Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 10:02   #41
[QUOTE=Mr.Dogon;13516764]Ja toliko dobro poznajem svoj snoviti zivot da se sjecam..
svih znacajnih snova..
moga zivota.Snove sam dugo i zapisivao..moje dakako.no to vise ne radim jer sam vec postariji gospodin..pa nesto o snovima i znam..a sto nije bas tako
opca roba za znati
.Nedavno me je zena..htjela malo peckati..tvrdec da o snivanju i snovima ne znam nista vise od nje.No malo me je iznervirala pa joj...rekoh jedno pravilo...koje nije znala i ako je kliker u biti..moja zena.I tako nakon tjedan dana...ja i zaboravih...temu...a ona mi za vecerom kaza...Znas
...ono tvoje pravilo...Funkcionira!Da rekoh ...funkcionira...a sto si drugo i mislila duso?
Dakle,he..he..he..Pitaj Freuda i Karl Gustav Junga te neke ili ako hoces gotovo sve moderne psihijatre..pogotovu one u Svicarskoj...Sto misle o Nadsvijesti...pa ces cuti zanimljivu pricu.Cini se..po njima da postoji...a i po meni te jos vjerujem mnogima..postoji i ako nismo psihijatri.

Mr.Dogn,

Dobrodošao u klub!
Prekognicija nalazi sve moguće puteve!
Snovi su najčešći oblik.
No jesi li zamijetio,kako godine života teku,obavijesti su sve preciznije...
No uvjeravati ili uvjeriti one koje to ne žele priznati,koji sve odbijaju,(mada i sami počesto imaju i prekognicijske snove i bljeskove na javi)..... uzaludan posao!
Zašto su baš naši dragi pokojnici u pitanju,u našim snovima,ovisi o bliskosti s njima...no nisu ni svi snovi obavještajnog karaktera..
ponekad je to samo:halo,onako uz put...

U razmišljanju o svijest ili podsvjesti,naučnim ili nenaučnim dokazima,više ne razmišljam,mada sam svojevremeno tražila odgovore.To sam,što sam.Primam tako kako je....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:31   #42
onog popodneva kada mi je baka umrla,spavala sam sam na drugom kraju grada. tada sam je sanjala prvi put u zivotu. u snu me zamolila da joj dam njezin crni kaput jer mora negdje otici. navecer me nazvala mama da mi javi da baka vise nije sa nama.
Merlynka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:13   #43
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
NDE, OOBE, zagrobni život i snovi su isto područje, ista dimenzija sa različitim razinama i lokacijama
i onda furas po levelima

salim se.. odlican post
__________________
UFO FILES
UFOLOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 19:18   #44
evo čitam ove vaše dogodovštine i baš imala sam par jako upečatljivih snova... pa sam tako sanjala i pokojnog djeda 2 puta.
prvi put sam sanjala da smo ga zbog nekog razloga morali izvaditi iz groba i on onako leži u otvorenom lijesu kao da spava, ja mu priđem i uopće se ne bojim uhvatim ga za ruku i on otvara oči... "je l postoji raj?" naravno šta bi drugo pitala... nasmiješio se onako blaženo i onda je vodio jedan dugi monolog... rekao mi je da postoji raj, da me svi pozdravljaju i paze na mene (ne znam ko svi?!), da je tamo jako lijepo, da ništa ne brinem... ispričao mi je cijelu hijerarhiju duhovnog svijeta ili kako bi već to nazvala... ja sam bila oduševljena jer je sve zvučalo tako divno i jednostavno... iz neznam kojeg razloga nisam se sjećala tog dijela sna kad sam se probudila a ZNAM da mi je sve ispričao... valjda ne smijem znati još...
e da, a kad sam se probudila plakala sam ko kišna godina, nisam se mogla smiriti satima... to je bilo kad sam bila na moru... odjednom zove mama, ja još izvan sebe i kaže mi da je umro bakin brat, moj drugi djed...
a kad sam drugi put sanjala djeda... našla sam se s njim u kući u kojoj sam odrasla i u sobi u kojoj je umro... sve onako kao normalno, tek ja odjednom skužim da ne živimo više tu i da je on umro i da ne može biti tu! i počnem paničiti jer znam da ću se uskoro probuditi a želim ga svašta pitati... on je imao isti onaj blaženi osmjeh na licu... pitala sam ga je l postoji bog, rekao je naravno da postoji... pitala sam jesu pričali o meni i šta je rekao rekao je da jesu i da samo tako nastavim... onda sam pitala je l pošteno živim, šta kaže na moj način života i to... i djed mi kaže: "rekao je da je tvoj život ljepši od bilo koje pjesme..." i probudim se, ispričam mami i baki koja je baš tada bila kod nas i njih dvje plaču a ja ne kužim... pa budite sretne!!! sve je ok! ma divno nešto!

Zadnje uređivanje maria_5359 : 11.05.2009. at 19:30.
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:22   #45
prije par godina na hrt-u jebila emisija o tom tj duhovima i bile sz neke slike duhova.
pejic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:05   #46
Angry

Sinoc sam sanjala pokojnog tetka,koji je umro ima 3 mjeseca,kako lezi na krevetu i na nogama-tocno gdje je Isus imao rane(stigme),da ima zavoje i da me zove i govori mi da dojdem i previjem te rane, jer ja cu to ucinit najbolje i ja sam dosla i cistila sam mu i previla te rane,a on je bijo vesel i smijao se.Kasnije se samo sjecam da sam plakala,a kraj mene su bili njegovi sinovi koji su mi govorili da je njihov otac mrtav,da ga vise nema i oni su plakali.

Ne znam jeli istina da nam se mrtvi javljaju kroz snove,ja ih cesto sanjam,maminu prijateljicu,susjedu,djeda-svi su veseli i smiju se.
Samo se moj djed ne smije.Jedan san s njim mi je najupecatljiviji-ja sjedim na zidu,a on je dalje i dolazi put mene u krvavoj pidjami,star je i izmucen,ja ga zovem,a on nista,nasuprot mene je moja baka koja place za njim i zove mu ime-a on prolazi pokraj nas i lice mu postaje mladoliko,osvijetljeno i obucen je u novu odjecu-i najednom nestaje.

Moja pokojna susjeda je bila tesko bolesna,dosla je jedno jutro kod nas na kavu i place.Mi je pitamo sta je bilo-ona kaze da je sanjala svoju mamu kako joj mase s prozora i doziva joj ime i govori da dodje kod nje i kaze na to-ja cu umrijet.I nije proslo par dana od toga i ona je umrla.

Meni baka kaze,da kad te zovu sebi da je to znak da ti se blizi kraj
Mislim da je stvar u osobi koja zeli ili ne zeli vjerovati-kao sta neko vjeruje u Boga i drugi zivot,a neko ne.Nema tu velikih objasnjena i cinjenica,vjeru imas u srcu ili nemas.Trebalo bi pitati one sta ne vjeruju-sanjaju li oni umrle osobe-sigurno nisu.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:02   #47
Ja sam jednu vecer sanjala prijateljicu, pomalo cudan san, jedan od onih kad se probudis jako uznemiren....
Sljedece jutro dobivam telefonski poziv da se ubila...
Ja to vidim da su sve stvarnosti na neki nacin isprepletene. Osobe s kojima si blizak na neki nacin lako detektiras u toj povezanosti, posebno kad su jake emocije u pitanju... Ne znam kako bi to drukcije objasnila...
Nerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:35   #48
prije 10 god.mi je umrla baka,još danas nisam to prebolila ,jer je otišla odjednom,iznenada,neočekivano.ostalo je dosta toga neizrečenoga.često sam se prije spavanja pokušavala prisjetiti zajedničkih situacija i njenog lica,nadala sam se da ću je i sanjati,ako razmišljam o njoj prije sna.
i,prije neka 2,3 mj.i jesam.po 1.put otkad je umrla.nije ništa govorila,stajala je u mojoj ulici,pored kuće,krenula sam prema njoj,pitala sam je jel to stvarno ona,nije ništa rekla,kimnula je potvrdno i došla do mene,pomazila po licu.toliko je stvaran bio osjećaj,tada sam se i probudila,sva u suzama i pod dojmom.ali,i nekako sretna jer sam je "vidjela" i stekla dojam da je sve ok,da je "dobro".
otad sam mirnija,imam osjećaj kao da mi je to trebalo,u biti nekakav oproštaj,zadnji pozdrav...
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:43   #49
Koliko ja znam, po nekim starim običajima i pričama, kada sanjate mrtve, to vam žele poručiti da se molite za njih. Tako kada god sanjam nekoga tko je umro pomolim se za njega.
AinotnA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:05   #50
Quote:
AinotnA kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, po nekim starim običajima i pričama, kada sanjate mrtve, to vam žele poručiti da se molite za njih. Tako kada god sanjam nekoga tko je umro pomolim se za njega.
upravo tako,svi smo mi povezani s našim pokojnicima i nakon smrti i na taj način traže od nas da im molitvama pomognemo da uđu u Raj
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 02:45   #51
Jedan čovjek, poznanik mojih roditelja prije nekoliko godina je tragično preminuo. Moji su mi ispričali da im je njegov mali sin (tada 4 g.) rekao kako je sanjao tatu i da mu je on rekao kako je sve u redu i da ne plaču za njim jer je on sretan tamo gdje je. E sad....čisto sumnjam da bi mali takvo što lagao....želim vjerovati u to da postoji raj i da nam se mrtvi tako obraćaju....
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:24   #52
Tako je meni i moja baka u snu poručila da je sve u redu.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 19:47   #53
Pomozite mi protumaciti: prije nekoliko dana sanjam mog umrlog tatu (umro je prije cetiri i po mjeseca) i u snu je samo sekvenca - raspravljamo o selidbi i on iznerviran kaze "ako cemo (ili cete- ne sjecam se jasno) seliti, onda samo u Zagreb" gdje kao on ima nesto ili neko korjenje -ustvari neko mjesto je naveo (vrlo nejasno, sa C).
Realna situacija je da mama i ja ne razmisljamo uopce o Zagrebu .
Da li je to uputa ili meni lekcija da se klonim razmisljanja o moru i malim mjestima
Ili to sto je rekao, nije bitno?
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 19:49   #54
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Pomozite mi protumaciti: prije nekoliko dana sanjam mog umrlog tatu (umro je prije cetiri i po mjeseca) i u snu je samo sekvenca - raspravljamo o selidbi i on iznerviran kaze "ako cemo (ili cete- ne sjecam se jasno) seliti, onda samo u Zagreb" gdje kao on ima nesto ili neko korjenje -ustvari neko mjesto je naveo (vrlo nejasno, sa C).
Realna situacija je da mama i ja ne razmisljamo uopce o Zagrebu .
Da li je to uputa ili meni lekcija da se klonim razmisljanja o moru i malim mjestima
Ili to sto je rekao, nije bitno?
da li si možda ti ta koja priželjkuješ preseljenje u zagreb?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:16   #55
Vilenice, ja ne prizeljkujem Zagreb iako smo o svim djelovima HR razmisljale. Vidi, napisala sam manja mjesta i kod mene je u glavi Metkovic, Makarska, kad bi bilo sanse i Split ali Zagreb bi jedini recimo bio sa manje troskova . Duga je prica , sto nas vodi . . . Hvala ti za komentar ali mislis li da je to poruka ?
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 11:42   #56
ako je san izgledao vrlo realan, onda moguce da je poruka.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:10   #57
Nisam, do evo baš sada, ni znala da ima i ova tema ovdje, ja sam ovu svoju napisala u snove-misterije ali u biti pripada ovdje!

Ljudi moji...kako bi ja voljela da imam neke normalne snove. Moji snovi se sada vrte samo oko jednog...
Prije, 2005 godine u 11mjesecu umro mi je tada već bivši dečko....Ne znam kako je umro ni točno koji dan , jer nije umro u Hrv.
Sa njime sam u vezi bila 2 god, onda smo 2003 prekinuli i bili smo nešto između skupa ali to možda 3 puta i onda više nismo, nakon 2 godine (2005) sam se zaljubila u svog sadašnjeg muža i njega zaboravila.
Kako muž i ja njega poznajemo muž sve zna o njemu a sada zna i moje snove..
Pa ovako:
Zadnje vrijeme ga non stop sanjam....
U biti moj san ne počinje sa njime,nego sanjam nešto bez veze i onda se odjednom taj san prekine i eto njega. Neki put on mene traži a više puta ja njega zato što mi uvijek netko dođe i kaže da je on živ i da ga pronađem na nekoj adresi koja nikad nije neka poznata.
I ja krenem sva sretna u nadi da ću ga naći i neki put ga nađem a neki put mi kao ode taman kada ja stignem.
Neki put se samo "stvori" u snu i kaže mi kako mu nedostajem i da me još uvijek voli i da mi je žao za sve što mi je napravio....
U malo snova ga zapravo i vidim..uvijek mi govori da je tu negdje ali u snu ga rijetko kada vidim..
A onda ako ga nađem u snu, rasplačem se i viknem njegovo ime....Sva sretna što je živ!
Ali onda se san prekine! Ujutro kada se probudim imam osjećaj da je to stvarno jer snovi su mi zbilja jaki...
I šta da ja radim.. U svakom snu on meni govori da je živ i ispričava mi se za sve zlo što mi je nanio...
Znam mu sestru koja se igrom slučaja oženila za jednog dečka koji je iz istog mjesta kao moj muž. I znam njen broj jer sam ju srela ali jednostavno nemam hrabrosti ići do nje i pitati je nešto o njemu...

Ima li tko slično iskustvo? Ili kakav savjet??
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:10   #58
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
Nisam, do evo baš sada, ni znala da ima i ova tema ovdje, ja sam ovu svoju napisala u snove-misterije ali u biti pripada ovdje!

Ljudi moji...kako bi ja voljela da imam neke normalne snove. Moji snovi se sada vrte samo oko jednog...
Prije, 2005 godine u 11mjesecu umro mi je tada već bivši dečko....Ne znam kako je umro ni točno koji dan , jer nije umro u Hrv.
Sa njime sam u vezi bila 2 god, onda smo 2003 prekinuli i bili smo nešto između skupa ali to možda 3 puta i onda više nismo, nakon 2 godine (2005) sam se zaljubila u svog sadašnjeg muža i njega zaboravila.
Kako muž i ja njega poznajemo muž sve zna o njemu a sada zna i moje snove..
Pa ovako:
Zadnje vrijeme ga non stop sanjam....
U biti moj san ne počinje sa njime,nego sanjam nešto bez veze i onda se odjednom taj san prekine i eto njega. Neki put on mene traži a više puta ja njega zato što mi uvijek netko dođe i kaže da je on živ i da ga pronađem na nekoj adresi koja nikad nije neka poznata.
I ja krenem sva sretna u nadi da ću ga naći i neki put ga nađem a neki put mi kao ode taman kada ja stignem.
Neki put se samo "stvori" u snu i kaže mi kako mu nedostajem i da me još uvijek voli i da mi je žao za sve što mi je napravio....
U malo snova ga zapravo i vidim..uvijek mi govori da je tu negdje ali u snu ga rijetko kada vidim..
A onda ako ga nađem u snu, rasplačem se i viknem njegovo ime....Sva sretna što je živ!
Ali onda se san prekine! Ujutro kada se probudim imam osjećaj da je to stvarno jer snovi su mi zbilja jaki...
I šta da ja radim.. U svakom snu on meni govori da je živ i ispričava mi se za sve zlo što mi je nanio...
Znam mu sestru koja se igrom slučaja oženila za jednog dečka koji je iz istog mjesta kao moj muž. I znam njen broj jer sam ju srela ali jednostavno nemam hrabrosti ići do nje i pitati je nešto o njemu...

Ima li tko slično iskustvo? Ili kakav savjet??
Postoji mogućnost da traži tvoj oprost kako bi lakše prošao na "novu adresu" ( drugi svijet, raj, neka dimenzija u koju odlaze duše preminulih, ovisno u što vjeruješ ) i da ti na ovaj način želi reći da bez obzira na sve što je činio uvijek te volio. Pomoli se za njega na nekom Svetom mjestu ( npr. ako si katolik onda u Crkvi ) ili na nekom mjestu koje je vama ostavilo neku divnu zajedničku uspomenu te mu iskreno pokušaj oprostiti!
Inače, kao što je već netko spomenuo, kada se u snovima javljaju preminuli, onda bi se trebali pomoliti za njih.
Passer by is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:55   #59
da, jadničak možda te još uvijek voli, i na drugoj strani......je, pomoli se, nešto mu reci kroz molitvu
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:08   #60
Quote:
anita j kaže: Pogledaj post
da, jadničak možda te još uvijek voli, i na drugoj strani......je, pomoli se, nešto mu reci kroz molitvu
A jao jao ....toga sam se i bojala...ali sam sam sebi govorila da je to glupost da je to nemoguće...zato sam i ovdje to "ispričala" da vidim što drugi kažu...
Meni još nije svejedno kada čujem za njega i o njemu...još uvijek mi je na neki način drag...Nadam se da ću to uspjeti "riješiti" što prije jer nije ugodan osjećaj tako nešto sanjati....
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.