Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 21:15   #21
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Sad slobodno izreklamiraj gdje
U Boschevom servisu u Kovinskoj
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:21   #22
jel se može plina napunit za 2 minute? Prije godinu dana mjenjao sam nekakve gumice jer je puštalo na njima i nakon toga tip je nagruvo neki klinac u sistem pod tlakom da vidi da li pušta i gle čuda nije puštalo. Nakon toga tip mi je kao napunio plin u sistem i to je trajalo 2 minute. Istina hladan zrak je lagano puhao i sada puše lagano(ali slabije nego prošle godine),ali to se jednostavno nije klima kakva treba biti. čuje se onaj piskutav zvuk i na onom oku gdje se vidi strujanje plina vidi se tekučina koja je u prekidu. Što vi mislite?
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:48   #23
Punjenje klime traje 20 minuta - pola sata. Kraće NE ide ak se radi kako spada (sve van, vakumirat, odvojit ulje, filtrirat, vratit ulje, dodat boju (ako već nije unutra) i dodat propisanu količinu plina).

@Laki - izgleda da su ovi Bosch servisi opako skinuli cjene i kod nas - definitivno best buy
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:55   #24
Quote:
mirkec_23 kaže: Pogledaj post
jel se može plina napunit za 2 minute?
Ne moze... Pola sata je ultra turbo brzo....
Meni je veđenje, vaganje, punjenje, bojanje...... trajalo 45 minuta

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
izgleda da su ovi Bosch servisi opako skinuli cjene i kod nas - definitivno best buy
A osim cijene, krasi ih i ljubaznost, urednost...... Bar ovi u Kovinskoj....
Jedino mi je malo cudno da se radni nalog otvara pokraj u Citroenu ... i od Citroena racun dobijes
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:57   #25
Ček malo 78kn punjenje? I to se napravi kak treba? Cura je punila kod jednog čovjeka za 200kn i sve je bilo kak je CDRW opisao. tak je negdje i trajalo ali je ispustila sad opet nakon mjesec dana. Hladi ali ne kak bi trebala. I sad opet 200kn osim ak je taj bosch tolko jeftiniji pa da skočimo do zg.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:01   #26
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
A osim cijene, krasi ih i ljubaznost, urednost...... Bar ovi u Kovinskoj....
Jedino mi je malo cudno da se radni nalog otvara pokraj u Citroenu ... i od Citroena racun dobijes
Pa u Janezlandu dobiješ račun od Opela (Kruno Brežice) - valjda im je to standardna politike - šlepaju se uz neki auto salon.

I ne mogu ne primjetiti kako se obično radi o "pokvarljivim" markama....
Valjda po modelu - možda su nam auti sranje ali je servis vrhunski
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:08   #27
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ček malo 78kn punjenje? I to se napravi kak treba?
Pa nego sto...

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
I ne mogu ne primjetiti kako se obično radi o "pokvarljivim" markama....
Valjda po modelu - možda su nam auti sranje ali je servis vrhunski
Pa zasto onda nema Bosch servisa pokraj FiJata ili Subarua?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:15   #28
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Pa zasto onda nema Bosch servisa pokraj FiJata ili Subarua?
Zato jer je Subaru japanski Mercedes a Fijata se i tak proda 30 mjesečno (ko i Mercedesa) - nema se tu što pokvarit (mislim ima ali radi količine vozila .... razumiješ poantu)
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:16   #29
Pa samo punjenje ovisi o tome kolko treba napuniti u sistem, sad ovo ostalo je više od samog punjenja plina, inače stari je radio kućne klime pa sam ga gledao i neki put je obavio za par minuta servis a neki put je trajalo 2 sata, ovisno kaj je mušterija htjela i kaj je sve trebalo napraviti...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:48   #30
Kad se vec prica o klimi danas ujutro sjedam u Astru nakon tjedan dana i odlucim upalit klimu jer je vruce kad ono ne radi na kraju sam odjebo astru i ostavio je u garazi u uzeo drugi auto koji ima dvozonsku klimu

Moram sutra otic negdje u zagrebu da mi to pogledaju. Jel moze neki savjet kod koga otic sa astrom h al ne zelim u ovlasteni. Dominic moze broj na PM od ovog lika kod kojeg ces ti ic?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:57   #31
Eh, pa kaj nije astra prodana, nego reci šta ti se dešava, ne radi uopće?! broj
Uglavnom ljubazna ženska veli u 45min bi trebalo bit gotovo, ako je do punjenja. Cijelo vrijeme mogu biti pored auta i gledat, a sutra popodne ću doista vidjet kako je. Uglavnom za ovaj tjedan ništa, puni su, ja sam im zadnja mušterija u petak

E da, ajde isčitaj greške ako znaš, da vidim dal tebi šta javlja u vezi klime!
__________________
All generalizations are false, including this one.

Zadnje uređivanje -dominic- : 27.05.2010. at 12:08.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:08   #32
Dečki ak vam puštaju klime OBAVEZNO ubacite boju .... da se vidi gdje pušta (ako pušta).
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:12   #33
Bila je prodana pa je kupljena nazad. Nemoj me uopce pitati kako,zasto,radi cega. Prodao sam ju prije nego sam kupio ono govno od volva prvom susjedu a posto on sad radi na plantazi nafte ja sam je opet otkupio od njega jer sam bio bez auta neko vrijeme a auto mi stvarno treba. Najgore je kaj se nis ne dogada kad ju upalim tj nema nikakvih zvukova,okretaji stoje cjelo vrijeme isto,nista ne pucketa ali i jednostavno ne hladi.

Pod greske mislis na ono ENC?
Evo napravit cu edit za 10min idem iscitat greske.

EDIT: Ma jebo ja tog svog opla nemrem iscitat greske. Najgore je kaj sam ih vec iscitavao i radilo je. Bas sam neki dan prijatelju kazao kak se te greske ucitavaju i radilo je bez oroblema sad sjednem u auto stisnem kocnicu i gas istodobno do kraja dam ontakt i nista se ne dogada cijelo vrijeme stoji kilometraza na displayu. Probat cu jos par puta...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje to sam ja : 27.05.2010. at 12:22.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:52   #34
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Eh, pa kaj nije astra prodana, nego reci šta ti se dešava, ne radi uopće?! broj
Uglavnom ljubazna ženska veli u 45min bi trebalo bit gotovo, ako je do punjenja. Cijelo vrijeme mogu biti pored auta i gledat, a sutra popodne ću doista vidjet kako je. Uglavnom za ovaj tjedan ništa, puni su, ja sam im zadnja mušterija u petak

E da, ajde isčitaj greške ako znaš, da vidim dal tebi šta javlja u vezi klime!
Jel znas kolka je cijena tog punjenja, il ce ti tek tamo reci? Ajd javi molim te
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:07   #35
Sve napišem sutra, ja ne znam u čem je problem kod mene jer kako kažem klima radi ok minutu, pa ne radi 10 sekundi i onda opet radi 2-3 sekunde i tako u nedogled. Znam za boju cdrw, nego sumnjam da je plin u pitanju. Prije 6 mjeseci je bio na popravku zbog blentavog Mađara u X5-ici i novi je hladnjak klime i ventilator, tad je klima naravno i napunjena i bilo je sve ok do sad. Da li su oni nešto sfušali ili je nešto drugo sutra ću više znati.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:48   #36
Javi obavezno sutra kak su ti to rjesili i kakva je ekipa tamo. Neda mi se ic natezat s nekim budalama. Ak ce sve bit ok i ja ih onda zovem da vidimo sto se to dogada.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 23:36   #37
Gledam na Bosch.hr ima tih servisa i izvan Zg. Konkretno meni jajbliži je u Zaboku. Sutra ću zvati da vidim dal imaju istu cijenu ko i ovi u Kovinskoj. Ako imaju idem kod njih ako su skuplji nije ni Kovinska na kraj svijeta.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 23:45   #38
Pa i meni bi najbolje bilo u zaboku tj savrseno.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 16:58   #39
Evo izvještaj! Klima samo po sebi je ispravna, plina ima točno koliko i treba biti. Problem je što je filter hladnjaka klime začepljen. Normalni tlak sistema je 15-16 bara, on skače do 25 i isključuje. Hladnjak je kipuć, jer nema cirkulacije i kompresor mu nabija tlak dok preostat ne iskopča. Plin je skroz izvađen, vakumiran sustav i vraćen nazad uz hlađenje hladnjaka s vodom. Već sam zvao servis i reklamirao jer je hladnjak star svega pola godine. Ostavio sam 50kn za majstora jer šefica nije htjela uzet ništa niti za rad. Usluga je vrhunska i dosta su ljubazni. Bio sam gotov za 35min sa svim.

Usput vidio sam i bivšeg majstora Šimuna Tomislava(bio kod susjeda) on više ne radi jer mu je vid otišao. Brat Krešimir Šimun kojeg mi stari pozna je na Biogradu i tamo radi...
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 17:17   #40
Evo da javim što je sa mojom klimom.U Bertolu tvrde da je problem u isparivaču i ventilu.Trebalo bi ih zamjeniti.Plin je napunjen,a mjerili smo izlaz na otvoru ventilacije.Puhalo je prema dolje do 13.5 stupnjeva i onda se vratilo do 17!Isparivač nije nikad mjenjan,a cijene se kreću od 1000kn na gore,a otprilike isto toliko i ventil koji se zamrzava.Ispod auta potop vode.Ne znam gdje bih mogao do isparivači i tog ventila po umjerenijoj cijeni...
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.