Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2002., 21:41   #1
Kantarionovo ulje

Nedavno sam dobila flasicu domace napravljenog kantarionovog ulja. Cula sam da je dosta korisno i zdravo, ali ne znam zapravo za sto bi ga sve bilo dobro koristiti?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 21:45   #2
odi na bilo koji pretraživač i upiši aromaterapija ili aroma therapy ak znaš engl. pa potraži al prvo vidi kak je latinski naziv tog ulja
neka naša firmica ti ima sve o tome aromavera ili primavera
malo truda sam treba
__________________
si videl....a lepo sam ti rekel da nejdeme piti f tu krčmu
@ŽNIDARŠIĆ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 21:47   #3
Za kantarionovo ulje kazhu da pomazhe zacijeljivanje kozhe i lijechi infekcije ~ primjenjuje se izvana, mazanjem na povrede, opekline, ekceme, neki kazhu da pomazhe i kod hemoroida.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 21:54   #4
Ma da, ali htjela bih cuti iskustva drugih. Ovo ulje nije za aromaterapiju, uopce nema neki specijalni miris. To je maslinovo ulje u kojem je nekih 40 dana stajala trava kantarion (Hipercum perforatum L. iz por. Guttiferae) ili gospina trava.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 21:57   #5
thanks magic...ja sam cula isto tako nesto, a i da su ga neke zene koristile kod ginekoloskih problema isto. Koristi se navodno i kad se radi perinealna masaza kod trudnica koje zele izbjeci epiziotomiju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 22:28   #6
ja sam ga koristila protiv bijelog pranja...natopila bi tampon kantarionovim uljem i dalje znas...pomoglo mi je
a i postoje gotove vaginalete od kantariona,tako da ne treba ovo s tamponima...a pijem svako toliko i caj od kantariona.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 23:07   #7
Lahor daj pojasni mi to o masazi?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 01:12   #8
Nisam ni znala da se to ulje tako zove

Koliko mi je poznato, maslinovo ulje s gospinom travom (koje stoji 40 dana na suncu i postane malo crvenkasto) je u narodu poznato kao lijek za bolne zglobove i mišiće ... na primjer kod muskulfibera se utrlja u kožu iznad bolnog mišića ... ili kod bolnog humeroskapularnog zgloba (tzv. "smrznuto" rame) takodjer se utrljava u kožu ramena.

Ovo ulje ima blago analgetsko svojstvo, nešto slabije od napr. Voltaren gela.

Inače, gospina trava nije sasvim bezazlena ... ona ubrzava metabolizam drugih lijekova u jetri, pa na taj način im može smanjiti koncentraciju ispod terapijske. Nije poznato da li primjena preko kože može izvesti isti učinak, ali ipak bolje je s njom ne eksperimentirati ukoliko trošite neke druge lijekove (na primjer antikoagulanse)
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 01:39   #9
Ja sama spravljam ulje gospine trave (super je kad se na kraju u ulje doda malo klinčića; finiji je miris, a klinčići osim toga djeluju baktericidno) i koristim ga za ekceme, suhu kožu.

Inaće gospina trava u sebi sadrži hipericin koji je prirodni antidepresiv pa se koristi u svim ovim biljnim antidepresivnim preparatima. Istina da se s tim ne bi smjelo pretjerivati jer postoje interakcije s drugim lijekovima (pr. kontraceptivi).
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 01:43   #10
Za analgetsko svojstvo nisam cula, ali sam zato cula da ima antibakterijska i antivirusna svojstva (cak i citala da ima nekog utjecaja protiv HPV-a)...

Rita, objasnit cu, makar malo znam o tome - uglavnom, postoji tehnika koja navodno moze pomoci da se izbjegne epiziotomija, radi se zadnja dva mjeseca trudnoce. Uzme se to ili neko drugo ulje i time se masira, odnosno pokusava sto vise prosiriti otvor rodnice. Time se dobiva na elasticnosti medjice. Mislim da nema dokaza da to pomaze, odnosno da nisu bas radjena pouzdana istrazivanja u vezi toga.
Ja ti se jos uvijek bas ne interesiram za takve stvari , ali recimo da me to zanima s profesionalnog gledista. Naletila sam na to na nekim drugim forumima (npr. mameibebe i roda).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 01:46   #11
E da, za antidepresivna svojstva sam i ja cula - ako ste ikad culi za St. John's Wort - to vam je gospina trava. Vidjela sam da se to dosta prodaje po online shopovima sa biljnim preparatima. I citala da ima dosta interakcija s drugih lijekovima. Srecom ja bas nista od lijekova ne uzimam.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 19:57   #12
Quote:
lahor kaže:
E da, za antidepresivna svojstva sam i ja cula - ako ste ikad culi za St. John's Wort - to vam je gospina trava. .
Hypericum perforatum, prirodni antibiotik, koristi se i za bolove živaca,

I koristi se protiv depresije, i to najčešće zbog zimske depresije, zbog manjka svjetla, i to uglavnom u homeopatskom obliku.

Po mitologiji, biljka tjera zle duhove, i donosi sunce (svjetlost) u život.

Zadnje uređivanje Solaris : 29.12.2002. at 20:17.
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 15:27   #13
Gospina trava(kantarion) nije najjači prirodni antibioik.(jači od nje su i stolisnik, češnjak i čičak).

Ona se u prvom redu sačuvana u maslinovom ulju koristi kao idealno sredstvo protiv opeklina(ili rana).
Djelovanje joj je antiseptičko i protuupalno.

Kao čaj prvenstveno djeluje na otklanjanje nervnih tegoba i protiv nesanice. To su joj glavna svojstva.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 00:01   #14
Moja mama sama sprema kantarionovo ulje od domaceg maslinovog ulja.Koristi ga na kozi.Pocela je kad je otac nepokretan lezao mjesec dana i zbog primjene kantarionovog ulja nije dobio rane.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 13:50   #15
Kantarionovo ulje je super stvar,moja ga mama isto sama pravi.Mene lijeti kad sam dugo na suncu znaju zabolit sinusi.Nista mi protiv toga nije bolje pomoglo od kantariona.Samo sam malo premazala podrucje bola i nakon kratkog vremena je bol nestala.Osim toga rane jako brzo zacijele ako ih se maze tim uljem a znam i par zena koje su imale ginekoloskih problema koje su pomocu kantariola rijesile.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 00:09   #16
I još nešto - koristi se za liječenje rana i ranica u ustima, pomaže kod paradentoze...
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 10:26   #17
ja sam koristila kantarionovo ulje protiv strija, ali dok su one još bile crvene sam ih mazala jednom ili dva puta dnevno kroz 6 mjeseci i nestale su...
a moja susjeda se maže tim uljem dok se sunča i po njemu je crna ko ciganka...
__________________
Promotorica zdravlja i zdravih navika
@Ginny@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:04   #18
Quote:
@Ginny@ kaže: Pogledaj post
...a moja susjeda se maže tim uljem dok se sunča i po njemu je crna ko ciganka...
vrlo pametno. svatko tko zna ista o kantarionu zna da je isti fototoksican.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 13:13   #19
Quote:
@Ginny@ kaže: Pogledaj post
a moja susjeda se maže tim uljem dok se sunča i po njemu je crna ko ciganka...
Ako išta naglašavaju za kantarionovo ulje, onda je to da se koža namazana njime NE SMIJE izlagati suncu!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:06   #20
Quote:
@Ginny@ kaže: Pogledaj post
ja sam koristila kantarionovo ulje protiv strija, ali dok su one još bile crvene sam ih mazala jednom ili dva puta dnevno kroz 6 mjeseci i nestale su...
a moja susjeda se maže tim uljem dok se sunča i po njemu je crna ko ciganka...
Meni je isto pomoglo za strije. Nisu nestale, ali su puno manje vidljive. Samo treba bit uporan. I koža bude premekana. To ulje je bolje od bilo koje kremice.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.