Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 15:30   #3041
Probaj pogledat po onim ponudama Crno jaje i sl. znaju imat i skidanje madeza na akcijama.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:02   #3042
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Hvala puno. To je baš skupo. Još me zanima koja je metoda najbolja da ne ostane ožiljak? ili to sve ovisi? I koje su metode dostupne u našim bolnicama? Pretpostavljam one najstarije.
Ožiljak koji ostane je po meni zanemariv.
Ne znam zašto te to zabrinjava.

A glede metoda, nema sigurnije od izrezivanja.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:02   #3043
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Probaj pogledat po onim ponudama Crno jaje i sl. znaju imat i skidanje madeza na akcijama.
Ok, hvala. Budem popratila.
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ožiljak koji ostane je po meni zanemariv.
Ne znam zašto te to zabrinjava.

A glede metoda, nema sigurnije od izrezivanja.
Pa brine me, jer i madeže uklanjam jer mi smetaju. Ako umjesto njih dođe ožiljak nisam ništa napravila. Dapače. Ne znam, ok ako se bude malo vidjelo, ali stvarno mi ne treba ružan ožiljak vidljiv sa metar dva.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:45   #3044
sve ovisi o koži. Može ti ostat ožiljak koma a ne mora. U bolnici ti režu uglavnom, meni je grozan ožiljak ali to je bilo davno i na stomaku pa kao nije bitno njima estetski ali sad imaju neke bolje metode pa možda bolje mogu zašit, diskretnije. Znam da na licu se potrude da se ne vidi a za ostalo kako bude meni su 5 šavova zašili za madež od 0.5cm baš ono previše. Meni su osobno od elektrokoagulacije najmanje vidljivi ožiljci, u biti ništa se ne vidi. Vidit ću šta će bit od laserskih, friški su još.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:57   #3045
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
sve ovisi o koži. Može ti ostat ožiljak koma a ne mora. U bolnici ti režu uglavnom, meni je grozan ožiljak ali to je bilo davno i na stomaku pa kao nije bitno njima estetski ali sad imaju neke bolje metode pa možda bolje mogu zašit, diskretnije. Znam da na licu se potrude da se ne vidi a za ostalo kako bude meni su 5 šavova zašili za madež od 0.5cm baš ono previše. Meni su osobno od elektrokoagulacije najmanje vidljivi ožiljci, u biti ništa se ne vidi. Vidit ću šta će bit od laserskih, friški su još.
Jel boli ovo boldano? Ma da, i mislila sam da na kraju sve ovisi o koži. Hvala još jednom na odgovorima.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 23:51   #3046
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jel boli ovo boldano? Ma da, i mislila sam da na kraju sve ovisi o koži. Hvala još jednom na odgovorima.
dobiješ anesteziju koja god da je metoda, nitko te neće rezat na živo
možda si mislila ono kasnije, oporavak. To ostane ko opekotina 2-3 stupnja, npr kao da si se cigarom spržila, čisto da dočaram. I onda mazanje par puta dnevno bepanthenom dok god ne prođe. Dakle liječiš opeklinu. Jedno 10-ak dana. Možeš se prat slobodno, dapače. Nije kao kod šavova di ne smiješ močit ranu.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:04   #3047
Pozdrav! U ponedjeljak idem ukloniti podivljali madež na ledjima pa molim iskusne da mi kažu u kojem položaju ga uklanjaju? Mislim,mogu li sjediti ili ću ipak morati leći na onaj stol?
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:30   #3048
U lezecem polozaju.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:04   #3049
Kako se čovjek osjeća nakon zahvata? Budući planiram to obaviti sama,doći i vratiti se busom,ne znam što očekivati. Čujem od osoba oko mene koji su to radili da su vodili pratnju sa sobom.Je li to baš potrebno?
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:16   #3050
Osjecat ces se kao i prije zahvata, ne treba ti pratnja :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:30   #3051
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Osjecat ces se kao i prije zahvata, ne treba ti pratnja :-)
Hvala na brzom odgovoru. Čujem svašta pa i pitam. Inače, u ovih svojih 24 godina jedino što sam vadila/uklanjala bio je zub tak da je za mene ovo nešto skroz novo. Ne bojim se,ne paničarim,ali zato mama i sestra prave od buhe slona
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:12   #3052
Ma zaista nema razloga za paniku :-) ja sam nedavno skidala dva s trbuha, vratila se doma busom i isla setat pse :-)
Naravno da ce boljeti kada popusti injekcija, meni je dr. rekla da uzmem nesto protiv bolova, ali ja nisam nikada (do sada sam skinula 10ak madeza), a bas i nemam visok prag boli.

Drzim fige da ti nalaz bude dobar, to je jedino bitno!
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:16   #3053
Mogu li u našim javnim bolnicama (KBC Rijeka) tražiti skidanje madeža radiofrekvencijom ili za to moram kod privatnika?
Skidala sam već nekoliko madeža kirurški i stvarno mi užasni ožiljci ostanu.
aibreann986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:14   #3054
POzdrav Ima netko iskustva s uklanjanjem madeža u Poliklinici Ribnjak?
Enna2712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:18   #3055
Bok! Evo prije cca 3 h došla sam doma s kirurgije.Mog ružnog,povelikog madeža na leđima više nema Vida36 hvala ti na savjetima,zaista je to jedan rutinski postupak. Liječnica mi je bila jako ljubazna pa smo cijelo vrijeme čavrljale o cvijeću.Rekla mi je da joj sam madež djeluje ok,nije otišao preduboko. Imam 4 šava,u srijedu idem na previjanje,za 12 dana skidam konce. Bas sam sretna... toliko sam odgađala,a nije ništa. Usput do doma kupila sam neofen forte (po preporuci dr.) u slučaju da bol bude nepodnošljiva.
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:23   #3056
Super! Bas mi je drago da nije bilo problema :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 07:41   #3057
Opet ja Molim za savjet.. upravo sam došla s previjanja, dr.je zadovoljan,kaže rana izgleda super,nije krvarila,nije curila, već u pon skidanje konaca. Ja se osjećam odlično,sve poslove radim normalno,nisam nikako pila ništa protiv bolova jer jedino što sam osjećala bilo je blago zatezanje večer nakon skidanja madeža. Danas me sve to svrbi,ali ništa strašno.

Eh..pošto u subotu imamo organiziran križni put za mlade (hodanje cca 22 km) zanima me vaše mišljenje smijem li ići na to?

Liječnika da pitam znam da bi imao burnu reakciju,ali osjećam se dobro,rana je ok,još u petak idem na previjanje i nemam razloga ne ići, 6. dan nakon zahvata
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:50   #3058
Bok,

Oprostite ako je vec pitanje bilo postavljeno.
Ali ako mi mozete reci koji je razlog uklanjanja madeza ?odim naravno esteskog. Pretpostavljam da uklanjanjem madeza vise nema mogucnosti da postanu zlocidni ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:16   #3059
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Bok,

Oprostite ako je vec pitanje bilo postavljeno.
Ali ako mi mozete reci koji je razlog uklanjanja madeza ?odim naravno esteskog. Pretpostavljam da uklanjanjem madeza vise nema mogucnosti da postanu zlocidni ?
Koliko sam ja upućena u sve to pregledom kod dermatologa se vidi koji je madež moguća opasnost pa se uklanja,a koji je ok. Kod mene je uz estetski izgled razlog bio i to što mi je naglo rastao u visinu pa sam u roku od tjedan dana već bila na uklanjanju.
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 18:02   #3060
Quote:
malenaa21 kaže: Pogledaj post
Bok! Evo prije cca 3 h došla sam doma s kirurgije.Mog ružnog,povelikog madeža na leđima više nema Vida36 hvala ti na savjetima,zaista je to jedan rutinski postupak. Liječnica mi je bila jako ljubazna pa smo cijelo vrijeme čavrljale o cvijeću.Rekla mi je da joj sam madež djeluje ok,nije otišao preduboko. Imam 4 šava,u srijedu idem na previjanje,za 12 dana skidam konce. Bas sam sretna... toliko sam odgađala,a nije ništa. Usput do doma kupila sam neofen forte (po preporuci dr.) u slučaju da bol bude nepodnošljiva.
Jel bi ti bio bad postavit sliku trenutnog stanja/ožiljka to što si radila? Moguće da ću uskoro ić odstranit par madeža sa leđa kirurškim zahvatom a nisam siguran kak će to ispast. Mislim nije mi neugodno imat 4-5 crtica na leđima nakon operacije, samo da to izgleda koliko toliko normalno
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.