Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2021., 19:46   #11161
Naslov - Više od 42 milijuna: Nijedna bolest nije prouzročila više žrtava https://gloria.tv/post/phdAUSrC9og64fvWfjcLRCyBP
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Old 10.01.2021., 10:29   #11162
Bog koji potice razmnozavanje arhigenerator je štanc mashina.
Tu nikakva morala ni etike nema.Silovana zena ,ljubljena zena,zguza zacet ili misionarski.,Arhigenerator replicira bez rezona.
Takve bez rezona imamo ove Arhigeneratorske slljedbenike robota tkzv za zivot ili stancajmo djecu.
Naravno uhljebljene jako dobro.
Dobri Sarajlija is offline  
Old 10.01.2021., 22:34   #11163
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Narikače nad zametcima....
dok se gaze prava žena, na najgori mogući način, čak i do silovanja silovanih na prisilnu trudnoću.
Kada ubiješ "zametak" ubio si i prava žena ,jer zametak jeste žena!

Ženi ne možeš dati nikakvo drugo pravo ako joj zabranjuješ osnovno pravo,pravo na život.

A ako joj daješ pravo na život,tada joj ne možeš dati i "pravo" na ubojstvo života, jer prvo se protivi drugome.

Ili si za život ili smrt.

Kako odaberete tako će vam i biti! Jer u sumraku života biti ćete suđeni po ljubavi.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Old 28.01.2021., 12:51   #11164
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Kada ubiješ "zametak" ubio si i prava žena ,jer zametak jeste žena!

Ženi ne možeš dati nikakvo drugo pravo ako joj zabranjuješ osnovno pravo,pravo na život.

A ako joj daješ pravo na život,tada joj ne možeš dati i "pravo" na ubojstvo života, jer prvo se protivi drugome.

Ili si za život ili smrt.

Kako odaberete tako će vam i biti! Jer u sumraku života biti ćete suđeni po ljubavi.

Ti si već osuđen po ljubavi da misliš kako misliš. Nisu bili darežljivi kad su te slali dolje jer bi drugim uređivao života u ime ljubavi a ne u ima njihovog odabira.

Stoga

Znaš li ti da su sva društva koja su zabranjivala ili to još rade, zapravo strukturalno totalitarna, povezana sa licemjernim religijskim moralom gdje je pedofilija ništa prema pobačaju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.01.2021., 13:36   #11165
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ti si već osuđen po ljubavi da misliš kako misliš. Nisu bili darežljivi kad su te slali dolje jer bi drugim uređivao života u ime ljubavi a ne u ima njihovog odabira.

Stoga

Znaš li ti da su sva društva koja su zabranjivala ili to još rade, zapravo strukturalno totalitarna, povezana sa licemjernim religijskim moralom gdje je pedofilija ništa prema pobačaju.
Ljubav nije ubiti svoje dijete,ljubav je žrtvovati malo svoga komota poradi djeteta.

I ja nigdje ne osuđujem,pa tako niti osobe koje počine grijeh abortusa.

Ja samo govorim što je ispravno ,jednostavno ne mogu lagati kao vi,samo da bi pravdao svoje grijehe,pokušavajući tako olakšati savjest,a pravdajući tuđe grijehe.

Ja sam grešnik,ali ne mogu reći da grijeh nije grijeh i da zlo nije zlo.

I to je razlika između vjernika i nevjernika.

Vjernik sebe optužuje pred Bogom poradi grijeha,kaje se i dobiva milost, nevjernik čini sve ne bi li opravdao grijeh pred Bogom,ne kaje se i ne zadobiva milost...

I to je cijela istina...Ne možemo zlo nazivati dobrom ,niti dobro zlim.

Pedofiliju treba kazniti dugogodišnjim zatvorom,ali ja nisam sudac,niti sudim.

Ja niti jedan grijeh ne relativiziram,ja ga jednostavno ne osporavam,kao što vi to radite.

Smatram da dijete treba donijeti na svijet,a ako ga ne želiš ,ima udruga koje će učiniti sve u svojoj mogučnosti da ga upute u svijet i dati mu priliku,vi mu jednostavno ne želite dati priliku da postane,netko,nešto,da napravi nešto veliko/dobro...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Old 28.01.2021., 19:23   #11166
Tema je pobacaj. Drzite se teme.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 29.01.2021., 13:26   #11167
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ljubav nije ubiti svoje dijete,ljubav je žrtvovati malo svoga komota poradi djeteta.
Koliko si vlastitog KOMOTA žrtvovao?

A drugima to spočitavaš.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 29.01.2021., 13:51   #11168
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Koliko si vlastitog KOMOTA žrtvovao?



A drugima to spočitavaš.
Svođenje pobačaja na ženski "komot" je i banaliziranje, ali i podsmjeh svim situacijama u kojima se žene mogu naći da ih natjeraju na takvu odluku.

Lako je, valjda, kad znaš da se tebi ne može dogoditi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 29.01.2021., 13:55   #11169
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Svođenje pobačaja na ženski "komot" je i banaliziranje, ali i podsmjeh svim situacijama u kojima se žene mogu naći da ih natjeraju na takvu odluku.

Lako je, valjda, kad znaš da se tebi ne može dogoditi.
Da ali ljubitelji tuđih embrija vole se zanositi da žene idu rado na pobačaje.

Znaju da se to njima ne može dogoditi pa bajaju gluposti.

Nikad se ne zapitaju što je odvelo ženu na pobačaj; vjerovatno zabava i gušt kopanja po utrobi.

I onda joj pakiraju i PTSP od toga.

Dakle dvostruko joj se smiju u lice...licemjeri!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 29.01.2021., 16:23   #11170
Jel može samo jedno pitanje? Zašto se non stop gleda na prava žena a ne na prava života koji počinje u utrobi? Pobačaj jest stavljanje sebe ispred drugog. Na kraju ne možeš nekog spriječiti što da radi sa svojim tijelom, ali to je odabir sa kojim osoba mora živjeti. Naravno da nije lako ženi u takvoj situaciji, ali bira lakši izlaz a to i jest danas trend da svi traže lakši izlaz iz svega. To je život koji je tek krenuo, znači početak, baš kao što je smrt kraj. Netko ga je svjesno prekinuo. Trećeg nema. (nemojte odmah napadat to je moje mišljenje a ne da judge-am druge)
flipup is offline  
Old 29.01.2021., 17:29   #11171
Tema ce biti zakljucana dok se ne odluci sto dalje.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.