Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2015., 21:18   #21
To bi bi malo smisla kad bi produžio pravu mladost dvadesete ili tridesete godine, a sad da mi netko da tableticu u 70 godini i da izgledam tako star do 300 godina nema nikakvog smisla. Ni ove sadašnje posve zdrave starčeke koji nemaju nikakvih zdrastvenih i psihičkih problema nitko neshvaća ozbiljno.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 21:58   #22
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
To bi bi malo smisla kad bi produžio pravu mladost dvadesete ili tridesete godine, a sad da mi netko da tableticu u 70 godini i da izgledam tako star do 300 godina nema nikakvog smisla. Ni ove sadašnje posve zdrave starčeke koji nemaju nikakvih zdrastvenih i psihičkih problema nitko neshvaća ozbiljno.
Ne slažem se u potpunosti, ali te potpuno razumijem.

Problem tog mog scenarija je, osim što bi se i dalje morao nastaviti borit za tu Supstancu je i u tome što bi dugoživući ljudi užasno mnogo dugovali znanstvenicima/tvorcima te Supstance, morali bi im se diviti maltene ko Bogovima.

Ako napraviš grešku spram njih, ili oni misle da si napravio, - a kad već imaju moć stvarati tu Supstancu onda imaju i moć da baš tebi recimo stave malo pogrešnu supstancu, pa te zahebu.

Jer što si više na poziciji moći to dublje uroneš u sistem / usluga / kontrausluga / ""lojalnosti"" / dugovanja

Opet je po meni i to bolje nego biti dužan bankama za dv-tro-sobni stan, i život do sedamdesete ili osamdesete prepun patnji zbog starosti, a često i prepun patnji, ako te neka bolest pogodi u ranoj mladosti, kao mene.

------------------------------------------

Glede tvog potpisa, postoji još jedna mudrost. Sjaši Kurta, pa uzjaši Murta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:34   #23
Stavimo na stranu dal ce tabletice biti skupe ili ne. Moguce da za masovnu proizvodnju budu bile cijenom masi pristupacne.

E sad ja sam misljenja da nije svejedno kada ces kljukati te tablete pritom mislim u kojoj fazi. Recimo kak sam rekao u 70-toj to je onda drek od posla jer si u tim godinama vec mentalno zaostao u odnosu na mladu generaciju, pritom mislim na moderna razmisljanja, prihvacanje novih obicaja i pravila itd. da sad nenabrajam.


Idealan slucaj su muslimani na bliskom istoku koji netoleraju gole/polugole zene u javnosti jer su zaostali. I sad oni kad svrate u europu njima je nepojmljivo da kak goli muskarci i gole zene svi skupa leze na istoj nudistickoj plazi !


Dalje evo imamo jednostavne primjere i u europi tocnije u Hrvatskoj.
Ljudi koji su u 50-ima njima je nepojmljivo da kak danas mlade cure (kcerke, necakinje...) oblace izazovno ko da su na plazi jer toga nije bilo u njihovo vrijeme.
Zatim stariji ljudi u 70-ima navise njima je pak nepojmivo da te iste mlade golisave cure uopce izlaze u tim nocnim klubovima u sitne sati jer toga nije bilo u njihovo vrijeme ! Za njih je to jednostavno sramota takvo ponasanje cura.


Dok mlade generacije do 35-te svemu se prilagode, a i nije se puno promijenilo u periodu od 18-35 godina to je svega 17 godina. Odnosno sto god da se promijeni takva generacija ce to prozvakati jer je stvar u mentalnom prihvacanju. Idealan primjer je Online upoznavanje partnera, toga prije niti 20 godina nije bilo !


Znaci nije dosta da samo produzimo zivot vec je bitno u kojoj fazi ga produzujemo. Pritom mislim na mentalni sklop u glavi. Ja znam da cu u 70-oj biti mentalno zaostao kao sto su danas 90% staraca i to realno nije moguce izbjeci. I sami cesto znate izgovoriti stari sta ti znas !?

I ja sam isto to izgovorio svojima kad su se moji iscudavali da kak moje dvije sestricne u 17 i 18 godini se muvaju po vani u sitne sati i te ujutro dolaze doma !?
Sta bi pak rekli kad bi culi da djevojcice do 15 godine starosti isto tako idu ujutro doma ???


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:43   #24
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da vam netko veoma realno pokaže da možete doživjeti do tristo godina života bez duge i mučne starosti, ali da biste to postigli morate svakog dana jesti nekakvu supstancu (ili supstance) koja omogućuje takav život, ali je užasno skupa i mogu je dobiti samo bogati ljudi.

Tipa recimo ako imaš barem par desetaka milijuna eura.

Još jedan uvjet je da tie novce zgrnete u maldosti, ili srednjim godinama jer ako zgrente sa 70 godina starosti, imat ćete manje kvalitetan život, a vjerojatno nećete doživjeti tristo, već samo dvjesto gdoina.

Da biste tako brzo osvojili toliku lovu trebate osvojiti neki veći teritorij i brojno stanovništvo koje će vam priskrbljivati to bogatstvo.

Mnogi su već saznali za tu supstancu i spremni su se boriti kako bi stekli bogatstvo kojom će je kupovati.

U borbu se možete uključiti i vi, ali možete i poginut.

Biste li pristali na rizik?
Ne bih.

Život u kojem je novac sve i u kojem beznadno ovisiš o establišmentu nije vrijedan življenja, bilo da traje 30 god ili 3000 god.
CynicallyTested is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 10:03   #25
Uh, ja se vec s 24 povremeno osjecam ko da imam 40 i nekoju. I to ne zbog nekog zivotnog iskustva {realno dobar dio srednjoskolaca je prosao i upoznao puno vise toga u ajmo rec zivotu} nego zbog kolicine procitanog, poslusanog i pogledanog.

Ali da bih htio zivjeti 300 godina, bih! Dakle, to bi mi omogucilo dulju mladost {barem onu u srcu} vece mogucnosti definiranja sebe kao osobe {mislit cete da sam sebican} dakako uz pomoc i upoznavanje drugih.

Dakle, jos vise mogucnosti za upoznavanje drugih ljudi, zasigurno ce se i medju njima naci i oni kojima je iskreno stalo.
E, a sad onaj malo relativno realnopesimisticni dio, naci ce se i oni koji ce me zaribati {neki ce to cak uciniti i nesvjesno, suptilno} ali opet, kao jos uvijek umjereni optimist prednost dajem a i povjerenje onima kojima je stalo.


Materijalizam i takmicenje u njemu mi je relativno nebital, dakle naviknut na strpljivost, cekanje, tezi put, u relativno srednjem sloju, i ne trebaju meni dvorci i psi cuvari {i paparazzi kaj se skrivaju po okolnom grmlju} jer eto idem u smjeru toga da budem spreman na iznenadjenja.

E, i pazi sad ovo, povremeno i naginjem narcisoidnosti , a uz 300 godina, mozda bih imao dovoljno vremenq da to korigiram i djelomicno pravilnije rasporedim.

I eto neke tajne i otkrijem ljudima od cvrstog povjerenja, a hoce li to biti pametno, vrijeme bi pokazalo.

Kretanje je prisutno od rodjenja, tako da sacuvati dobre uspomene i zivjeti sadasnjost je ono kaj mi daje nadu u bolje danas koje je jos i bitnije od boljeg sutra.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:10   #26
Drago mi je što se osim mene našao još netko tko bi pristao na dugi život.

Manjak je u tom scenariju ako nemaš takmičarski duh, da bi vjerojatno popušio u nepoštenoj borbi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:28   #27
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Zvuci mi ko vampirizam. I sta ti vrijedi dug zivot ako je jadan. Ja jedva cekam da krepam, samo zelim da bude bezbolno.
Bogami moram se složiti sa ovim. Da sam siguran da nam dolazi doba novog tehnološkog socijalizma tipa Star Trek isplatilo bi se živjeti, ali pošto dolazi doba još jačeg bankarskog kapitalizma i općeg pada inteligencije pučanstva gdje se život običnom smrtniku svodi na doživotne kredite i svakodnevno izrabljivanje u korporativnom robovlasništvu, smrt kao takva dođe kao spas i blagoslov. Dug život u takvom sustavu je prokletstvo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:30   #28
Povremeno mi se i javi takmicarski duh, ali treba mi malo vise vremena da bih stekao te navike za takav stil.

Na nepostenje sam se naviknuo, i kad bih imao dugotrajni zivot, bila bi i veca vjerojatnost da susretnem bas vise iskrenih i postenih ljudi.

Kaj se tice izgleda, vjerujem da bih uz dobru prehranu mogao zadrzati kvalitetan izgled, i da sa 100 izgledam kao da imam 40 , sa 200 kao da imam 60.

Dakle 1 godina koju poznajemo u realnosti bi bila prosjek zadrzavanja izgleda na do 5 godina.

Neke supstance za bolji bih koristio na prirodnoj bazi, dakle izbjegavao bih gmo i plasticne operacije.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:37   #29
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Bogami moram se složiti sa ovim. Da sam siguran da nam dolazi doba novog tehnološkog socijalizma tipa Star Trek isplatilo bi se živjeti, ali pošto dolazi doba još jačeg bankarskog kapitalizma i općeg pada inteligencije pučanstva gdje se život običnom smrtniku svodi na doživotne kredite i svakodnevno izrabljivanje u korporativnom robovlasništvu, smrt kao takva dođe kao spas i blagoslov.

Opci pad inteligencije pucanstva?

Hm, mozda i jest medju zemljama zapadnog svijeta.

Ali, uz ovu tehnologiju i dobro snalazenje kroz te uredjaje, danas pojedinac moze saznati puno bolje nacine za vaznije odluke u zivotu, i rekao bih da je pojedincu s prosjecnom inteligencijom otvoreno podosta mogucnosti za bolji razvoj vlastite inteligencije, kao i djelomican poticaj na razvoj nacina za bolju inteligenciju kod drugih pojedinaca.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 17:24   #30
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Opci pad inteligencije pucanstva?

Hm, mozda i jest medju zemljama zapadnog svijeta.

Ali, uz ovu tehnologiju i dobro snalazenje kroz te uredjaje, danas pojedinac moze saznati puno bolje nacine za vaznije odluke u zivotu, i rekao bih da je pojedincu s prosjecnom inteligencijom otvoreno podosta mogucnosti za bolji razvoj vlastite inteligencije, kao i djelomican poticaj na razvoj nacina za bolju inteligenciju kod drugih pojedinaca.
Pa deterioracija je inteligencije, da. Konzumerističko društvo potiče ljude da kupuju, troše i bacaju stvari koje im ne trebaju. Dovoljno je vidjeti one gomile imbecila koji kampiraju pred Apple-ovim dućanima. Što se dulje ovakav sustav zadrži to će broj tih budala biti veći jer se već sada djeci usađuju potpuno krive vrijednosti. S druge strane imati ćeš male pojedince koji su inteligentni i koji će upravljati tim gomilama ovaca i izrabljivati ih. "Kuća, poso, kuća, poso." Kao u srednjem vijeku "polje, kuća, kuća, polje". Vraćamo se u novu eru mračnog srednjeg vijeka i feudalizmu.
I sada da živim 300 godina u takvom jednom sumraku čovječanstva? Hvala ali i ovo života što je još preda mnom mi se ponekad čini previše.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:17   #31
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da niste pažljivo pročitali uvodni post.

Podrazumijeva se ne samo dug, nego i potpuno zdrav život.

Tako da ne bi (u tom hipotetskom scenariju) navukao Alzheimera ili ne znam što.

A ako bi i navukao, oni koji žele doći do Supstance i dugog života bi te svrgnuli, ali opet je bolje i pokušati i djelomično uspjeti negu unaprijed odustati.

Zar sam ja jedini ovdje koji misli da bi probao.

Lako je sad reči: - ""Što će ti to"".

Ali, ajte zamislite da imate 60-70 godina, netko vam dade tu supstancu i vi zaista osjetite pomake i u intelektualnom i u tjelesnom funkcioniranju i u zdravlju. Recimo, pročitate stranicu knjige za duplo manje vremena, ne trebate nešto čitati dva-tri puta da bi ste shvatili što čitate, trčite k'o atlet, i onda vam taj netko, kad vi sami osjetite na sebi početne rezultate kaže da je uz takvu Supstancu moguć značajan produžetak života.

Mislim da nas ima hrpa koji bi probali.

A što više ima onih koji bi odmah odustali, - tim bolje. Barem ima više prostora za nas koji bi se probali borit.
I opet ne kuzim kakve veze ima takvo "filozofsko" pitanje i misaoni eksperiment sa alternativnom medicinom.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 22:38   #32
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
I opet ne kuzim kakve veze ima takvo "filozofsko" pitanje i misaoni eksperiment sa alternativnom medicinom.

Dobro. Nema nikakve veze s alternativnom medicinom. Čak niti s bilo kakvom.

Stoga molim moda/admina da temu premjesti općenito u pdf alternativa. Da ne bude više unutar pdf-a alternativno iiječenje.

Ne spada ni u filozofiju, jer ne smatram sebe bogzna kako nadarenim za filozofiranje i analizu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:48   #33
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pa deterioracija je inteligencije, da. Konzumerističko društvo potiče ljude da kupuju, troše i bacaju stvari koje im ne trebaju. Dovoljno je vidjeti one gomile imbecila koji kampiraju pred Apple-ovim dućanima. Što se dulje ovakav sustav zadrži to će broj tih budala biti veći jer se već sada djeci usađuju potpuno krive vrijednosti. S druge strane imati ćeš male pojedince koji su inteligentni i koji će upravljati tim gomilama ovaca i izrabljivati ih. "Kuća, poso, kuća, poso." Kao u srednjem vijeku "polje, kuća, kuća, polje". Vraćamo se u novu eru mračnog srednjeg vijeka i feudalizmu.
I sada da živim 300 godina u takvom jednom sumraku čovječanstva? Hvala ali i ovo života što je još preda mnom mi se ponekad čini previše.

Mislim da je ipak pojedinac svjestan da bi kroz dulji zivot mogao iskustiti puno vise toga i vece mogucnosti za ostvarivanje vlastitih zelja i zelja bliznjih .

Inteligentni bi izrabljivali ''ovce''?

Mislim da to moze djelomicno tocno, ali je otvorena mogucnost i da inteligentni pomognu ''ovcama'', barem privremeno, i to iz moralnih nacela.

A, eto, sad jedno onako pitanjce i za ostale prisutne:

Koliko ste puta zeljeli u jednom trenutnu biti na dva, tri ili vise mjesta?

Ja osobno vrlo cesto. Eto, u tome je barem djelomicna prednost tehnologije ta da mozes istodobno citati vise toga. E, a tu je i kvaka , koncentracija procitanog kod dobrog dijela ljudi pada ako su uvjeti citanja nezgodni.

Eto jos jedan plus za ideju autora teme o zivotu 300 godina!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:42   #34
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Mislim da je ipak pojedinac svjestan da bi kroz dulji zivot mogao iskustiti puno vise toga i vece mogucnosti za ostvarivanje vlastitih zelja i zelja bliznjih .

Inteligentni bi izrabljivali ''ovce''?

Mislim da to moze djelomicno tocno, ali je otvorena mogucnost i da inteligentni pomognu ''ovcama'', barem privremeno, i to iz moralnih nacela.

A, eto, sad jedno onako pitanjce i za ostale prisutne:

Koliko ste puta zeljeli u jednom trenutnu biti na dva, tri ili vise mjesta?

Ja osobno vrlo cesto. Eto, u tome je barem djelomicna prednost tehnologije ta da mozes istodobno citati vise toga. E, a tu je i kvaka , koncentracija procitanog kod dobrog dijela ljudi pada ako su uvjeti citanja nezgodni.

Eto jos jedan plus za ideju autora teme o zivotu 300 godina!
Iskusio bih u prvih 100 godina manje više sve što me zanima i ne zanima, a onda stvarno ne znam što bih dalje sa životom jer imao bih dojam da gledam isti film nekoliko puta zaredom. Vjerujem da se čovjek umori od gledanja kako se ljudska glupost i pokvarenost ponavlja iz stoljeća u stoljeće.

Kapitalizam i moralna načela ne idu u istu rečenicu jer se sam sustav temelji na činjenici da je pohlepa dobra stvar. Iz takvog sustava dugoročno ne može izaći ništa dobro.
Nada leži jedino u razvoju pozitivne visoke tehnologije i općeg obrazovanja pučanstva koje vodi u visoko tehnološki socijalizam.

https://www.youtube.com/watch?v=ui6g23ygov8

Dokle god su ljudi neobrazovani i bombardirani lažnim vrijednostima imati ćeš ovce s jedne strane i inteligentne, no ne i moralne s druge strane koji će izrabljivati te ovce i akumulirati ogromne količine kapitala koje im u stvari niti ne trebaju ali im se pruža moć nad ostalima. To je moderni feudalizam ilitiga mračno doba.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 08:48   #35
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da vam netko veoma realno pokaže da možete doživjeti do tristo godina života bez duge i mučne starosti, ali da biste to postigli morate svakog dana jesti nekakvu supstancu (ili supstance) koja omogućuje takav život, ali je užasno skupa i mogu je dobiti samo bogati ljudi.

Tipa recimo ako imaš barem par desetaka milijuna eura.

Još jedan uvjet je da tie novce zgrnete u maldosti, ili srednjim godinama jer ako zgrente sa 70 godina starosti, imat ćete manje kvalitetan život, a vjerojatno nećete doživjeti tristo, već samo dvjesto gdoina.

Da biste tako brzo osvojili toliku lovu trebate osvojiti neki veći teritorij i brojno stanovništvo koje će vam priskrbljivati to bogatstvo.

Mnogi su već saznali za tu supstancu i spremni su se boriti kako bi stekli bogatstvo kojom će je kupovati.

U borbu se možete uključiti i vi, ali možete i poginut.

Biste li pristali na rizik?
Odlicna tema za film,roman ili knjigu.I bez supstance danas svijet tako izgleda a to je da oni koji su bogati zele duze zivjeti a zavrse kao i onaj sto je siromasan ili tesko bolestan.Nema neke velike razlike osim da kad bih scenarijo oko supstance postojao bila bih cista borba i ratovi jer bogati bih prevladali svijetom dok siromasni koji i da se bore nikad do te sume nece doci.Zapravo gledano jedina pozitivna stvar je zdravlje koje bih dobio a to je ono sto danas ljudi izgubili u ovom kapitalistickom svijetu samo novac,rad,novac,rad i kad dodjes u starost i gledas za sto sam ja radio zadnjih 40godina ostavio pola zivota u nekoj tvornici da bih sada sjedio i gledao tv.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:16   #36
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da vam netko veoma realno pokaže da možete doživjeti do tristo godina života bez duge i mučne starosti, ali da biste to postigli morate svakog dana jesti nekakvu supstancu (ili supstance) koja omogućuje takav život, ali je užasno skupa i mogu je dobiti samo bogati ljudi.

Tipa recimo ako imaš barem par desetaka milijuna eura.

Još jedan uvjet je da tie novce zgrnete u maldosti, ili srednjim godinama jer ako zgrente sa 70 godina starosti, imat ćete manje kvalitetan život, a vjerojatno nećete doživjeti tristo, već samo dvjesto gdoina.

Da biste tako brzo osvojili toliku lovu trebate osvojiti neki veći teritorij i brojno stanovništvo koje će vam priskrbljivati to bogatstvo.

Mnogi su već saznali za tu supstancu i spremni su se boriti kako bi stekli bogatstvo kojom će je kupovati.

U borbu se možete uključiti i vi, ali možete i poginut.

Biste li pristali na rizik?
Mladiću. Ti ne razmes kak svijet funkcionira.

Da takva supstanca postoji CIA, KGB, UDBA i slični pobrinuli bi se da obični smrtnici nikad za to ne saznaju. A onda se ni oni međusobno nebi mogli dogovoriti pa bi izbil treći svjetski rat
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:55   #37
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Mladiću. Ti ne razmes kak svijet funkcionira.

Da takva supstanca postoji CIA, KGB, UDBA i slični pobrinuli bi se da obični smrtnici nikad za to ne saznaju. A onda se ni oni međusobno nebi mogli dogovoriti pa bi izbil treći svjetski rat
Pa čini se kako je WW3 iovako-ionako na pomolu.

A zašto bi to oni skrivali???

Recimo da Supstanca nije nađena negdje u prirodi već je proizvode ljudi veoma sofisticiranim postupkom. Zašto se onda ne bi razotkrilo njeno postojanje, pa da svi ljudi budu motivirani sudjelovati u proizvodnji iste.

Recimo da nešto te Supstance mogu dobiti vrsni inžinjeri (bio)kemičari, laboranti... tada čak možda ne bi toliko ni dolazilo do ovako velikih ratova jer nikome ne bi bilo u interesu ubijati civile, jer bi zajedno s neobrazovanima stradala i visoko kvalificirana radna snaga Umjesto velikih ratova imali bi smo na dnevnoj bazi tisuće malih ratova. Recimo pojedini sportski klubovi bi se osim za slavu i novac, nadmetali za Supstancu. Nije li puno konstruktivnije agresiju usmjerit ka tako nečemu, nego ka ubijanju civila. A to što bi se oni pri vrhu možda međusobno ubijali za supstancu - njihov problem.

---------------------------------------------------------

Mislim da već znam dvije komponente za tu supstancu. Prva je egzotično obojeno voće, druga je matična mliječ. Zamisli da si danas možete priuštiti jedan potpuno zasičujući obrok sastavljen od samo tih komponenti?

Mislim da jedan kilogram matične mliječi dođe oko 750 000 kuna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:16   #38
Ajde ti piskavac uzmi malo povijesne knjige u ruke pa prouči kako kada i zašto dolazi do ratova.

Ova tvoja hipoteza može voditi samo u ww3 i ništa drugo.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:35   #39
Dva su osnovna razloga zašto nastaju ratovi. Ljudska pohlepa i borba za resurse. Ne treba mi uđbenik povijesti (koju ionako pišu pobjednici) da bih to znao.

Kad bi bogatuni mnogo više ovisili o ""rulji"" koja im proizvodi Supstancu, ne bi u ratovima ubijali civile. Već bi se ubijali samo vojnici. Odnosno, ako bi i ubijali visoko obrazovane civile koji mogu proizvesti Supstancu, to bi bio kraj ikakvih snova o dugom životu za njih.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 23.01.2015. at 17:12.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 17:10   #40
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Odlicna tema za film,roman ili knjigu.I bez supstance danas svijet tako izgleda a to je da oni koji su bogati zele duze zivjeti a zavrse kao i onaj sto je siromasan ili tesko bolestan.Nema neke velike razlike osim da kad bih scenarijo oko supstance postojao bila bih cista borba i ratovi jer bogati bih prevladali svijetom dok siromasni koji i da se bore nikad do te sume nece doci.Zapravo gledano jedina pozitivna stvar je zdravlje koje bih dobio a to je ono sto danas ljudi izgubili u ovom kapitalistickom svijetu samo novac,rad,novac,rad i kad dodjes u starost i gledas za sto sam ja radio zadnjih 40godina ostavio pola zivota u nekoj tvornici da bih sada sjedio i gledao tv.
Da dobiješ i zdravlje i duži život dug 300 godina, radio bi u tvornici do barem 265. godine života i stalno vraćao neke kredite. Zar ti je to pojam sretnog i dugog života? Meni se to iz perspektive prosječnog čovjeka koji živi u bankarskom neoliberalnom kapitalizmu čini više kao pakao nego kao nešto čemu treba težiti. Ja ne sumnjam da bi poslodavci bili sretni jer radna snaga s toliko iskustva je nešto što donosi ogromne sume novca.

Zadnje uređivanje saurs : 23.01.2015. at 17:16.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.