Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 04:04   #21
ali mao inhibotr moze ubiti čovjeka.... tj . dmt ce se razgraditi ako mao nije inhibiran

Hmm a ako pinealna zlijeda proizvodi dmt, kako ga mao ne razgradi u tijelu
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:26   #22
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
A najbolje da nam onda izvade pinealnu žlijezdu, jer svake noći dok spavamo kršimo zakon
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:36   #23
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
ali mao inhibotr moze ubiti čovjeka.... tj . dmt ce se razgraditi ako mao nije inhibiran

Hmm a ako pinealna zlijeda proizvodi dmt, kako ga mao ne razgradi u tijelu
Hm, nisam upoznata s time da epifiza luči dimetiltriptamin - otkuda to? :

Od derivata triptamina u organizmu čovjeka su prisutni melatonin i serotonin.
Može neki izvor?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:08   #24
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Hm, nisam upoznata s time da epifiza luči dimetiltriptamin - otkuda to? :

Od derivata triptamina u organizmu čovjeka su prisutni melatonin i serotonin.
Može neki izvor?
A to ti je osnova svake istočnjačko jogijske pa i kinesko ,japanske i koje god chi doktrine...

npr kundalini dolazi do epifize kod duboke meditacije, lucidnog sna i sl .. te potakne zlijedu da luci dmt

pinealna zlijezda je povezana također s 3 okom i sl

http://www.crystalinks.com/thirdeyepineal.html

a ta nije bas lagano izmjerit kemijski sastojak mozga dok je pinealna zlijezd aktivna... stovise posto se zlijezda nalazi u mozgu moze zasigurno nejde lučenje u veliki krvotok.. nego po nekakvim internim putevima hmm ?


http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyltryptamine


Quote:
Dr. Rick Strassman, while conducting DMT research in the 1990s at the University of New Mexico, advanced the theory that a massive release of DMT from the pineal gland prior to death or near death was the cause of the near death experience (NDE) phenomenon. Several of his test subjects reported NDE-like audio or visual hallucinations. His explanation for this was the possible lack of panic involved in the clinical setting and possible dosage differences between those administered and those encountered in actual NDE cases. Several subjects also reported contact with 'other beings', alien like, insectoid or reptilian in nature, in highly advanced technological environments[21] where the subjects were 'carried', 'probed', 'tested', 'manipulated', 'dismembered', 'taught', 'loved' and even 'raped' by these 'beings'. This is most likely due to the setting of where the experiments took place.
tu mi je i video http://www.youtube.com/watch?v=6MQUGjd21MA

http://www.dedroidify.com/pinealgland.htm

znanstvenih istrazivanja i nema preveć.. tesko je to izmjeriti ako ne ulazi u veliki krvitok hmm


Dr. Strassman speculated that DMT is made in the pineal gland, largely because the necessary constituents (see methyltransferases) needed to make DMT are found in the pineal gland in substantially greater concentrations than any other part of the body. However, there is no scientific proof of this.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:10   #25
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
a ta nije bas lagano izmjerit kemijski sastojak mozga dok je pinealna zlijezd aktivna... stovise posto se zlijezda nalazi u mozgu moze zasigurno nejde lučenje u veliki krvotok.. nego po nekakvim internim putevima hmm ?



znanstvenih istrazivanja i nema preveć.. tesko je to izmjeriti ako ne ulazi u veliki krvitok hmm

Čekaj, ovo mi sad baš i nije jasno: zar endokrine žlijezde ne luče svoje hormone direktno u krvotok?
Koliko znam razina melatonina kojeg luči pinealna žlijezda direktno se mjeri iz seruma krvi.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:06   #26
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Čekaj, ovo mi sad baš i nije jasno: zar endokrine žlijezde ne luče svoje hormone direktno u krvotok?
Koliko znam razina melatonina kojeg luči pinealna žlijezda direktno se mjeri iz seruma krvi.
kakav melatonin ?

Pa kad bi lucila DMT u krvotog sto ga nemi mao odmah razgradio
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:46   #27
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
kakav melatonin ?

Pa kad bi lucila DMT u krvotog sto ga nemi mao odmah razgradio
Pa melatonin, serotonin su kao i DMT po svojoj strukturi prirodni triptamini.

Melatonin se sintetizira u pinealnoj žlijezdi iz serotonina i luči u kvrotok i mjeri se u serumu.

No mene zanima što je s DMT-om?
Čega je on produkt, tj. kojih metabolitičkih procesa u organizmu?

Jasno je meni da ti govoriš da zbog monoamin oksidaze koja razlaže amine, DMT ne može opstati u krvotoku.

Zar monoamin oksidaza ne razlaže melatonin isto?
Tj. djeluje li isključivo samo na raspad DMT-a?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:23   #28
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pa melatonin, serotonin su kao i DMT po svojoj strukturi prirodni triptamini.

Melatonin se sintetizira u pinealnoj žlijezdi iz serotonina i luči u kvrotok i mjeri se u serumu.

No mene zanima što je s DMT-om?
Čega je on produkt, tj. kojih metabolitičkih procesa u organizmu?

Jasno je meni da ti govoriš da zbog monoamin oksidaze koja razlaže amine, DMT ne može opstati u krvotoku.

Zar monoamin oksidaza ne razlaže melatonin isto?
Tj. djeluje li isključivo samo na raspad DMT-a?
pa mao razgrađuje sve ono sto razgrađuje.. ako se ne varam ima veze i s razgradnjom hranjivih tvaru (tu znas vise od mene)

Poznato je da kad uzmed LSD da je kolicina LSD-a NEMJERLJIVO MALA i NESTAJE potpuno iz krvotoka za jedan sat a efekt LSD-a traje 24 sata npr...

20u grama na 90 kg je možda manje od jedne molekule po stanici .. hmm tak da nije sve tu bas u kemiji hmm a mo
da lsd potakne proizvodnju dmt-a hmm
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 02:15   #29
Quote:
wizard.hannah kaže: Pogledaj post
Sve droge iz biljkaka, saprofita ili životinjskog podrijetla su zabranjene u nas na način ako organi vlasti zbog prijave ili slučajnosti pronađu kod neke osobe sumnjivu substancu (gore navedeno iz kojih oblika) te se provede laboratorijski egzam (plinska spektrografija, mjerenje specifične molekularne mase , itd.) te se u testiranome substratu pronađe neka od zabranjenih substanci ili substance za koju su potrebne različite vrste dozvola, nad tom osobom če se izvršiti prekršajni i kazneni postupak. Što to znači? Phalaris trava raste u nas u velikome broju uz potoke i jezera. Ako policija uhvati i pošalje na test tu travu i pronađe DMT (što i hoče uz još neke analoge) izvršit če se postupak protiv te osobe. Makar ta biljka nije na popisu droga i zabranjenih biljaka iz kojih se može dobiti droga. Tu spada i Bufo-Bufo žaba, neke vrste Mimoza, Amanita muscaria(sadrži mini količinu bufotenina kao i bufo-žaba-Krastača, a bufotenin je zabranjen), Trichoricereus i Cereus vrste kaktusa (Pedro i Torch sadrže veču količinu meskalina dok ostali kaktusi manju ili čak u tragovima ali i tragovi su dostatni), Tabernanthe Iboga i podvrste nisu zabranjene u Europi i u nas kao i njihovi alkaloidi. Ali ne smije se koristiti kao sredstvo za lječenje pod hipokratovim lječnikom! Ovdje postoje i mnogi ljekovi (substance uz papire) poput morfina, kodeina (čak i prah od caffetin tableta ako ga policija pošalje na lab. test promatrati če se kao ilegalna substanca a netko je taj caffetin kupio u ljekarni!!! -paradoksalno ali istinio-, čovjek če biti kažnjen zbog posjedovanja kodeina), buprenorfin, dekstrometorfan(sirup za djecu protiv kašlja!!), svi benzodiazepini (Apaurin,Praxiten,Xanax,Librium,Cerson,Medazol te čak i pseudobenzodiazepin zolpidem!), barbiturati(Phenobarbital, Fenitoin), Pholcodin (jer se proizvodi iz morfija direktno i može se natrag vratiti u prvobitno stanje) te mnoge druge substance i lijekovi.
AKO NEKOG NEŠTO ZANIMA SLOBODNO PITAJ NA [email protected]
Ovo je prebolesno. Di to piše u zakonu?

Nevjerojatno mi je da netko može napisati takav zakon. Zašto se onda ne provodi? Da se taj zakon provodi policija bi ispred ljekarni zatvarala ljude koji kupuju caffetin i ostalo.

Inače vani ayahuasca nije zabranjena i par puta kad je policija pokušala strpati nekoga u zatvor radi ayahuasce na sudu su uvijek popušili (npr u USA, Italiji i Francuskoj čini mi se).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca#Legal_status
Quote:
Internationally, DMT is a Schedule I drug under the Convention on Psychotropic Substances. The Commentary on the Convention on Psychotropic Substances notes, however, that the plant itself is excluded from international control:[19]

The cultivation of plants from which psychotropic substances are obtained is not controlled by the Vienna Convention. . . . Neither the crown (fruit, mescal button) of the Peyote cactus nor the roots of the plant Mimosa hostilis nor Psilocybe mushrooms themselves are included in Schedule 1, but only their respective principles, mescaline, DMT and psilocin.

A fax from the Secretary of the International Narcotics Control Board to the Netherlands Ministry of Public Health sent in 2001 goes on to state that "Consequently, preparations (e.g.decoctions) made of these plants, including ayahuasca, are not under international control and, therefore, not subject to any of the articles of the 1971 Convention."[20]

The legal status in the United States of DMT-containing plants is somewhat questionable. Ayahuasca plants and preparations are legal, as they contain no scheduled chemicals. However, brews made using DMT containing plants are illegal since DMT is a Schedule I drug. That said, some people are challenging this, using arguments similar to those used by peyotist religious sects, such as the Native American Church. A court case allowing União do Vegetal to use the tea for religious purposes in the United States, Gonzales v. O Centro Espirita Beneficente Uniao do Vegetal, was heard by the U.S. Supreme Court on November 1, 2005; the decision, released February 21, 2006, allows the UDV to use the tea in its ceremonies pursuant to the Religious Freedom Restoration Act. In a similar case an Ashland, Oregon based Santo Daime church sued for their right to import and consume ayahuasca tea. In March 2009, U.S. District Court Judge Panner ruled in favor of the Santo Daime, acknowledging its protection from prosecution under the Religious Freedom Restoration Act.[21]

Religious use in Brazil was legalized after two official inquiries into the tea in the mid-1980s, which concluded that ayahuasca is not a recreational drug and has valid spiritual uses.[22]

In France, Santo Daime won a court case allowing them to use the tea in early 2005; however, they were not allowed an exception for religious purposes, but rather for the simple reason that they did not perform chemical extractions to end up with pure DMT and harmala and the plants used were not scheduled. Four months after the court victory, the common ingredients of Ayahuasca as well as harmala were declared stupéfiants, or narcotic schedule I substances, making the tea and its ingredients illegal to use or possess.[citation needed]
Ambox outdated serious.svg
This article may need to be updated. Please update this article to reflect recent events or newly available information, and remove this template when finished. Please see the talk page for more information.

In Peru, the government is undergoing the legislation process of legalizing and regulating Ayahuasca usage and monitoring Ayahuasca centers. Currently (April 2010) the use of Ayahuasca is not technically legal but since it is an accepted practice of its indigenous cultures the Peruvian government is going through of the process maintaining the continuity of its culture whilst avoiding international issues.
Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.

Jako me privlači onaj aspekt iscjeljenja i to duhovnog. Gledao sam jedan dokumentarac, navodno kad to uzmeš tijelo/tvoj duh radi neku vrstu duhovne "kirurgije". Znači kroz jako kratko vrijeme se riješiš gomile emocionalnih blokada iz prošlosti + eventualno dobiješ neke vizije koje te dignu na novu razinu svjesnosti. To nije ništa što ne mogu sam drugim duhovnim tehnikama napraviti, ali ovako bi uštedio vrijeme.

Sve ovo gore vrijedi jedino ako ispravno koristiš. To nije droga koja se koristi za zabavu već "biljka učiteljica".

Zadnje uređivanje zgoditak7 : 16.10.2010. at 02:25.
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 18:31   #30
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.
Ovako, drago mi je da je tu hrpa pametnih "medicinara" koja ispituje srž DMT-a.
Osim što se uopće ne kužim u medicinu moram ipak priznat da je DMT samom svojom strukturom prejednostavan a s druge strane ima razarajući učinak.
Ja ga shvaćam kao poveznicu fizičkog i spiritualnog svijeta. I užasno mi je
drago da postoji i da je donekle dostupan.

Što se kuhanja tiče, ne treba ti 10-12 sati...ja sam u Nizozemskoj kupio u
smartshopu nešto što se zove "Spirit Elixit". U njemu dobiješ prah korijena mimosa hostilis kao i sjemenke Peganum harmala.

Obje stvari sam kuhao odvojeno cca 30 min (nakon prokuhavanja) sa sokom od limuna, čisto da okus bude donekle podnošljiv.

S obzirom da mi je to bio prvi put bio sam užasno sretan jer sam postigao željeni učinak...
sen2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:46   #31
http://www.udv.org.br/


vezano uz ayacauscu u USa
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:44   #32
Evo ja ću uskoro u Iquitos pa me zanima jel bio netko tamo i zna li gdje se tamo u okolici može naći neki baš autentični ritual ayahuasce,a ne samo predstava za turiste?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:54   #33
Pozdrav!
Ovo ljeto idem na studijsko putovanje u Peru i posjetit cemo plemena Ashaninka i Shipibo. ta plemena se nalaze u središnjem peruu. u dalekom zaledu Lime.
Paa me zanima da li zna mozda netko od vas koriste li oni ayahuascu i da li se moze od njih kupiti (najvjerojatnije da) i koliko je pametno to nositi natrag u HR?
Normalno u malim kolicinama

HVALA NA ODGOVORU!!
dadaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:24   #34
ako platiš ayacuascu više od 1000 kuna, i dobiš račun od indijanaca, morat ćeš platiti carinu i porez !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 00:09   #35
Pa samo veliš da si pobrao sa zemlje, kakvi računi
xdadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 08:25   #36
Quote:
dadaland kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ovo ljeto idem na studijsko putovanje u Peru i posjetit cemo plemena Ashaninka i Shipibo. ta plemena se nalaze u središnjem peruu. u dalekom zaledu Lime.
Paa me zanima da li zna mozda netko od vas koriste li oni ayahuascu i da li se moze od njih kupiti (najvjerojatnije da) i koliko je pametno to nositi natrag u HR?
Normalno u malim kolicinama

HVALA NA ODGOVORU!!
Koliko ja znam bitan je ritual uzimanja ayahuasce,uz vodstvo pravog šamana i to.I postoje razni recepti spravljanja.Osnova je biljka banisteriopsis caapi,ali ona samo za sebe nema haluciogeno djelovanje,ako se ne kombinira s nekim drugim biljkama.Tako da bi to svakako trebao probati u pravom ritualu, kod tih plemena,a ne nositi doma
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:15   #37
to sigurno!!!!!! normalno da je bolje biti u pravom okruzenju u amazonskoj prasumi, sa ljudim koji znaju nego da solo doma izmisljam, ali bi svejedno malu kolicinu i uzela doma.

Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam bitan je ritual uzimanja ayahuasce,uz vodstvo pravog šamana i to.I postoje razni recepti spravljanja.Osnova je biljka banisteriopsis caapi,ali ona samo za sebe nema haluciogeno djelovanje,ako se ne kombinira s nekim drugim biljkama.Tako da bi to svakako trebao probati u pravom ritualu, kod tih plemena,a ne nositi doma
dadaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:43   #38
da, ritual je bitan, i šaman koji te pazi, a ne to da doneseš doma, popijaš sam pa imaš halucinacije, misliš da si ptica i baciš se sa zgrade..to nema smisla.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 23:57   #39
xdadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 02:43   #40
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
da, ritual je bitan, i šaman koji te pazi, a ne to da doneseš doma, popijaš sam pa imaš halucinacije, misliš da si ptica i baciš se sa zgrade..to nema smisla.
ima smisla ako obavijestiš vatrogasce da čekaju kod zgrade
bipolar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.