Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 19:49   #61
Pogledala sam prije sat vremena film i mislim da ima tu nesto. Nisam prije vidjela ovaj topic na forumu, slucajno sam naletjela na njega. No, da li je to bilo slucajno? He, he, he. Do danas nisam ni cula da ovakav film postoji.
Bez obzira na film, svi znamo da je potrebno biti sretan. Ako smo sretni sve ce nam ici u zivotu. Cak i ako negdje zapnemo, ukoliko pozitivno razmisljamo uspjeti cemo rijesiti svaki svoj problem. Pa cak i onaj najtezi.
Smijeh je zdrav, to svi znamo. Zadovoljstvo je dobro, to isto svi znamo.
Pa onda sto je to tako novo i tajno u ovom filmu?Nista. Film nas je zapravo naveo da razmisljamo o tome za sto smo zahvalni u svom zivotu, i da uglavnom ima vise dobrih stvari nego losih. Ako se skoncentriramo na ovo dobro, poboljsati cemo i ono lose.
Nitko u tom filmu ne trazi novce, niti da se prebacite na neku drugu vjeru . Oni traze od nas samo da se smijemo i da budemo zadovoljni sobom. Ja ne vidim nista lose u tome.
Napisala sam na papir za sve sto sam zahvalna i mogu vam reci da se nisam ni nadala koliko toga ima. I zaista sam sretna zbog toga. I svaki dan cu sama sebi to naglasavati. Nista me ne kosta da probam ovaj nacin. Mozda uspije.

Sto se tice neobjasnjivih stvari, takodjer imam dosta srece s parkingom.Kad se parkiram uvijek mislim na to kako ce bas sad netko sjesti u auto i meni osloboditi mjesto. I to se nevjerojatno cesto i dogodi.
Kad god cekam u redu na blagajni u trgovini uvijek se neko sranje dogodi s blagajnom. Ili nekome kartica nece proci, ili nesto nisu izvagali, ili fali papira....Uvijek nesto.
Mozda je i to slucajnost. Ne znam.

Vrijedi pokusati pozitivno razmisljati. Na kraju krajeva to je i zdravo!
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 03:18   #62
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post

Vrijedi pokusati pozitivno razmisljati. Na kraju krajeva to je i zdravo!
Istina,ali to svi znaju,nema tu ništa novo,a Ameri se ponašaju kao da su otkrili toplu vodu i još su to zgodno upakirali,naravno nije moglo proći bez teorije zavjere(dio u filmu kad govore da su najveći svjetski milijarderi to postali jer znaju za Tajnu ) i tako od općepoznate činjenice da je dobro razmišljat pozitivno naprvili ogromnu zaradu.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 09:29   #63
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Istina,ali to svi znaju,nema tu ništa novo,a Ameri se ponašaju kao da su otkrili toplu vodu i još su to zgodno upakirali,naravno nije moglo proći bez teorije zavjere(dio u filmu kad govore da su najveći svjetski milijarderi to postali jer znaju za Tajnu ) i tako od općepoznate činjenice da je dobro razmišljat pozitivno naprvili ogromnu zaradu.
upravo tako.

koristi od Tajne ipak ima. autori su zaradili pare, a, da se tako izrazim, jednostavni ljudi se, eto, usrecili i misle kako su otkrili pravi nacin zivota. ak je netko sretan i pozitivan nakon Tajne, nek mu bude, ja sam sretan zbog njega, ozbiljno. pogotovo kad su u pitanju oni koji su prezadovoljni sitnicama i misle da je to zato jer su procitali Tajnu ili pogledali filmic.
ovi koji su odlucili postat multimilijarderi ce se malo razocarat, al jebiga.

isto kao sto je Alkemicar objektivno najvece smece od knjige ikad napisano, al ako ga netko procita pa se odjednom osjeti produhovljen i bude par dana sretan i optimistican, neka mu, lijepo za njega.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:04   #64
Naravno kad razmišljaš i uvjeravaš se u pozitivno naravno da će ti tako i biti...
Jebo vas THE SECRET... Neš' ti tajne...
To su moćni ljudi skrivali od nas ostalih godinama...

P.S. Ameri su carevi, koje oni imaju ideje da se dočepaju para. Kapa do poda.
Davor_Zg_Hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:37   #65
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Istina,ali to svi znaju,nema tu ništa novo,a Ameri se ponašaju kao da su otkrili toplu vodu i još su to zgodno upakirali,naravno nije moglo proći bez teorije zavjere(dio u filmu kad govore da su najveći svjetski milijarderi to postali jer znaju za Tajnu ) i tako od općepoznate činjenice da je dobro razmišljat pozitivno naprvili ogromnu zaradu.
Ako to svi znaju, zašto većina čovječanstva živi u neimaštini i nezadovoljstvu?
Zašto dopuštaju da njima vladaju negativne misli?
I zašto se neki ne bi obogatili prodavajući toplu vodu, kad vide da tako općepoznate činjenice su ljudima, uglavnom, sasvim nepoznate?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:56   #66
Od ovog sranja sam posto samo još luđi.
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:49   #67
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ako to svi znaju, zašto većina čovječanstva živi u neimaštini i nezadovoljstvu?...
možda zato što je Tajna prodavanje magle koja je djelotvorna koliko i najnoviji preparat za mršavljenje kojim je Anić Ana bez gladovanja i vježbanja smršavila 25kg (prolistaj malo Tenu, Milu, Gloriju.... svaki tjedan novi preparat, a reklamni letak uvijek isti )
Drugim riječima, sve je to samo zabava za dokone kućanice (bez obzira kojeg spola)
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:53   #68
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljivo ... nisam znao za "tajnu" do ovoga trenutka ali sad kada sam
pogledao video shvatam da sam je pronasao sam za sebe, mojim analizama
svega oko mene i moga zivota i da je vec neko vrijeme primjenjujem, ali sa
drugacijim ciljem !

ima jedna veoma ozbiljna caka ... cilj zivota nije uzivati na ovoj planeti,
uciniti si zivot laksim i ljepsim kroz novac, karijeru i materijalni uspijeh ...
po meni, cilj zivota je pronaci izlaz iz ovoga zatvora u kojem zivimo, a to je
planet i sve materijalno oko nas ... nitko od ekipe u filmu nije uopce ni
spomenio nesto slicno ... sa moje tocke gledanja, ono sto oni rade je
olaksavanje zivota u zatvoru, sa tendencijom da se zatvor ucini toliko
udobnim da se ne pozeli izaci iz njega ! vjecno uzivanje u materijalnom
univerzumu ? ne hvala ...

snaga "tajne" je medjutim i unutar duhovne domene ... onaj tko nauci da
limitira potrebe u materijalnom svijetu i preusmjeri potrebe u duhovni svijet
ce dobiti ono sto pozeli ... vislji stupanj razumjevanja svega (a ne samo
kako ovladati materijom) je moja ultimativna zelja ...
aco344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:36   #69
Quote:
Davor_Zg_Hrv kaže: Pogledaj post
Naravno kad razmišljaš i uvjeravaš se u pozitivno naravno da će ti tako i biti...
Jebo vas THE SECRET... Neš' ti tajne...
To su moćni ljudi skrivali od nas ostalih godinama...

P.S. Ameri su carevi, koje oni imaju ideje da se dočepaju para. Kapa do poda.
Kad smo vec kod Amerikanaca.Sjetimo se atentata na JFK-a.Samo nekoliko trenutaka prije nego sto je ubijen rekao je:"Cuvajte se neprijatelja iz sjene".Pritom je mislio na ni vise ni manje nego Masone.
dacho21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:37   #70
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
o cemu se prica u ovom topicu?
Khm nista nezna kao i obicno
dacho21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 05:59   #71
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ako to svi znaju, zašto većina čovječanstva živi u neimaštini i nezadovoljstvu?
Zašto dopuštaju da njima vladaju negativne misli?
I zašto se neki ne bi obogatili prodavajući toplu vodu, kad vide da tako općepoznate činjenice su ljudima, uglavnom, sasvim nepoznate?
čitam malo ovaj topic i vidim da je tu 90 posto pesimista i skeptika ....

pa kaj se onda čudite da se netko obogotio jer drugačije razmišlja od vas?

pozdrav svima od jedne sretne i bogate osobe

ave!
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 05:16   #72
najveći je problem ove The Secret spike što se temelji na sebičnosti i na željama.to je nezdravo.
ne treba željeti nešto za sebe da bi ti se to dogodilo, treba se samo prepustiti životu da i stvari će se početi događati.
ljudi previše žele biti pod kontrolom i kada im se dogodi nešto neplanirano-puknu. i to će se dogoditi svima koji prihvaćaju ovu idijotariju doslovno.
razmislite malo...kako se mogu svima događati lijepe stvari?
govori se o kozmosu,ali gdje je tu ravnoteža?
dakle,ako si sebičan, tom ćeš sebičnošću uništiti druge i ,posredno, sebe.
a srž ove priče je sebičnost.
ljudi probudite se i postanite altruistični koliko možete i tada će vam se događati sve što vam se treba događati
revolucijonar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:35   #73
Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
Tajna djeluje, jako je moćna,
ja samo ono kaj sam želio biti prije 2 godine
imam ono kaj sam htel imati prije 2 godine

Djeluje!!!!!!
da, ja sam htio hard od 160 giga pa sam skupio novce i kupio ga..
htio sam pit vode pa sam otišao u kuhinju i pio..aaa majke ti djeluje do jaja i natrag i poet do jaja...
jedina tajna ovdje je koja bolest je obuzela tu osobu..
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:58   #74
evo ovako, ja imam jednu ideju. amo mi testirat jel ova "Tajna" zaista funkcionira.
Dat cemo joj npr. godinu dana da vidimo jel se sta dogodilo.
Testirat cemo na ovaj nacin: lipo svi svaki dan intenzivno zamisljajte osobu pod nicknameom "2012" na forumu forum.hr kako se nalazi u bogatom okruzenju, okruzen playboy zecicama, aston martinima, porscheima, lovom, sampanjcem, itd. pa vam ta osoba javi rezultat kada se nesto pozitivno pocme micat u njegovom zivotu
ako se ista od toga ostvari znaci da Tajna funkcionira i onda je mozemo na isti nacin pocet primjenjivat na nekog drugog, a mislim da bi moglo funkcionirat jer jaci utjecaj ima vise ljudi nego samo jedan
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:18   #75
meni je uvijek smiješno kako ljudi bogatstvo zamišljaju na uvijek isti dosadan način.
da osoba s nickom 2012 zamišlja kako troši novce na nešto od opće koristi i dobrobiti možda bi eksperiment i imao smisla.

no na kraju si zapravo i definirao razlog zašto "tajna"u većini slučajeva NE funkcionira.
nije uopće tajna da odgovarajuća motivacija stvarno djeluje. u tome čak nema ničeg misterioznog. no vrlo često ljudi imaju isprazne i besmislene ciljeve inspiriirane taštinom pa kao posljedicu imaju bezvezne i dosadne živote jer se isprazni "snovi" nemaju razloga ostvariti.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:37   #76
gore navedeni primjeri ne reprezentiraju moje osobne želje/stavove, tu su samo primjera i zabave radi
s ostatkom tvog teksta se u potpunosti slažem...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:50   #77
ima jedna ruska tajna koja može bolje i brže od ove američke
__________________
promjena i balans
brlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:01   #78
Nedavno sam imao priliku pogledati film u sklopu jezičnih vježbi. Ne mogu reći da vjerujem u išta što je predstavljeno tamo, ali moram priznati da barem potiče na nekakve pozitivne misli. Par govornika djeluju iskreno, dok većini $ znak iskače iz očiju.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:32   #79
you all need help... omg

__________________
ja sam zadovoljan sa malim!
familija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 15:36   #80
...u doticaj sam Tajnom sam došla preko Oprah show-a... i mogu samo reći da su ti ''učitelji'' doista vješti ljudi, svaka im čast... nije stvar u tome da je Tajna otkrila neku dugo čuvanu čarobnu fomulu... ali ona na jedan fenomenalan način približava ono očito a toliko nedostižno suvremenim ljudima...
korinaema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.