Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2022., 13:25   #1
Postupak kod naplate popravka automobila

Imam pomalo glupo pitanje, ali pošto mi je prvi put nadam se da mi se prašta!

Imam ugovoreno obavezno osiguranje + kasko kod jedne osiguravateljske kuće. Skrivila sam prometnu nezgodu. Popravak skup, obvezno mi naravno ne pokriva ništa jer sam krivac, a kasko - tako su mi rekli - pokriva samo štete u iznosu većem od 1200 kn. Moja je tu negdje.

Zanima me koja je procedura u tom postupku.

Naime, auto mi je baš na servisu, preuzimam ga za 2 dana. Sigurno pritom dobivam i račun popravka s kojim - činim što točno?

Da li ga odmah platim i onda skeniram pa molim osiguranje da mi ga podmiri iz kaska, ili ga oni prosljeđuju osiguranju koje mi onda nakon eventualnog pokrića šalju sumu za platiti na mail/adresu?

Prvi put mi je i zaista ne znam ništa, a ne želim se brukati.
AndromedaStrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 13:58   #2
Ako se ti ne želiš brukat - osiguranje neće platit ništa! To su tvoje pare i slobodno pitaj, dapače moraš se dogovorit s osiguranjem tko, što i kako plaća i gdje ti plaćaš tih svojih 1200kn.

Apropo plaćanja ja bi na tvom mjestu jako volio izbjeć da ja ikome uplaćujem išta više od tih 1200kn učešća, a pogotovo ne da platim cijeli iznos...

Btw, šteta od cca 1200kn nije velika...

I da, kaj kaže osiguranje ako u ovoj osiguravateljnoj godini napraviš još jednu štetu? Jel tvoj dio opet 1200kn ili više ili sama plaćaš sve?
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 14:07   #3
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Ako se ti ne želiš brukat - osiguranje neće platit ništa! To su tvoje pare i slobodno pitaj, dapače moraš se dogovorit s osiguranjem tko, što i kako plaća i gdje ti plaćaš tih svojih 1200kn.

Apropo plaćanja ja bi na tvom mjestu jako volio izbjeć da ja ikome uplaćujem išta više od tih 1200kn učešća, a pogotovo ne da platim cijeli iznos...

Btw, šteta od cca 1200kn nije velika...

I da, kaj kaže osiguranje ako u ovoj osiguravateljnoj godini napraviš još jednu štetu? Jel tvoj dio opet 1200kn ili više ili sama plaćaš sve?
Meni su tako rekli u osiguranju: ako vam je šteta ispod 1200 kn troškove popravka snosite sami, ako ne onda ide iz kaska. Takav nam je ugovor, takva je njihova politika. Da ne govorimo o tome kako sam ja kriva za nezgodu... I prekršaj sam počinila... Tako da sumnjam da će mi izlaziti u susret.

Ono što meni nije jasno jest stvar same procedure... Dođem po auto u servis i što onda? Logično mi je da, vidim li cifru nižu od 1200, platim na licu mjesta sama. A vidim li višu, pitam tamo kakva je procedura.

I da, čudi me što granica nije niža, meni je izuzetno teško dati i 1000 kn, kamoli više... Da ne spominjemo i kaznu za prekršaj za koju Boga molim da će mi smanjiti jer je ja ne mogu platiti, a da cijelu svoju obitelj ne dovedem na prosjački štap.
AndromedaStrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 15:22   #4
Koji auto je u pitanju i kaj je to tak "jako" bilo? Pošto samo lakiranje jednog elementa dojde skoro pa tolko!
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 15:23   #5
ja platio haubu i prednji blatobran, malo ravnanja i lakiranje 2000 kn.
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 16:08   #6
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Koji auto je u pitanju i kaj je to tak "jako" bilo? Pošto samo lakiranje jednog elementa dojde skoro pa tolko!
Auto srednje cijene i novije proizvodnje, kia, gradski.
Okrznula njime tuđi na parkingu, nažalost nisam imala sreće, njegova felga mi je ulubila branik i sav je bio izgreban na točki sudara...
Procjena štete u osiguranju 1000 kn, a koliko će ispast na kraju - vidjet ću uskoro.
Novi branik.
AndromedaStrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 16:20   #7
Više od "magične granice". Osim ak ne krpare stari pa probaju podvalit pod novi.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 16:21   #8
Bez brige, bit ce vise od 1200kn :-P
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 16:30   #9
Šta se isplati potrošit kasko na farbanje branika?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 16:40   #10
Ne, al pošto nema ni za platit kaznu....

Samo kad premija naraste sljedeće godine...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 18:02   #11
Koliko premija raste?
Čula sam za taj "malus", ali ne znam je li isti za sve prijave štete ili za male štete manji, a za veće veći.
AndromedaStrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 21:30   #12
Quote:
AndromedaStrain kaže: Pogledaj post
Koliko premija raste?
Čula sam za taj "malus", ali ne znam je li isti za sve prijave štete ili za male štete manji, a za veće veći.
Onolko kolko si potpisala upolici.
Čitaj ugovor koji si potpisala i bude jasnije.
Naravno, nisu sva osiguranja ista niti nemaju iste uvijete, a pošto si navela ''kod jedne osiguravateljske kuće'' e onda možemo samo nagađati.
__________________
Procedura je provedena u cijelosti sukladno važećoj regulativi
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 22:37   #13
Čitaj ženo, čitaj jeboga, potpisala si franšizu a da nisi imala pojma, popušit ćeš bonus a da nisi imala pojma, pitanje je jel te kasko uopće pokriva za iduću štetu, pa ko ti je uvalio policu da ga upoznam i ponudim mu posao ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 08:54   #14
Sad ionako zaboravi na kasko, šteta se obično mora prijaviti u roku 3 dana i poslikati, a sad s obzirom da si im se već javila i da je auto na popravku, to ne možeš ni smuljati.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:32   #15
Kasko se uzima bez franšize i sa zaštitom bonusa. Franšiza znači sudjelovanje u šteti koje je obično definirano određenim postotkom u kojem osiguranik sudjeluje u pokriću štete. U slučaju da imaš kasko bez franšize, za popravak prve štete ne plaćaš ništa, a financijski sudjeluješ tek u eventualnom popravku druge štete. Tako je barem kod većine osiguranja kad uzmeš kasko bez franšize. Također, bez obzira na broj prijavljenih (i popravljenih) šteta, u slučaju da imaš zaštitu bonusa cijena police iduće godine ostaje ista.

Osiguranja koja ne nude kasko bez franšize i s mogućnošću zaštite bonusa treba izbjegavati. Naravno, kasko bez franšize i sa zaštitom bonusa je skuplji nego kasko s franšizom i bez zaštite bonusa, ali se na kraju, u slučaju veće štete, itekako može isplatiti.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:35   #16
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Sad ionako zaboravi na kasko, šteta se obično mora prijaviti u roku 3 dana i poslikati, a sad s obzirom da si im se već javila i da je auto na popravku, to ne možeš ni smuljati.
U Eurohercu se šteta po kasko polici mora prijaviti u roku od 7 dana. U uvjetima kasko osiguranja piše da se šteta mora fotografirati. Mene nikad nisu tražili fotografije, a prijavu štete imam gotovo svake godine.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:40   #17
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Kasko se uzima bez franšize i sa zaštitom bonusa. Franšiza znači sudjelovanje u šteti koje je obično definirano određenim postotkom u kojem osiguranik sudjeluje u pokriću štete. U slučaju da imaš kasko bez franšize, za popravak prve štete ne plaćaš ništa, a financijski sudjeluješ tek u eventualnom popravku druge štete. Tako je barem kod većine osiguranja kad uzmeš kasko bez franšize. Također, bez obzira na broj prijavljenih (i popravljenih) šteta, u slučaju da imaš zaštitu bonusa cijena police iduće godine ostaje ista.

Osiguranja koja ne nude kasko bez franšize i s mogućnošću zaštite bonusa treba izbjegavati.
U doba Laqoa i sličnih stvarčica, gdje se gleda da je polica, bilo AO ili AK najjeftinija, ti spominješ kasko bez franšize i zaštutu bonusa

Moja AO polica je, osnovna, 1900 i kusur. Platio sam ju 2600 i kusur. Al je zato poklikano sve dodatno...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:42   #18
Ako imaš kasko, za AO je više manje nebitno poklikati dodatne opcije. Eventualno zaštitu bonusa. Ja čak nemam ni osiguranje putnika na AO, samo da je polica što jeftinija. Ali zato imam zaštitu bonusa.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:50   #19
Osobno, nemam kasko. Zlu netrebalo, znam ljude koji ne cijepaju bijesne cifre kod popravka...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 09:57   #20
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
U Eurohercu se šteta po kasko polici mora prijaviti u roku od 7 dana. U uvjetima kasko osiguranja piše da se šteta mora fotografirati. Mene nikad nisu tražili fotografije, a prijavu štete imam gotovo svake godine.
Mene su baš u Eurohercu tražili i većina ih gleda svaku priliku da ospore štetni događaj.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.