Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 18:47   #2621
Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Trenutno pijem Decortin i Salazopyrin. To su mi propisali kako bi sprijecili ponovno oticanje koljena (bila sam na punkciji 4 puta do sad) i evo ponovno mi je koljeno oteklo i jedva hodam. Uz to imam jake bolove u gleznju i stopalu suprotne noge. Jos uvijek neznaju uzork svemu tome.. cekam rezultate krvnih pretraga..
koje krvne pretrage?
meni su stalno povišeni leukociti , sedementacija i CRP.
duxi is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:49   #2622
i ja sam na salazopyrinu, 2x 2, i pijem indometacin protiv bolova a desnu ruku nemogu koristiti,jer me toliko boli u laktu da to nije normalno
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:04   #2623
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
koje krvne pretrage?
meni su stalno povišeni leukociti , sedementacija i CRP.
Iskreno ne znam, nisam ni vidjela sto mi je doktorica sve stavila na uputnicu. Samo su mi izvadili 7 epruveta krvi i urin sam morala dati..
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 01:47   #2624
Mislim da nam ubijaju ove promjene vremena ja evo zadnjih par dana osjecam dosta bolove, bez obzira na biolosku, salazopyrin i medrol, morala sam piti i nesto protiv bolova... A bas sam bila sretna jer se stanje poboljsalo i eto opet bolova i ukocenosti
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:45   #2625
Pozdrav svima,nova sam u ovoj bolesti i sve me strah čitati Vaše komentare.Svi me plaše i govore mi kak je to teška bolest i da ću se namučit od bolova.Prije 2 tjedna mi je na Rebru kod dr.Bosnić diagnosiciran ReA B27+, pijem Salazopyrin 500 3x1 na dan, znam da zadnjih 7mjeseci koliko im je trebalo da ustanove diagnozu nemam život.Sve se preokrenulo u sekundi ,evo i sad kad Vam ovo pišem meni se plače.
Taja78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:13   #2626
Quote:
Taja78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,nova sam u ovoj bolesti i sve me strah čitati Vaše komentare.Svi me plaše i govore mi kak je to teška bolest i da ću se namučit od bolova.Prije 2 tjedna mi je na Rebru kod dr.Bosnić diagnosiciran ReA B27+, pijem Salazopyrin 500 3x1 na dan, znam da zadnjih 7mjeseci koliko im je trebalo da ustanove diagnozu nemam život.Sve se preokrenulo u sekundi ,evo i sad kad Vam ovo pišem meni se plače.

Zao mi je drzi se, vremenom ce ti biti lakse.
Najvazniji savjet koji ti mogu dati sad kad imam dosta staza i zivota s RA, jeste da trebas prihvatiti bolest i zivot ce ti biti laksi
Neke stvari vise neces moci obavljati, ali to ces skuziti vremenom, sto ti odgovara a sto ne
Ja recimo jako patim za stiklama i dan danas mi je tesko sto vise ne mogu u njima izdrzati duze od 15 min, ali sam to zadovoljstvo zamjenila drugim bitno je da se ne predajes bolesti i ne ocajavas, nego da naucis zivjeti s njom
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:25   #2627
Quote:
Taja78 kaže: Pogledaj post
Prije 2 tjedna mi je na Rebru kod dr.Bosnić diagnosiciran ReA B27+...
Kraticom ReA obično označavamo reaktivni artritis, čemu bi u prilog išao i HLA-B27.

Imate li Vi dijagnozu reumatoidnog artritisa (RA) ili reaktivnog artritisa (ReA)?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:37   #2628
Pozz,
zanima me u vezi bioloske terapije pošto svi o tome govore kao da je neko čudo za artritis...dali bolovi nestanu? i dali se kvaliteta života stvarno drastično promjeni na bolje? zanimaju me malo iskustva osoba na bološkoj tnx
Peegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 13:42   #2629
Quote:
Peegi kaže: Pogledaj post
Pozz,
zanima me u vezi bioloske terapije pošto svi o tome govore kao da je neko čudo za artritis...dali bolovi nestanu? i dali se kvaliteta života stvarno drastično promjeni na bolje? zanimaju me malo iskustva osoba na bološkoj tnx
Kao da čitam svoj post
I ja sam bila jako nepovjerljiva prema ljudima koji su tako hvalili biološku, mislila sam da pretjeruju, bla bla...Međutoa, sad sam kojih 4 mjeseca na biološkoj i preporodila sam se
Nakon svih drugih lijekova koji mi nisu pomagali, bojala sam se da ni po pitanju biološke neće biti ništa bolje...
Trenutno sam na 4 mg medrola, 1/0/1 Salazopyrin i to je to :klap: nikakvi lijekovi protiv bolova, ništa! Još samo da se rješim ovog medrola (to ću sad u 12 mj.) i bit ću kao nova
Opće stanje se uvelike poboljšalo, otoci su se smanjili, nema jutarnje ukočenosti, nema bolova, nema ničega!!! Tu i tamo me na promjenu vremena zaboli ručni zglob ali to nije vrijedno pomena u odnosu na prošlost.
Jedino loše u cijeloj ovoj bajkovitoj priči su nalazi KKS-a, jer mi je biološka uništila krv. Preventivno pijem Imunosal, radim na jačanju organizma i imuniteta i nadam se da će sve ostati tako dobro, a krvnu sliku ću već popraviti (vjerujem da je to trenutno, dok se organizam ne navikne na lijek)

Eto, ako imaš još koje pitanje, pucaj
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:10   #2630
Smile

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Kao da čitam svoj post
I ja sam bila jako nepovjerljiva prema ljudima koji su tako hvalili biološku, mislila sam da pretjeruju, bla bla...Međutoa, sad sam kojih 4 mjeseca na biološkoj i preporodila sam se
Nakon svih drugih lijekova koji mi nisu pomagali, bojala sam se da ni po pitanju biološke neće biti ništa bolje...
Trenutno sam na 4 mg medrola, 1/0/1 Salazopyrin i to je to :klap: nikakvi lijekovi protiv bolova, ništa! Još samo da se rješim ovog medrola (to ću sad u 12 mj.) i bit ću kao nova
Opće stanje se uvelike poboljšalo, otoci su se smanjili, nema jutarnje ukočenosti, nema bolova, nema ničega!!! Tu i tamo me na promjenu vremena zaboli ručni zglob ali to nije vrijedno pomena u odnosu na prošlost.
Jedino loše u cijeloj ovoj bajkovitoj priči su nalazi KKS-a, jer mi je biološka uništila krv. Preventivno pijem Imunosal, radim na jačanju organizma i imuniteta i nadam se da će sve ostati tako dobro, a krvnu sliku ću već popraviti (vjerujem da je to trenutno, dok se organizam ne navikne na lijek)

Eto, ako imaš još koje pitanje, pucaj
Puno ti hvala na odgovoru još me samo zanima kako je išla procedura?znam da u bolnici moraš obavljat neke puste pretrage?? kako ti je to išlo??
Peegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 08:51   #2631
Pa i nije bilo previse pretraga, isla sam na RTG srca i pluca, Quantiferon test (nisam sigurna da se tako pise ) zbog tuberkuloze, i vadila krv za provjerut hepatitisa.
Kad se pocne s lijekom, ides u bolnicu svaki tjedan ili svaka dva tjedna, u ovisnosti na kojem si lijeku a na reveziju ides svaka 3, odnosno 6 mjeseci. Kad ides na reviziju je potrebno odraditi uobicajene nalaaze krvi i pokazati doktoru.
Sad sve ovisi o kojem lijeku se radi. Humiru i enbrel dajes sama sebi, kod njih ides mjesec-dva dana, da ti pokazu kako se to radi, a ako si na remicade ili nekom poput njega, onda ides stalno u bolnicu gdje ti sestra daje intravenozno i u tim slucajevima si u bolnici po cijeli dan jer tamo vade krv i salju na pretrage.
Ukoliko ti lijecenje ne bude uspjesno s prvim lijekom nakon 3-6 mjeseci, onda ti mijenjaju lijek.
Eto, ako imas jos koje pitanje, samo reci
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 17:59   #2632
Quote:
Peegi kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovoru još me samo zanima kako je išla procedura?znam da u bolnici moraš obavljat neke puste pretrage?? kako ti je to išlo??
Ja sam jučer otpuštena s Rebra nakon 10 dana, jer sam imala malo jači šub koji je šatdaunao cijeli imunološki sustav. Lkc 20, CRP 177 itd., zapravo hoću reći da je procedura za biološku takva da moraš imati jako loše nalaze, povišene upalne parametre, i da si pila svu postojeću klasičnu terapiju. Biološka je jako skupa i samo 270 pacijenata u Hrvatskoj ju dobiva. Tvoj reumatolog radi sve pretrage, plus test na TBC, hepatitis, rendgen zglobova, i šalje prijedlog bolničkom povjerenstvu, a ono, ako se složi povjerenstvu HZZO-a, i ak se oni slože onda te zovu na terapiju. To su čitave konklave, prije papu izaberu nego to dobiješ. Ja se liječim od RA 22 godine tako da eto tek sad kad sam se skljokala i završila u hitnoj s problemima disanja su me uzeli u obzir. Sad čekam bijeli dim iz HZZO
Rosario76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:46   #2633
pozdrav ekipa, ja sam tek u otkrivanju bolesti, imam nalaze pred sobom pa još ništa ne razumijem. anti ccp mi je 0.7 a interval je <2.9, što to znači, da imam ili nemam RA?
jopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:54   #2634
A kakvi su ti ostali nalazi?

Ako je 0,7, a interval do koje se smatra da je nalaz uredan ispod 2,9 onda ti je ovo ok.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:59   #2635
radila sam hla tipizaciju, na nalazu stoji taj DR4, i još njih 13 što neznam što znače. ako je nađen DR4 jeli RA U pitanju ili? radile sam i serološke testove (antitijela) pa ništa ne razumijem :-)
jopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:19   #2636
Pa prepiši cijele nalaze, ljudi su tu radili svašta pa ti neke stvari mogu objasniti.

Za hla stvarno nemam pojma, nisam nikad vadila ali svaka ta hla oznaka ti je za neku bolest, probaj uguglati. I usput to ne znači datu bolest imaš već samo da imaš predispozicije i možeš i ne moraš nikad u životu od nje bolovati. Da se ne uplašiš da je to to, ne mora biti. To samo pokazuje greške koje imamo na genomima, koliko sam ja shvatila.

edit: evo o tom tvome hla:

By serotype

DR4 is associated with extraarticular[2]rheumatoid arthritis,[3] hydralazine-induced female systemic lupus erythematosus,[4] pemphigoid gestationis,[5] pemphigus foliaceus,[6] obstructive hypertrophic cardiomyopathy,[7] IgA nephropathy,[8] 'shared syndrome'-systemic sclerosis/rheumatoid arthritis[9] and polymyalgia rheumatica.[10]
By allele


Znači može biti povezan sa RA ali i uz druge bolesti stoga je bitno i kakvi su drugi nalazi, sam po sebi ne govori puno nego samo usmjerava doktore u kojem smjeru da traže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:29   #2637
Jopina, jesi radila Rh faktor, fibrinogen i CRP? To su nekako najvazniji nalazi za RA.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:45   #2638
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Kao da čitam svoj post
I ja sam bila jako nepovjerljiva prema ljudima koji su tako hvalili biološku, mislila sam da pretjeruju, bla bla...Međutoa, sad sam kojih 4 mjeseca na biološkoj i preporodila sam se
Nakon svih drugih lijekova koji mi nisu pomagali, bojala sam se da ni po pitanju biološke neće biti ništa bolje...
Trenutno sam na 4 mg medrola, 1/0/1 Salazopyrin i to je to :klap: nikakvi lijekovi protiv bolova, ništa! Još samo da se rješim ovog medrola (to ću sad u 12 mj.) i bit ću kao nova
Opće stanje se uvelike poboljšalo, otoci su se smanjili, nema jutarnje ukočenosti, nema bolova, nema ničega!!! Tu i tamo me na promjenu vremena zaboli ručni zglob ali to nije vrijedno pomena u odnosu na prošlost.
Jedino loše u cijeloj ovoj bajkovitoj priči su nalazi KKS-a, jer mi je biološka uništila krv. Preventivno pijem Imunosal, radim na jačanju organizma i imuniteta i nadam se da će sve ostati tako dobro, a krvnu sliku ću već popraviti (vjerujem da je to trenutno, dok se organizam ne navikne na lijek)
E ja sam reumatičar već dugo, dugo, ali srećom imam dosta blagi oblik pa nisam na terapiji. Zanima me je li problem da se prepiše ta biološka terapija ili fakat moraš bit u ono koma koma stanju da ti to daju?
Inače godinama već ništa ne pijem, ali su mi do 20. godine izuništavali bubrege, jetru, hormonalni sustav raznim lijekovima i sad nastojim rješavat te bolove 'glavom' i vježbom i ono ... doslovno zaboravljanjem da imam dijagnozu....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 25.10.2014. at 11:02. Reason: Q
okruglica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:02   #2639
Reumatoidni artritis

Moras prije isprobati sve druge terapije, da dr vidi da ti nista od toga ne pomaze, onda imas pravo na biolosku, i to samo ako bolnicko vijece i hzzo odobre.
A obzirom da ti imas blazi oblik, mislim da nema sanse. Puno je ljudi u koma stanju a opet nemaju pravo na biolosku.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 18:41   #2640
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Moras prije isprobati sve druge terapije, da dr vidi da ti nista od toga ne pomaze, onda imas pravo na biolosku, i to samo ako bolnicko vijece i hzzo odobre.
A obzirom da ti imas blazi oblik, mislim da nema sanse. Puno je ljudi u koma stanju a opet nemaju pravo na biolosku.
E baš ti hvala na informaciji... Nisam imala problema cca. 5 godina i sad mi je ruka počela oticat i tako to... pa sam htjela vidjet šta se može poduzet... Čula sam da su 'strogi' što se biološke terapije tiče, pa sam htjela čut nekog tko zna.... Ajd sretno dalje u borbi protiv RA!
okruglica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.