Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 03:04   #21
Budemo zatrpani smećem toliko duboko u iluziji, da se ne možemo pomjeriti, izvan tog "zacrtanog" sudbinskog puta. A zacrtano je tako samo u našoj glavi, nigdje ga drugdje nema, gdje god zavirivali...

A ustvari, znakovi su posvuda kojima biramo puteve sudbine.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 03:28   #22
Sam si kovač svoje sreće a inžinjer nesreće.
Sudbina NE postoji.
__________________
NK ČELIK ZENICA!!!
Triler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 01:39   #23
Meni se cini da je rodjenjem sve odredjeno. Da mi uopce nemamo nikakve slobode izbora iako tako izgleda-da smo potpuno slobodni kreirati sve u svome zivotu.

Daleko od toga da se ne ostvaruje ono o cemu razmisljam, bilo dobro ili lose ali osjecaj da je bas tako trebalo biti je prejak.
Mozemo to nazvati i sudbinom.
bauba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 18:55   #24
Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je rodjenjem sve odredjeno. Da mi uopce nemamo nikakve slobode izbora iako tako izgleda-da smo potpuno slobodni kreirati sve u svome zivotu.

Daleko od toga da se ne ostvaruje ono o cemu razmisljam, bilo dobro ili lose ali osjecaj da je bas tako trebalo biti je prejak.
Mozemo to nazvati i sudbinom.
slazem se

vjerujem da je sve odredeno jos prije rodenja..
mi jesmo slobodni kreirati sve u svom zivotu,ali sve je to upravo onako kako je trebalo biti tj.kakva je sudbina
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 15:20   #25
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
I ja vjerujem da smo mi kreatori svoje sudbine, ali ljudi koji nam udju u zivote su nam nekako vec unaprijed zacrtani.
Ne znam, tesko je to objasniti, ali to je moje misljenje.

Neki su nam ljudi jednostavno sudjeni i to je to.
a zašto moramo upoznati neke osobe ako na kraju sve to loše završi i kontakti se prekinu kakve planove to ima sudbina da nas tako zajebava. Ne vidim smisla zašto nam takve osobe uđu u život ako nam nije suđeno, ako će na kraju biti ko da se nismo ni poznavali, koja je poanta
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 15:24   #26
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
a zašto moramo upoznati neke osobe ako na kraju sve to loše završi i kontakti se prekinu kakve planove to ima sudbina da nas tako zajebava. Ne vidim smisla zašto nam takve osobe uđu u život ako nam nije suđeno, ako će na kraju biti ko da se nismo ni poznavali, koja je poanta
Da. Kao "jer moramo učiti" Ma jebi ti sebe. Sve što sam naučila je da i dalje mogu osjećati istu, ako ne i goru bol nego prvi put.

I one najvažnije stvari u životu sigurno jesu određene: gdje ćeš se i kada roditi, obitelj, osobe koje ćeš sresti..pod tvojom dominacijom su za tvoj život samo neke sitne i nevažne pizdarije. Može netko sasvim trijezan sporo voziti, pa ga pokupi pijani vozač i usmrti, tako da..sve, al sve je u Božjim rukama.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 09.11.2014. at 15:43.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 15:47   #27
da, životna škola kako bi se reklo. kad malo bolje razmislim, možda je njegova sudbina bila da upozna mene. S obzirom na stvari koje su se događale, možda je njemu bilo suđeno da spozna neke stvari i razmisli šta ustvari želi. Jer istina uvijek izađe na vidjelo. Sve se vraća, sve se plaća. Vidiš, nisam o tome uopće razmišljala na taj način, a sad kad malo bolje pogledam, ima smisla
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 01:01   #28
osobno bi rekao "kako kome"
neki dozive od malena neka "predvidjanja", i stvarno se ostvare, znam da meni jesu
dok neki ni nemare za to vec gmizu kroz zivot neobracajuci paznju na ista osim na materijalno sranje
i takvi si najcesce utuve da si covjek sam stvara sudbinu i da je sve u njegovim rukama/kontroli
dok je ziva istina da je sam zivot i nasa zivotna nit/struna absolutno van nase kontrole
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 02:18   #29
Ljudi sebi pridaju preveliku važnost pa izmišljaju sudbinu i karmu.
Jolie Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:28   #30
Mislim da kroza san možemo dobiti razne informacije. Ja sam sanjala sprovod vrlo mlade i bliske osobe i to me jako uzrujalo, nisam mogla danima zaboraviti na taj san. U manje od godinu dana ta se osoba razboljela i umrla. U trenutku sna ništa nije ukazivalo da bi se to moglo dogoditi. Frendica mi je poslije rekla da sam ja jedno vrijeme stalno govorila da se bojim za tu osobu, da će se nešto dogoditi, ali da joj tada nisam rekla za san, samo da je ona shvaćala da se ja iz nekog razloga jako brinem. O svemu tome smo razgovarale tek nakon ohohoho vremena nakon svega toga.


Isto tako nekoliko godina prije rata sam sanjala da će biti rat i da će iznad moje kuće nadlijetati avioni. Isto tako, sanjala sam da u bakinom selu više neće biti nikoga, da će biti pusto, samo sam viđala neke kokoši raštrkane i kao išla sam po susjednim kućama i nigdje nikog nije bilo. Uskoro se to i ostvarilo, na žalost, a ni dan danas tamo više nema nikoga. Taj svoj san sam ispričala tada najboljoj prijateljici a ona mi je tada rekla da joj je već nekoliko ljudi reklo da je sanjalo rat, a tada još nije bilo nikakvih naznaka, tako da sam od tada uvjerena da postoji i neka kolektivna svijest.

No, recimo, isto tako, bilo je situacija za koje sam bila uvjerena da su neki znak i za koje mi je intuicija nešto snažno govorilo, a poslije se pokazalo da su bile netočne. No, snovi su mi uglavnom bili točni, svi osim jednog, a za taj nisam sigurna jel se ispunio ili nije, teško ga je pogoditi.
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:11   #31
Nije ali...postoje brojne okolnosti koje utječu na nas i našu sudbinu i to od ranog djetinjstva. I tu je problem. Naš put od djetinjstva je popločen brojnim preprekama i nevoljama, koje ti mogu uništiti sudbinu i okrenuti život naglavačke, ma kakav ti god potencijal bio.

Sve ustvari počinje u djetinjstvu, koje kreira tvoju emocionalnu i intelektualnu zrelost. Na to najviše utječu roditelji, s kojima živiš i koji te odgajaju i okolina s kojom komuniciraš i s kojom se družiš. Roditeljski nemar, siromaštvo i šikaniranje od strane društva jako loše utječu na emotivnu i intelektualnu zrelost djeteta i jednom kad takvo dijete odraste, bio on potencijal ili ne, imat će ogromne rupe, koje će vući godinama dok ne pronađe način kako da ih zacijeli. Ili neće. Možda će potonuti toliko duboko da će čak biti sklon porocima, ubojstvu, kriminalu ili suicidu. Ishode takvih slučajeva ne možemo znati unaprijed. Prepušteni su lutanju.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:35   #32
Bilo bi logicno da imamo neku osnovnu ulogu u zivotu, jer ako majka priroda valjda ima svoje razloge. Kako svaki organ ima funkciju mozda tako i svako bice ima funkciju. A mozda je postojanje jedan kozmicki vic? Tesko je reci...
LucasFox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:36   #33
Quote:
Jolie Roger kaže: Pogledaj post
Ljudi sebi pridaju preveliku važnost pa izmišljaju sudbinu i karmu.
I tu moze biti isitne.
LucasFox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:16   #34
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
slazem se

vjerujem da je sve odredeno jos prije rodenja..
mi jesmo slobodni kreirati sve u svom zivotu,ali sve je to upravo onako kako je trebalo biti tj.kakva je sudbina
tko je to odredio i zašto?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 16:13   #35
mislim da imamo nekoliko alternativnih sudbina. ovisi o nasim izborima ! zivjeti punim plucima , biti uporan u ostvarivanju ciljeva i uvijek dati sve od sebe je put ka onom najboljoj . gdje sam JA NAJBOLJA JA !
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 08:42   #36
Ja kada nesto vidim unaprijed, onda to ne mogu promijeniti, barem mi do sada nije uspjelo. To je kao ona spika u Matrixu. Nisam siguran radi li se o sudbini ili necem drugom.
wharyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:10   #37
Quote:
wharyo kaže: Pogledaj post
Ja kada nesto vidim unaprijed, onda to ne mogu promijeniti, barem mi do sada nije uspjelo. To je kao ona spika u Matrixu. Nisam siguran radi li se o sudbini ili necem drugom.
mozda da promijenis nesto drugo , sto bi ti pomoglo da se ne dovedes u takvu situaciju koju ne mozes promijeniti.


iako.... mozda ... neki.... kljucni momenti ostaju nepromjenjivi!

mozda u zivotu imamo neke momente, dogadaje, situacije, koji ostaju nepromjenjivi i koji su kljucni da na zemlji ostvarimo ono za sto smo poslani < da se tako izrazim >

nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 16:12   #38
Mislim da su neke važnije stvari unaprijed određene a ostalo je na nama, da odlučimo kako ćemo doći do njih.

Quote:
tko je to odredio i zašto?
Mi sami smo si to izabrali prije nego što smo došli u ovaj život.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 21:33   #39
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
mozda da promijenis nesto drugo , sto bi ti pomoglo da se ne dovedes u takvu situaciju koju ne mozes promijeniti.


iako.... mozda ... neki.... kljucni momenti ostaju nepromjenjivi!

mozda u zivotu imamo neke momente, dogadaje, situacije, koji ostaju nepromjenjivi i koji su kljucni da na zemlji ostvarimo ono za sto smo poslani < da se tako izrazim >

mozda je moguce neke stvari promijeniti koristeci zamjenske simbolike. Npr. kao sto euharistija zamjenjuje krvnu zrtvu. Ali za to je potrebno znanje i iskustvo.
wharyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 23:39   #40
Moje misljenje je, da je sve zacrtano.
Dakle kad jedan vidovnjak (ajmo reci) uhvati slike ili nekakav dogadjaj iz buducnosti,
pred svojim ocima, onda on u principu cita novine od sutra.

Obrnuto mozemo uzeti bilo kakavu utakmicu davno odigratu, i snimljenu na video...
i sad pogledas taj video i svaki puta kad padne gol napr. kontas sta ako promasi
ili samo malo fali da neudje lopta...itd. Ali rezultat nakraju bude uvijek taj koji se dogodio,
iako je to u trenutku dok jos tekma ide mozda nezamisljivo.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.