Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 16:09   #141
pozdrav!
može li mi netko reći koji je ovo kamen? zelene je boje, na nekim mjestima je dosta gladak a ne izgleda mi ako staklo. ne mogu se sjetiti lokacije na kojoj je pronađen.
http://i.imgur.com/M3NLfEt.jpg
http://i.imgur.com/PfozJWe.jpg
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:51   #142
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Djeluje kao placebo.
Točno to kaj piše, kristali zapravo skoro uopće ne zrače, mi zračimo.... infracrveno, a neku posebnu vibraciju nemamo...

Da bi prilagodio kristal sebi trebaš ga dobro prilagoditi sebi i pažljivo ga "programirati" (nisam ja birao naziv; potrebna je jaka koncentracija i iskrena želja bez ikakve sumnje).

U npr gorski kristal ili kvarc moguće je učitati dvd, jpg, mp3, pdf file - trajnije nego DVD i ostali mediji koje poznaješ.

Vratimo se na kristal. Gorski kristal je toliko jak da upija svu negativnu energiju. Fizikalna djelovanja su mu toliko komplicirana da nema smisla da ti to sada objašnjavam. (možda da si iskren i da želiš onda da)

Kada bi samo postojala volja i ako se nađeš u prlici obavezno isprobaj sljedeće pokuse:

- stavi cigaretu u blizinu gorskog kristala pa je zapali
- uzmi čašu vode koja nema baš dobar okus (ali svejedno zadovoljava kriterije za piće) i stavi kristal uz čašu i pusti 3 minute tako i onda probaj popiti vodu
- ako te boli nešto, ublažava bolove
- i za kraj, što bi ti vjerovano bilo najinteresantnije a to možeš raditi sa pivom, mineralnom vodom i coca-colom, stavi kristal na 3 minute uz ta pića

Placebo efekta nema, nego stvarno djelovanje.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:32   #143
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
moje viđenje ipak ide u tom smjeru da bez obzira što se znanost ne slaže, osobno samatram da svaka materija odašilje informacije o sebi i svojim svojstvima kada god nešto djeluje na nju.
Nije da se znanost ne slaže nego bi priznavanje novih otkrića ozbiljno uzdrmalo temelje dosadašnje fizike. Jer čestice u nukleusu atoma djeluju preko sve 4 fizikalne sile. Hint građa protona i neutrona + još mnogo toga.

Znanost je potvrdila postojanje, ali ovo nije uvedeno u uporabu iz navedenih razloga. Ako ti se da proučavati, ne uzimaj imena i oznake za ozbiljno jer varijacija je mnogo. Ako ćemo ići u razbijanje čestice nekom vrlo jako energijom ista će ju razbiti i kreirati novu iz doslovno ničega i znanost je to uvijedjela, ali je to teško opisati i zato niti su uveli niti to mogu pobiti.

Isto kao i vatra- nema jednadžbe, a zna se da treba kisik.

Sa ostalim se u potpunosti slažem
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:46   #144
Nisam čitao sve ali da se nadovežem na ono što si rekao, da, znanost je svjesna postojanja određenih fenomena koje trenutno nemože objasniti kao i tih čestica koje dolaze "iz ničega" tzv. virtualne čestice.
Kako znanost ne prihvaća to "iz ničega", danas imamo CERN i LHC u kojem se dosadašnje teorije i hipoteze ispituju testovima pa se potencionalna otkrića pokušavaju ponoviti u Američkom Fermilab-u i sličnima.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:32   #145
nabavila sam komad rozenkvarca,što trebam napraviti prije upotrebe? čišćenje pod vodom?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:39   #146
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
nabavila sam komad rozenkvarca,što trebam napraviti prije upotrebe? čišćenje pod vodom?
mlaka voda par minuta, a posto je danas pun mjesec iskoristi ga, nek se gledaju
__________________
Surya Namaskar

Zadnje uređivanje Vatra14 : 29.08.2015. at 14:04.
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 15:05   #147
a privjesak od ljubičastog ahata? jel treba biti cijelu noć,ili koliko?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 22:47   #148
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
a privjesak od ljubičastog ahata? jel treba biti cijelu noć,ili koliko?
njega po ure u mikrovalnu (sala)

mislim da nema pravila, iako ih neki pisu..ako mos cijelu noc super, par sati je ok, siguran sam...voda ga ispire, a sunce, mjesec, tvoje misli i osjecaji pune.

ja s mojima imam ful prijateljski odnos, s nekima se igram, ..dva drzim u rukama dok trcim, sluze mi za razne funkcije, balans u kuci, veliki kockasti šungit upija sva stetna zracenja, ...
imam rozenkvarc u obliku srca, uskladi i balansira me, imao sam ametist koji kad bi ga uzeo u ruku misli bi se trenutno zaustavile, gdje god da sam, izgubio sam ga ,
veliki neobradjeni gorski kristal me napuni energijom i svjetlom

mos malo guglat karakteristike, ali sta se vise druzis s njim bit ce ti korisniji i osjetit ces cemu najbolje sluzi
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:33   #149
Vatra 14 gdje si nabavio taj rozni kvarc u obliku srca i koja mu je cijena? Imam ga namjeru nabaviti i želim baš taj oblik
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 00:58   #150
u Indiji 2010 ..jako jeftino, dva, jedan poklonio

njima tamo je to bezvrijedno, sad mi je zao sta ih vise nisam kupio

ako znas koga da ide reci mu..mogo bi naci

http://i.imgur.com/jQimgPw.jpg

anahata
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:36   #151
Pozdrav.
Zanima me zna li netko kako se kod nas zove kristal Blue sandstone, gdje ga ima za kupiti i kako se čisti?
Disinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:13   #152
Moji omiljeni kristali su Zad i Hematit.

Hematit sam sasvim slucajno kupila, dopao mi se na oko onako staklast i ogledalast. Kada sam kasnije procitala njegove karakteristike shvatila sam zasto mi je zapao za oko.
Neki narodski naziv bi bio "Krv zemlje" i smatra se da ima efekat da zaustavlja zlo koje nam je upuceno i vraca ga onome ko nam zlo zeli, upravo zato sto deluje kao ogledalo pa se lose vibracije odbijaju od njega.

Mnogo mocan kamen, kada se stavi u vodu ona postaje crvena, jer je zapravo ruda gvozdja.

Ali, nije za svakoga jer uopsteno crno kamenje se, koliko sam ja citala, povezuje sa 8 cakrom? Ispravite me ako gresim.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 03:15   #153
crno i crveno kamenje povezuje se s korjenskom ćakrom.
to je prva (ako ne računaš stopala ), onda ide sakralna, solarni pleksus, srčana, grlena, treće oko i krunska.

hematit je dobar za korjensku (trtica), u područje djelovanja te ćakre ulazi donji dio probavnog sustava (debelo crijevo...etc.).
inače, on se ne preporuča sam nositi već kombinirati s nekim drugim kistalom. zbog toga što je željezo u pitanju, nije ga preporučljivo stavljati u vodu. to mu je najgori neprijatelj! (osim kad se koristi za eliksir)

dobar je za sva zdravstvena stanja vezana uz krvotok (haema grč. krv)
čisti se uz gorski kristal, a tako se može i puniti.

žad se puni uz ametist jer mu je sunce prejako, a čisti pod mlazom vode.
on baš posjeduje "calming effect", duhovan je kristal. volim oba.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:44   #154
Zna li tko o kakvom se kamenu radi?

hvala





matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 22:22   #155
Pozdrav, zanima me ako netko zna iz prve ruke, koji bi kristal mogao pomoći kod nedostatka samopouzdanja, napetosti i negativnih misli?
stand by me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 17:44   #156
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...e3&oe=56959760 jel zna netko kakvi su to kristali
LorenaLory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:00   #157
Quote:
stand by me kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me ako netko zna iz prve ruke, koji bi kristal mogao pomoći kod nedostatka samopouzdanja, napetosti i negativnih misli?
Carnelian ili Karneol, narančasti kristal, jako dobar kod samopouzdanja. Isto tako i narančasti Kalcit, pa čak i žuti Kalcit. To govorim iz osobnog iskustva. Možda tebi neki drugi paše. Najbolje ići za onim koji te privuče no sa narančasto crvenkastim Karneolom sumnjam da ćeš pogriješiti jer otklanja i negativne misli, strah od smrti, pomaže kreativnost, hrabrost, diže energiju. I još jedna stvar kod Karneola, naime, osoba djeluje privlačno kad ga nosi. Npr. ja sam bila jako sramežljiva, nisam pričala puno, dosta introvertirana. Kad sam stavila Karneol prvi puta, kao da sam popila litru kave. Normalno, to nije uvijek tako očigledno. Vjerojatno sam ja baš reagirala jako na njega.
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:32   #158
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
pozdrav!
može li mi netko reći koji je ovo kamen? zelene je boje, na nekim mjestima je dosta gladak a ne izgleda mi ako staklo. ne mogu se sjetiti lokacije na kojoj je pronađen.
http://i.imgur.com/M3NLfEt.jpg
http://i.imgur.com/PfozJWe.jpg
Joj pa moglo bi biti svašta, teško preko slike, no, podsjeća me na Jaspis, Kambaba Jaspis. Proguglaj malo.
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:53   #159
Pozdrav svima! Da li netko zna neku trgovinu sa kristalima u Istri? Googlam ali nista jos nisam pronasla
Saronene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:48   #160
ima neki kristal za tjeranje demona i vanzemaljaca?
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.