Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 10:31   #81
zato sto nas je malo ali ipak u za<dnjih godinu dana češće viđam ili čujem da ljudi kupuju basete.evo sutra ti je evropska izložba u celju,prijavljeno više od 70 basetato će biti gušt gledati...
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 20:02   #82
Da se pohvalim, od jučer sam i ja ponosni vlasnik basseta...ima 2 i pol mjeseca i kupio sam ga u Varaždinu... malo tvrdoglavo stvorenje stiglo je u moj dom... nakon prvog dana još uvijek nisam svjestan koliko brige oko njega treba dok je mali...ali, bome me umorio danas...
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 03:14   #83
Quote:
hammond kaže: Pogledaj post
Da se pohvalim, od jučer sam i ja ponosni vlasnik basseta...ima 2 i pol mjeseca i kupio sam ga u Varaždinu... malo tvrdoglavo stvorenje stiglo je u moj dom... nakon prvog dana još uvijek nisam svjestan koliko brige oko njega treba dok je mali...ali, bome me umorio danas...
ocemo slike bebaca!

pozdrav od moje male bassetice.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:28   #84
evo ja imam super vijest,kćer od mog Neika,LISA CUM GRANO SALIS je na EURODOGSHOW CELJE dobila very promising i 2 mjesto u kategoriji beba
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 11:18   #85
Slike ubrzo, a vi ćete mi sigurno znati pravi odgovor na sljedeće pitanje: kako da ublažim njegov miris, pogotovo kada je kiša?
Da li postoji neki puder, ampule, bilo šta? Oprao sam ga nekidan i sada sljedećih mjeseci neću jer ne preporučaju... što mi je činiti?
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:55   #86
Quote:
hammond kaže: Pogledaj post
Slike ubrzo, a vi ćete mi sigurno znati pravi odgovor na sljedeće pitanje: kako da ublažim njegov miris, pogotovo kada je kiša?
Da li postoji neki puder, ampule, bilo šta? Oprao sam ga nekidan i sada sljedećih mjeseci neću jer ne preporučaju... što mi je činiti?
Teoretski ne mozes nista. U pravilu, gotovo svi basseti imaju taj svoj specifičan miris - i to zato što imaju nešto što bi se kod ljudi moglo nazvati "masna koža".

To je njima tako prirodno, i ako si primjetio - cak i nakon kupanja, ubrzo se osjeća taj "miris" (ima dane kad uopce ne smrde, valjda kad te žlijezde lojnice ne luče jako loj).

Ja ni s proslim ni s ovim bassetom nisam koristila ništa - iskreno, nisam se usudila - iako postoje pseci parfemi i slicne pervezarije.
Cula sam doduse da postoji sampon za pse s masnom kožom, imaš ga u veterinarskim ljekarnama (i u Pet centru), pa pitaj nekog stručnog dal ce ti to pomoci.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 18:52   #87
nema pomoći za smrad baseta
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 18:55   #88
imam ja parfem za pse i koje li slučajnosti-zove se basoti
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:14   #89
Evo nekoliko slika mog Giovannija :





hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:09   #90
Evo, i mi smo prije 2 mjeseca dobili (kupili) malu zvijer. Muškić je, sada je star 4,5 mjeseca, zove se Charlie Brown. Šta reći, preslatko biće i kolko je sladak tolko je tvrdoglav! Još treniramo higijenu. Ok je kad smo mi doma, vodimo ga ćesto van pa obavi sve vani...ali dok radimo u jutro, valjda ne može izdržati pa nas dočeka koja mlakica i hrpica u stanu. No, valjda ćemo i to prerasti :-) Ima brdo igračaka pa dok je sam ne glođe namještaj i ne radi nikakvu štetu. Inače, s nama ide gdje god je to moguće. Bitno da ide i da se vozi u autu :-) Spava na svom jastučiću, no, uredno ga svako jutro nađemo na krevetu. Kad napravi kakvu svinjariju, vidiš mu po pogledu da je kriv, odmah bježi na svoj jastuk. Proždrljiv je za poludit. No, tu smo nemilosrdni - ne popuštamo i ne padamo na taj tužan pogled. Na lajnu se navikao, no i dalje nam šetnje ne liče na šetnje :-))) stalno mu njuškica na podu, privuče ga stoijedan miris, svako malo se umori pa legne i ni mrdac dalje, pa ide pred nas i diže se da ga nosimo i tak...našeg klinca obožava i to je pravo veselje kad su doma...ovo nam je prvi basset u životu, jest da je tvrdoglav, totalno svoj, ali ni sekunde nismo požalili...uskoro fotke...
anajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 02:19   #91
Kad on odluči da neće hodat, nema šanse da ga urazumiš- kao da digne ručnu...
Zadnje noge ispruži, na prednje stavi glavu i ni makac... moj isto ima 4 mjeseca i tvrdoglav je za puknut... zavoljeli su ga svi doma iako nam je to prvi pas ikada... obožavam to biće!
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 13:56   #92
Quote:
hammond kaže: Pogledaj post
Kad on odluči da neće hodat, nema šanse da ga urazumiš- kao da digne ručnu...
Zadnje noge ispruži, na prednje stavi glavu i ni makac... moj isto ima 4 mjeseca i tvrdoglav je za puknut... zavoljeli su ga svi doma iako nam je to prvi pas ikada... obožavam to biće!
Apsolutno potpisujem!!! No, da još dodam - ako mu se neda van, ili ga nosimo ili ga doslovno vučemo s tepihom do lifta! Debelo iskorištava što je sav mazast, mucast i totalno tužnog pogleda...

Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
Teoretski ne mozes nista. U pravilu, gotovo svi basseti imaju taj svoj specifičan miris - i to zato što imaju nešto što bi se kod ljudi moglo nazvati "masna koža".

To je njima tako prirodno, i ako si primjetio - cak i nakon kupanja, ubrzo se osjeća taj "miris" (ima dane kad uopce ne smrde, valjda kad te žlijezde lojnice ne luče jako loj).

Ja ni s proslim ni s ovim bassetom nisam koristila ništa - iskreno, nisam se usudila - iako postoje pseci parfemi i slicne pervezarije.
Cula sam doduse da postoji sampon za pse s masnom kožom, imaš ga u veterinarskim ljekarnama (i u Pet centru), pa pitaj nekog stručnog dal ce ti to pomoci.
Naš i nema neki miris...možda zato jer je još bebač...no svaki dan mu čistimo uši i svaki drugi dan ga iščetkamo. U stanu se ne osjeti da pas obitava. Kupali ga još nismo. No, bojim se da će to biti krasan "doživljaj".

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 15.11.2010. at 19:35. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
anajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:29   #93
nemoraš ga svaki dan četkati i čistiti uši.stigne ti još smrditi )gdje si ga kupila ?stavi nam slike....
malo se hvalim)ali kćer LISA CUM GRANO SALIS od mojeg baseta-NEIKO TURGUESA PLAYA -je na izložbi CACIB zagreb ušla među šest najljepših najmlađih pasa u velikoj konkurenciji od njih četrdesetak i od sutkinje je dobila same riječi pohvale..prvo mjesto ,very promising ))))
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:09   #94
Bok svima.. Pozdrav od mene i moje bassetice Angie (uskoro 11 mjeseci stare).

Interesira me ekipa iz Zagreba - ako ste voljni da organiziramo neko bassetovsko druzenje. Vec sam prije imala basseta i znam da su si međusobno odlicno drustvo :-)

Ribnjak-Maksimir-Jarun, negdje gdje ih mozemo pustiti.
Basset_Angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 02:19   #95
...i ja bih došao na vaše druženje u Zg, ali kako da ga dofuram iz Rijeke, nekidan mi je uspio u samo 4 km, toliko zasmraditi i zasliniti auto da sam poludio jer ja uato direkt iašo u autopraonicu... A svejedno ga puno volim...
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 09:31   #96
krecem u potragu za stencem basseta... molim vas da mi napisete imena i kontakte s nekim od uzgajivaca... unaprijed hvala!!

ah da, jos nisam odlucila sto uzeti , zenku ili muzjaka... mogu li cuti neke savjete i iskustva?

ugodna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 11:49   #97
http://www.orejaslargas.com/
kod nas trenutno nema dobrog legla baseta,ovo je jedna nova uzgajivacnica u srbiji i imati će odlične štence kroz mjesec dana.savjetujem ti da se konzultiras sa uzgajivacnicom bez obzira i obaveza na kupnju
http://www.facebook.com/#!/lydiacile
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 21:36   #98
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
http://www.orejaslargas.com/
kod nas trenutno nema dobrog legla baseta,ovo je jedna nova uzgajivacnica u srbiji i imati će odlične štence kroz mjesec dana.savjetujem ti da se konzultiras sa uzgajivacnicom bez obzira i obaveza na kupnju
http://www.facebook.com/#!/lydiacile
hvala... upravo obitelj uziva u tvom linku, a ja cu ih svakako kontaktirati
ugodna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 22:24   #99
evo,tu ih imas puno pa uživaj http://bassethound.lap.hu/
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 01:23   #100
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
http://www.orejaslargas.com/
kod nas trenutno nema dobrog legla baseta,ovo je jedna nova uzgajivacnica u srbiji i imati će odlične štence kroz mjesec dana.savjetujem ti da se konzultiras sa uzgajivacnicom bez obzira i obaveza na kupnju
http://www.facebook.com/#!/lydiacile
Hvala Teno
Pozdrav svim ljudima koji obozavaju ovu prelepu pasminu. Zovem se Lidija i zivim u Staroj Pazovi (Srbija) Imam 4 baseta. Dve zenke, dva muzjaka. Kod nas ludnica svaki dan . Predstavicu svoje pse po redosledu kako su dolazili u nasu kucu :
UFINN Turguesa Playa - nase prvo zlato. Pas sa izuzetnom licnoscu kakvog bi svaki vlasnik pozeleo. Njegov motiv je "samo da mi budemo zadovoljni"

FELICITA Queens Hermelin - razmazena lajavica koja se svima uvuce pod kozu

VIRGINIA Turguesa Playa - buduca majka. Izuzetno poslusna i dobra. I najpametnija Malo rezervisana prema strancima ali obozava ljude i druge zivotinje

FENIX van Hollandheim - na ovog lepotana smo cekali dugih 10mes. Najveca maza, jos uvek beba

Stavljam jednu sliku
[IMG][/IMG]
S leva na desno Virginia, Fenix, Felicita, Ufinn
Otvoreni smo za sugestije, kritike, predloge, pohvale i pitanja naravno
orejaslargas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.