Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 14:57   #241
A 101325?
mrachni hajduk! is offline  
Old 09.01.2014., 14:58   #242
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Lijevo je prva, desno peta, apscisa je km/h, ordinata kW...
sad će te tražiti još i vrijeme
I wonder is offline  
Old 09.01.2014., 14:58   #243
@MLADJO:
Neću više u ovom topicu na tu temu, ali zbog dične nam Vlade sam to i napisao.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Old 09.01.2014., 14:58   #244
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
sjebanko, džaba je morat ću ti nacrtat
dakle treba da SPOJIŠ ovakva tri grafikona u jedan




te onaj tvoj sjebani sa vučnom silom po brzinama

'Ajde, spoji ta tri grafikona u jedan. Ja sam to napravio, sad napravi ti. Naravno, mog ćeš vidjeti kad odgovoriš na pitanje iz prethodnog posta:

Imaš grafove snage za svih 5 brzina. KAKO ćeš šaltati? Na max. Snazi u koju se kuneš čitavo vrijeme, ili...???
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 09.01.2014., 15:01   #245
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post

Naravno, kad odgovoriš, onda ću staviti graf gdje se sve skupa vidi, i momenti i snage i okretaji...
kad staviš onda ćemo diskutovat
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 15:03   #246
...u stvari, evo ti odmah graf sa svime, popodne vjerojatno neću biti za računalom




Uzdam se u to da ćeš kvalitetno objasniti KAKO ŠALTATI za najbolje ubrzanje AUTA od 0-100...

I, molim te, kad već odgovaraš, probaj odgovoriti da li sve ove krivulje snage imaju kakve veze sa time kako je pritisnut gas? Čisto me zanima, nešto, ono...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 09.01.2014., 15:04   #247
Jedno teoretsko pitanje koje me dosta dugo mući - ako bi imali jedan auto s npr. 1.2 motorom i drugi s 2.0 motorom, i jedan i drugi razvijaju si maksimalni moment od 200 nm na 2000 okretaja i istu krivulju momenta, imaju 100 ks na istim okretajima, iste su težine i teoretski imaju iste prijenosne omjere u mjenjaču, dakle sve osim kubikaže isto - da li bi veći motor ubrzavao bolje od manjeg i bi li bio brži?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 09.01.2014., 15:06   #248
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
...u stvari, evo ti odmah graf sa svime, popodne vjerojatno neću biti za računalom

Uzdam se u to da ćeš kvalitetno objasniti KAKO ŠALTATI za najbolje ubrzanje AUTA od 0-100...

I, molim te, kad već odgovaraš, probaj odgovoriti da li sve ove krivulje snage imaju kakve veze sa time kako je pritisnut gas? Čisto me zanima, nešto, ono...
trebaš napravit 4 grafa
polo 1.4 75 KS
polo 1.4 tdi 75 KS
polo 1.4 tdi 80 KS
polo 1.4 101 KS

onda se javi
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 15:13   #249
Uopce vas ne kuzim. Vi pisete formule i objasnjavate tipu koji kaze da je jedinica za ubrzanje sekunda!!! Cemu? Tip je idiot i tocka!
gt3 is offline  
Old 09.01.2014., 15:14   #250
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Jedno teoretsko pitanje koje me dosta dugo mući - ako bi imali jedan auto s npr. 1.2 motorom i drugi s 2.0 motorom, i jedan i drugi razvijaju si maksimalni moment od 200 nm na 2000 okretaja i istu krivulju momenta, imaju 100 ks na istim okretajima, iste su težine i teoretski imaju iste prijenosne omjere u mjenjaču, dakle sve osim kubikaže isto - da li bi veći motor ubrzavao bolje od manjeg i bi li bio brži?
ne bi jer imaju istu krivulju momenta, istu transmisiju, na istim okretajima imaju istu vučnu silu što znači da bi u svim uvjetima bili jednaki.

naravno, teoretski jer ne mogu imati istu krivulju momenta NIKAD.
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
trebaš napravit 4 grafa
polo 1.4 75 KS
polo 1.4 tdi 75 KS
polo 1.4 tdi 80 KS
polo 1.4 101 KS

onda se javi
izgubil si se ti sa jednim motorom na grafu, što bi sa 4?
dokazival da tdi od 80 KS ubrzava bolje? pa nitko ti ne govori da nije istina.
da, polo tdi od 80 KS ubrzava bolje od pola tdi 75 KS.

problem si ti a ne auti ni grafovi jer ne razumiješ zbog čega se to događa.
I wonder is offline  
Old 09.01.2014., 15:16   #251
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Jedno teoretsko pitanje koje me dosta dugo mući - ako bi imali jedan auto s npr. 1.2 motorom i drugi s 2.0 motorom, i jedan i drugi razvijaju si maksimalni moment od 200 nm na 2000 okretaja i istu krivulju momenta, imaju 100 ks na istim okretajima, iste su težine i teoretski imaju iste prijenosne omjere u mjenjaču, dakle sve osim kubikaže isto - da li bi veći motor ubrzavao bolje od manjeg i bi li bio brži?
Radni obujam je vezan isključivo za sam motor. Za proračun ubrzanja i maksimalne brzine su samo potrebne vanjske karakteristike motora i uopće te ne brine kakav je motor po svojoj izvedbi, konstrukciji ili vrsti.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Old 09.01.2014., 15:18   #252
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne bi jer imaju istu krivulju momenta, istu transmisiju, na istim okretajima imaju istu vučnu silu što znači da bi u svim uvjetima bili jednaki.

naravno, teoretski jer ne mogu imati istu krivulju momenta NIKAD.

izgubil si se ti sa jednim motorom na grafu, što bi sa 4?
dokazival da tdi od 80 KS ubrzava bolje? pa nitko ti ne govori da nije istina.
da, polo tdi od 80 KS ubrzava bolje od pola tdi 75 KS.

problem si ti a ne auti ni grafovi jer ne razumiješ zbog čega se to događa.
Znam da teoretski, znači kubikaža, opet u teoriji, ne doprinosi boljim perfomansama! Bitna i najbitnija je konjaža!
THX
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 09.01.2014., 15:18   #253
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
Uopce vas ne kuzim. Vi pisete formule i objasnjavate tipu koji kaze da je jedinica za ubrzanje sekunda!!! Cemu? Tip je idiot i tocka!
SKREĆEM pažnju moderatorima na vrijeđanje ovog debilčeta
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 15:19   #254
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

izgubil si se ti sa jednim motorom na grafu, što bi sa 4?
dokazival da tdi od 80 KS ubrzava bolje? pa nitko ti ne govori da nije istina.
da, polo tdi od 80 KS ubrzava bolje od pola tdi 75 KS.

problem si ti a ne auti ni grafovi jer ne razumiješ zbog čega se to događa.
pa ja hoću da me pametnjakovići poput tebe PROSVJETLE i to crtajući mi
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 15:29   #255
Kako je očit postao... Namjerno podjebava da mu se crtaju dijagrami.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Old 09.01.2014., 15:48   #256
đej zapelo
nisi sposoban nacrtat?
čak ne moraš ucrtavat sve brzine, dovoljne su prve 3 značajne za ubrzanje 0-100
tako da grafikon ne mora da sadrži ni dio koji prikazuje brzine veće 100

ali mora da sadrži jasno krivulje snage, momenta kroz sva tri stepen mjenjača i kroz brzinu vozila
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 16:40   #257
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
đej zapelo
nisi sposoban nacrtat?
čak ne moraš ucrtavat sve brzine, dovoljne su prve 3 značajne za ubrzanje 0-100
tako da grafikon ne mora da sadrži ni dio koji prikazuje brzine veće 100

ali mora da sadrži jasno krivulje snage, momenta kroz sva tri stepen mjenjača i kroz brzinu vozila
Đe je zapelo s tvojim odgovorom? Ja stavio graf sa svime unutra, a ti nisi odgovorio kako šaltati dotični auto ako se utrkuješ?

Nije vrag da ne znaš.

Usput, to sam imao u excell-u zbog sebe, ne očekuj da ti crtam ne znam koliko grafova. Za objašnjavanje bilo čega dovoljan je taj jedan na kojem ima sve što treba i što ne treba. Sva objašnjenja se mogu izvući iz tog grafa, čak i da nije snaga ucrtana...

Nadam se da možeš odgovoriti KAKO, KADA i ZAŠTO šaltati na konkretnom autu?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 09.01.2014., 16:43   #258
ne smiješ nacrtat ??
taj dokazuje karinu, koje je auto u pitanju uopšte, a onda za njega postavi pojedinačne grafove kao ja tebi pri zahtjevu da ih objediniš

za ubrzanje objasnio još na Cliu
Bošnjo 44 is offline  
Old 09.01.2014., 16:53   #259
Komunikacija na razini. Tko je nešto naučio, naučio je. Tko nije nikada ni neće.
car_iz_Osijeka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.