Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 22:27   #41
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post

Ovako si ju trebala,sram ju bilo!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:29   #42
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da nista necu vidjeti ni kad budem radala....

Mislim da nijedna žena ne bi dvaputa prošla kroz porod kad bi na prvom vidjela kroz kaj joj p*** prolazi
Lijepo je to priroda napravila...bolove zaboraviš, ali brijem da sam vidjela tak eksplicitno kaj mi se događa sa onom stvari, ne bi baš drugi put ostala trudna...i vjerojatno bi me noćne more proganjale... i svašta nešta...nije tak strašno kad vidim druge žene da rađaju, barem na snimci
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:47   #43
Još kada sam ja bila klinka sam vidjela snimak porođaja,bilo je u jednoj emisiji Latinice,tada me skroz zapanjilo,najviše ona krv koja je šiknula kada je beba izlazila
Jednom sam pogledala i snimku carskog reza,e to je pak gadno,kako doktori razmiču kožu i mišiće rukama,baš mesarski izgleda....Često sam vidjela i porod kod ovaca i koza od bake,kod životinja je to sve definitivno jednostavnije

A sada redovito gledam emisiju o porođajima na Max tv-u i baš mi je fora,vidi se dosta toga ali opet ne toliko detaljno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:57   #44
ma ja odbijam pogledat ijedan porod u trudnoći,
prije sam mogla bez problema,
sad me previše frka,
šta se više bliži dan D to me više strah,
bolje mi je ovako u blaženom neznanju...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:56   #45
ja dok sam rađala...
veli meni babica:
"dokraja ste otvoreni."
ja joj velim:
"ok... kak to izgleda ? jel zjapi? jel ogromno? jel odvratno?"
babica:"ma ne. dobro je sve."
ja:"imate ogledalo? mogu ja to vidjeti?"
babica:"hmmm... ne... nipošto zlato..."

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:05   #46
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Još kada sam ja bila klinka sam vidjela snimak porođaja,bilo je u jednoj emisiji Latinice,tada me skroz zapanjilo,najviše ona krv koja je šiknula kada je beba izlazila
Jednom sam pogledala i snimku carskog reza,e to je pak gadno,kako doktori razmiču kožu i mišiće rukama,baš mesarski izgleda....Često sam vidjela i porod kod ovaca i koza od bake,kod životinja je to sve definitivno jednostavnije

A sada redovito gledam emisiju o porođajima na Max tv-u i baš mi je fora,vidi se dosta toga ali opet ne toliko detaljno

sjecam se toga bilo je sve izbliza prikazano,misim da je bila malo starija zena onako jaca,i cetvrto djece je radjala.radili su joj epiziotomiju uh koji zarez,sikljanje krvi,prestrasno,to je bilo nesto najgore...ovi sta gledam na zone reality nisu toliko strasni. vidim da na emisiji znaju rodilju pitat hocete ogledalo da vidite koliko ste otvoreni,a one sve odmah kazu NE..mislim da ni ja nebi zeljela vidjet sebe jel bi mi pozlilo odmah
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:17   #47
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja dok sam rađala...
veli meni babica:
"dokraja ste otvoreni."
ja joj velim:
"ok... kak to izgleda ? jel zjapi? jel ogromno? jel odvratno?"
babica:"ma ne. dobro je sve."
ja:"imate ogledalo? mogu ja to vidjeti?"
babica:"hmmm... ne... nipošto zlato..."

Pa i mene bi to zanimalo .
Nego, ja se sad čudim ko pura dreku na ovaj prvi video: ali šta stvarno moraš biti tako u ležećem položaju?
Baš ono skroz?
Ja sam se nadala da su ti stolovi ipak malo povišeni za leđa, kao oni ginekološki.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:20   #48
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Pa i mene bi to zanimalo .
Nego, ja se sad čudim ko pura dreku na ovaj prvi video: ali šta stvarno moraš biti tako u ležećem položaju?
Baš ono skroz?
Ja sam se nadala da su ti stolovi ipak malo povišeni za leđa, kao oni ginekološki.
mene isto to čudi.

ja sam se primila za koljena i tako tiskala.

inače je to ležanje uistinu ogavan položaj za rađanje i jedva sam rodila u takvom položaju.

idući put defintivno idem čučati pa nema te sile koja će me spriječiti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:44   #49
citah da je najgore lezeci i polulezeci, kak uglavnom praksiraju, a najbolje ko pesek ili cucanj, cak ne moras puknuti. se vi mazete s uljem za međicu?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:54   #50
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
citah da je najgore lezeci i polulezeci, kak uglavnom praksiraju, a najbolje ko pesek ili cucanj, cak ne moras puknuti. se vi mazete s uljem za međicu?
marta, zato ti slobodno tupi svoje, tj. inzistiran na onom sto ti odgovara. osoblju je najlakse kad zena lezi. probaj razlicite stvari..na stranu, stojeci, klececi, stocic, loptu..sto god.
meni je lezeci bio ocajan - a morala sam lezati samo prva dva sata dok mi gel nije poceo djelovati. odmah sam skuzila da to nije to i birala ono sto mi odgovara. nakon 4-5sati sam zavrsila u krevetu..cek da se sjetim zbog cega..CTG ili je babica htjela da se okrenem na stranu u stilu da ce mi biti lakse.
ja sam inzistirala na svijeci uz potporu dragog, a kad su me trudovi prisarafili mi je babica podigla gornji cio kreveta i tako sam se naslonila na njega..klececi..dragi na uzglavlju.

lezeci ne bi ni u ludilu i da su inzistirali na toma ja bi ga odbila.

medjicu nisam prije poroda masirala, ali je babica za vrijeme poroda u fazi izgona masirala i stavljala vruce obloge..nije ni pukla
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:08   #51
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Evo, cure, ovo je jedna vrlo lepa prica s poroda, ali i vrlo eksplicitan snimak porodjaja, pa koja zeli neka pogleda... Deluje da i nije tako strasno... Ta velika beba zaista prodje kroz tako mali prolaz... Nadam se da vam prozor nece biti strasan...to nas sve ceka...

http://www.majababic.com/pavle/porodjaj.php
Brijem da nikad neću rodit zbog ovog..
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:36   #52
jel gledala koja od vas film orgasmic birth? jedna od žena koje se pojavljuju u tom filmu doslovno rađa uz orgazam . film pokazuje kako porođaj može biti osnažujuće iskustvo unatoč boli i kako zapravo prirodan porod može biti prekrasan http://www.udrugaprimalja.hr/novosti...je.aspx?ID=195

evo trailera: http://www.youtube.com/watch?v=siLbqthiTWo

Zadnje uređivanje dreamer~dreams : 17.08.2010. at 15:47.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:40   #53
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Brijem da nikad neću rodit zbog ovog..
to ti samo brijes
kad ti se javi zelja za djetetom nista ti nece biti prepreka
mene su babice odgovarale da budem na sestrinom porodu, vise njih..i ona na tecaju ali i u bolnici. tvrdoglava kako jesam sam isla i sljedeci mjesec nakon njenog poroda odmah zatrudnila
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:07   #54
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ovi sta gledam na zone reality nisu toliko strasni. vidim da na emisiji znaju rodilju pitat hocete ogledalo da vidite koliko ste otvoreni,a one sve odmah kazu NE..mislim da ni ja nebi zeljela vidjet sebe jel bi mi pozlilo odmah
A fora mi je kada ih pitaju hoćete popipati glavicu i kada bebe izađe mama ju sama privuće gore
I totalna je razlika kod onih koje rađaju bez epiduralne i sa epiduralnom,ove prve stenju,vrište a ove druge mirne s osmjehom na licu
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:18   #55
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
marta, zato ti slobodno tupi svoje, tj. inzistiran na onom sto ti odgovara. osoblju je najlakse kad zena lezi. probaj razlicite stvari..na stranu, stojeci, klececi, stocic, loptu..sto god.
meni je lezeci bio ocajan - a morala sam lezati samo prva dva sata dok mi gel nije poceo djelovati. odmah sam skuzila da to nije to i birala ono sto mi odgovara. nakon 4-5sati sam zavrsila u krevetu..cek da se sjetim zbog cega..CTG ili je babica htjela da se okrenem na stranu u stilu da ce mi biti lakse.
ja sam inzistirala na svijeci uz potporu dragog, a kad su me trudovi prisarafili mi je babica podigla gornji cio kreveta i tako sam se naslonila na njega..klececi..dragi na uzglavlju.

lezeci ne bi ni u ludilu i da su inzistirali na toma ja bi ga odbila.

medjicu nisam prije poroda masirala, ali je babica za vrijeme poroda u fazi izgona masirala i stavljala vruce obloge..nije ni pukla
Znači, može se podići uzglavlje. To miki
Ovako kako ova žena rađa, ležeći kao mrtvac, nije normalno.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:23   #56
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Znači, može se podići uzglavlje. To miki
Ovako kako ova žena rađa, ležeći kao mrtvac, nije normalno.
Stvarno nije normalno,ja to uvijek usporedim s obavljanjem nužde-zamisli da to moraš obaviti ležećki u krevetu a ne u wc školjci,puno teže bi išlo,isto i s porodom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:39   #57
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
A fora mi je kada ih pitaju hoćete popipati glavicu i kada bebe izađe mama ju sama privuće gore
I totalna je razlika kod onih koje rađaju bez epiduralne i sa epiduralnom,ove prve stenju,vrište a ove druge mirne s osmjehom na licu
da,istina,ove sa epiduralnom jedva da malo zaskvice a ove jadne bez deru l se deru,muka mi ih ni slusat tako da definitivno mislim da cu pitat epiduralnu jel bez nje mislim da nebi izdrzala,a na drug nacin me pak strah jel se bojim igle ko vrag.kad vidim da joj onu iglu puste u leđima i onda lege na leđa sva se jezim... moja ginek mi je pricala kad je stazirala u spanjolskoj i poslije jedno vrijeme radila da su zene rađale i pjevale uz epiduralnu,da je to savrseno...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:51   #58
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
jel gledala koja od vas film orgasmic birth? jedna od žena koje se pojavljuju u tom filmu doslovno rađa uz orgazam . film pokazuje kako porođaj može biti osnažujuće iskustvo unatoč boli i kako zapravo prirodan porod može biti prekrasan http://www.udrugaprimalja.hr/novosti...je.aspx?ID=195

evo trailera: http://www.youtube.com/watch?v=siLbqthiTWo
Jesam jesam, i baš me fasciniralo
Ali, žena rađa u vodi.. i svi ti filmići orgasmic birth-a su u vodi.... baš me zanima da li bi doživjela orgazam onako ležeći na stolu
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:23   #59
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
I totalna je razlika kod onih koje rađaju bez epiduralne i sa epiduralnom,ove prve stenju,vrište a ove druge mirne s osmjehom na licu
meni je nekako moćnije onaj sam čin rađanja bez epid.kad beba izađe onaj osjećaj olakšanja i oduševljenja u isti čas.one s epid.imam osjećaj isto im rodile ne rodile ipak bi ja -epiduralnu

i da,bez obzira koja je vrsta poroda ja cmoljim kad beba iziđe,ma šta cmoljim,napravim poplavu
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:57   #60
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
jel gledala koja od vas film orgasmic birth? jedna od žena koje se pojavljuju u tom filmu doslovno rađa uz orgazam . film pokazuje kako porođaj može biti osnažujuće iskustvo unatoč boli i kako zapravo prirodan porod može biti prekrasan http://www.udrugaprimalja.hr/novosti...je.aspx?ID=195

evo trailera: http://www.youtube.com/watch?v=siLbqthiTWo
gledala sam ga i odličan mi je!! preporučam svima prije poroda pogledati!
nažalost, kod nas je to nemoguće, sve se tretira kao liječenje bolesti (što ponekad, naravno, ima i svojih prednosti) ali u danim okolnostima bar ti malo da vjeru da je to tako prirodan proces i da tijelo točno zna što treba samo ako mu vjeruješ
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.