Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 19:52   #201
sigurno mislis na perkovčevu, ta poliklinika je medu najpoznatijima u hrvatskoj, a sada ovisi o stomatologu koji te primi i kakav je
freak7 is offline  
Old 16.01.2007., 21:20   #202
Quote:
nina2006 kaže:
ja ih isto moram vaditi,ali stalno odgadam.trebala bi ih vaditi u stomatoloskoj poliklinici kod mimare.dali je netko vadio tamo i kako je bilo?mislila sam ici privatno,ali nisam iz zg pa se nisam za privatnike ispitivala jos.jel zna tko kojeg privatnika koji to dobro obavi i cijena?
Oko 1000kn
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 16.01.2007., 21:46   #203
Quote:
freak7 kaže:
pozdrav svima!
trebaju mi iskustva ljdi koji su vadili umnjake, naime proslo je 6 dana otkako sam vadio umnjak i jos mi malo krvari iz zubnog mesa i obraz mi je naotecen tako da nemogu jesti, normalno pricati a kamoli se nasmijati jer boli, a sa unutrašnju stranu obraza vidljiva je "masnica". da nepodnosljiv smrad iz usta naspominjem (a cesto perem zube)
kako je vama bilo nakon vađenja, i koliko dugo nakon vađenja su vam trajele posljedice.
koliko dugo treba proci da zaboravim na taj umnjak???
i sto je sa vađenjam konaca, dali i to boli i imali kakvih posljedica i od toga???
nadam se da ce mi netko odgovorit
kod mene su posljedice trajale nekoliko tjedana. zato jer mi je umnjak bio na donju vilicu, nije bio sasvim izrastao i bio je VELIK. vadjenje je bilo prava mala operacija, da ne pominjem pile, kleste itd.

i onda tri nedelje sam bila skoro samo na jogurt...za dijetu je bilo super, ali nikako ovo raditi kad imate puno za posao.

zarastanje rane je bilo dugo. sjecam se da sam vidila kost nekoliko tjedana.
dersu is offline  
Old 17.01.2007., 00:54   #204
ja svoja dva umnjaka ne dam vaditi. ne smetaju mi.
__________________
.
-ana- is offline  
Old 18.01.2007., 10:07   #205
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Papričice, a u čemu ti je bila tak-tak?
Pa nije baš najnježnija osoba na svijetu, i koliko sam primijetila ne prakticira baš upotrebu injekcija, doduše ja nisam ni tražila pa sam imala prilično bolna iskustva i u principu moraš joj reći točno što hoćeš da ti popravi i kak. Vjerojatno bih i ja ostala kod nje ali sad mi baš nije usput dolaziti u Zaprešić...a za ostale stomatologe baš i ne znam...ima u domu zdravlja, čini mi se Buntak mlađi,ak je još tamo on je kažu ok.
Pozdrav
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Old 18.01.2007., 10:45   #206
Ok, ja znam da nije popularno bad-nejmati nekoga, a nije mozda uvijek ni fer (svatko moze imati los dan), ali Buntak mladji bas ne moze dobiti preporuku, bar ne od mene. Bila sam jednom, pregledao me u 3 i pol minute (nakon par sati cekanja), lakonski zakljucio da je sve OK, sve sa srdacnim smijeskom i neodoljivo dobre volje, te poslao kuci. Na zubima je bilo pet kila kamenca (to je i meni bilo jasno), a zubarica kod koje sam otisla nakon toga (2 mjeseca kasnije) otkrila je 6 karijesa. Buduci da je ta zubarica oko 900 km od Zapresica, nema neke velike svrhe da je ovdje preporucam .

Hocu reci zapravo, tek kad naletis na dobrog zubara shvatis s kime si do sada imao posla. Ne moze zubar ocekivati da mu ja kazem sto hocu, ja u najboljem (najgorem) slucaju mogu reci da me neki zub boli, ako boli. Njegov bi posao trebao biti otkriti sve sto treba na vrijeme, kad vec dolazim na preglede.

Shvacam ja da su zubari u domovima zdravlja prekrcani i sve, ali za ovakvu ofrljazu mogu i zastediti tih 2,5 sati cmrljenja u cekaonici. Sve puste price o profilaksi.....
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Old 18.01.2007., 11:01   #207
Može li netko tko je liječio karijes metodom HealOzonea podijeliti svoja iskustva s ostalima?
Hvala!
tramuntana is offline  
Old 18.01.2007., 11:39   #208
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Ok, ja znam da nije popularno bad-nejmati nekoga, a nije mozda uvijek ni fer (svatko moze imati los dan), ali Buntak mladji bas ne moze dobiti preporuku, bar ne od mene. Bila sam jednom, pregledao me u 3 i pol minute (nakon par sati cekanja), lakonski zakljucio da je sve OK, sve sa srdacnim smijeskom i neodoljivo dobre volje, te poslao kuci. Na zubima je bilo pet kila kamenca (to je i meni bilo jasno), a zubarica kod koje sam otisla nakon toga (2 mjeseca kasnije) otkrila je 6 karijesa. Buduci da je ta zubarica oko 900 km od Zapresica, nema neke velike svrhe da je ovdje preporucam .

Hocu reci zapravo, tek kad naletis na dobrog zubara shvatis s kime si do sada imao posla. Ne moze zubar ocekivati da mu ja kazem sto hocu, ja u najboljem (najgorem) slucaju mogu reci da me neki zub boli, ako boli. Njegov bi posao trebao biti otkriti sve sto treba na vrijeme, kad vec dolazim na preglede.

Shvacam ja da su zubari u domovima zdravlja prekrcani i sve, ali za ovakvu ofrljazu mogu i zastediti tih 2,5 sati cmrljenja u cekaonici. Sve puste price o profilaksi.....
E pa upravo iz tog razloga se ja znam prepirati s prijateljima jer smatraju da JA trebam znati kaj mi je s kojim zubom. Vrlo čudno ak me boli od nekog zuba cijela vilica onda bi ipak stomatolog trebao otkriti koji me zapravo boli.
Ja osobno nisam imala iskustva s Dr.Buntakom tako da ne mogu reći ništa osobno. Dr. Božinović je recimo slična...npr. ja kažem čini mi se da imam karijes, a ona meni dođi kasnije kad se to razvije...pa a za kamenac se nikad ne sjeti sama, ajd dobro moji su zubi pa se i sama moram brinuti
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Old 18.01.2007., 16:44   #209
Evo svima koji ste u slavoniji mogu preporuciti dobrog stomatologa i to radi preko socijalnog.. mlad, ima puno volje i vidi se da voli svoj posao..

Ne znam nikoga tko se zalio na njega..
Scarllet O'Hara is offline  
Old 18.01.2007., 16:49   #210
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Evo svima koji ste u slavoniji mogu preporuciti dobrog stomatologa i to radi preko socijalnog.. mlad, ima puno volje i vidi se da voli svoj posao..

Ne znam nikoga tko se zalio na njega..
Još je mlad, ima vremena
Etienne is offline  
Old 18.01.2007., 22:34   #211
Dr. Blaženka Bilandžić,
Hrvatske mornarice 1B, Split

http://www.split-dent.com
 
Old 18.01.2007., 22:38   #212
Quote:
Anita_B kaže: Pogledaj post
Dr. Blaženka Bilandžić,
Hrvatske mornarice 1B, Split

http://www.split-dent.com
to je moja bivša....nije loša...nije nešto ni dobra
marijan_e is offline  
Old 18.01.2007., 22:42   #213
Quote:
tannalein kaže: Pogledaj post
Nazalost, nisam u Zagrebu, u Splitu sam
Dr. Blaženka Bilandžić
Hrvatske mornarice 1B, Split

http://www.split-dent.com
 
Old 18.01.2007., 22:50   #214
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
to je moja bivša....nije loša...nije nešto ni dobra
Čovječe, ne zanima nas tvoj seksualni život
Etienne is offline  
Old 18.01.2007., 22:55   #215
Quote:
Etienne kaže: Pogledaj post
Čovječe, ne zanima nas tvoj seksualni život
da se ispravim....moja bivša zubarica....I NIŠT DRUGO!!
marijan_e is offline  
Old 18.01.2007., 22:58   #216
E a ko kod nas zasad ugradjuje one titanske nastavke koji su po nastavku prek soma euricha..??

Ja cu uskoro morat po mojoj procjeni po 1 do 3 komada...

Prvo imam fobiju od zubara jer me socijalna kurva dok sam bio klinac od kojih 13 god tako izmasakrirala..da sam se izbljuvao od bolova ...jer naravno kravetina mi nije dala nis za bolove dok je brusila zub...pa onda sam dobio lijek...pa opet kad sam dolazio je krenula....me busit..i vadit taj lijek....al opet bez inekcije.....pa sam reko....pusi kitu...idem ja....nes ti busit a da ja trpim nesnosne bolove... (plus da napomenem da je ta kravetina sjebala i neke frendove tipa da im je isla brusit krive i zdrave zube.....)

Uglavnom...zub je bio skoro pa popravljen...ali napola....a meni je sa vremenom taj lijek ispao....zub skrhao skroz....tak da sad kao i nemam ga...tj. stranice zuba su nestale....pa ce to trebat sredit...konacno.....plus imam jos dva zuba na desnoj strani dole(dva zadnja)....za sredit...jedan je puko po pola...a drugi samo dio....oba karijesa...pa ce i njih trebat sredit...

A zanimljivo je to da su mi ta tri zuba se pokvarila dok sam bio klinac...a ovi ostali su tip top...jerbo izgleda da kad sam bio klinac i nisam bas higijenu dobro odrzavao....ali sad i ujutro a i navaecer je pranje pod obavezno..plus zvake i ostale pizdarije......tak da osim ta tri ja problema sa zubima nemam....i za sad me ne bole nes previse....tu i tam....ali opet ocu i to rijesit...


E da...jel postoji opcija....jer sam nes naletio bio zujajuci po netu da se zivac moze skurit.....nekim elektro pizdariijama...i to bez da boli i da je to gotovo za par sekundi.....jer kad bi ovo iso sredjivat....onda bi trazio da mi na ta tri zuba skuri zivce.....i stavi umjetnjake....

I jos kaj me zanima kak se krecu cijene za umjetnjake.....tj. mostove ili jos bolje za ove titanske nastavke...jerbo bi radije uzeo titanske jer sam opet nes citao da se ovi zubi onda sastrane nemoraju brusit.....i da je to bez bolova kao gotovo po zubu za 60-ak minuta....

Pa ak treba dignul bum kredu za ta tri jebena zuba...ak treba
Morski vražičko is offline  
Old 20.01.2007., 14:10   #217
Boli me je*eni zub!!!



počelo je sve u četvrtak, lagana bol, popila neofen i sve bilo ok.
nastavilo se u petak ujutro, opet neofen i prestalo.
sve do navečer kad je počelo boliti za popi*dit, popila neofen i nije pomoglo.

naravno da me je uvatilo bolit ka ludo za vikend.

nisan spavala, nije pomoga ni još jedan neofen pa sam se pridomislila, popila voltaren rapid koji je pomoga (tako da san uspila zaspat na 3 ure) jeee.

sada boli je*eno puno, jako i umiren.

naravno da neman zubara u zagrebu. a zadnje popravke obavila prije godinu dana. eh i moran napomeniti da me NIKAD dosad nije bolija zub pa je ovo jako neugodna promjena.

tražim neki savjet.

mogu otići na hitnu. čitala sam da ako je ovo upala, da će mi zarizati zubno meso (iz razloga koje ja ne razumin, a čak i da razumin, ne želin to).
pa da će mi dat antibiotike i kad to prođe, popraviti zub na živo.
(što meni nikako ne odgovara, jer je panično bojim zubara, toliko da ni pregled ne želim bez injekcije)

inače, bol je intenzivna, pulsirajuća, lagano zahvaća i zube okolo, ali samo taj jedan (petica) boli na dodir.
na tople napitke, ili ikakvo micanje čak prestane boliti, znači boli samo u mirovanju (to objašnjava problem sa spavanjem).

što da radim? dajte mi bilo kakav savjet. il barem riječi utjehe.
i oče me stvarno mesarit na hitnoj? tako da budem spremna na sra*je, da ne bude
deedeedee is offline  
Old 20.01.2007., 15:22   #218
sad san probala mućkat to rakijom, samo je gore.
deedeedee is offline  
Old 20.01.2007., 15:30   #219
s rakijom??? hehehe.. sori.. a gle.. ne jedi nist na tu stranu.... al ak te stvarno neizdrzivo boli, odi na hitnu jer je bol u zubu meni jedna od najuzasnijih boli... ak neces na hitnu, uzmi voltaren rapid ili knavon retard pa trpi.. al ja preporucam. na hitnu
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 20.01.2007., 17:11   #220
kakvi voltareni...kakvi lijekovi. zub kad boi treba popravak a ne lijekove... Do kad de ti mislis kljukat analgeticima??? Idi stomatologu i amen. Ne postoji niti jedno pametnije i jednostavnije rjesenje. Nevjerojatno...
Chain is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.