam najpametniji, sve sam skuzio i tko mi moze sto dokazati...jedino ako neki pametni smokljo koji cijeli zivot istrazuje nesto i onda napise knjigu koja je podrzana u znanstvenim krugovima, to je onda vec istina a ne ove gluparije okolo...sve same lazi i smicalice za naivne.
a i ako ima istine neke, neda mi se o tome zamarati imam i ja svojih problema. prepustit cu to nekome drugome. a ja cu se druziti sa ovim "normalnim" ljudima i ismijavati budale. jer to je bas jako zabavno i to me usrecuje. jer male stvari usrecuju covjeka vise nego velike.
__________________
Visoku maštu izda tu umijeće;
al pogna želju i volju da jezde,
kao što kotač jednako se kreće,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.
matorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 03:18   #73
Quote:
matorious kaže:
najbitnije je da se nesto ismijava bez granica kako bi ljudima bilo zabavno i kako nebi o nicemu razmisljali. sve je divno i krasno idem sada spavati, ujutro cu se probuditi otici na posao, vratiti se sa posla, vecerati...mozda seksati ako da...ujutro sve iz pocetka i tako stalno, malo se smijati idiotima koji pricaju nebuloze i gledaju previse filmova...jer ja sam najpametniji, sve sam skuzio i tko mi moze sto dokazati...jedino ako neki pametni smokljo koji cijeli zivot istrazuje nesto i onda napise knjigu koja je podrzana u znanstvenim krugovima, to je onda vec istina a ne ove gluparije okolo...sve same lazi i smicalice za naivne.
Tako je.

Ti si car! Moj idol!

Sve je ovo oko nas jedan obican M A T R I X!

Svi koji zele progledati, vide ga! Stoji nam pred ocima, ali ljudi su prekomotni i preegoisticni da bi ga vidjeli! Nasa realnost je jedna velika obmana, laz, urota velikih vlada potpomognuta kapitalistickim konzorcijima i intergalaktickim tajnim ugovorima! A vi obicni ljudi, i dalje zivite mirno svojim malim jadnim zivotima, zivite uvjereni kko ste sami gospodari svoje sudbine i svojih zivota, zabijajte glavu u pijesak i okrecite lice na drugu stranu.

Mi koji zelimo gledati vec smo sve vidjeli. Vasim zivotima upravljaju drugi, nitko nije gospodar svoje sudbine, a svakome je buducnost vec predodredena kao kotacic u stroju.

Pa jasno je svima da dogadaji u Iraku nisu tek slucajni. Ocito je da su tu u pitanju visi, vanzemaljski utjecaji, a da su Bush i njegovi sateliti agenti vanzemaljskih vrsta. Svima je jasno da Bush nije s ove planete, jer se tako nitko od ljudi ne bi ponasao! Evo dokaza, ovaj tip je potrosio cijeli zivot na istrazivanje vanzemaljske urote u sprezi s velikim vladama, a na kraju je napisao i knjigu koja je prihvacena u znanstvenim krugovima:

http://www.thewatcherfiles.com/exposing_reptilians.htm
http://www.davidicke.com/icke/articl...estsecret.html

Sve je jasno - samo treba odluciti progledati!! Oni su oko nas, oni vladaju nasim zivotima!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 03:19   #74
Quote:
matorious kaže:
jedino ako neki pametni smokljo koji cijeli zivot istrazuje nesto i onda napise knjigu koja je podrzana u znanstvenim krugovima, to je onda vec istina a ne ove gluparije okolo...sve same lazi i smicalice za naivne.
Ajde ti nama fino reci kako je tom smoklju ime i prezime i o kojoj se tocno knjizi radi. Da vidimo o kakvim se smicalicama radi...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 03:21   #75
BTW odgledao sam danas "War of the Worlds" - film 'kick ass' - svakako pogledati!! Iako predlazem da ljudi napuste kino salu 5 minuta prije kraja filma i vrate se 30 sekundi prije odjavne spice da saznaju sto se tocno desilo.... jer je naravno sam kraj zasran srceparajucom americkom rigotinom u maniri esmeralde, ville marije, corazon espinado, itd itd...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 10:36   #76
Quote:
El Tomo kaže:
Tako je.

Ti si car! Moj idol!

Sve je ovo oko nas jedan obican M A T R I X!

Svi koji zele progledati, vide ga! Stoji nam pred ocima, ali ljudi su prekomotni i preegoisticni da bi ga vidjeli! Nasa realnost je jedna velika obmana, laz, urota velikih vlada potpomognuta kapitalistickim konzorcijima i intergalaktickim tajnim ugovorima! A vi obicni ljudi, i dalje zivite mirno svojim malim jadnim zivotima, zivite uvjereni kko ste sami gospodari svoje sudbine i svojih zivota, zabijajte glavu u pijesak i okrecite lice na drugu stranu.

Mi koji zelimo gledati vec smo sve vidjeli. Vasim zivotima upravljaju drugi, nitko nije gospodar svoje sudbine, a svakome je buducnost vec predodredena kao kotacic u stroju.

Pa jasno je svima da dogadaji u Iraku nisu tek slucajni. Ocito je da su tu u pitanju visi, vanzemaljski utjecaji, a da su Bush i njegovi sateliti agenti vanzemaljskih vrsta. Svima je jasno da Bush nije s ove planete, jer se tako nitko od ljudi ne bi ponasao! Evo dokaza, ovaj tip je potrosio cijeli zivot na istrazivanje vanzemaljske urote u sprezi s velikim vladama, a na kraju je napisao i knjigu koja je prihvacena u znanstvenim krugovima:

http://www.thewatcherfiles.com/exposing_reptilians.htm
http://www.davidicke.com/icke/articl...estsecret.html

Sve je jasno - samo treba odluciti progledati!! Oni su oko nas, oni vladaju nasim zivotima!
covjece sta ti brijes
pa ne govorim ja o nikakvom jebenom matrixu, reptilima i kasipeancima i dr.
nisam jedan od onih koji idu tako daleko!
sta ti dobro ne citaas ili??
ja sam naveo npr jednu rutinu ljudi i da vjeruju u ono samo sto im predoce mediji i prihvacene knjige...govorim o vecini ljudi koja nlo-e i sl. smatra kao neku zafkanciju.
a to sto si se ti sada osjecao inpiriranim da me "ispljujes" jer ja sam kao zabrio na matrix to je samo odraz tvoga primitivnog razmisljanja!
ja sam samo naveo u ovome svemu da nlo-i postoje, da krugove u zitu nisu radili ljudi!
a ti se malo smiri, jer napadas krivog covjeka!
__________________
Visoku maštu izda tu umijeće;
al pogna želju i volju da jezde,
kao što kotač jednako se kreće,

ljubav što giba sunce i sve zvijezde.
matorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 10:14   #77
Pozdrav!
Prvi put se ovdje uključujem, no kako sam naletio na topic o krugovima koji se poklopio s mojom znatiželjom, pročitao sam ga pa ću s vama podijelit par filmova.
http://www.croponline.org/olivers_castle-aug96en-2.mpeg
http://www.croponline.org/bestcropcircle.mpeg
http://www.croponline.org/sferadiluce.mpeg
Znači; save target as...
Osobno, nemam neki decidiran stav o fenomenu (ili hoaxu) s obzirom na premalo "tvrdih" činjenica, no volim uvijek pogledat ili pročitat što se nađe.
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:00   #78
ne kuzin zasto se ovde uopce prica o vanzemaljcima.
da bi do njih eventualno dosli tribali bi prvo gomilu drugih pitanja razjasnit. naime koje je razlika ako su to radili vanzemaljci ili ljudi?
svejedno im treba neka tehnologija. Zato mi uopce nije jasno kako ovi krugovi ista o vanzemaljcima mogu dokazat. Jasno je da se, sudeci prema nacinu kako je zito polomljeno, radi o javnosti nepoznatoj tehnologiji. Ali to jos uvik ne znaci da samo vanzemaljci mogu imat takvu tehnologiju.

Zato preskocimo pitanje vanzemaljaca jer se njih na ovaj nacin uopce ne moze dokazat.

Vratimo se pitanju koje mozemo odgovorit. Kakva bi to tehnologija mogla ucinit. To sigurno nije piece of cake. Zito nije pokoseno vec polomljeno u cvorovima. Dakle jedna stabljika polomljena je vise puta i susjedne stabljike nisu polomljene na istoj visini. Uz to velicina polja u odnosu na preciznost pokazue da se bas nemoze radit o nekom rucnom radu.
Na ovoj stranici jedan PhD pokazuje da se efekt moze postic sa zagrijavanjem elektromagnetskim zracenjem:
http://www.dcccs.org/scientific_stud..._of_light_.htm
Medutim velicina cvorova ukazuje na to da je najjace zracenje bilo u sredini stabljike.

Eto promislimo sad, sa svim tim podacima, kako je moguce proizvest takav efekt.
Ja bi recimo moga zamislit jedan mali djecji helikopter na daljinsko koji drzi na nekom konopu neki emiter jakog EM zracenja na polovici visine stabljike zita.
Hvaranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:09   #79
Poznato mi je da se u vezi krugova cesto spominju EM kugle, ali prvo bi pokusa stvar objasnit sa banalnim tehnologijama ako upali.

Neman nista ni protiv EM kugli kao objasnjenja ali sumnjan da bi se njih na ovom forumu moglo pojasnit. To bi bila malo jaca tehnologija poznata samo rijetkima najvjerojatnije vojsci. Ali slobodno moze neki fizicar, ako zeli, iznijet ideju kako proizvest daljinski upravljanu EM kuglu.
Hvaranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 17:13   #80
Quote:
Hvaranin kaže:
Jasno je da se, sudeci prema nacinu kako je zito polomljeno, radi o javnosti nepoznatoj tehnologiji. Ali to jos uvik ne znaci da samo vanzemaljci mogu imat takvu tehnologiju.

Zito nije pokoseno vec polomljeno u cvorovima. Dakle jedna stabljika polomljena je vise puta i susjedne stabljike nisu polomljene na istoj visini.
Nemoj me krivo shvatiti, ali gotovo je nevjerojatno kako se ljudi mogu uhvatiti na ovakve hoaxe.

Gdje si ti to uopce vidio da je zito polomljeno na nacin koji je nemoguce postici danasnjom tehnologijom? Jedina stvar s zitom je sto ono nije zgazeno vec savinuto. Nema tu nikakvih dvostrukih lomova ili kerefeka. U stvari ima, ali je rezultat urbanih legendi i pustanja hoaxa u medije.

Stvarno je fascinantno kako se jedan hoax moze na ovakav nacin prosiriti, bez ijednog trunka dokaza.

Joj kada se sjetim onog drugog hoaxa sa slijetanjem vanzemaljaca.... nevjerojatno je kako ljudi neke banalne stvari mogu interpretirati na totalno komplicirani nacin.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.