Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 02:34   #1
Švedski stol

Ja nisam mogla naci nigdje temu o tome ili bar neku recenicu.....ako postoji nek se brise

dakle jel imao netko na svadbi svedski stol, jel bila guzva i ludnica kad su morali ici grabit sami?

ja sam odlucila imati svedski stol u hotelu u kojem se zenimo jer jednostavno je meni svedskog stola nesto posebno, delicije za cijenu istog obicnog menia tipa zagrebacki odrezak.....

jedino me strah da neki nisu nikad vidjeli svedski stol pa ce im biti komolicirano....i to nosanje tanjura okolo....neznam.....

kaj vi mislite?
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:00   #2
Quote:
kayla kaže: Pogledaj post
Ja nisam mogla naci nigdje temu o tome ili bar neku recenicu.....ako postoji nek se brise

dakle jel imao netko na svadbi svedski stol, jel bila guzva i ludnica kad su morali ici grabit sami?

ja sam odlucila imati svedski stol u hotelu u kojem se zenimo jer jednostavno je meni svedskog stola nesto posebno, delicije za cijenu istog obicnog menia tipa zagrebacki odrezak.....

jedino me strah da neki nisu nikad vidjeli svedski stol pa ce im biti komolicirano....i to nosanje tanjura okolo....neznam.....

kaj vi mislite?

Meni je švedski stol super stvar.. ja ću ga imati na svadbi, ali kada dragi sa svojim svatovima dođe po mene, znači prije vjenčanja, a ne u restoranu gdje je fešta I koliko sam skužila, bar na svadbama na kojima sam bila u zadnje vrijeme je to jako poplurano, ali ova kombinacija, kada dođu po mladenku. Ja imam kuhara koji je za to zadužen, ti mu kažeš za cca koliko osoba i što želi da bude na stolu. Mi ćemo imati od kulena, šunke, sira do mesa u koje kakvim umacima i prilozima. I ljudi normalno, bez gužve uzmu tanjure, hranu i klopaju Ali ja ću i sa strane imati stolove, naravno neće moći svi sjesti, ali ono, mislim da će biti ok, ljudi su već na taj princip navikli, pa mislim da neće biti problema.
Ivona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:08   #3
to doma je catering, a ovo što kayla pita je švedski stol u restoranu (za razliku od klasičnog posluživanja na stolove)

mi ćemo imati kombinaciju - hladno, toplo predjelo i glavno jelo će biti posluženi kao švedski stol, a juha i janjetina po stolovima

traži od restorana da osigura dovoljnu dužinu stolova, tako da ljudi mogu kružiti oko stola, a ne da se 100 ljudi zbije na dva metra

sigurno će nekima (pogotovo starijima) biti tlaka ili neugodno ići do švedskog stola, ali s druge strane ljudi uvijek imaju primjedbe

npr. za nas 10 su na stol donijeli 10 komadića mesa i svi smo se borili za tri krumpira i ostali gladni

a na švedskom stolu je hrane uvijek i previše
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:51   #4
bila sam na par svadbi gdje je bio švedski, čak i na većim svadbama, npr u sheratonu gdje je bilo 250 ljudi i imam samo pohvale za to i ja sam uvijek za švedski, imala sam ga i na vlastitoj svadbi

izbor jela je puno puno veći i puno bolja hrana se može izabrati i ponuditi gostima

stariji ionako uvijek oko nečega jamraju, tko ih fućka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:05   #5
švedski stol

ja sam bio na jednoj manjoj svadbi i jednoj nešto većoj i preporučam.baš je bilo super i sve stvari su ae grijale,bile poklopljene i slično.slobodno napravi tak i bit će to super i zanimljivo.
__________________
the truth is out there
karabaja16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:41   #6
ja nemam dobra iskustva - kad smo na jednoj takvoj svadbi išli zapaliti cigaretu zakasnili smo na drugi krug klope.. došli smo među zadnjima do stola i bilo je jako malo hrane..
inače mi se ideja i koncept jako sviđaju, ali treba biti oprezan s restoranom i količinom hrane.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:45   #7
mi smo za predjelo imali nekih 10 raznih jela, narezaka, salata
čak se ni to nije pojelo sve
glavnog jela je bilo 5 glavnih i 5 priloga i razne salate i ne moram reći koliko je ostalo
poslije ponoći je išla janjetina i teletina sa krumpirima i salatom - to smo skoro sve odnjeli doma
bilo je turbo previše klope, ali baš puno previše
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:56   #8
taj princip jedino bi teže prihvatile starije osobe. pa nekog zadužiš, može i konobara koji će njima donjeti ako im je švedski stol tlaka.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:17   #9
kod nas hladno predjelo i juha dolaze na stolove, a svedski stol krece od toplog predjela. janjetinu i odojak cu isto stavit na svedski jer npr ja ne volim janjetinu pa mi nije ugodno kad mi je pred nosom i smrdi mi, a ovako ko hoce nek si uzme.....cobanac isto pretpostavljam ide na stolove...

kolko sam shvatila stol se proteze kroz cijelu salu na jednom zidu tak da nije bas mali, ja nemam doduse puno ljudi....nadam se da ce bit ok...

jer meni je fakat mrak, od ribljih specijaliteta (bas ono specijaliteta) do raznih bifteka i kaj ti ja znam.....i jos nam je torta kava i razne torte ostale i kolaci u cijeni....

a kaj mladenci isto idu sami po hranu ?
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:28   #10
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
ja nemam dobra iskustva - kad smo na jednoj takvoj svadbi išli zapaliti cigaretu zakasnili smo na drugi krug klope.. došli smo među zadnjima do stola i bilo je jako malo hrane..
inače mi se ideja i koncept jako sviđaju, ali treba biti oprezan s restoranom i količinom hrane.
heheeh, pa tko ti je kriv kad pušiš



kayla, i ja mislim tako, juha na stol, a ostalo švedski.
bila sam tako na 2 svadbe i jako mi se svidjelo, e, sad mislim, al nisam ziher, da se mladencima nosilo. al stvarno nisam sigurna.

i, da ako je sve dobro posloženo, da se može sa svih strana, a svatko već ima tanjur kod sebe, onda nije neka gužva. i treba biti svega dovoljno, of course
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:50   #11
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
ja nemam dobra iskustva - kad smo na jednoj takvoj svadbi išli zapaliti cigaretu zakasnili smo na drugi krug klope.. došli smo među zadnjima do stola i bilo je jako malo hrane..
inače mi se ideja i koncept jako sviđaju, ali treba biti oprezan s restoranom i količinom hrane.
ovo je greška restorana, a ne švedskog stola kao ideje

mi smo striktno dogovorili da se posude stalno pune, a ne da donesu, ne znam, 150 šerflji kotleta, pa ako netko uzme dva, ovaj zadnji ostane gladan

za glavno jelo će biti 6 različitih vrsti mesa i svaki dolazi sa svojim prilogom + sve ostalo

da smo za tu istu cijenu tražili glavno jelo na stol - morali bismo izabrati samo 3 jela i onda bi valjda bilo po glavi
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:16   #12
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
ja nemam dobra iskustva - kad smo na jednoj takvoj svadbi išli zapaliti cigaretu zakasnili smo na drugi krug klope.. došli smo među zadnjima do stola i bilo je jako malo hrane..
inače mi se ideja i koncept jako sviđaju, ali treba biti oprezan s restoranom i količinom hrane.
definitivno ih je restoran prevario jer se to nije smjelo desiti nikako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:53   #13
da, da, slažem se, zato i velim da treba biti oprezan s restoranom i količinom hrane
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:54   #14
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
heheeh, pa tko ti je kriv kad pušiš
joooj, nemoj mi još i ti držat prodike oko pušenja
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:20   #15
pa kako se onda određuje cijena? po tome koliko je hrane izneseno ili kako? i kako rasporedite koliko će čega iznjet? i to što se nije pojelo nosite sve kući?
nije mi do sada palo na pamet imat švedski stol u sali, ali kako vi pričate morat ću se dobro raspitat jer ovo zvuči više nego fenomenalno! najviše me mami veliki izbor jela jer imam ljude koji nebi janjetinu, onaj nebi juhu, onome opet riba smrdi i sl. (nije takvih puno, ali ako već mogu ugodit svima, zašto ne)!
i očekivala samd a je cijena nekako puno veća u odnosu na klasično posluživanje? =/
hvala na ideji!
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:19   #16
Quote:
kayla kaže: Pogledaj post
dakle jel imao netko na svadbi svedski stol, jel bila guzva i ludnica kad su morali ici grabit sami?
Da, imao je. Nije bila ludnica. Vrlo sam zadovoljan restoranom i kako su to odradili, i raznovrsnošću menija koje su nudili i izvedbom i servisiranjem stola tako da je uvijek bilo svega.
Quote:
jedino me strah da neki nisu nikad vidjeli svedski stol pa ce im biti komolicirano....i to nosanje tanjura okolo....neznam.....
Mda, rodbini iz provincije navikloj na na klasične naresci-juha-sarma-krme-torta-janje-gulaš svadbe to je bilo malo čudno, al nitko se nije žalio na izbor ni količinu ni način serviranja. Snašli su se.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:24   #17
Quote:
Agape kaže: Pogledaj post
pa kako se onda određuje cijena? po tome koliko je hrane izneseno ili kako? i kako rasporedite koliko će čega iznjet? i to što se nije pojelo nosite sve kući?
Cijena se određuje kao 'cijena menija x broj svatova'. Nama su pnuđena tri menija sa po desetak glavnih jela, malo smo ih modificirali, dodali janjetinu za ujutro i platili za broj osoba. Malo je kockanje ako je restoran neiskusan (ili nedajbože pokvaren) kod određivanja normativa, ali mi se u to uopće nism miješali, a ispalo je super. Oni su bolje od nas znali kako, koliko i kad se iznosi.

Što se tiče ostataka, značajnije je ostalo samo janjetine i to smo pokupili. Ostalih jela ostalo je nešto sitno i s tim se ni nama ni njima nije isplatilo zezati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 22:50   #18
nama je receno da je normativ unaprijed odreden i da je to odpocetka na stolu, nisam shvatila jel se stavi tipa pola pa se nadopuni kasnije al mislim da ne.... i receno je da je uvijek dosta hrane, da nitko nikad nije ostao gladan.....doduse moras bit idiot da na svedskom stolu ostanes gladan....

mi smo uzeli najskuplji meni koji u sebi ima i janjetinu i cobanac, al smo na koncu izbacili i janjetinu i sve jer cemo to donjet nase tak da nas je za sada ispao meni cijenovno kao jedan prosjecni obicni.....dodali smo neke preinake nes izbacili i nes dodali iz drugih pa sad cekamo amen od direktora

ja mislim da ce to bit ok
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:01   #19
Super! Baš vam hvala na informacijama! Ovo je puno bolje od očekivanog (tj. onog što sma ja planirala). Pretpostavljam da (ako već niej tolika rijetkost) neću morat dušu ispustit za neć tko to i radi jer do sada se nisam s tim susretala!
Nema mi druge nego obić par sala koji su mi uži izbor i raspitat se što nude. Forumaši/ice hvala, svašta se s vama da naučit i doznat!

Super je i to što kaže kyla da možeš mijenjat i birat, izbor je puuuuno veći koliko vidim Joj presretna sam. Nadam se samo da se neće ljudi (ovi stariji) ustručavat i da će im bit tlaka. Doduše uvije mogu zamolit nekog za svakim stolom da ih posluži.
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:35   #20
Mi u ćemo u subotu imati švedski stol. Ja sam uvijek za to jer jke veći izbor hrane, stalo je na stolu klopa pa kada je netko gladan grabi i sve se grije. Za starije osobe se dogovori da im konobar nosi što žele. Mi skoro pa i nemam toliko starih.
slatkica555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.