Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 08:57   #41
Quote:
any_222 kaže: Pogledaj post
znam da su neki u Varaždinu vrlo neprofesionalni,ali za vinogradsku sam čula puno pozitivnih iskustva.i neki doktor Hreman ili tako nekako je navodno dobar.
tako je dr. herman,on je ravnatelj vinogradske bolnice(bar je bio prije osam mjeseci kad sam rađala ali vjerujem da je još) i ujedno je ginekolog i radi na ginekologiji,najbolje je da nazove vinogradsku bolnicu i da se raspita dali se treba naručiti i to broj bolnice je 3787111(to je centrala)kad ih dobijete tražite da vas spoje sa ginekološkom ambulantom ili odjelom pa se raspitajte,na svetom duhu radi isto jedna jako draga,stručna i dobra doktorica a zove se dr. sirovec pa ako želite se raspitajte kojim danom ona ima ambulantu da dođe na pregled i da se s njom dogovori kako i kad i šta dalje,za sirovec se netreba naručivati nego se samo dođe s uputnicom za pregled onaj dan kad ona ima ambulantu i onda nek se dogovori s njom za dan i vrijeme abortusanisam ziher dali sama sirovecka radi abortus(vjerojatno da) ali ako ne staviti će ju u prave ruke
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 15:53   #42
moja mama jer dva puta bila na kiretaži,dobila je opću.
poslije ju je normalno boljelo(izdržljivo) ali više joj je kaže bilo zlo od anestezije.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 16:57   #43
da, vrlo su gadovi prema pacijentima..
ponasali su se prema meni ko da sam ja svaki dan tu kod njih na kiretazi i ko da je to sasvim normalno...svakodnevica...
ja skoro zavrsila na stolu i onda su se sjetili da mi nisu krv izvadili, i mjesto da to obave na neki drugaciji nacin..mene su stjerali da se natrag obucem i odem sama na vadjenje krvi...
a najbolje od svega....bila sam narucena u 8 sati ujutro...
cekali smo do 12 sati ...
i na kraju je ispalo to sa krvi...i kad smo muz i ja otisli da mi izvade, zgrada 10 min udaljena od rodilista...cekali tamo sat vremena...nalaz naravno...
kad smo se vratili, nisu me htjeli vise primiti na kiretazu jer se mjenjala smijena, i jer me doktor iz sljedece smjena nije mogao primiti..
ne moram pisati kako nam je bilo..
ja milsim da je muz imao pusku, da bi sad sjedio iza resetaka...a bome i ja s njim...
jebote, porodila bi se skoro vec...

i tak da sam morala doc sljedeci dan..a i na taj dan sam iskustvo napisala...
neznam sta rec,..osim da...sad mi dodje da odem tamo i podavim lijene gadove...ufff....
joj zato smo bili budale i nismo ih tuzili??
ima tu vise stvari..al nebi sad iznosila...
mogli smo dobro proci za sve ono sto su mi napravili...ako nista drugo sa suda nebi izvukla, izvukla bi barem da ih osramtim sve kolko ih god ima i kolko ih se god "brinulo" o meni...
sad gorim kad se toga sjetim..

znam da ovaj post nema veze sa topicem...al morala sam napisati..
nista nije traumaticno ako dodjes u ruke pravim osobama, odnosno doktorima koji te razumiji, daju podrsku itd...
a ne ko sto sam ja dosla..mesarima...
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 18:38   #44
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
da, vrlo su gadovi prema pacijentima..
ponasali su se prema meni ko da sam ja svaki dan tu kod njih na kiretazi i ko da je to sasvim normalno...svakodnevica...
ja skoro zavrsila na stolu i onda su se sjetili da mi nisu krv izvadili, i mjesto da to obave na neki drugaciji nacin..mene su stjerali da se natrag obucem i odem sama na vadjenje krvi...
a najbolje od svega....bila sam narucena u 8 sati ujutro...
cekali smo do 12 sati ...
i na kraju je ispalo to sa krvi...i kad smo muz i ja otisli da mi izvade, zgrada 10 min udaljena od rodilista...cekali tamo sat vremena...nalaz naravno...
kad smo se vratili, nisu me htjeli vise primiti na kiretazu jer se mjenjala smijena, i jer me doktor iz sljedece smjena nije mogao primiti..
ne moram pisati kako nam je bilo..
ja milsim da je muz imao pusku, da bi sad sjedio iza resetaka...a bome i ja s njim...
jebote, porodila bi se skoro vec...

i tak da sam morala doc sljedeci dan..a i na taj dan sam iskustvo napisala...
neznam sta rec,..osim da...sad mi dodje da odem tamo i podavim lijene gadove...ufff....
joj zato smo bili budale i nismo ih tuzili??
ima tu vise stvari..al nebi sad iznosila...
mogli smo dobro proci za sve ono sto su mi napravili...ako nista drugo sa suda nebi izvukla, izvukla bi barem da ih osramtim sve kolko ih god ima i kolko ih se god "brinulo" o meni...
sad gorim kad se toga sjetim..

znam da ovaj post nema veze sa topicem...al morala sam napisati..
nista nije traumaticno ako dodjes u ruke pravim osobama, odnosno doktorima koji te razumiji, daju podrsku itd...
a ne ko sto sam ja dosla..mesarima...

a di si ti to bila?i možeš mi reći molim te koji je postupak prije toga?jel se mora još nešto osim krv vaditi?ako tko ima iskustva konkretno sa vinogradskom neka javi.frendica je dobila informaciju da se ne trebaš naručivati nego samo dođeš tamo,veliš šta trebaš i to je to,
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:24   #45
ja u varazdinu,,,
milsim da je prije svega vazno da znas svoju krvnu grupu...ako si ono nekaj RH negativna da ti daju injekciju neku prije...
al ako imas neki papir sa svojom k. grupom, ne trebas na vadjenje...
sve u svemu....brz postupak(smao kod mene nije tako ispao)
kazu ti sta c bit(iako meni nisu rekli)...daju ti injekciju...u ruku i u maternicu((koja je jako neugodna i bolna)...eto, ja sam dobila tri...doktor mi je reko...a mogo mi je i deset dati kad nisu pocele djelovati ka dje on poceo...

sve prodje jako brzo..svejsna si svega al lezis ko mrtva...i to je to...prebacete kasnije na kolica, pa u sobu i ostave te tam...kad si spremna ides doma...i mora neko bit s tobom da te odveze.jer nisi sposobna sama voziti..
ja sam lezala oko jedan sat...
na pocetku mi je bilo sve mlitavo, muzu ni poruku nisam znala poslati da dodje u sobu, pa je to sestra napravila...al polako dolazis k sebi..
kanije osjecas dosta tupu bol a prodje za dan dva..
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:46   #46
a jel je istina da se do 6.ili 7.tjedna ne radi kiretaza neko neka druga metoda aspiracije ili tako nesto?
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:18   #47
2 puta bila...oba dva sa lokalnom koja i nije bas nesto zahvatila podrucje koje je trebala, nije mi je dao kako treba....bolilo katastrofa, kombinirali vakum i struganje....krvarenje tjednima nakon...prvi put je bio spontani i nakon kiretaze dobila temperaturu...ostao komadic....onda sve ispocetka....sve u svemu katastrofalna iskustva....nadam se da ih necu ponovit vise nikad
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 07:23   #48
radi se, rad...
bila ti jedan tjedan il deset trudna...radi se kiretaza...
tak su meni rekli...
i ja sam se tjesila s tim da mozda nece, al uzalud...
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 07:52   #49
Ako ima vezu neka trazi epiduralnu,nece osjetiti nista,ja sam je dobila na porodu
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:09   #50
nek tvoja prijateljica uradi briseve i pocne pit folnu kiselnu. kako je moguce imati toliko spontanih pobacaja?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:49   #51
Isto tako neka ode kod nekog dobrog specijaliste koji će je pregledati UZV i otkloniti sumnju da ima septum. Kad sam ja bila na operaciji jajnika, samnom je ležala djevojka koja je isto imala masu spontanih i onda su joj na Sv. Duhu otkrili da ima septum.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 02:53   #52
Čitam sada tu vaša iskustva, zaista mi je žao što su sve neke od vas morale proći. Evo mog iskustva. Prije nekih dvanaestak godina ja sam morala obaviti abortus. Čula sam i otprije sve sama neugodna iskustva baš u toj bolnici i možete si misliti kako mi je bilo otpremiti se tamo. Odlučila sam se na čin očajnika. Nije za pohvaliti se time, ali pišem vam svoje iskustvo, ma kakvo ono bilo, uglavnom stavila sam ondašnjih 100 DEM u kovertu i potražila jednu liječnicu ginekologicu, za koju sam znala da i ona, između ostalih radi abortuse. Nisam znala hoće li mi baš ona to raditi, ali otišla sam ju u bolnicu potražiti nekoliko dana prije nego što sam imala zakazan abortus. Objasnila sam joj situaciju i zamolila ju da bih htjela da mi to baš ona napravi, da se užasno bojim, da sam čula kako je ona dobra liječnica i sl. i tutnula joj kovertu u džep i rekla da je to malo da joj se odužim. Znam da to nije lijepo, ali razmislite i same, nakon svih stravičnih priča o abortusu, biste li i vi to napravile? Ona je pristala i odredila mi točno u koje vrijeme da dođem. Došla sam taj dan, smjestili su me u sobu sa još pet žena koje su također došle na abortus. Po mene je prvu došla sestra. Liječnica je već čekala u sali, uz nju je bila sestra valjda anesteziologinja, liječnica mi je dala negdje u maternici dvije injekcije, tako mi je rekla, cijelo vrijeme je pričala sa mnom (injekcije uopće nisam osjetila), a sestra mi je ubola injekciju u venu. Osjetila sam dolje samo kao neki mali pritisak, ništa bolno, ništa neugodno, samo neki neobičan osjećaj. Poslije toga, opet neki čudan osjećaj, nešto je radila unutra, nikakva bol, nikakva neugodnost, samo čudan osjećaj. Svo vrijeme injekcija mi je bila u veni, sestra mi je nešto puštala u venu, da li protiv bolova ili nekakvu laganu anesteziju, ne znam i obje su pričale sa mnom. Sjećam se svega, sjećam se svega šta smo razgovarale, bila sam potpuno pri svjesti, ali ništa me nije boljelo. Nije dugo trajalo. Kad sam bila gotova, sama sam sišla sa stola, sjela u kolica i sestra me odvezla u krevet natrag u onu sobu. Rekli su mi neka odležim barem dva sata. Ja nisam bila niti troma, niti mamurna, niti pospana, ništa, htjela sam odmah otići kući, digla sam se, odjenula, ali me nisu pustili. Još sam dva sata sjedila na krevetu i čekala da prođe tih dva sata da me puste kući. Sama sam se autom odvezla doma. Ali, ima i ružan dio priče. Ostale žene koje su sa mnom čekale u sobi na abortus nisu imale te sreće (čitaj, vjerojatno, zapravo sigurno nisu "dodatno doplatile"). Jedna po jedna, kako su ih dovozili natrag sa zahvata, doslovno su urlale, plakale, cvilile, grozno za reći, ali bile su tako izmučene i ispaćene. Očito da su njih "izmesarili", jer su sirote žene vjerovale liječnicima koji bi trebali biti humani i ljudski postupati s njima. Žao mi je zbog njih i zbog svih koje su to morale proći na tako traumatičan način. Nadam se samo, da danas, nakon toliko godina, žene ipak imaju malo bolji tretman, a ovo moje iskustvo je pokazalo da su i liječnici samo ljudi i da su za novac spremni napraviti neke stvari i malo drugačije nego što to inače čine.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 09:25   #53
sta je septum?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 13:52   #54
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
sta je septum?
Septum je pregrada u maternici. Navodno to ima 4-8 posto zena.


Sto se tice originalnog pitanja, da, mislim da puno kiretaza moze nastetiti maternici (ili lose obavljena jedna).
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:08   #55
Quote:
mililica kaže: Pogledaj post
U jednoj našoj bolnici, sa krasnim liječnicima, u provinciji, kiretaža kod art. ab se radi :1300 kn (diazepam se daje i još nešto), bez opće ansestezije, opća anestezija je 1500 ili 1600, na ženi je da odluči, ne znam kako je kod spontanog
diazepam je za smirenje ali nece ublaziti bolove...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:05   #56
diazepam je cisto za opustanje..ako ne grijesim
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:38   #57
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
diazepam je cisto za opustanje..ako ne grijesim
tako je ali i za smirenje te djeluje tako da opušta i mišiće
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:09   #58
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tako je ali i za smirenje te djeluje tako da opušta i mišiće
nisam bila sigurna..znam da za endoskopiju i kolonoskopiju kod nas daju diazepam..vidjet na izvjescu procedure koju sam jednom morala kopirat..ali kako me pamcenje neki put zezne nisam bila sigurna
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:26   #59
evo,ovako.frendica je danas abortirala.hvala svima koji su mi proteklih dana pisali svoja iskustva i savjet.da vam napišem kako je to prošlo.došle smo mi u bolnicu oko pola 10.doktor je divan čovjek.došao je dok smo još bile u čekaoni,pružio ruku,upoznao se...ona je u 10 bila već u sobi.dobila je lokalnu anesteziju plus još jednu injekciju u venu za opuštanje.sestra ju je cijelo vrijeme držala za ruku,doktor je pričao sve što radi i bila je gotova za 3 minute.onda je još 2 sata odležala tamo i pustili su je doma.s tim da je doktor došao još barem 5 puta pitati kako je,jel nešto treba...stvarno jedno prekrasno iskustvo što se doktora tiče.nije je boljelo baš ništa,ni tad ni kasnije.dobila je tablete protiv krvarenja i bolova i to je to.i da,doktor je nakon što smo došle doma zvao nju na mobitel da još jednom pita dali je sve u redu,rekao neka se odmara...za tjedan dana ju je naručio na kontrolu. eto,ovo je dokaz da to može proći bez bolova i trauma ako se nađeš u rukama jednom pravog profesionalca koji zna kako se postupa sa pacijentima.definitivno ću sad promjenit ginekologa.tip ima i privatnu polikliniku i također radi u bolnici.i jedan je od rijetkih koji jednako postupa sa pacijentima bilo da mu dođeš privatno i platiš ili bilo da dođeš u bolnicu i ne platiš ništa.
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 03:27   #60
znam, to mi je struka
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.