Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2004., 19:43   #1
Question Dungeons And Dragons

Vjerujem da postoji veliki broj Dungeons and dragons fanatika, a buduci da ja ne znam bas puno o tome, molila bih vrle forumase koji se bave tom igrom da nama ostalima malo pojasne o cemu se tocno radi, kako igra...

ono sto me najvise zanima je gdje to kupiti...moj dragi bi to rado za rockas, a toga u knjizarama bas i nema...probala sam na Algoritmovom site-u al za svih 5 proizvoda koje je trazilica pronasla pise da nisu available...

Da li se kupuje nekakav pocetnicki set (znam da postoji veliki broj igra i knjiga) ili nije bitno odakle krenuti u istrazivanje...
unaprijed zahvaljujem uz pozdrafff
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 21:05   #2
Re: Dungeons And Dragons

Quote:
cukerino77 kaže:
Vjerujem da postoji veliki broj Dungeons and Dragons fanatika, a buduci da ja ne znam bas puno o tome, molila bih vrle forumase koji se bave tom igrom da nama ostalima malo pojasne o cemu se tocno radi, kako igra...
"Dungeons & Dragons" je jedna od starijih i popularnijih role – playing igara, nastala jos 1970ih godina inspirirana fantasy pricama i romanima J.R.R. Tolkiena, Fritza Leibera, Jacka Vancea, Roberta E. Howarda i drugih. Ideja je bila omoguciti ljubiteljima fantasya da igraju fantasy likove sa kojima onda dozivljavaju avanture u fantasy svijetu.

D&D se igra tako da postoji jedna osoba koja je pripovjedac i sudac (Dungeon Master) i skupina od 2 do recimo maksimalno 6 igraca. Svaki igrac slaze obicno po jednog lika u skladu sa "stimungom" svijeta u kojem Dungeon Master zeli voditi avanture a po pravilima D&D-a. Nakon sto igraci sloze likove, Dungeon Master smislja avanture, likove s kojima igraci mogu razgovarati, cudovista s kojima ce se boriti i slicno. Funkcija Dungeon Mastera je da docara citav jedan nepostojeci svijet kroz koji se krecu likovi koje su igraci slozili. Pored toga, DM treba paziti da igraci ne krse pravila igre koja su dosta kompleksna jer se njima regulira sve: od jacine likova do nacina borbe i koristenja i efekta magija.

Pored toga za igranje je potreban set kockica: obicne d6 kockice (kockice sa sest strana kakve se koriste u Monopolyu i drugdje) te po jedna d4, d8, d10, d10 (postoci), d12 i d20 kockica. Set kockica obicno kostao oko 20ak kuna.

Pri tome je bitno istaknuti da se D&D – barem idealno - ne zasniva na medjusobnom natjecanju kao drustvene igre poput Monopolya, nego na suradnji igraca i DM-a koji kroz svoje igranje likova stvaraju jednu pricu.

Postoje pored D&D-a i drugi popularni sustavi poput GURPS-a (Generic Universal Role – Playing Systema)Stevea Jacksona ili pak White Wolfova Storytellera. Svijetovi pak u kojima igraci mogu role – playati mogu biti najrazlicitiji: od Tolkienovskog fantasya preko cyberpunka ili horora pa sve do razlicitih povijesnih razdoblja naseg svijeta.
Quote:
ono sto me najvise zanima je gdje to kupiti...moj dragi bi to rado za rockas, a toga u knjizarama bas i nema...probala sam na Algoritmovom site-u al za svih 5 proizvoda koje je trazilica pronasla pise da nisu available...
Ako si u Zagrebu pored Algoritma D&D knjige mozes potraziti i u More Comics ducanu (Frane Petrića 5, polukat u prolazu nebodera na Trgu B.J. Jelačića) kao i u ducanu Land of Magic (Frankopanska 22).
Quote:
Da li se kupuje nekakav pocetnicki set (znam da postoji veliki broj igra i knjiga) ili nije bitno odakle krenuti u istrazivanje...
unaprijed zahvaljujem uz pozdrafff
Za temeljno igranje D&D-a su ti potrebne tri knjige:
Player's Handbook – u kojemu se nalaze opisana sva bitna pravila za slaganje likova u D&Du kao i pravila vezana uz borbu ili upotrebu magije.

Dungeon Masters' Guide – knjiga u kojoj se nalazi citav niz uputa i oravila za Dungeon Mastere koje su mu neophodne za dobro vodjenje.

Monsters Manual – popis i podaci o cudovistima koje DM moze iskoristiti u igri protiv svojih igraca (koliko su jaki, kakve sposobnosti imaju, koje su im jake i slabe strane, itd.)

Sad, kolko ja znam, svaka od tih knjiga je sama po sebi dosta skupa. Mislim da se cijena svake od njih krece oko barem 200 kuna. Mislim da kompanija koja proizvodi D&D izdaje i nekakav pocetnicki set u koji su ukljucene i kockice za D&D kao i sve tri knjige. Ne znam kolko takav komplet kosta ali vjerojatno je nesto malo jeftiniji nego da sve tri knjige kupujes posebno.

Pravila sama, bez nekakvog flavor teksta, opisa i ilustracija mozes besplatno skinuti ovdje. Ovo su pravila najnovije (objavljena prosle godine), 3.5 ediicije Dungeons & Dragonsa. Postoje takodjer i 3, 2 i 1. edicija pravila. Osobno mislim da sa svakom novom edicijom D&D postaje sve laksi za nauciti i intuitivniji za koristiti zbog cega uvijek preporucam najnoviju ediciju pravila. Ali to je samo moje misljenje koje ce vjeroajtno netko sa gustom osporiti i odnijeti ovu temu u off- topik.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 09:34   #3
Oh, pretekao si me Zli moderatoru!!!!!1111one

Alternativno, možemo se preko PMa dogovoriti da ti to dofuram na CDu (ili bilo ko od forumskih RPGovaca - glupinickname, -Watashi!i!i!i-, ljiga, Khaleesi, Dustflower, Blackadder, Equilibrium, StetoCina, jay, Khan).

Provjeri slijedeće linkove:
Inače, pravo mjesto za pitat takvo pitanje ti je bio Fantastika >> RPG podforum Check it out!

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 11:34   #4
eto, ja bih gornjem popisu dodao Guardians of Order
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:42   #5
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Oh, pretekao si me Zli moderatoru!!!!!1111one
Kaj je najgore, pozurio sam se bas zato jer je ovak cura dobila relativno kratki i jasni post od mene dok je lako moguce da bi joj ti pisal Jamesa Joycea.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:54   #6
Kaj je nejasno u mom postu na temi? Kratak, informativan, linkan. Školski primjer
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 17:16   #7
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Kaj je nejasno u mom postu na temi? Kratak, informativan, linkan. Školski primjer
Pa rekao je da bi ti možda pisao kao Joyce , ne da jesi.

Da nisi linkao, priznaj na koliko bi postova to sve razvukao.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 18:18   #8
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Kaj je nejasno u mom postu na temi? Kratak, informativan, linkan. Školski primjer
Pa zapravo sad kad vec spominjes... Ne ocekujes valjda da cura *fakat* ode vidjeti sve te sajtove na koje si bacio linkove, eh? Cura je trazila grubi opis D&D-a a ne sveobuhvatni uvod u svjetske trendove u RPGanju.

Ali meni prvom nije zao zbog tih linkova: sad sam fino neke od njih prebacio na "City of Doors" temu na RPG podforumu. Definitivno tamo dobro dodju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 22:53   #9
Ljudi,thanks a lot, evo idem procitati vase odgovore pa se javim, pusa...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 10:18   #10
Odi do Algoritma ili u neku specializiranu prodavaonicu... Pitas prodavaca da ti objasni i eto... Je da su knjige malo skupe ali cuj igra je zabavna.... Ili alternativa prikljucite se ti i tvoj tip nekom tko igra d&d i nek vidi kako to izgleda.... A te knjige mozes nac i na netu tako da sretno.....
__________________
„Budite oprezni. Nemojte nikog da povredite. Ljubavne rane ostaju najdublje urezane u duši. I nemojte da vam literatura zameni ljubav. I literatura je opasna. Život se ne može zameniti ničim.” - Danilo Kiš
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 10:47   #11
Spam spam spam spam
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 11:22   #12
Nemoj zaboraviti da ljudi koji igraju D&D postaju sotonisti i ubojice!

Naša kršćanska vjera to zabranjuje!

PRAVI Hrvati ne igraju D&D nego idu u crkvu!
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:48   #13
Cool molba

Players wanted dead or alive


Ak je neko zainteresiran pridruzit se u dnd partiju predhodno znanje nije potrebno nek se javi na ovaj mail [email protected]
ocean23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:59   #14
Quote:
ocean23 kaže: Pogledaj post
Players wanted dead or alive


Ak je neko zainteresiran pridruzit se u dnd partiju predhodno znanje nije potrebno nek se javi na ovaj mail [email protected]
https://www.forum.hr/showthread.php?t=246906
__________________
~:Fire and Blood:~
Khaleesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:07   #15
Quote:
ocean23 kaže: Pogledaj post
Players wanted dead or alive


Ak je neko zainteresiran pridruzit se u dnd partiju predhodno znanje nije potrebno nek se javi na ovaj mail [email protected]
pretpostavljam da si iz Zagreba
__________________
Fuck damnation, man! Fuck redemption! We are God's unwanted children?So be it!
lastefem
mizantrop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 21:48   #16
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti da ljudi koji igraju D&D postaju sotonisti i ubojice!

Naša kršćanska vjera to zabranjuje!

PRAVI Hrvati ne igraju D&D nego idu u crkvu!
ne ne pravi hrvati idu u crkvu i igraju D&D a oni koji rade samo jedno od ovog nisu pravi hrvati
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:06   #17
skoro pomislio da si rekao da pravi hrvati igraju D&D u crkvi
__________________
At the end of the dark tunnel, I await thee mortal, to embrace you into mine arms, for I am killer and life-giver.
I am the Angel of Death.
Nightwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:55   #18
Quote:
Nightwolf kaže: Pogledaj post
skoro pomislio da si rekao da pravi hrvati igraju D&D u crkvi
he he tolko lud ipak nisam daemon summoning on holly ground, not good ide
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:20   #19
Pozdrav...
jel netko imao iskustva sa odgovaranjem na i slanjem maila preko onih lightning postova i ovim errorom --> "the recipient of this letter does not exist"? Isprobano više puta, ime provjereno više puta (točno je napisano 100%)...i opet ništa. Isto tako, na ddo forumu nemam dopuštenje: 1. otvarati nove teme,
2.odgovarati i pisati na već postojećim temama itd..

EDIT: došla sam na ovu temu prego Googla pa sam mislila da se radi o mrežnoj igri DDO. No dobro, ako netko ima informaciju...hvala.
MyBurden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:26   #20
Pozdrav ljudi,vidim da je tema stara,ali bi me zanimalo dali ima ekipe voljne igrat Dnd 4. Ediciju,pa ako ima neka mi se jave slobodno u PM,da se upoznamo i nadam se dogovorimo koji put za koju partiju
Rivanslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.