Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 20:01   #41
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
Meni je u 6.mj ove godine poginula sestrična,na području Krk-Malinska...

U autu je bilo njih troje. Vozač,suvozačica i ona...
Od njih TROJE,poginula je JEDINO ona,vozač je prošao doslovce bez ogrebotine,dok je suvozačica imala lakše ozljede i strgano koljeno zahvaljujući policiji koja ju je izvlačila iz auta.

Auto je bio totalka,sve njezine sitne osobne stvari su se pretvorile u prah od udara,jedino je potpuno čitav ostao njezin mobitel!( a možda bi bilo bolje da nije)
Nesreća se dogodila u 2:45h,a s njenog mobitela je u 2:43h poslana poruka osobi s kojom su se išli naći: "Vozi kao luđak,svi ćemo poginuti"!

Ali nisu,samo je ona........RIP!

Od tada ne mogu vidjet da mi netko u takvim situacija spominje i petlja Boga u to,jer kada sam stajala na sprovodu i slušala onog polupismenog svećenika sve šta trkelja,prosto mi je pozlilo!! KAKAV BOG?!?! KOJI JE TAJ?!? ILI JE TO VRAG A KRIJE SE IZA IMENA BOG,KAO ŠTO SE NA FORUMU KRIJEŠ IZA NICKA???

I ako ga ima,nastran je...jer po meni on doslovce čuva BUDALE!
BUDALE KOJE ĆE TO ZA PAR MJESECI,GODINA....MOŽDA OPET PONOVIT...odvesti u smrt mladu,lijepu,veselu osobu punu života!

.....Fuck that.....
To je istina. Nevjerojatno je kako uvijek pijanci i budale najbolje prođu, dok oni koji su "normalni" stradaju. Kako kaze pjesma Queen-ovaca: "One by one, only the good die young".

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno
stanje: biti siromašan je stanje duha.
markić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:27   #42
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
Meni je u 6.mj ove godine poginula sestrična,na području Krk-Malinska...

U autu je bilo njih troje. Vozač,suvozačica i ona...
Od njih TROJE,poginula je JEDINO ona,vozač je prošao doslovce bez ogrebotine,dok je suvozačica imala lakše ozljede i strgano koljeno zahvaljujući policiji koja ju je izvlačila iz auta.

Auto je bio totalka,sve njezine sitne osobne stvari su se pretvorile u prah od udara,jedino je potpuno čitav ostao njezin mobitel!( a možda bi bilo bolje da nije)
Nesreća se dogodila u 2:45h,a s njenog mobitela je u 2:43h poslana poruka osobi s kojom su se išli naći: "Vozi kao luđak,svi ćemo poginuti"!

Ali nisu,samo je ona........RIP!

Od tada ne mogu vidjet da mi netko u takvim situacija spominje i petlja Boga u to,jer kada sam stajala na sprovodu i slušala onog polupismenog svećenika sve šta trkelja,prosto mi je pozlilo!! KAKAV BOG?!?! KOJI JE TAJ?!? ILI JE TO VRAG A KRIJE SE IZA IMENA BOG,KAO ŠTO SE NA FORUMU KRIJEŠ IZA NICKA???

I ako ga ima,nastran je...jer po meni on doslovce čuva BUDALE!
BUDALE KOJE ĆE TO ZA PAR MJESECI,GODINA....MOŽDA OPET PONOVIT...odvesti u smrt mladu,lijepu,veselu osobu punu života!

.....Fuck that.....
Iskreno suosječam s tobom radi gubitka drage osobe,te razumijem tvoje ogorčenje,osobito ako ti je na sve to još pao i govor svećenika,jer stvarno znaju biti monotoni i bez ikakvog interesa....
dozvoli da ti ipak nešto pitam,bez ikakve namjere da te uvjeravam u ono što očito ne prihvačaš!
Meni je u situaciji u kojoj nikakva ljudska intervencija više nije bila moguća(o toj situaciji ne bih detaljizirala,jer isuviše je osobna),gdje se ni sama ni uz pomoć bilo kojeg čovjeka nisam mogla spasiti,vapaj za pomoć upučen Bogu,bio uslišen istog trenutka...na tako nevjerojatan način,da više liči na SF no na stvarnost!
Pitam te,jesi li u svom ogorčenju stvarno sigurna da smrt te mlade,lijepe i tebi drage osobe ipak nije tako bila određena,iz uzroka koji su i tebi i meni neshvatljivi i nepojmljivi?
Ne moraš mi odgovoriti,ne želim te uzbuđivati,želim te samo navesti da razmisliš mirno i bez ogorčenja.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:46   #43
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Iskreno suosječam s tobom radi gubitka drage osobe,te razumijem tvoje ogorčenje,osobito ako ti je na sve to još pao i govor svećenika,jer stvarno znaju biti monotoni i bez ikakvog interesa....
dozvoli da ti ipak nešto pitam,bez ikakve namjere da te uvjeravam u ono što očito ne prihvačaš!
Meni je u situaciji u kojoj nikakva ljudska intervencija više nije bila moguća(o toj situaciji ne bih detaljizirala,jer isuviše je osobna),gdje se ni sama ni uz pomoć bilo kojeg čovjeka nisam mogla spasiti,vapaj za pomoć upučen Bogu,bio uslišen istog trenutka...na tako nevjerojatan način,da više liči na SF no na stvarnost!
Pitam te,jesi li u svom ogorčenju stvarno sigurna da smrt te mlade,lijepe i tebi drage osobe ipak nije tako bila određena,iz uzroka koji su i tebi i meni neshvatljivi i nepojmljivi?
Ne moraš mi odgovoriti,ne želim te uzbuđivati,želim te samo navesti da razmisliš mirno i bez ogorčenja.
nisam sigurna i ne mogu 100% tvrditi da je trebalo tako biti ili da nije trebalo tako biti....ali spominjanje Boga u takvim situacijama mi nije nimalo milo za ćuti...zato sam namjerno navela u postu da čuva budale..jer kad pogledaš malo bolje,kada neka osoba ode na takav način-a znaš kakva je za života bila,a kakve budale i nakaradni likovi ostaju,onda ti neke stvari i nisu potpuno jasne...jer nisam tako skoro čula ili pročitala da je "otišao" netko za kim ne bih mnogi žalili....hoću reći bad guy i sl........
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:42   #44
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
nisam sigurna i ne mogu 100% tvrditi da je trebalo tako biti ili da nije trebalo tako biti....ali spominjanje Boga u takvim situacijama mi nije nimalo milo za ćuti...zato sam namjerno navela u postu da čuva budale..jer kad pogledaš malo bolje,kada neka osoba ode na takav način-a znaš kakva je za života bila,a kakve budale i nakaradni likovi ostaju,onda ti neke stvari i nisu potpuno jasne...jer nisam tako skoro čula ili pročitala da je "otišao" netko za kim ne bih mnogi žalili....hoću reći bad guy i sl........

Odlaze i oni Enigmo,odlaze i to često nakon što su proveli svoje življenje ne usrečivši nikoga a najmanje sami sebe.Često je život sto puta veća kazna i trpljenje no prerana smrt,bez obzira kakvu vanjsku sliku pružaju ili kako se ponašaju,a onom Sudu što ih još čeka nije ovdje mjesto za razgovor..
Ljudski je osjetiti bijes radi onog što nam se čini izravnom nepravdom,no vidjeti ćeš i sama u budućnosti da i za tog neodgovornog čovjeka postoji predodređenost...
i možda ćeš čak i prema njemu jednog dana osjetiti samilost!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 14:44   #45
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
Meni je u 6.mj ove godine poginula sestrična,na području Krk-Malinska...

U autu je bilo njih troje. Vozač,suvozačica i ona...
Od njih TROJE,poginula je JEDINO ona,vozač je prošao doslovce bez ogrebotine,dok je suvozačica imala lakše ozljede i strgano koljeno zahvaljujući policiji koja ju je izvlačila iz auta.

Auto je bio totalka,sve njezine sitne osobne stvari su se pretvorile u prah od udara,jedino je potpuno čitav ostao njezin mobitel!( a možda bi bilo bolje da nije)
Nesreća se dogodila u 2:45h,a s njenog mobitela je u 2:43h poslana poruka osobi s kojom su se išli naći: "Vozi kao luđak,svi ćemo poginuti"!

Ali nisu,samo je ona........RIP!

Od tada ne mogu vidjet da mi netko u takvim situacija spominje i petlja Boga u to,jer kada sam stajala na sprovodu i slušala onog polupismenog svećenika sve šta trkelja,prosto mi je pozlilo!! KAKAV BOG?!?! KOJI JE TAJ?!? ILI JE TO VRAG A KRIJE SE IZA IMENA BOG,KAO ŠTO SE NA FORUMU KRIJEŠ IZA NICKA???

I ako ga ima,nastran je...jer po meni on doslovce čuva BUDALE!
BUDALE KOJE ĆE TO ZA PAR MJESECI,GODINA....MOŽDA OPET PONOVIT...odvesti u smrt mladu,lijepu,veselu osobu punu života!

.....Fuck that.....
Nešto slično mi se desilo unutar obitelji, ogromna nesreća i tragedija ... ovo pišem da se osvrnem na rečenicu o Bogu

Nakon te tragedije, ako ćeš vjerovati ja sam spoznao Boga i počeo iskreno vjerovati u njega ( naravno suludo izgleda jer sam izgubio doslovno sve u jednom trenutku ) ali na određen način spoznao Bozju ljubav i njegovu milost kakvu prije nisam poznavao i to baš u trenucima kada sam izgubio smisao zivota , postojanja i kada sam se pitao zašto , čemu , postoji li pravda na ovome svijetu ...kada sam ostao sam ...


Nemoj gledati Boga kroz tog polupismenog svećenika i ne krivi Boga za ove stvari ... kad tad će ti otkriti razlog svemu ... vjeruj ...


Ne trazite odgovor na ova pitanja, kada shvatite da odgovor lezi u samima vama bit će vam puno jasnije neke stvari ...
__________________
HB

Zadnje uređivanje ultra_desno : 21.11.2011. at 14:55.
ultra_desno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 14:56   #46
Quote:
ultra_desno kaže: Pogledaj post
Nešto slično mi se desilo unutar obitelji, ogromna nesreća i tragedija ... ovo pišem da se osvrnem na rečenicu o Bogu

Nakon te tragedije, ako ćeš vjerovati ja sam spoznao Boga i počeo iskreno vjerovati u njega ( naravno suludo izgleda jer sam izgubio doslovno sve u jednom trenutku ) ali na određen način spoznao Bozju ljubav i njegovu milost kakvu prije nisam poznavao i to baš u trenucima kada sam izgubio smisao zivota , postojanja i kada sam se pitao zašto , čemu , postoji li pravda na ovome svijetu ...kadas am ostao sam ...


Nemoj gledati Boga kroz tog polupismenog svećenika i ne krivi Boga za ove stvari ... kad tad će ti otkriti razlog svemu ... vjeruj ...



Nisam neki postao vjernik fanatik , ali spoznao neke stvari i cijelokupni smisao zivota nazalost nakon nesrece , zato ne trazite odgovor na ova pitanja jer ona ne postoje, kada shvatite da odgovor lezi u samima vama bit će vam puno jasnije neke stvari ...
ne bih se baš složila s tim da sam u svom postu igdje "okrivila" Boga,ili kroz svećenika gledala Boga...
svaka čast onome tko nakon tragedije u obitelji spozna ili nađe Boga..
meni osobno to i nema nekog smisla..a čisto sumnjam da ču ikada to i moći..
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 15:00   #47
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
ne bih se baš složila s tim da sam u svom postu igdje "okrivila" Boga,ili kroz svećenika gledala Boga...
svaka čast onome tko nakon tragedije u obitelji spozna ili nađe Boga..
meni osobno to i nema nekog smisla..a čisto sumnjam da ču ikada to i moći..
jednostavno neshvatljivo slažem se ali moguće , međutim to očito se mora doživiti na vlastitoj koži jer je nemoguće prenjeti to nelogično iskustvo da nekog spoznaš onda kada tog istog možeš krivit za nesreću koja se ni po čemu tebi baš nije trebala desiti ... a budale lopove i ubice gledaš kako uzivaju na ovom svijetu

medjutim kazem dug je to proces neke spoznaje kada se uzdigneš na veći nivo odnosno kada spoznaš smisao života uz Božiju pomoć, lijep pozdrav
__________________
HB

Zadnje uređivanje ultra_desno : 21.11.2011. at 15:09.
ultra_desno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:54   #48
Što je tema stagnirala,veoma je zanimljiva,ima li još neko da napiše vlastito iskustvo ili događaj.
I ja sam na neki način u ovim vodama ali na sporedan način.Naime moj stari je u ratu imao strašnu sreću da ostane živ.Dok su se vozili sa autom preko ceste,iznenada su iskočila dvojica sa automatima i počela da pucaju na auto.Bukavalno su ih počeli pucati na 50 metara,dok su prolazili i još onda nekih 50 metara za njima.Kaže stati proeltio mu čitav život pred očima,bukvalno je cijev od automata bila na nekih par cenata od prozora a meci su mu zujali pored glave.Ali nekim čudom od 50 i kusur metaka nijedan nije pogodio ni njega ni vozača.Ljudi bukvalno nisu mogli vjerovati kad su vidjeli auto,skidali ih da vide da nisu pogođeni jer nisu mogli vjerovati.A opet sa druge strane jedan je lik poginuo u bunkeru od metka iz snajpera iz drugogo bunkera udaljenog koji kilometar i to kroz oko na dok je gleda kroz rupu u bunkeru.Dakle to je luda sreća za mog starog a i za mene,jer da je on poginuo danas mene ovde vjerovatno ne bi bilo.Druga stvar koja je vezana za mene jeste pobačaj moje majke i to greškom doktora,zbog loše procjene.To dijete je trebalo biti drugo po redu (imam starijeg brata, a znam pouzdano da su planirali dovje djece) tako da sam ja došao na svjet zbog greške doktora,kojeg zapravo dobro znam, i trebao bi mu biti zahvlana.Čudan je život.No tu nije kraj,pri rođenju sam ispao iz ruku jednoj med.sestri i mogao sam zijaniti ali srećom nisam.
Što se tiče ove intuicjie što je Veronika pominjala,ja smatram da tu nema ničeg natprirodnog već je to zaostavština evolucije tj.praistorijski čovjek je imao mali razum ali intuiciju jako razvijenu za snalaženje u prašumi.Negdje vreba lav,negdje neka druga životinja,zakon opstanka.To je i do dana današnjeg ostalo.Uzmimo 100 ljudi stavimo ih u opasne situacije,gdje trebaju korisiti intucijiju,oni što prežive će kasnije u životu poučeni tim iskustvom imati to jače intezivirano.Kod nekoga je genetski jače izraženo kod nekoga manje.
Što se tiče gubitka voljene sosbe i povezanosti sa Bogom tj. da li će ti to ojačati vjeru ili ne.Jbg nekog nesreća omekša nekog otvrdne.Neko gubitak shvati bolno,ali se utješi da je to tako i da je sad ta osoba na nebu (može biit i samonegiranje jer kada se blsiko susretneš sa smrti možeš zavoljeti Boga jer te je podsvjesno strah od završteka života u smislu vječnog mraka),kod nekog se pak javi bijes i odbrambeni mehanizam na drugi način u smislu smrt je grozna,život je nepravedan itd.Sve je to igra psihologije i unutarnjeg bića,no ne poričem da nema nečeg uzvišenog.
Samih slučajnosti ima bzbroj.Poznat je primjer čovjeka Salivena kojeg je grom udarao sedam puta i svaki put je ostao živ.Jbg koliki je broj ljudi,koliko puta je do sada grom udario u zemlju gledano sa staitističke strane to i nije tako nemoguće kao što se čini na prvi pogled.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:37   #49
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
Meni je u 6.mj ove godine poginula sestrična,na području Krk-Malinska...

U autu je bilo njih troje. Vozač,suvozačica i ona...
Od njih TROJE,poginula je JEDINO ona,vozač je prošao doslovce bez ogrebotine,dok je suvozačica imala lakše ozljede i strgano koljeno zahvaljujući policiji koja ju je izvlačila iz auta.

Auto je bio totalka,sve njezine sitne osobne stvari su se pretvorile u prah od udara,jedino je potpuno čitav ostao njezin mobitel!( a možda bi bilo bolje da nije)
Nesreća se dogodila u 2:45h,a s njenog mobitela je u 2:43h poslana poruka osobi s kojom su se išli naći: "Vozi kao luđak,svi ćemo poginuti"!

Ali nisu,samo je ona........RIP!
jel vozač odgovarao za nesreću? jer ta poruka bi mogla bit kao dokaz protiv njega.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 04:41   #50
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
I ja sam par puta trebala umrijet, al nisam. Iskreno, ni dan danas mi nije jasno na koju foru sam ostala živa
A opet, proročanstvo mi je reklo da ću ove godine poginut u prometnoj nesreći. I uvijek se dogodi ono što kaže, bez iznimke. Al dobro, imam još kojih 6 mjeseci pa ćemo vidjet, možda preživim
I? Jesi preživila?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:30   #51
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
Meni je u 6.mj ove godine poginula sestrična,na području Krk-Malinska...

U autu je bilo njih troje. Vozač,suvozačica i ona...
Od njih TROJE,poginula je JEDINO ona,vozač je prošao doslovce bez ogrebotine,dok je suvozačica imala lakše ozljede i strgano koljeno zahvaljujući policiji koja ju je izvlačila iz auta.

Auto je bio totalka,sve njezine sitne osobne stvari su se pretvorile u prah od udara,jedino je potpuno čitav ostao njezin mobitel!( a možda bi bilo bolje da nije)
Nesreća se dogodila u 2:45h,a s njenog mobitela je u 2:43h poslana poruka osobi s kojom su se išli naći: "Vozi kao luđak,svi ćemo poginuti"!

Ali nisu,samo je ona........RIP!

Od tada ne mogu vidjet da mi netko u takvim situacija spominje i petlja Boga u to,jer kada sam stajala na sprovodu i slušala onog polupismenog svećenika sve šta trkelja,prosto mi je pozlilo!! KAKAV BOG?!?! KOJI JE TAJ?!? ILI JE TO VRAG A KRIJE SE IZA IMENA BOG,KAO ŠTO SE NA FORUMU KRIJEŠ IZA NICKA???

I ako ga ima,nastran je...jer po meni on doslovce čuva BUDALE!
BUDALE KOJE ĆE TO ZA PAR MJESECI,GODINA....MOŽDA OPET PONOVIT...odvesti u smrt mladu,lijepu,veselu osobu punu života!

.....Fuck that.....
Zašto dobri ljudi brzo umru, poginu...
Zamisli da si Bog... a svijet da je jedan veliki vrt pun cvijeća... koji ces cvijet uzeti?
Najljepsi.

...Ne pokusavaj razumjet puteve Bozje... jer tesko ces ih shvatiti ako ne vidis u buducnost i njegove ciljeve...

Kad kad se cini lose... ali iz toga zbog toga se rodi nesto prekrasno...
Da meteor nije pobio sva ziva bića u tadasnje vrijeme, dinosaure i sve zivotinje... nikad ljudi nebi postijali...
a zamisli kakvog su Boga mogle zamisliti te zivotinje... Koji je kadra takvo sto...

Tesko da ces naci odgovor sto je dobro a sto lose ako ne vidis u buducnost ...
Jer neko dobro dijelo moze ubiti, a neko naizgled jakl lose dijelo, moze izroditi necim dobrim.

Tesko je vidjeti i razumjeti...
Ali zato samo treba vjerovati, jer nista se ne dogada bez razloga, pa i banalne sitnice mogu imati utjecaja na cijelu buducnost...
Mozda da je tvoja mama taj dan kasnila 5 minuta... ili tata da je promjenio plan u zadnjih cas, i da im se oboma cinilo kao smak svijeta... uzrok i posljedica je to sto ih je to dovelo da se sretnu prvi puta, i sada postojis ti...

Da su moji roditelji imali lakse zivote prije nego su se sreli, nikad se nebi sreli tamo gdje su se sreli, a prije toga su mogli komotno Boga popljuvat a danas bas najgore je dovelo do najboljeg ostatka zivota...

Mozda...
Nikad ne znas...
Sve ovo ima neku svrhu...

Cak i obican pad case na pod moze kreirati cijelu jednu pricu...

Ne pokusavaj razumjeti Boga... samo mu vjeruj.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:36   #52
Da ljepo receno smoky...
mi smo u svakom trenutku na pravom putu na kojem trebamo biti imamo potpuno slobodnu volju izbora i uvjek sami sve biramo makar nam se to ne cini tako sve sto se dogadja u nasem subjektivnom univerzumu sve mi sami stvaramo, sami kreiramo nase i tudje sudbine, naravno svako radi istu stvar sa svog centra univerzuma... svatko ima odredjeni put svoje duhovne evolucije i sve sto se dogadja postaje dio nasega bica koje trazi odredjena iskustva sa raznih gledista da bi moglo biti kakvo mora biti...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 03:08   #53
sori ali to je bulšit
nema tu boga da uzima dobre prerano, cak stovise imas ih previse koji su dobri a zivi su
a pate da pate i trpe

jednostavno prihvati da kozmos nema balansa da je mnogo toga nasumicno bez logike i razuma
onaj koji je tebi dobar nekome je los, i obrnuto...

a bog... kreacija covjeka da si stvori nadu, jer biti usamljen je najgora stvar na svijetu
vise vjeruj "nutarnjoj" sebi nego necemu fiktivnom

da se pomolis fikusu dobila bi bolji rezultat -_-
Oriongods is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 09:42   #54
Moj je susjed prije par godina poginuo u stvarno bizarnoj prometnoj nesreći.
Dečko 24 godine.

Vozio se po nekom seoskom putu na starom motoru nekih 30 na sat.
Kao i tisuće puta prije toga.
Naletio na neku izbočinu na toj seoskoj cesti, odbacilo ga sa motora, sletio na cestu i nabo se na nekakvu šipku koja se tu tko zna kakvim čudom našla.

Šipka ono željezna, poluga, što li. Valjda je nekome ispala sa traktora, kamiona, auta, netko ju bacio....
Kako je on naletio baš na tu šipku usred velike seoske ceste još je uvijek "misterija". A i nije vozio brzo tako da to nije uopće bio neki teži pad. Imao je kacigu, i da nije bilo te glupe šipke možda bi bio zaradio pokoju modricu, ako i to; i doktori potvrdili.
Međutim on je pao direktno na tu šipku, probušilo mu trbušnu šupljinu, iskrvario za par sati.

Tužno i bizarno.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:57   #55
Spyker 22

slučajno mi zapeo pogled na ovu temu,pa sam uočila tvoje pitanje,,
naime osoba pod tim nickom pisala koliko jučer na jednoj drugoj temi..
dakle preživjela je...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:46   #56
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
,a jedino sjedište koje je ostalo cijelo i tako spasilo život te žene koja je dvaput zamijenila mjesto,te ona jedina preživjela s lakšim povredama,bilo je enigma i za spasioce i za istražitelje nesreće.
Ja to ne bih nazvala srećom!
To je doslovno bilo predodređeno!
Postoji i događaj gdje je stjuardesa otišla u rep aviona na toalet, avion pao, jedino rep osto čitav i jedino ona preživjela.

Isto vjerujem da je bilo predodređeno. Da ti se baš kaki ili piški onda kad je takav odlazak sudbonosan.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:34   #57
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Postoji i događaj gdje je stjuardesa otišla u rep aviona na toalet, avion pao, jedino rep osto čitav i jedino ona preživjela.

Isto vjerujem da je bilo predodređeno. Da ti se baš kaki ili piški onda kad je takav odlazak sudbonosan.
Stjuardesu je čudo spasilo. A ovu curu je čudo ubilo: http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...-rublje-998911

Džudašicu u srce pogodila cijev kada je nosila rublje

“Nešto je udarilo i diglo tu cijev, kao da si je iz puške ispalio. Njezina obitelj i mi prvi susjedi smo dotrčali, ali nije joj bilo pomoći”


p.s.

Da se kojim slučajem nekome od onih 12 vatrogasaca na Kornatu prikakalo 10 minuta prije , svi bi bili spašeni.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:56   #58
Nisam pisao na ovoj temi 5 godina i u medjuvremenu, dvojica ljudi koje sam poznavao su poginuli. Jedan od njih je, kao što se ovdje u Bosni kaže, zaista "tražio belaja" (belaj-nevolja, turcizam a drugi, moj dobar prijatelj, je poginu stvarno, al stvarno bezveze.

Prvi slučaj bio je momak par godina stariji od mene, poznat kao siledžija i vrlo agresivan vozač, znao sam ga još iz srednje škole Imao je bijesno auto, neka Honda Prelude sa 190 ili 200KS. Blago rečeno, vozio je kao životinja, imao bezbroj prekršaja, oduzimana mu vozača i šta sve ne. Bukvalno je bilo pitanje kada će poginuti i koga će još povesti sa sobom. Tog kobnog dana divljao je po običaju ispred srednje škole (čuo sam to od poznanika profesora koji radi tamo) kako bi se pokazao pred djevojkama i nakon toga je odjurio prema susjednom mjestu. Nekoliko trenutaka kasnije preticao je na krivini i punoj liniji, naišao je kamion, frontalno ga udario i odbacio na lijevi stranu te se auto prevrnulo. On naravno nije bio vezan, glava mu je ispala kroz prozor i bila je zdrobljena i otkinuta. Jednostavno nije imao glavu, bio sam na sahrani (muslimanska sahrana) i vidio sam tijelo umotano u pokrov, bez glave. Stvarno jedan od najstrašniji prizora koje sam ikad vidio. To je primjer kada neko traži nevolju i nadje je. Čudo u cijeloj priči je jedino to što nikoga nije ubio dok je bio živ.

Drugi slučaj je moj spomenuti dobar prijatelj. Bilo je ljeto i vrijeme žetve pšenice. Kombajn (mašina koja žanje i vrši pšenicu) je išao iz jedne parcele u drugu a on ga je pratio sa svojim starim Tomos motorom. Kada je došao do te parcele, kombajn je počeo da skreće a pošto je to velika mašina, morao je dosta da se zabaci na lijevu traku. Ovaj sa motorom je stao desetak metara dalje i čekao da kombajn završi manevar. U tom trenutku neki idiot je naišao iz suprotnog smjera i pri velikoj brzini pokušao da se provuče pored kombajna dok je ovaj skretao na desnu stranu umjesto da uspori i sačeka 15 sekundi. Pošto je išao jako brzo, u trenutku dok se provlačio pored zadnjeg kraja kombajna, izgubio ej kontrolu i auto se zabacilo nalijevo, pravo na mog prijatelja koji je sjedio na motoru, na svojoj traci. Ubio ga je na licu mjesta...
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 16:21   #59
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
KAKAV BOG?!?! KOJI JE TAJ?!? ILI JE TO VRAG A KRIJE SE IZA IMENA BOG,KAO ŠTO SE NA FORUMU KRIJEŠ IZA NICKA??
MOJE MIŠLJENJE: Bog je i bog i vrag u jednom. I dobro i zlo dolazi od istog izvora. Lako je prevariti ljudski rod i svo zlo svalit na nekog trećeg (...ona mlatit tuđim kur*em po drači...), ali sve dolazi od ISTOG izvora... Na kraju krajeva ako i postoji neko oličenje zla a.k.a sotona, i on je "božje" stvorenje, stoga.......
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 22:25   #60
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
MOJE MIŠLJENJE: Bog je i bog i vrag u jednom. I dobro i zlo dolazi od istog izvora. Lako je prevariti ljudski rod i svo zlo svalit na nekog trećeg (...ona mlatit tuđim kur*em po drači...), ali sve dolazi od ISTOG izvora... Na kraju krajeva ako i postoji neko oličenje zla a.k.a sotona, i on je "božje" stvorenje, stoga.......
Obično se kaže kada netko čudom ostane živ da mu je Bog pomogao.
Ali kako će mo reći kada netko čudom najebe ??? Nećemo valjda reći da ga je Bog kaznio. Ili pak uzeo k sebi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.