Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 14:26   #2001
Čak mu možda i ne treba 200 minuta ako je na simpi i kaže da malo priča, a svako malo kupuje bon.
S obzirom da je u bonbon paketima obračunska jedinica sekunda, nekome je dovoljan i malo paket razgovora.

Što se tiče Anite, i dalje mislim da bi trebala cijelu ekipu prebaciti na bonbon. Tako bi svi dobili po 1000 minuta i sms-ova za međusobne razgovore, pa i ne bi svaki put ona trebala biti ta koja zove.

Osim toga, kad bi uzela pretplatu, s minimalnom mjesečnom potrošnjom od 80 kn, jedan od paketa bi bio u pola cijene, tako da bi ju dva velika paketa (veliki razgovori i veliki internet) izašla skupa 60+30= 90 kn

Dakle za 90 kn mjesečno, imala bi:

1000 minuta prema bonbonu (obračunska jedinica je minuta)
1000 sms-ova prema bonbonu
700 minuta prema bonbonu (obračunska jedinica je sekunda)
500 minuta prema svima ostalima (obračunska jedinica je sekunda)
2.5 GB interneta

Njena ekipa mogla bi uzeti potrošnju od 40 kn, dobili bi po 1000 minuta i sms-ova, s tim da za 40 kn mogu izabrati i koje će pakete - recimo mali paket razgovora (jer očito ne zovu nikog), srednji interneta...
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 15:08   #2002
@KingCrimson
Mozda da pogledas Tele2-Revoluciju na bonove (http://www.tele2.hr/privatni-korisni...cija/t24/#vise), jos jedino kod Tele2 ti bon od 50kn traje 90 dana, kod Simpe je 60 dana a kod VIPa 75 dana (a kod bonbona 40kn=40dana).
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 15:11   #2003
@Rosie-Posie
Namjerno presucujes (ili ne ) da novi korisnici bonbona imaju 1000 min/sms po jednu kunu do kraja 2014 a sto poslije?!?
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 15:28   #2004
Preporučila sam pretplatu upravo iz tog razloga.
Pretplatnici imaju do 2020.
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:25   #2005
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Misliš da će mi pri povratku VIPovci stvarno dati tih 1200 kn ili će skužiti stvar i odbiti me već s nekakvim objašnjenjem? I kakva je to dozvola operatera da smiješ otići od njih? Npr. kupim tele2 karticu, valjda moram imati nekakav poziv s nje, i nakon koliko vremena mogu otići? Je li to negdje određeno?
Određeno je Pravilnikom o prenosivosti broja: postupak prijenosa broja u pokretnoj mreži ne može trajati dulje od 3 radna dana od dana podnošenja Zahtjeva za prijenos broja. U slučaju nepravovremenog prijenosa broja imaš pravo na naknadu (zahtjev za koju se podnosi primatelju broja). Nakon ostvarenog prvog poziva u novoj mreži možeš podnijeti novi Zahtjev za prijenos broja.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:39   #2006
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Ovo je istina privlačno, ali prema analizi dosadašnje potrošnje jako su mi knap minute.Recimo ako potrošim samo 100-200 min više, to je već 50-100 kn više.
Imaš Simpa Prejaku opciju. Možeš je aktivirati više puta mjesečno, svaki put za 50 kn dobiješ po 1000 min prema svima. Doduše, minute su raspoređene 200 min prema Vipu i tomatu, 800 min prema ostalima, pa bi morala nekamo migrirati svoje kontakte koji su na Vipu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:50   #2007
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Moba2007, baš i ciljam na Nonstop+ i možda u kombinaciji sa Smart. Puno sam kombinirala i ovo mi se činilo najbolje. A najviše me začudio bezobrazluk HTa da za razgovore unutar mreže naplaćuje prvu minutu pola kune+ uspostava poziva. Znači svaki razgovor košta cca 80 lp.
Misliš da će mi pri povratku VIPovci stvarno dati tih 1200 kn ili će skužiti stvar i odbiti me već s nekakvim objašnjenjem? I kakva je to dozvola operatera da smiješ otići od njih? Npr. kupim tele2 karticu, valjda moram imati nekakav poziv s nje, i nakon koliko vremena mogu otići? Je li to negdje određeno?
E sad, sori, ali ne da mi se čitati unazad (), ali mislim da si rekla da već imaš Vip karticu, točnije pretplatu. Ne moraš uzimati neki Tele2 broj, nego uzmi tu svoju pretplatu (naravno ako nemaš ugovornu obvezu i slično) i prebaci ju u Tele2 ili T-Mobile na bonove. Kada prođe tih nekih 3-4 dana i aktivira ti se kartica na drugoj mreži, napraviš poziv ka SZK da ti se kartica aktivira, i onda odmah odeš u Vip centar i zatražiš prijenos broja u Vip.
Na taj način ćeš koristiti svoj stari, tj. trenutni broj i dobit ćeš 1200kn na račun, i to glavni. Sa tih 50kn što ti se dodjeljuju mjesečno možeš aktivirati opcije, tarife, zvati inozemstvo, internet, naknadu za uspostavu poziva, bilo što. Isprobano je iz prve ruke

Ukratko sa vip karticom>Tele2 ili T-Mobile>nazad u Vip. To bi sve trebalo trajati nekih 7 dana, ne računajući vikende.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 00:39   #2008
Hvala, potpuno si u pravu. Večeras sam sve to provjerila direktno u službi za korisnike. I to stvarno funkcionira.

I tih 1200 kn i dalje vrijedi, mada sam vidjela na Vipovim stranicama da je to trajalo do kraja listopada 2013. Po novom traje do kraja ožujka, isto kao i aktivacija Nonstop tarifa.
Jedina moja obveza je da mjesečno nadoplatim račun s barem 50 kn, na što mi oni daju još 50 kuna. Ako na 35 kuna tarife računam još uspostavu za cca 200 ili nešto više poziva, znači da mi glavninu troška uspostave plaća VIP. Ili mogu reći da će mi VIP platiti više od polovice novog mobitela

I još nešto. Ako nonstop aktiviram do kraja ožujka, poslije, znači nakon što promocija završi, mogu s nonstop+ prijeći i na obični nonstop koji mi ipak neće naplaćivati punih 50 kn, nego samo 25 jer je tarifa aktivirana tijekom promocije. Drugim riječima, bez obzira je li + ili nije, oni nonstop tretiraju kao jedinstvenu tarifu.

Tijekom ožujka, dok još traje promocija ću vjerojatno uzeti i još jedan broj na smart za svaki slučaj, a ako vidim da mi ne treba mogu ga i umrtviti. Glavno da ulovim promociju.

To bi valjda bilo to.
Hvala svima koji su mi pokušali pomoći.
Sad mi još samo držite fige da sve to sprovedem bez problema.
Baš se veselim.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 00:52   #2009
Quote:
cruzer kaže: Pogledaj post
Nisi pratio. Aniti treba besplatno i neograničeno prema Vip-u i što više podatkovnog prometa za što manje novaca. A uz to ima 200-300 poziva. Samo za uspostave poziva na Tomatu bi je to došlo 60 - 90 kn. Plus naknada za RF = 5 kn. Total se već penje na 160 - 190 kn i na pretplati je pa bi morala plaćati svaki mjesec preko 105 kn, trošila ili ne.

Gdje si našao da se u Tomatu dobije 3 GB?
Ovdje

Brutalka je 105 kn i nema naknade za uspostavu poziva.
__________________
Kako oblikovati potpise?

Zadnje uređivanje tomisličak : 01.03.2014. at 01:10. Reason: umetnut link u poveznicu
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 01:08   #2010
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Na Žestokoj se ne naplaćuje uspostava poziva.

Dobije se ako se uzme preko Carneta.
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
http://www.tomato.com.hr/carnet

Brutalka je 105 kn i nema naknade za uspostavu poziva.
U pravu ste!

Quote:
anita kaže: Pogledaj post
To bi valjda bilo to.
Hvala svima koji su mi pokušali pomoći.
lol, bilo je zabavno
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 12:16   #2011
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Brutalka je 105 kn i nema naknade za uspostavu poziva.
Quote:
cruzer kaže: Pogledaj post
U pravu ste!
Krivo!

Brutalka je 49 Kn/mj;
"Naknada za uspostavu poziva naplaćuje se za sve pozive uključujući i besplatne minute iz tarife." (link)

Žestoka je 99 Kn/mj + 5 Kn/mj za RF (bez naknade za uspostavu poziva i bez ugovorne obveze)
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 21:58   #2012
Preporuka za T-mobile, za 95 KUNA:

- 650 min prema svim mrežama (bez uspostave poziva) (150 min tarifa/500 opcija)
- 600 SMS prema svim mrežama (100 SMS tarifa/500 opcija)
- neograničen internet (500 MB pa se smanji brzina)

To se može za 95 kuna aktivirati uz tarifu 'Plan za razgovore S' (55kn) i 'Opcija 500' (35kn). Ukoliko vam je istekao ugovor, iskreno vam preporučam!

Zadnje uređivanje mezzzzzo : 01.03.2014. at 22:04.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 15:10   #2013
Sve ok, osim interneta (premalo)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 17:36   #2014
Ako se uspijes malo suzdrzati bez Youtubea i ostaloga, skroz mi je dosta. A za Whatsapp i Messenger usporena brzina je skroz okej

Zadnje uređivanje tomisličak : 02.03.2014. at 22:31. Reason: uklonjen nepotreban citat
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 22:27   #2015
Pa zašto bi se suzdržavao kad za 9 kuna više na Žestokoj u Tomatu imaš 1500 minuta, poruka i megabajta, a uz Carnet identitet 3000 megabajta?
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 15:54   #2016
lumia520, htc desire 200 ili samsung galaxy trend, shoot ne trebaju mi mahom skoro nikakve aplikacije, bitno da je mobitel funkcionalan, da ne steka tj. laga puno i da baterija kolko tolko izdrzi bar jedan dan ak se slusa muzika na njemu
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 16:39   #2017
lumia 520 bez pitanja.

ako ti ne trebaju apsolutno sve apliakcije, bolji mobitel za tu cijenu tesko da ces naci.

windowsi rade bez imalo stekanja, cak i na njoj.
__________________
How about no?
Mister Stinsfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 16:49   #2018
http://www.edigital.hr/Pametni_telef...e)-p41173.html
+
besplatna dostava ako si van ZG

I vidim na drugoj temi da pitaš za tele2 tarifu, ja imam smart 35 kn, sa 3 gige interneta i 1000 minuta, na to još ide 29 lipa uspostava poziva i ako želiš posebno još uzeti poruke, 100 sms ide za 5 kn, 500 sms za 10 kn.
Bolje kupiti samostalno otključan mobitel poput ovog s linka nego ući u pretplatu u kojoj dobiješ manje poziva i interneta u odnosu na smart 35. I mislim da gubiš knockout 50 ako pređeš na smart, ali to nije gubitak zapravo, već dobitak.
115 kn je nokia520 u tele2 na pretplatu sa 250 min,sms,mb, 5 kn radijska frekvenscija, total 120 kn mjesečno za idiotizam od tarife.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 17:08   #2019
Pripazi gdje je servis za Nokiu, zlu ne trebalo. Danas sam zvala edigital i kažu da npr. Samsung šalju u Agramservis (mislila sam da je službeni servis Europatrade), a HTC ide u Mađarsku, tako da sam odustala od kupnje mobitela kod njih bez obzira što je cijena niža nego drugdje.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 17:09   #2020
mene bi izasla 1kn + 120kn sa tarifom 75, odnosno 1kn + 90kn sa knockoutom(opcija uredaj)+ 35 za smart tarifu, u slucaju da taj smart za 35kn u potpunosti mice knockout tarifu van opticaja, odnosno da aktivacijom smart tarife vise ne moram placati 50 za knockout to bi me trebalo doc 80 kn mjesecno za 3 gige + 1000 min, ako to tako funkcionira, al nisam siguran dal je smart tarifa zasebna ili se ta cifra nadodaje na vec postojecu :/
ne mogu nikako uzet mobitel van pretplate jer mi se ne isplati posto para nemam, a dugo sam korisnik pa imam odredene popuste
a zajeb, tek sad vidim da smart tarifa ne postoji za pretplatnike...tele 2 definitivno najgoru ponudu za na s drži, brijem da bi u t-mobileu vec imo pun kufer bodova za neki bolji mob uz solidnu tarifu a ne ovako :/

Zadnje uređivanje Levistej : 04.03.2014. at 17:19.
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.