Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 09:25   #21
Quote:
altair01 kaže: Pogledaj post
...a neki poznanik je rekao da je prilikom nekakve seanse pustila u podlogu neku muziku nalik na nekakav metal ( sto mi se i ne cini,kao muzika za opustanje....)...ako nista,sve mi se cini da je ona daleko od krscanstva
Nisi čuo za "Christian Metal" te "Christian Metalcore", koji su dio "Jesus Music" stila?

http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_metal

Imaju i hit "U pakao s vragom!"

(Valjda se jadnik izgubio pa ga žele vratiti kući...)

Koliko je sve to opuštajuće, ne znam.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 11:49   #22
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Meni je nepojmljivo, da ljudi idu vidovnjacima, babama vračarama i još daju novce za to. Ne vjerujem da mogu proricati budućnost, to su gluposti za jako naivne i neobrazovane ljude.
Isti ti idu nedeljom u crkvu...a utorkom babcu na vračanje.
Našem mentalitetu sve odgovara...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:00   #23
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
Prije su me zanimale gatare i proricanja budućnosti i dok sam njima vjerovao neke su se stvari znale obistinit.Kad sam prestao vjerovat gatarama i raznim proricateljima budućnosti ništa se više nije obistinilo,dapače sve obrnuto i bez ikakve veze s onim što su mi prorekli.A to se dogodilo kad sam prihvatio vjeru u Krista i primio sakramente

Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha.(Iv 3,8)
Psihologija je to jednostavno objasnila barnum efektom. Proricanje ne funkcionira. Ne samo da nema dokaza da je moguće, nego se i kosi s fundamentalnim zakonima svemira.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:08   #24
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Psihologija je to jednostavno objasnila barnum efektom. Proricanje ne funkcionira. Ne samo da nema dokaza da je moguće, nego se i kosi s fundamentalnim zakonima svemira.
O je!

Ne tako davno,gledajući s povijesnog stajališta,ljude koji su tvrdili da zemlja nije ploča i da zemlja nije centar svemira i da se sunce ne vrti oko nje itd. su spaljivali!
Isto tako nema dokaza da nije moguće!
A što se kosi s zakonima svemira,znati će se kada budu svi poznati u nepogrešivoj utvrđenosti!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:13   #25
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
Prije su me zanimale gatare i proricanja budućnosti i dok sam njima vjerovao neke su se stvari znale obistinit.Kad sam prestao vjerovat gatarama i raznim proricateljima budućnosti ništa se više nije obistinilo,dapače sve obrnuto i bez ikakve veze s onim što su mi prorekli.A to se dogodilo kad sam prihvatio vjeru u Krista i primio sakramente

Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha.(Iv 3,8)
ti si xy osoba koja opako brka gatare,vračare.šarlatane,pomodarstvo i ljude,koji dokazano postoje,a mogu cjelovito ili djelomice spoznati budućnost!
Znanost niti je takve sposobnosti mogla objasniti a niti opovrgnuti.

Osim toga ništa se ne događa bez Božje volje!
A zašto su neki ljudi kažnjeni(tako ja gledam na to)takvim sposobnostima,samo Stvoritelj zna!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:17   #26
Radi čega je ova tema na religiji?
Sve ovo o čemu se tu piše,već je opširno razmatrano na rubu znanosti.
koliko se sječam i V.Čudina je tamo spominjana.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:26   #27
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
O je!

Ne tako davno,gledajući s povijesnog stajališta,ljude koji su tvrdili da zemlja nije ploča i da zemlja nije centar svemira i da se sunce ne vrti oko nje itd. su spaljivali!
Isto tako nema dokaza da nije moguće!
A što se kosi s zakonima svemira,znati će se kada budu svi poznati u nepogrešivoj utvrđenosti!
Ajme.

Ajmo od točke A do točke B. Zemljin oblik s ovim nema veze. Za teoriju o Zemljinoj zakrivljenosti postojali su dokazi, koje sad neću nabrajati.
Za heliocentričnu teoriju su postojali dokazi.
Za teoriju o pravom položaju Zemlje u svemiru su postojali dokazi.

Za ideju o proricanju ne postoje:
1) hipoteza
2) model
3) teorija
4) dokazi

Nema ništa. Baš ništa. I ponavljam, a nekima to nikad neće biti jasno, svjestan sam, da se ne može dokazati da nešto nije moguće. To zahtijeva poznavanje svega. Omniscenciju. Pošto ljudi nisu omniscentni, sve što im preostaje jest razumno provjeravati tvrdnje i dokazivati, dakle kretati se pozitivistički. Skupljati dokaze u prilog nečemu.

Dokaza u prilog postojanje u mogućnosti proricanja - nema.
Nema dokaza ni za postojanje Zubić Vile. Niti za postojanje demona. Pa niti za postojanje omnipotentnog bića.
Zato se u Zubić Vilu i ostale jedino može slijepo vjerovati.


To je donekle funkcionalno što se tiče navedenih stvari, no što imaš slijepo vjerovati u proricanje? Ili radi, ili ne radi.
Nije to nešto tamo daleko, u što vjeruješ. Žena ti govori što će ti se dogoditi. Aktivno ti nudi informacije. Što tu imaš slijepo vjerovati? Ili će se dogoditi, ili ne.
Nitko do sada nije uspio pokazati da je pri proricanju uspješniji od običnog statističkog random pogađanja.

Uopće nije istina da znanost to ne može objasniti. "To" se ne događa. Nije izmjereno ni utvrđeno.


Ovo što ću sad napisati slabiji je argument po logici, no jači za laike - da to stvarno funkcionira, iskorištavalo bi se u puno jače svrhe.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 24.05.2008. at 14:50.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:22   #28
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
ti si xy osoba koja opako brka gatare,vračare.šarlatane,pomodarstvo i ljude,koji dokazano postoje,a mogu cjelovito ili djelomice spoznati budućnost!
Postoje osobe kojima je Gospodin dao da mogu znat neke stvari koje će se dogodit,takvi se zovu proroci.Samo pravi proroci su rijetki i 99% onih koji sami sebe nazivaju prorocima to nisu.A prave proroke sam imao prilike upoznat(jedan od njih je vlč.Sudac) i takvi ti nikad neće govorit da imaju nekakve darove proroštva nego će ti sami doć i upozoriti te kad se nešto ima dogodit ili ti dati utjehu ako ti je potrebna.
Drugo,nitko,ama baš nitko ne može znat svu budućnost jedne osobe jer bi onda ispalo da ta osoba nema slobodnu volju i da ne može slobodno birati puteve u svom životu.
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:52   #29
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
Postoje osobe kojima je Gospodin dao da mogu znat neke stvari koje će se dogodit,takvi se zovu proroci.Samo pravi proroci su rijetki i 99% onih koji sami sebe nazivaju prorocima to nisu.A prave proroke sam imao prilike upoznat(jedan od njih je vlč.Sudac) i takvi ti nikad neće govorit da imaju nekakve darove proroštva nego će ti sami doć i upozoriti te kad se nešto ima dogodit ili ti dati utjehu ako ti je potrebna.
Drugo,nitko,ama baš nitko ne može znat svu budućnost jedne osobe jer bi onda ispalo da ta osoba nema slobodnu volju i da ne može slobodno birati puteve u svom životu.
Nešto tu opet pomiješane kruske i jabuke!
Osim proroka,kojih danas nema(a ovdje nismo ni govorili o prorocima u klasičnom pojmu oni kojima se Stvoritelj osobno obraća),jer ni Sudac to nije,postoje i oni koji mogu sagledati/vidjeti ili kako hoćeš kako budućnost pojedinaca tako i naroda,NEOVISNO O VJERI ILI NEVJERI, ili religioznoj pripadnosti.
Što se tiče trčanja okolo i drečanja:ja sam vidovnjak,to rade samo šarlatani.Ili oni koji koriste svoj dar za vlastitu korist ,a ne pomoć drugima.A to bi i trebao biti jedino ispravan način,ako ga već koristiš.
Oni koji imaju djelomičnu ili cjelokupnu sposobnost,nastoje ne isticati se jer i sami ne znaju(ili nisu sigurni) zašto im je to dano.A da je tako,kao što tvrdim,ja najbolje znam jer sam jedna od njih!
A što misliš što bi se meni dogodilo,da na ulici zaustavim osobu,koju nikada prije nisam vidjela i da joj kažem,što sam u trenutku sagledala,kada su nam se pogledi sreli????A i to mi se događa!Hvala Bogu,ne uvijek i ne kod svakoga!
Malo je onih kojima sam neupitana nešto saopćila i to samo onda kada,sam osjetila da je za tu osobu izuzetno bitno da to sazna.

O slobodnoj volji također nešto krivo poimaš!

Nije riječ o tome hoće li osoba ne/primijeniti slobodnu volju,već kakav će biti krajnji ishod s primjenom iste,a krajnji ishod uvijek postoji!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:58   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ajme.

Ajmo od točke A do točke B. Zemljin oblik s ovim nema veze. Za teoriju o Zemljinoj zakrivljenosti postojali su dokazi, koje sad neću nabrajati.
Za heliocentričnu teoriju su postojali dokazi.
Za teoriju o pravom položaju Zemlje u svemiru su postojali dokazi.

Za ideju o proricanju ne postoje:
1) hipoteza
2) model
3) teorija
4) dokazi

Nema ništa. Baš ništa. I ponavljam, a nekima to nikad neće biti jasno, svjestan sam, da se ne može dokazati da nešto nije moguće. To zahtijeva poznavanje svega. Omniscenciju. Pošto ljudi nisu omniscentni, sve što im preostaje jest razumno provjeravati tvrdnje i dokazivati, dakle kretati se pozitivistički. Skupljati dokaze u prilog nečemu.

Dokaza u prilog postojanje u mogućnosti proricanja - nema.
Nema dokaza ni za postojanje Zubić Vile. Niti za postojanje demona. Pa niti za postojanje omnipotentnog bića.
Zato se u Zubić Vilu i ostale jedino može slijepo vjerovati.


To je donekle funkcionalno što se tiče navedenih stvari, no što imaš slijepo vjerovati u proricanje? Ili radi, ili ne radi.
Nije to nešto tamo daleko, u što vjeruješ. Žena ti govori što će ti se dogoditi. Aktivno ti nudi informacije. Što tu imaš slijepo vjerovati? Ili će se dogoditi, ili ne.
Nitko do sada nije uspio pokazati da je pri proricanju uspješniji od običnog statističkog random pogađanja.

Uopće nije istina da znanost to ne može objasniti. "To" se ne događa. Nije izmjereno ni utvrđeno.


Ovo što ću sad napisati slabiji je argument po logici, no jači za laike - da to stvarno funkcionira, iskorištavalo bi se u puno jače svrhe.

Proturječiš si!

Osobno znam što mi se događa,vidim potvrdu svojih spoznaja i nemam namjeru dalje raspravljati o tome!
Bilo bi besmisleno!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:32   #31
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Proturječiš si!

Osobno znam što mi se događa,vidim potvrdu svojih spoznaja i nemam namjeru dalje raspravljati o tome!
Bilo bi besmisleno!
Ne, ne proturječim si. Ono što sam napisao jest baza logike. Ne možeš dokazati negaciju tvrdnje za čiju istinitost nemaš dokaz.

I ponovit ću. Jedno je vjera u boga i/ili svoju besmrtnost, a drugo tvrditi da postoji točno proricanje budućnosti.
Prvo je neprovjerljivo, a drugo je itekako provjerljivo. I provjeravalo se, bez uspjeha.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:50   #32
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Proturječiš si!

Osobno znam što mi se događa,vidim potvrdu svojih spoznaja i nemam namjeru dalje raspravljati o tome!
Bilo bi besmisleno!
Moje čarape su uparene, a da budem iskren trebao bi biti idiot da ih rasparim jer imam 5 pari crnih, 4 para tamno plavih i 4 para sivih. I sve su iste, samo različite boje. Kako to obući pogrešno Ni pijan ne mogu promašiti

No, daj. Što ću sutra jesti? Ili hoće li 28. listopada ove godine padati kiša. Hoću li završiti Pravo kako je Čudina rekla mojoj teti?

Alternativa podforum? Ne hvala. U onu kaljužu ne ulazim.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:29   #33
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Moje čarape su uparene, a da budem iskren trebao bi biti idiot da ih rasparim jer imam 5 pari crnih, 4 para tamno plavih i 4 para sivih. I sve su iste, samo različite boje. Kako to obući pogrešno Ni pijan ne mogu promašiti

No, daj. Što ću sutra jesti? Ili hoće li 28. listopada ove godine padati kiša. Hoću li završiti Pravo kako je Čudina rekla mojoj teti?

Alternativa podforum? Ne hvala. U onu kaljužu ne ulazim.
toliko o njenoj vjerodostojnosti.

Sjećam se kad je Hrvatska igrala protiv Crne Gore(ili Makedonije,ne sjećam se točno jer nisam neki nogometni fan).Uglavnom neka proročica-gatara je rekla da ćemo izgubit a bilo je obrnuto.Ali kad je to proricala nije se usudila npr.da kao dokaz stavi nešto eura u kladionici na taj rezultat koji je prorekla.Da je bilo šta stavila sve bi izgubila.Takvih samozvanih proricatelja budućnosti ima koliko hoćeš i svi za sebe tvrde da su vjerodostojni
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:58   #34
meni jedno nije jasno..
koja je svrha tih darova(kazni proricanja ako je to nepromijenjena činjenica?
što Bog ima od toga da meni da dar da nekome vidim budućnost, a ta osoba na tu budućnost ne može utjecati?
otkuda čovjeku snažno uvjerenje da je to baš dar od Boga?
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:25   #35
ima li netko broj od Vere Čudine i zna li kako se uopće može doći do nje
nnina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 19:00   #36
Quote:
nnina2 kaže: Pogledaj post
ima li netko broj od Vere Čudine i zna li kako se uopće može doći do nje
Već sam nekoliko puta posvjedočio da je ta prevarantica u intimnom krugu prijateljica izjavila : "Lažem im u lice, a oni mi plaćaju za to!"

Treba je strpati u zatvor, a one koji ju propagiraju, dodatno globiti (i ne vratiti im pare koje su dali toj Veri).
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 19:16   #37
Quote:
nnina2 kaže: Pogledaj post
ima li netko broj od Vere Čudine i zna li kako se uopće može doći do nje
01/957-823
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:33   #38
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ona vjeruje u kršćanskog Boga,ali u zadnjih nekoliko godina imam osječaj da se malo izgubila.
Pred cca 11g razgovarale(osobno) smo prvi i jedini put.Nije tražila nikakav novac za taj razgovor!
Ništa nije znala o meni,osim imena.
Nisam postavljala nikakva pitanja,željela sam da mi sama kaže,što smatra da je važno.
Odmah je znala da sam prekognist,da mogu osjetiti dijelove tuđe budućnosti.
Točno je znala kada se i kada ću se služiti tom sposobnošću.
Osim toga navela je tri ključna događaja iz moje budućnosti.
Svi su nastupili!S ishodom koji je navela!
I nije ih bilo moguće ni zbječi ni promijeniti.
Mene zanima da li i ti mozes znati nesto o tome ili netko
kod mene je situacija drukcija moram se sjetiti
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 03:14   #39
čudi me da je ovo pod religija, kad spada pod alternativu no dobro

ako netko zna kako doci do gdje Čudine, telefon, email ili web, molim na PM, i puno hvala unaprijed.
...

sorry,...

ajoj tu gore ima neki broj... valjda je to to

Zadnje uređivanje cosmicmama158 : 04.03.2009. at 03:15. Reason: vec ima odgovor na moje pitanje, čini se
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:20   #40
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Već sam nekoliko puta posvjedočio da je ta prevarantica u intimnom krugu prijateljica izjavila : "Lažem im u lice, a oni mi plaćaju za to!"

Treba je strpati u zatvor, a one koji ju propagiraju, dodatno globiti (i ne vratiti im pare koje su dali toj Veri).
Pa ako su ljudi toliko blesavi da vjeruju kako netko može gledati u budućnost, tada zaslužuju da im se uzmu pare. Zašto ne bi i ona profitirala na ljudskom praznovjerju kad mogu ostali? Ženska je maherica i svaka joj čast na snalažljivosti. Čak se i njeno prezime ostavlja dojam da ima neke super moći.
Evo sad ću vam ispričati jednu priču od mamine frendice.
Ona je u kasnim četrdesetima, nema sreće s muškarcima i stalno zove razne gatare, što ju je već uvalilo u velike dugove... Jednom se počela viđati sa oženjenim muškarcem, kojemu je ona bila samo kratka avantura, no zaljubila se do ušiju i zvala gataru da joj kaže hoće li taj čovjek ikada biti samo njen. Naravno, gatara je vidjela da je našla zlatnu koku, pa su joj prvih par razgovora, koji su trajali i do pola sata (7 kn/min.), budući događaji bili zamućeni, tako da je morala zvati ponovo drugi dan. Onda joj je konačno rekla kako će taj muškarac biti samo njen, ali da mora u sebi srediti neke stvari, te da mu je brak sa sadašnjom suprugom mučenje, i da bude strpljiva. Nakon par mjeseci, taj je čovjek dobio bebu sa svojom ženom i nije više htio imati posla sa frendicom moje mame. Zove ona ponovo gataru, a ova kaže da to nema veze jer ga ni djete neće moći zadržati u braku. Poslije godinu dana, čovjek se doima sretnijim no ikad u braku, izbjegava skroz frendicu od moje mame, i ona zove gataru. Ne moram ni spominjati da su se sve to vrijeme čule gotovo svakodnevno. Gatara kaže da bi trebala doći kod mamine frendice, da se uživo vidi u čemu je stvar, a ova pristane. I gatara je živjela kod nje 14 dana, s time da ju je ova hranila i plaćala joj dnevnicu od 150 kn, za što je digla kredit u banci, a usto je zvala i svoje frendice na gatanje koje su za to također plaćale po 150 kn. Ne znaš što je gatara sve tamo sral... mislim, pričala, ali mamin frendica je već postala sumnjičava, pa se ova pokupila sa parama i nikad se više za nju nije čulo poslije. Ova sirotica je i dalje solo, sa 20 i nešto tisuća kuna u minusu, ali nije sve tako crno jer je nedavno našla novu gataru. Novu gataru!!!!! Prije bi trebalo bi nju kazniti za glupost, a ne gatare.
hihotić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.