Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 16:46   #1001
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Tvoja iskustva?
Možeš li ti svoje spoznaje izraziti u punini?
Spoznaje cesto odzvanjaju u rijecima, dovoljno je vidjeti tko ima kakve vjestine o cemu govoriti.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:48   #1002
Quote:
Ne znam što si ti "invocirao" ali Samael sigurno nije,jer za uopće prizvati Samaela trebaš biti mag malo žešćeg kalibra,a kao drugo ukoliko nisi dosegao visoke inicijacije u Tamu,Samael bi te ubio kada bi ušao u tebe.Manifestacija daleko nižih demona je opasna za invocirati u sebe,a kamoli ne Samaela.I sigurno ne bi pričao kako pričaš da si imao kontakt sa Samaelom.Da ti nije možda on prenio dobrotvornost i zabranu elitizma i uništavanjem drugih.To je u najmanju ruku kao da netko kaže da je invocirao Metatrona i nakon toga imao porive za destrukcijom i uništavanjem drugih.To bi bilo u suprotnosti sa prirodom Metatrona.Moja iskustva na koja sam ja aludirao su evokativna i potpuno su zapečatila spoznaje o sotonizmu.
Gle, svatko ima svoja iskustva i mišljenja, niti ćeš ti promijeniti moja, niti ja tvoja.

To što si ti tako uvjeren da sam u krivu je tvoja stvar.


@Nightside.
I kršćani su čvrsto uvjereni da su u pravu.
To što si ti u nešto uvjeren, ne znači da je to istina.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:52   #1003
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
ti, znači, smatraš da je sotonist jedino ona osoba koja je imala kontakt sa nekim od demona?
i to na način na koji ti to prakticiraš?
misliš li da je možda moguće da netko u Kini, Indiji, Južnoj Americi to naziva i prakticira drugačije nego ti?

jer, evo, vedski opis demona je ipak nešto drugačiji od ovih koje si ti spomenuo. mislim na Asure.
Može se netko smatrati čime god hoće,ali dok ne iskusiš to čime se smatraš,ne možeš zaista znati što je to.Dakle dok god netko ne iskusi direktan kontakt sa demonima ne može znati što je zapravo sotonizam,sve drugo je samo osobna mentalna projekcija u vezi toga.To isto vrijedi za bilo koji duhovni pravac.Ne govorim ja o načinu za kontaktiranje,nego o iskustvu kontaktiranja.Sotonizam je samo zapadni naziv za tradicije Tame,bez obzira na dio svijeta gdje se nalazi poklonik Tame,staza Tame postoji,samo se na zapadu ona zove sotonizam.Svaka kultura ima svoje bogove/demone Tame,svoje svjetove Tame i prakse povezane sa tim.Zvao ti nekog duha Tame Chiyou,Tlacolotl,Chernobog,Typhon,Utuk Xul,nije uopće važno,radi se o istoj vrsti bića.Svuda u svijetu postoji staza Tame,i radi sa istom vrstom bića i ima slične prakse.Na zapadu to zovemo sotonizam,u drugim dijelovima svijeta će se zvati drukčije ali radi se esencijalno o istoj stvari.Ja govorim o istinskoj prirodi toga,uopće nije važno koje ime ta staza ima i u kojem dijelu svijeta se prakticira.
__________________
Le Grande Negre
Master Leonard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:53   #1004
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
onaj tko je dominantan nema potrebu govoriti i naglašavati svoju dominaciju.
to čine upravo oni koji se osjećaju subordiniranima, ali pate zbog toga, to jest, zavide dominantnima.
osnove psihologije
Sigurno da se karakteristike odrazuju u realnim interakcijama, gdje teorije jeftine psihologije ne dolaze do izrazaja, ali zato se u rijecima cuje tko jest kvalificiran govoriti o necemu, a tko ne.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:58   #1005
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Sigurno da se karakteristike odrazuju u realnim interakcijama, gdje teorije jeftine psihologije ne dolaze do izrazaja, ali zato se u rijecima cuje tko jest kvalificiran govoriti o necemu, a tko ne.
Oni uopće nisu shvatili da se tu govori o određenoj prirodi sotonizma sadržanoj u onom "destroy anything and anyone that gets in your way".No mercy for anyone.
__________________
Le Grande Negre
Master Leonard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:00   #1006
Quote:
Master Leonard kaže: Pogledaj post
Oni uopće nisu shvatili da se tu govori o određenoj prirodi sotonizma sadržanoj u onom "destroy anything and anyone that gets in your way".No mercy for anyone.
Shvatili smo.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:02   #1007
slažem se, Leonarde. ali ovo je takav medij u kojem komuniciramo verbalno i stoga ostaje da ti nisi kompetentan govoriti o tuđim, nego samo i jedino o vlastitim iskustvima.

Nightside, negacija drugog nije ujedno i samopotvrda.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:06   #1008
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
slažem se, Leonarde. ali ovo je takav medij u kojem komuniciramo verbalno i stoga ostaje da ti nisi kompetentan govoriti o tuđim, nego samo i jedino o vlastitim iskustvima.

Nightside, negacija drugog nije ujedno i samopotvrda.
Ja nisam govorio o tuđim iskustvima već da se ne može tvrditi nešto o nečemu bez direktnog iskustva sa tim,inače je to samo mentalna projekcija.
__________________
Le Grande Negre
Master Leonard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:07   #1009
Quote:
Master Leonard kaže: Pogledaj post
Ja nisam govorio o tuđim iskustvima već da se ne može tvrditi nešto o nečemu bez direktnog iskustva sa tim,inače je to samo mentalna projekcija.
i ja se s tobom slažem. to vrijedi za sve u životu, što se mene tiče.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:21   #1010
Vidio sam na početku teme kako piše da sotonisti vjeruju u mogučnost pobijede sotone nad Bogom. Ok.
No kako uopče objašnjavate da sotona kao takav upće nije bio u stanju da u duhovnoj borbi nadvlada arhanđela Mihovila i to u više navrata. I dali se to uopče spominje u vašim knjigama ili možda postoji nekakva vaša verzija te priče.
Nadodao bih još da smatram kako ste u zabludi to jest samo zavedeni( nebih htio biti optužen za trolanje kao prije jer to mi nikad nije namjera niti za vrijeđanje, sva su bića u svojoj biti onako kako ih je Bog stvorio sveta. Pa tako se ni sam Mihovil kada se borio sa sotonom za Mojsijevo tijelo nije usudio vrijeđati njegovu bit jer bi time uvrijedio i Boga).
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:26   #1011
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
Nightside, negacija drugog nije ujedno i samopotvrda.
Meni ovdje uopce nije namjera negirati nekog, jer mene taj netko, persona ne zanima. Govori se o vrlo jasnim stvarima koje ne treba crtati, i ne treba previse razbijati zablude za prisutnom istinom, da onaj tko je pozvan od Tame utjelovljene u Imenu Sotone, zna da se sotonizam kao Njegova autenticna nauka sastoji od aforizama moci, snage, i ne-tolerancije prema inferiornim i suprotnim pravcima, i onima koji sotonizam zele degradirati, uciniti ga slabim, punim disney likova i pokemona, i poistovjetiti sa ostalim suprotnim, inferiornim stazama. Toliko bi trebalo biti jasno.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:26   #1012
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Vidio sam na početku teme kako piše da sotonisti vjeruju u mogučnost pobijede sotone nad Bogom. Ok.
No kako uopče objašnjavate da sotona kao takav upće nije bio u stanju da u duhovnoj borbi nadvlada arhanđela Mihovila i to u više navrata. I dali se to uopče spominje u vašim knjigama ili možda postoji nekakva vaša verzija te priče.
Nadodao bih još da smatram kako ste u zabludi to jest samo zavedeni( nebih htio biti optužen za trolanje kao prije jer to mi nikad nije namjera niti za vrijeđanje, sva su bića u svojoj biti onako kako ih je Bog stvorio sveta. Pa tako se ni sam Mihovil kada se borio sa sotonom za Mojsijevo tijelo nije usudio vrijeđati njegovu bit jer bi time uvrijedio i Boga).
Tvoj je problem što stvari gledaš iz kršćanskog gledišta,religije koje je stara svega 2000 g.Sotona je samo jedno od imena za primordijalnog Gospodara Tame,druge kulture ga znaju pod drugim imenima.Nas nije uopće briga za tog boga o kojem ti pričaš,obični demijurg kako su drevni gnostici točno rekli,niti uopće "vjerujemo" kršćanskoj priči,masakriranoj verziji judaizma sa ubačenim poganskim elementima,a sam judaizam je opet nastao prekrajanjem mitova do kojih su Židovi došli u Babilonu.Informiraj se malo više pa onda piši.
__________________
Le Grande Negre
Master Leonard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:28   #1013
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Vidio sam na početku teme kako piše da sotonisti vjeruju u mogučnost pobijede sotone nad Bogom. Ok.
No kako uopče objašnjavate da sotona kao takav upće nije bio u stanju da u duhovnoj borbi nadvlada arhanđela Mihovila i to u više navrata. I dali se to uopče spominje u vašim knjigama ili možda postoji nekakva vaša verzija te priče.
Nadodao bih još da smatram kako ste u zabludi to jest samo zavedeni( nebih htio biti optužen za trolanje kao prije jer to mi nikad nije namjera niti za vrijeđanje, sva su bića u svojoj biti onako kako ih je Bog stvorio sveta. Pa tako se ni sam Mihovil kada se borio sa sotonom za Mojsijevo tijelo nije usudio vrijeđati njegovu bit jer bi time uvrijedio i Boga).
To što piše na početku se odnosilo na Gnostičke Luciferijane, ako se ne varam, a mi nismo takvi.
Barem mislim da ih nema ovdje.

Svaki sotonst ima svoj pogled na svijet i svoj stav o sotonizmu i Sotoni.
Ja primjerice ne vjerujem u Stvaralačku Silu uopće, a Satan mi nije produkt dualizma, nego bezvremensko božanstvo.
Tako da ne vjerujem ni da je stvoren. Kao uostalom niti mi.

Moj cilj je individualizirati se, izolirati i samodeificirati, na višim razinama.
Demone i božanstva gledam kao na drugu vrstu entiteta nego što su ljudi.
Na njih se možeš ugledati i pokušati postati moćniji, ili se možeš predati i utopiti svoju svijest u njima, dajući njima svoj potencijal.

Svaki RHP put završava potonjim. Jer mu je to i cilj.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:36   #1014
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Meni ovdje uopce nije namjera negirati nekog, jer mene taj netko, persona ne zanima. Govori se o vrlo jasnim stvarima koje ne treba crtati, i ne treba previse razbijati zablude za prisutnom istinom, da onaj tko je pozvan od Tame utjelovljene u Imenu Sotone, zna da se sotonizam kao Njegova autenticna nauka sastoji od aforizama moci, snage, i ne-tolerancije prema inferiornim i suprotnim pravcima, i onima koji sotonizam zele degradirati, uciniti ga slabim, punim disney likova i pokemona, i poistovjetiti sa ostalim suprotnim, inferiornim stazama. Toliko bi trebalo biti jasno.
zašto onda sve što si napisao do sad izgleda kao osobni obračun, a ne teoretiziranje?

za mene osobno, ne postoje superiorne i inferiorne staze. postoje samo vjerodostojne i nevjerodostojne, a to se testira u njihovoj učinkovitosti.


Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Vidio sam na početku teme kako piše da sotonisti vjeruju u mogučnost pobijede sotone nad Bogom. Ok.
No kako uopče objašnjavate da sotona kao takav upće nije bio u stanju da u duhovnoj borbi nadvlada arhanđela Mihovila i to u više navrata. I dali se to uopče spominje u vašim knjigama ili možda postoji nekakva vaša verzija te priče.
Nadodao bih još da smatram kako ste u zabludi to jest samo zavedeni( nebih htio biti optužen za trolanje kao prije jer to mi nikad nije namjera niti za vrijeđanje, sva su bića u svojoj biti onako kako ih je Bog stvorio sveta. Pa tako se ni sam Mihovil kada se borio sa sotonom za Mojsijevo tijelo nije usudio vrijeđati njegovu bit jer bi time uvrijedio i Boga).
slažem se i sa onim što ti je ranije napisano, samo bih te upozorila da ti imaš informaciju iz jednog izvora.
zar ti nije sumnjivo što ga Mihovil nije ubio? i zar se Bog boji palog anđela?
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 17:51   #1015
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
zašto onda sve što si napisao do sad izgleda kao osobni obračun, a ne teoretiziranje?

za mene osobno, ne postoje superiorne i inferiorne staze. postoje samo vjerodostojne i nevjerodostojne, a to se testira u njihovoj učinkovitosti.
Sto nekome izgleda kao osobni obracun, nije moj problem. Ucinkovit moze biti i priziv Homer Simpsona. Ne postoji nijedna volja iznad Volje Sotonista, za onog tko je ima, i zato teznja drugih pravaca jest inferiornija, a sve sto moze odgovarati kao korisno i ucinkovito naravno mora biti konkretizirano pomocu takve Volje. Ono o cemu ja pisem cijelo vrijeme.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:01   #1016
znači, svatko tko ima Volju je Sotonist?
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:31   #1017
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Pod Sabaota mislim na JHVH.
Ford se u prizivima obraca Sabaotu, povezuje sa Gospodarem Sabata. Takodjer, na Ialdabaotha, stvoritelja fizickog svijeta, se referira kao na Lucifera, nejasno.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:31   #1018
Quote:
I n n o c e n t kaže: Pogledaj post
znači, svatko tko ima Volju je Sotonist?
Nikako.
Nema vise volje iznad Volje Sotonista koja je odraz Teznje samog Sotone, i sve sto stane na taj put, tamo ne moze ostati. Upucen u sotonisticku ideologiju ne priznaje da u mentalitetu mase pripadajuce pro-kozmickim zakonima per se, postoji Volja uopce. Rasireno je vise usavrsenih prakticnih znanja koja daju opise na jedan ili drugi nacin, ali kvantiteta iza njih, o cemu ona jesu, ne moze se dijeliti u vise radikalno razlicitih razumijevanja. Jer, kad se ostvari autenticno razumijevanje pokretacke sile iza svih imena Cuvara Staze Tame, ono mora biti direktno, samo sto se moze razlicito manifestirati. Nikako biti teza i anti-teza medjusobno. Iz toga razloga sve sto, u ocima onog tko vrsi Volju Sotone, odnosno Lucifera, predstavlja anti-tezu i prepreku tome ce biti izlozeno eliminaciji. Od uvijek postoji skrivena strana u tvorevinama kao sto je tradicija, koja se moze identificirati sa etosom sotonizma kroz gnozu lijevo-ruke struje. Oni koji su usli u tajne cuvanih tradicija (i povijest poznaje velike licnosti za koje su mnogi culi), obznanili su ih, prikladno, vise-nego-manje, u tajnosti. Tako da postoji stara koliko i covjecanstvo, kontribucija za iste ciljeve. Kaos koji zivi u unutarnjem crnom plamenu, koji je sijao i sije, strah i teror u ljudskom neznanju o nepoznatom.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:20   #1019
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Gle, svatko ima svoja iskustva i mišljenja, niti ćeš ti promijeniti moja, niti ja tvoja.

To što si ti tako uvjeren da sam u krivu je tvoja stvar.


@Nightside.
I kršćani su čvrsto uvjereni da su u pravu.
To što si ti u nešto uvjeren, ne znači da je to istina.
To je cisto stvar koliko tko stoji iza svojih rijeci, koje su iskaz kvalitete znanja. Krscanin koji poznaje krscansku teologiju, moze tvrditi da poznaje postavke krscanstva. S druge strane, do sustinske prirode sotonizma se dolazi kad tako diktira direktno iskustvo, ne postoji drugi nacin. Jedini nacin: znati i vidjeti, ostalo su prazne price. Kao sto sam rekao, dvije suprotne ideje o jednoj te istoj stvari ne mogu biti validne.

Master Leonard je u pravu kad kaze da invokacija Samaela nije bezazlena.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:30   #1020
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Nikako.
Nema vise volje iznad Volje Sotonista koja je odraz Teznje samog Sotone, i sve sto stane na taj put, tamo ne moze ostati. Upucen u sotonisticku ideologiju ne priznaje da u mentalitetu mase pripadajuce pro-kozmickim zakonima per se, postoji Volja uopce. Rasireno je vise usavrsenih prakticnih znanja koja daju opise na jedan ili drugi nacin, ali kvantiteta iza njih, o cemu ona jesu, ne moze se dijeliti u vise radikalno razlicitih razumijevanja. Jer, kad se ostvari autenticno razumijevanje pokretacke sile iza svih imena Cuvara Staze Tame, ono mora biti direktno, samo sto se moze razlicito manifestirati. Nikako biti teza i anti-teza medjusobno. Iz toga razloga sve sto, u ocima onog tko vrsi Volju Sotone, odnosno Lucifera, predstavlja anti-tezu i prepreku tome ce biti izlozeno eliminaciji. Od uvijek postoji skrivena strana u tvorevinama kao sto je tradicija, koja se moze identificirati sa etosom sotonizma kroz gnozu lijevo-ruke struje. Oni koji su usli u tajne cuvanih tradicija (i povijest poznaje velike licnosti za koje su mnogi culi), obznanili su ih, prikladno, vise-nego-manje, u tajnosti. Tako da postoji stara koliko i covjecanstvo, kontribucija za iste ciljeve. Kaos koji zivi u unutarnjem crnom plamenu, koji je sijao i sije, strah i teror u ljudskom neznanju o nepoznatom.
šta nikako?
ne kužim.
vršiš li svoju ili Luciferovu volju?
ili nema razlike?

btw, nisam nigdje pročitala da je zakon theleme čini što te volja, ali ne dok štetiš drugome. mislim da je taj dodatak zaista besmislen i proizvoljan, te se kosi sa samim zakonom.

Zadnje uređivanje I n n o c e n t : 16.02.2009. at 20:41.
I n n o c e n t is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.