Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2011., 08:59   #881
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Moja frizerka je napravila čudo: od tanke kose koja je uvijek imala špageti-look dobila sam bujnu valovitu grivu Jako sam zadovoljna! Kosa mi se inače toliko mastila (čak ni učestalo farbanje nije pomoglo) da bih je morala prati svaki drugi, a kad bi izrasla do ramena onda čak svaki dan!! Sad mi je tek drugi dan minivala, ali masne kose nema ni na vidiku... ne znam kako će biti kasnije, ali makar morala prati i svaki treći dan, za mene je to uspjeh s obzirom na to kakva mi je kosa bila.
ej, dal možeš reći kod koga is radila minival?
ja već dugo pokušavam dobiti neku dobru preporuku za neku frizerku u zagrebu koja zna napraviti kvalitetni minival...
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:18   #882
Question

Pozdrav!
Zanima me da li je ikako moguće IZRAVNATI minival?
PixieDuust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 14:41   #883
minival

Hey cure! Ja sam nova ovdje pa me zanima vase misljenje... Razmisljala sam o minivalu na svoju bob frizuru koja je sad do vrata, modza malo veca.... kosa mi se masti nakon 1-2, tanka je, nema volumena, ja je peglam, nije unistena, nego je samo tanka i izgleda "monotono", volim i voljela bih kovrce nekakve pa me zanimaju vasa iskustva u tome, zanima me sto mislite o tome... hvala vam

koga zanima kako izgledam sad i kako mi stoje kovrce, saljem u inbox =) pomagajteee
MoonFairy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 19:23   #884
Evo i mene da podijelim svoje iskustvo sa minivalom

Razmišljala sam o tome godinama, pročitala ovu temu par puta (), mijenjala mišljenja sa svakim trećim pročitanim postom i tak Da bi na kraju rekla sama sebi: "Ako bude baš tako loše, ošišat ću se na par cm; narast će " Ali nije bilo potrebe za tim. Kao prvo, zašto sam ga uopće htjela? Jer mi je kosa tanka, lako se mastila (prala sam ju svaki drugi dan) i uglavnom bila svezana u rep. Nakon minivala: izgleda da imam duplo više kose (me happy ) i cijela 2 dana je puštena, a tek ju treći svežem u rep. Ja sam zadovoljna jer ipak stavim dosta voska, diram ju često i još je vani nekak vlažno pa sam, s obzirom na sve to, sretna s njezinom "čistoćom".

Inače, minival je biljni, jelte, i rađen na velike viklere. Kosa ne bi smjela biti ofarbana (i suha) i da bi to ličilo nečemu, trebala bi biti postepeno ošišana. Inače, ja sam se bojala da će se moja kosa dužine malo ispod ramena "podignuti" (zbog kovrča) do brade, ali nije uopće. E sad, to je valjda i zato kaj mi kovrče nisu ful zavijene, nego tek malo više valovite nego kad napraviš sitne pletenice pa raspustiš kosu. Da su kovrče malo više kovrčaste () bila bi još sretnija, ali i ovako mi je okej i sad znam za drugi put. A bit će ga

Još samo nešto: kovrče traže dosta pažnje tako da treba paziti kako sušiti kosu i treba nabaviti neke posebne preparate. Frizerka mi je nabrojala hrpu toga (nije rekla da sve treba, ali barem nešto bi trebalo koristiti), ali budući da je to meni viša matematika (a borim se sa tablicom množenja ), ja sam zapamtila samo kremu za vrhove (koju ne mogu naći heh), šampon za volumen, regenerator.

Oprostite na eseju, ali ako će jednoj osobi pomoći, super
(Napisala bih ime salona, ali iskreno nemam nikakvo posebno mišljenje o njima. Mislim da bi takvu uslugu i učinak trebali pronaći svugdje.)

Quote:
PixieDuust kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me da li je ikako moguće IZRAVNATI minival?
Kako? Trajno? Čula sam za neka trajna ravnjanja kose, ali samo čula. A ja svoj minival mogu speglati na peglu, ali mi žao tako mučiti kosu.


Quote:
MoonFairy20 kaže: Pogledaj post
Hey cure! Ja sam nova ovdje pa me zanima vase misljenje... Razmisljala sam o minivalu na svoju bob frizuru koja je sad do vrata, modza malo veca....
Evo gore sam ti možda odgovorila na pitanje. Može slika pa da ti mogu nešto više reći.
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:03   #885
Da, na trajno. Minival mi je u početku bio super, ali sad sam primijetila da mi se kosa već počela ravnati (prošlo je mjesec dana). Jel ju ja sad moram ošišati da se vrati na staro ili će se s vremenom sama izravnati?
PixieDuust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:48   #886
Ovisi kako čvrst ti je minival.
Ja sam stavila svoje slike na stranici iza (Pipi) gdje možeš vidjeti moj minival nakon nekih 3 mjeseca.
Ako ti je jako bilo nakovrčano teško da će se sam izravnati.
Recimo na mojoj kosi ostaje tako dugo dok ga ne ošišam, znači jako dugo
Kaj ne znači da će i tebi tak. Jer ovisi o tome jel bio klasičan ili biljni koji je slabiji.
Izdrži, ne vjerujem da ti je frizura loša s minivalom
Ja sam ga stavila prije mjesec dana, ko ovčica sam ali sretna ovčica
Nakon godine i pol ful kratke kose promjena je više nego dobro došla.
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:08   #887
Hvala puno! Sad se puno bolje osjećam heheh
I super ti izgleda minival. Ko prirodna kosa
Zanima me još jel ravnaš ikad kosu? Mislim, dal ju feniraš na ravno ili peglaš?
PixieDuust is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 01:17   #888
Quote:
PixieDuust kaže: Pogledaj post
Da, na trajno. Minival mi je u početku bio super, ali sad sam primijetila da mi se kosa već počela ravnati (prošlo je mjesec dana). Jel ju ja sad moram ošišati da se vrati na staro ili će se s vremenom sama izravnati?
ejlaa
ja sam napravila biljni minival pred 2 i pol 3 mj,na jednoj strani mi se opustio ,a na drugoj jos uvijek drzi..s tim da mi se kosa strasno petlja

meni je frizerka rekla da je najbolje osisati ,ako ga neces ponovno stavljati..ja sam pocela peglom ravnat,nema smisla
marinchy03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 17:50   #889
ja sam ga jednom dala radit za jednu svečanu prigodu...inače ga nisam ni htjela ali na nagovor frizerke sam se odlučila i nisam požalila...sad razmišljam da to opet ponovim....
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 21:39   #890
Quote:
marinchy03 kaže: Pogledaj post
ejlaa
ja sam napravila biljni minival pred 2 i pol 3 mj,na jednoj strani mi se opustio ,a na drugoj jos uvijek drzi..s tim da mi se kosa strasno petlja

meni je frizerka rekla da je najbolje osisati ,ako ga neces ponovno stavljati..ja sam pocela peglom ravnat,nema smisla
znam kako ti je..
Ja sam se ispeglala jedanput-dva put,ali mi je kosa toliko jadno,suho i oštećeno djelovala da mi je žao još kosu mučit s tim..Za nekoga ko je imao minival,kako najbolje proći tu fazu raspuštanja minivala?Zar je stvarno jedino rješenje pod škare?
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 14:45   #891
Napravila sam biljni minival u 2. mjesecu i bila sam zadovoljna. Sad mi se već dosta opustio (a i narasla mi je kosa), pa bih ga ponovila. Međutim, ne bih išla kod stare frizerke, iako sam kod nje išla zadnjih 12 godina. Zašto? Otvorila je svoj salon i malo sam ostala paf kad sam vidjela kako su cijene zapravo visoke iako salon nije ni tako razvikan ni tako hvaljen, niti je blizu centru grada (gdje su obično i više cijene). Ima izvješen cjenik, a kad sam je pitala koliko bi me koštao minival i frizura, rekla mi je veću cijenu nego na cjeniku iako sam vjerna mušterija godinama. To mi se nikako nije svidjelo, kao ni prevelika cijena za šišanje bez frizure, a još veća sa frizurom.


Tako da sam trenutno u potrazi za novim salonom - istočni dio grada bliži centru ili negdje blizu centru Zagreba. Ono što tražim je fer cijena za biljni minival (koji mi ne bi dodatno oštetio kosu i vlasište koje je osjetljivo) i šišanje na poludugoj kosi, suhoj do normalnoj, tankoj a gustoj, nefarbanoj, ali jednom tretiranoj biljnim minivalom. Također, bitno mi je da frizer bude fer, a ne da mi stavlja svašta na kosu, ne naglasi da se to dodatno naplaćuje, pa se kasnije iznenadim.

Neke preporuke?
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 14:14   #892
Treba mi savjet
imam prirodno kovrcavu kosu al ne sad bas nesto pretjerano,i voljela bih da mi bude bas cijela kovrcava, kad je operem ostavim je mokru preko noci i ujutro bude ono bas savrsena,ali onda nakon 2,3 dana vise nije pa bih voljela da mi kazete sta da napravim da mi stalno bude takva (osim minivala) i mogu li mozda nekako napravit sama minival(naravno,ne onako bas kako frizerka radi jer vjerojatno nemam ni sposobnosti)ali nekako,samo da mi stoji tako kovrcava

pomoc
__________________
“Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.”
Miss Ivy' is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 23:36   #893
Quote:
PixieDuust kaže: Pogledaj post
Hvala puno! Sad se puno bolje osjećam heheh
I super ti izgleda minival. Ko prirodna kosa
Zanima me još jel ravnaš ikad kosu? Mislim, dal ju feniraš na ravno ili peglaš?
Oprosti, tek sad vidim

Ne, grozno mi stoji duža ravna kosa. Ili srednje duga kovrčava kosa ili kratka ravna dečec frizura
Meni ne smeta kaj drugima možda izgleda neuredno ili nepočešljano. Na mojoj je glavi.
Ja bi željela da mi kovrčava kosa počne prirodno rasti iz glave no još za sad neće
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 23:45   #894
Quote:
Miss Ivy' kaže: Pogledaj post
Treba mi savjet
...
pomoc
2,3 dana je idealno za ponovno pranje kose. Tako da si sama odgovorila na pitanje
Kemikalije nemoj sama kupovati da ne bi bilo... Kaj se tiče viklera na netretiranu kosu, tu baš i nema dugotrajnijeg efekta.
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 10:45   #895
ma nije problem u pranju,vec ja zelim da mi ona bude takva stalno jer dok ja npr dodem do skole ona vec splasne :/
__________________
“Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.”
Miss Ivy' is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:29   #896
Pozdrav svima..
imam tanku svilenkastu kosu, koja je ove jeseni počela jako ispadati i mastiti se, bez ikakvog je volumena.. bilo kakve kovrče da napravim, nakon sat vremena se otpuste, ne pomažu ni pjene, ni lakovi da to ostane postojano..
htjela bi blago valovitu kosu, e sad, da li bi to uspjela dobiti minivalom i da li bi to pristojno izgledalo ili bi nakon 2 tjedna plakala zbog kose koja bi bila poput metle..
imam kosu do pola leđa, farbanu..
:/
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 16:08   #897
Pomoć!
Imam valovitu kosu, dugačku do pola leđa i farbanu! Peglam se dosta često, u zadnje vrijeme sve manje, ali mi je dojadio taj izgled. Jel moguće da napravim minival iako mi je kosa i bojana i jako gusta?! Frizerke se nisu složile s mojom idejom...jer se boje da mi se ne bude sviđalo i da budem odrezala tu dugačku kosu. Može vaša mišljenja?
TheRuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 16:57   #898
gdje u zagrebu rade dobar minival
(d)evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 19:15   #899
Već koliko vremena želim napraviti minival. Pročitala sam cijelu temu i vidim da ima svakakvih iskustava. Moj je problem uglavnom što imam tanku kosu, malo je imam, farbana je, lako se masti, a vrhovi brzo ispucaju. Bojam se otprilike godinu dana, prvo u plavo, a nedavno sam promjenila u smeđu. Jedina dobra stvar je što nikad nisam koristila neke boje jake, nego uvijek loreal casting, bez amonijaka. e sad, ja bi minival. Kosu imam dužine malo iznad ramena i htjela bi lagane kovrče, da izgledaju prirodno. ovako otprilike:

šta mislite, da li mi se isplati riskirati?
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 19:47   #900
na tu duzinu ti bas nije velik rizik
puno je gore kad je jako duga kosa u pitanju jer teze drzi kovrce
(d)evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.