Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 20:31   #181
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
jel netko zna kako ukorjeniti par reznica lovor višnje? trebale bi mi za ogradu pa da ne kupujem.....

i koje uvjete to podrazumijeva, odnosno može li to biti u podrumu ili može biti i vani kao nekakva vrsta klijališta?

ako netko zna bilo bi lijepo da nešto napiše o tome...
Odsječeš grane koje su pola drvene pola zelene...
Skineš listove osim dva-tri na vrhu
Ako ti se troši lova kupiš hormon za zakorjevanje
U neku posudu napraviš smjesu zemlje i pjeska
Staviš to negdje u hlad i zapikneš grane (c.c. 20-30 cm dužine) i ostaviš mjesec dana uz držanje zemlje vlažnom.
Možeš i grane zapiknuti odmah tamo gdje žrliš da budu ukoliko nije na mjestu gdje je jako sunce i gdje ih možeš zaljevati...
Možeš grane staviti i u vodu da puste korjen...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 22:20   #182
Pozdrav ekipa,

imam niz od 24 lovor višnje zasađene prije 4 godine. pošto tada nisam imala nikakvog vrtlarskog iskustva, desilo mi se da nisam pravilno rezala visinu pa mi se svakoj biljci pri dnu "vide noge"
postoji li neki način da to sad nekako popravim?

osim toga 23. lovor višnja nikako ne prati rast ostalih iako je kupljena i zasađena kad i ostale, u potpuno istu zemlju, potpuno isto tretirana. Uvijek je slabije rasla od ostalih, pa se osušila, pa sam na njeno mjesto zasadila novu, ali i ta je slabije rasla i na kraju se osušila. Baš nevjerojatno

pošto mi "bode oči" ta rupa na 23., a očito nema načina da je popunim novom biljkom, što mislite hoće li se popuniti prazno mjesto ako 22. i 24. pustim malo više u širinu? zasađene su na svakih 40 cm?
mandrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:41   #183
Quote:
mandrea kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

imam niz od 24 lovor višnje zasađene prije 4 godine. pošto tada nisam imala nikakvog vrtlarskog iskustva, desilo mi se da nisam pravilno rezala visinu pa mi se svakoj biljci pri dnu "vide noge"
postoji li neki način da to sad nekako popravim?

osim toga 23. lovor višnja nikako ne prati rast ostalih iako je kupljena i zasađena kad i ostale, u potpuno istu zemlju, potpuno isto tretirana. Uvijek je slabije rasla od ostalih, pa se osušila, pa sam na njeno mjesto zasadila novu, ali i ta je slabije rasla i na kraju se osušila. Baš nevjerojatno

pošto mi "bode oči" ta rupa na 23., a očito nema načina da je popunim novom biljkom, što mislite hoće li se popuniti prazno mjesto ako 22. i 24. pustim malo više u širinu? zasađene su na svakih 40 cm?


jesi možda razmislila zbog čega se biljka na 23 rupi suši?
da nije u pitanju kakav voluharičnjak ili kakva kemikalija koje se cijedi od nekud? ili nešto treće...vjerojatno korjenu nešto smeta.....


što se tiče nogu od lovor višnje, to ćeš teško sada popuniti ako su ti već stare 4 godine....jedino da ih drastično odrežeš pa se možda dolje pojave listići....
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:48   #184
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Odsječeš grane koje su pola drvene pola zelene...
Skineš listove osim dva-tri na vrhu
Ako ti se troši lova kupiš hormon za zakorjevanje
U neku posudu napraviš smjesu zemlje i pjeska
Staviš to negdje u hlad i zapikneš grane (c.c. 20-30 cm dužine) i ostaviš mjesec dana uz držanje zemlje vlažnom.
Možeš i grane zapiknuti odmah tamo gdje žrliš da budu ukoliko nije na mjestu gdje je jako sunce i gdje ih možeš zaljevati...
Možeš grane staviti i u vodu da puste korjen...
sa vodom sam probala pa nije išlo...sve mi se unutra usmradilo....i ugnojilo...ne znam u čemu sam fulala....

problem je u tome što nismo na zemljištu nego samo vikendom a to treba redovito kontrolirati...možda nekakva vrsta klijališta...ipak je zaštićeno a i drži vlagu....
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:51   #185
sada mi palo napamet...jel netko možda kupovao sjeme od lovor višnje pa probao dobiti koju iz toga?
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:02   #186
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
sa vodom sam probala pa nije išlo...sve mi se unutra usmradilo....i ugnojilo...ne znam u čemu sam fulala....

problem je u tome što nismo na zemljištu nego samo vikendom a to treba redovito kontrolirati...možda nekakva vrsta klijališta...ipak je zaštićeno a i drži vlagu....
Ma negdje nareži pelcere i popikaj u zemlju i dobro zali velika vjerovatnost je da bu se bar trečina primila bez ikakvih intervencija
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 11:38   #187
Quote:
mandrea kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

imam niz od 24 lovor višnje zasađene prije 4 godine. pošto tada nisam imala nikakvog vrtlarskog iskustva, desilo mi se da nisam pravilno rezala visinu pa mi se svakoj biljci pri dnu "vide noge"
postoji li neki način da to sad nekako popravim?

osim toga 23. lovor višnja nikako ne prati rast ostalih iako je kupljena i zasađena kad i ostale, u potpuno istu zemlju, potpuno isto tretirana. Uvijek je slabije rasla od ostalih, pa se osušila, pa sam na njeno mjesto zasadila novu, ali i ta je slabije rasla i na kraju se osušila. Baš nevjerojatno

pošto mi "bode oči" ta rupa na 23., a očito nema načina da je popunim novom biljkom, što mislite hoće li se popuniti prazno mjesto ako 22. i 24. pustim malo više u širinu? zasađene su na svakih 40 cm?
Noge ce se lako rijesit kroz godinu, samo joj sisaj visinu i ne sadi vise nista jer razmak od 40 cm nije uopce velik i razrast ce se 22. i 24. vjeruj mi.
Moj grm je sirok preko 1,20 m
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 01:30   #188
Planiram posaditi lovor višnje na tlo koje je ilovasto i nije baš dobro drenirano-postoji li neki trik kako da poboljšam tlo?Da pomiješam neku vrstu pijeska u zemlju,iskopam velike rupe i stavim tonu humusa?Kak da riješim višak vlage nekom jednostavnom metodom?
Upomoć!
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:21   #189
lovorvišnja mi je prekrasna i želim ju zasadit kao živu ogradu, ali me zanima kolika je minimalna širina, a da ostane gusta? ili mogu sam definirat, oće puštat listove iz "debla"?
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:24   #190
Molim , zna li netko, da li je lišće lovor višnje pogodno za malčiranje i kompostiranje.
zigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 14:23   #191
Quote:
zigo kaže: Pogledaj post
Molim , zna li netko, da li je lišće lovor višnje pogodno za malčiranje i kompostiranje.
Nije.
Ostane onakvo kakvo jest - kožasto i kruto samo požuti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 18:15   #192
kada se zakorjenjuju reznice lovor višnje?

neki kažu u ljeto a neki u jesen, sada imaju velike izboje a pri vrhu su svijetlo narančasti listići i mlohavi su izboji pa nekako mislim da sada još nije vrijeme..... ?
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:52   #193
Kad je najbolje saditi lovor višnju? Jesen-proljeće?
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:58   #194
Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
Kad je najbolje saditi lovor višnju? Jesen-proljeće?
jesen ako su to sadnice s korjenom, prolječe ako su pelceri bez korjena
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 23:52   #195
Proljetos sam posadila lovor-višnju nabavljenu u rasadniku, sadnica je izgledala zdravo i bujno, visine 30-ak cm.

nakon 3 mjeseca tek je neznatno porasla, a listovi su žuti i skroz jadni.
u dvojbi sam da li ih odrezati ili pustiti tako možda dodati neku prihranu?

vlage im ne fali, vidljivih nametnika nema. sjeverna Dalmacija, daleko od obale.

ima netko ideju što napraviti?
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:10   #196
Imam u dvorištu jedan poveći grm živice "lovor višnja"..htjela bih posaditi još na jedan dio pa me zanima kad bi grančice odrezala i zapiknula u zemlju da li bi se moglo primiti i rasti?
mateab1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:49   #197
Quote:
mateab1994 kaže: Pogledaj post
Imam u dvorištu jedan poveći grm živice "lovor višnja"..htjela bih posaditi još na jedan dio pa me zanima kad bi grančice odrezala i zapiknula u zemlju da li bi se moglo primiti i rasti?
grancice mozes sada odrezati na visinu cca 20ak cm, odrezi joj vrh a lisce ili makni skroz ili odrezi na pola

Mozes razmnozit i sjemenkama, meni su se ove godine tako same posadile dvije biljcice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:19   #198
ima tko prijedlog gdje ih kupiti povoljno? mogu i male.
treba mi 80 kom, pa....
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:02   #199
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
ima tko prijedlog gdje ih kupiti povoljno? mogu i male.
treba mi 80 kom, pa....
Ja sam kupila po 10 kuna u okolici Rijeke, mislim da to ima u svakom oglasniku recimo Njuškalo.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:01   #200
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila po 10 kuna u okolici Rijeke, mislim da to ima u svakom oglasniku recimo Njuškalo.
je, je ima,
kako sam u zagrebu, kad bi platila prijevoz, više ne ispada tih 10 kn....

u međuvremenu sam našla
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.