Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 20:09   #1
Veg vs meso - jedinstvena tema

Koliko je bakteerija kapula ubila
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 11:20   #2
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Neke životinje koje tovimo za prehranu ne mogu preživjeti u divljini bez naše pomoći tako da mi njima produžavamo život tako što ih tovimo samo što ih na kraju pojedemo.
Također životinje koje tovimo nisu ni gladne ni žedne za razliku od divljih životinja.
Hipotetsko pitanje: Da li bi radije živio kao srna u šumi ili krava u suvremenoj farmi?
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 23:51   #3
Ono sto me najvise iritira kod vegana i slicnih je njihov "ja sam poseban i ja sam u pravu, vi koji jedete meso ste niza bica i nametat cu vam griznji savijesti" stav.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 08:35   #4
Quote:
GodzillaZg kaže: Pogledaj post
Ono sto me najvise iritira kod vegana i slicnih je njihov "ja sam poseban i ja sam u pravu, vi koji jedete meso ste niza bica i nametat cu vam griznji savijesti" stav.
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 08:56   #5
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
Vegani stvarno ne moraju poštivati tvoju odluku da svjesno podržavaš najokrutniju industriju na svijetu: ubijanje, silovanje, tovljenje, život u zatvoru, otimanje djece (da, djece) itd. (mogla bi ovako do sutra ).
I još sa takvim izborom prehrane uništavaš svoje zdravlje, zdravlje svoje djece i cijeloga planeta (emisija stakleničkih plinova - samo jedan od primjera).

Jedini je problem što su mesojedi toliko indoktrinirani i uvjereni da ne rade ništa loše sa svojim izborom prehrane, a to je daleko od istine. Veganstvo je daleko humanije, zdravije i logičnije od konzumacije mesa i ostalih proizvoda koji dolaze od životinja.

Svakom svoje, naravno. Nitko te neće tjerati da se prestaneš natrpavati mrtvim životinjama, ali vegani ne moraju poštivati tvoju odluku da svojim (svjesnim) izborom podupireš takvu industriju.
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:04   #6
Quote:
MissComplicated kaže: Pogledaj post
Vegani stvarno ne moraju poštivati tvoju odluku da svjesno podržavaš najokrutniju industriju na svijetu: ubijanje, silovanje, tovljenje, život u zatvoru, otimanje djece (da, djece) itd. (mogla bi ovako do sutra ).
I još sa takvim izborom prehrane uništavaš svoje zdravlje, zdravlje svoje djece i cijeloga planeta (emisija stakleničkih plinova - samo jedan od primjera).

Jedini je problem što su mesojedi toliko indoktrinirani i uvjereni da ne rade ništa loše sa svojim izborom prehrane, a to je daleko od istine. Veganstvo je daleko humanije, zdravije i logičnije od konzumacije mesa i ostalih proizvoda koji dolaze od životinja.

Svakom svoje, naravno. Nitko te neće tjerati da se prestaneš natrpavati mrtvim životinjama, ali vegani ne moraju poštivati tvoju odluku da svojim (svjesnim) izborom podupireš takvu industriju.
Razumijem Vaš stav. Mesojedi svoj stav formiraju na temelju svojih navika, znanja, društvenih normi itd.. Ne treba ih zbog toga osuđivati.
Također treba znati da su barem 90% vegana bili mesojedi. U jedom trenutku, nakon što su osvjestili svoju ulogu i stil života, odlučili su se na promjenu.
Taj trenutak se dogodi kod različitih ljudi u različito vrijeme. Kod nekih se ne dogodi, i oni plaćajau visoku cijenu. Žive u nemiru, raznim strahovima, često su posvađani s najbližima a uslijed konzumacije mesa mnogi se okrenu alkoholu, coca-coli itd..
Upravo zato je važno da svi koji su osvjestili čin mučenja i ubijanja životinja samo zbog toga da bi uživali u jedenju pomognu onima koji to nisu. Ali ne tako da im se predbacije i osuđuje, nego upravno suprotno: svojim primjerom pokazati tolerantnost, razumjevanje i na kraju ljubav prema SVIM bićima.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 18:24   #7
Quote:
MissComplicated kaže: Pogledaj post
Vegani stvarno ne moraju poštivati tvoju odluku da svjesno podržavaš najokrutniju industriju na svijetu: ubijanje, silovanje, tovljenje, život u zatvoru, otimanje djece (da, djece) itd. (mogla bi ovako do sutra ).
I još sa takvim izborom prehrane uništavaš svoje zdravlje, zdravlje svoje djece i cijeloga planeta (emisija stakleničkih plinova - samo jedan od primjera).

Jedini je problem što su mesojedi toliko indoktrinirani i uvjereni da ne rade ništa loše sa svojim izborom prehrane, a to je daleko od istine. Veganstvo je daleko humanije, zdravije i logičnije od konzumacije mesa i ostalih proizvoda koji dolaze od životinja.

Svakom svoje, naravno. Nitko te neće tjerati da se prestaneš natrpavati mrtvim životinjama, ali vegani ne moraju poštivati tvoju odluku da svojim (svjesnim) izborom podupireš takvu industriju.
Potpuni promašaj. Svejedstvo nekoj vrsti drastično povećava šanse preživljavanja u ekstremnim uvjetima, koji mogu nastati klimtskim promjenama uzrokovanim od asteroida, vulkana, Zemljinih milenijskih ciklusa... U mesnu industriju se mora uvesti humaniji red, tu nema spora. Ali to nije nikakav argument da se cijeli ljudski rod pretvori u inferiorne biljojede.
Dalje, eksperimenti su pokazali da biljke imaju neku vrstu "svijesti", a mi ih jedemo žive. Ubijanje biljke i životinje se ne razlikuje. Evolucija nas je inteligentno pretvorila u svejde, s očitim razlogom i smislom.
NeDizeMiSe22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:21   #8
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
Jedan od razloga, zašto se čini da vegani ne poštuju one koji jedu meso, je upravo i ovo što pokušavate dati kao argument.

Pravo na izbor i poštivanje nečije odluke u izboru jela?

Ali gdje je onda životinjama pravo na izbor kad je u pitanju njihov život?
Ne možete se pozivati na nečije pravo da radi nešto, ako to uključuje nečije stradavanje!
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
Naravno da ćemo se ponekad postaviti kao da smo odabrali pametnije, jer to zaista i jesmo!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:35   #9
Ah, miss complicated je već objasnila, kasno je, nisam vidjela...

Morala sam se javiti jer to mi je jedan od najgorih 'argumenata' koje cujem od mesojeda, - ali moje pravo da jedeeem...
Grrr, stfu!

Ok stvarno je kasno, noc!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:34   #10
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Jedan od razloga, zašto se čini da vegani ne poštuju one koji jedu meso, je upravo i ovo što pokušavate dati kao argument.

Pravo na izbor i poštivanje nečije odluke u izboru jela?

Ali gdje je onda životinjama pravo na izbor kad je u pitanju njihov život?
Ne možete se pozivati na nečije pravo da radi nešto, ako to uključuje nečije stradavanje!
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
Naravno da ćemo se ponekad postaviti kao da smo odabrali pametnije, jer to zaista i jesmo!
a životinje imaju svijest o svojem postojanju, razmišljanu o životu, izuzmimo čovjeka, po čemu čovjek ima manje pravo na meso od recimo lava, vuka?
Pretsani prat ruke jer bakterije imaju pravo na život ili kaj god već rade
Quote:
E sad dolazimo opet do one moralne strane i koliko smo svjesni i informirani na što sve naši svakodnevni izbori imaju utjecaj, kao i koliko je tko spreman preuzeti odgovornost za vlastite postupke, što uvelike ocrtava nečiji karakter.
Prestani koristiti računalo jer energija potrošena na struju smananjuje poalrnim medvjedima životni prostor ili voziti auto.
A dolazimo do toga da je tvoj karakter prihvatio ne jesti meso i optuživati druge da nemaju odgvornsoti kada sama svakodnevno koristiš blagodati moderne civilizacije koje itetako utječu na naš ekosustav. Predlažem ti da sljedeći put kad će se držat svojih moralnih odluka da odbiješ hitnu pomoć (hitna kola zagađuju zrak i pridonose globalnom zatopljenju), da odeš u nekakvu zabit i to pješice da ne uagađuješ zrak, da ne nosiš uopće odjeću jer postoji mogućnost da ju je nekakv mali kinez napravio- koji za razliku od životinja treba imati svoja prava i pretsneš koristit sve elektroničke uređaje jer njihova proizvovodnja zagađuje okoliš i krši ljudska prava, te da živiš na bobicama.



Ne razumiješ pojam morala, pojam morala je autonoman, pojam pravila je heteronoman, nema tog pravila koje govori o životinskom pravu na život, da životinje imaju prava bili bi ljudi. A moral se razlikuje od osobe do osobe
Moja ljudska prava (koje doduše nema životinja) su pravo na život i pravo na izbor, moje pravo na izbor je jest meso, peč ga na roštilju, dinstat i radit umake.
Ti jedeš biljke, po čemu ta biljka nema pravo daljnjeg vegetiranja i rasta? Razlika između mene i tebe je u tome kaj sam ja proširio djelokrug jedenja na pojedine životinjske vrste.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 31.08.2015. at 15:02.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:00   #11
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
I biljke imaju osjećaje. Čak i voda ima osjećaje!!
Kaj ćemo s tim?
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 08:44   #12
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Bez mesa se i te kako može. Rođak mi je pobijedio hodgkins limfom zahvaljujući dugotrajnoj dijeti baziranoj samo na biljnim sokovima i na veganskoj prehrani.
a moj prijatelj je zaustavio i suzbio tumor mozga glio blastom. Prehranom bez mesa, mlječnih prozvoda, šećera bijelog brašna i rafiniranih proizvoda.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 00:40   #13
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
a moj prijatelj je zaustavio i suzbio tumor mozga glio blastom. Prehranom bez mesa, mlječnih prozvoda, šećera bijelog brašna i rafiniranih proizvoda.
Zato što se rak stanice hrane istim bjelančevinama, vitaminima i mineralima kao i zdrave stanice. Uskračivanjem svom tijelu kolesterola i cijelih proteina koji se nalaze samo u mesu, biljke ih ne posjeduju može usporiti razvoj nekih bolesti, međutim jedino uz korištenje lijekova koje će držati imunološki sustav na razini, jer prekidom uzimanja životinjskih proteina dolazi do propadanja mišičnog tkiva, sljabljenja srca, kostiju, stanice kraće žive zbog nedostatka životinjskih proteina te je potrebno znatno više energije da bi se u vrlo kratkom vremenu proizvele nove, te isto tako membrane stanica slabe, kako to biva sa zdravim stanicama tako se to odražava i na rak stanice. Meso ipak daje najveću količinu energije i iz tih razloga i drži ljude a i životinje sitima većinu dana, biljke ne. Pa kad uskratiš najbogatiji i najkvalitetniji izvor energije svom mozgu, normalno je da će se to i odraziti na stanice raka koje neće imati odakle unijeti dovoljno hranjiva, međutim tu pati i sam mozak kao i bilo koji drugi organ u tijelu. Drugo izbacivanje mesnih bjelančevina isto dolazi do poremećaja u proizvodnji hormona i radu žlijezda, pa je vjerojatno to što je usporilo daljnji razvoj malignih stanica na neko vrijeme.

Jedno vrijeme osoba može gurati takav način života jer tijelo kao kompleksniji organizam od stanica tumora može duže izdržati naprezanja kao takva, međutim to je samo odgađanje onoga što će na kraju uslijediti i kupovanje godina života na koji uslijeđuje šok kada lijekovi više ne mogu držati imunološki sustav na optimumu i cijeli sustav počne se ubrzano razboljevati.

Kolesterol su mediji reklamirali kao štetan i loš i tu su vegani na dobitku (kobajage - tako oni misle). Svaki vegan koji ne uzima dodatke prehrani (sintetičke životinjske dodatke hrani) koji se nalaze često u oblicima praškastih proteinskih napitaka gubi strukturu kostiju, tijelo ne može više podnositi velika naprezanja i stres, koža kao zaštitni organ slabi, stanice gube dugotrajnost i potreban je veći broj ciklusa da se zamjeni one odumiruće, te membrane su poprilično slabe, mišići gube na snazi i izdržljivosti a dosta vegana ima i problema sa kosom, u svemu tome najviše igraju ulogu žlijezde i proizvodnja hormona čiji radni ciklusi postaju poremećeni. Ima još niz drugih problema koja nastaju, kod djece ako im roditelji koji su vegani u ranom djetinjstvu izbace meso iz prehrane u većini slulčajeva dolazi do nekog oblika invalidnosti jer kosti u jednom djelu ciklusa odrastanja jednostavno ne razviju se u svoju pravilnu strukturu i slično i to sve zbog izbjegavanja životinjskih proteina i kolesterola. Ipak smo genetski svejedi i našem organizmu da bi funkcionirao u punoj snazi i bio onaj nepobjedivi stroj treba ogromna količina energija, a do nje je došlo razvojem ljudskog mozga, čija evolucija je nastupila otkrićem kuhane životinjske hrane, kako je mozak evoluirao i postajao sve kompleksniji tako danas čovjek u pričuvi bi uvijek trebao imati optimalno oko 500 kalorija dnevno koje ne bi trebalo dirati. Ne kaže se bzvz za meso da je kompletna prehrana, jer apsolutno sve iz cijelog hranidbenog lanca nalazi se u biljojedima, biljke pak ne jedu životinje pa je normalno zašto nemaju 2 glavna proteina koja su našem tijelu izuzetno važna i bez kojih tijelo ne funkcionira u svom punom spektru, zato se i kaže da je biljna hrana, nekompletna prehrana. Isto tako biljne ALA kiseline koje se toliko reklamira apsolutno nemaju skoro nikakvog efekta na ljudski organizam za razliku od onih životinjskog podrijetla. Al eto... danas je sve marketing a mnogi žele i govno prodat, pa iz tog razloga danas imamo jako puno BILJNE i ŽIVOTNJSKE hrane bez ikakve hranjive vrijednosti ili vrlo slabe. Radi se o hrani koja je industrijski obrađena, u čemu prednjače biljke.

To je za vegane, kod drugih, koji nisu umjereni u hrani ili nemaju balansiranu prehranu, recimo krvna grupa 0 ima potrebu za unosom veće količine životinjske hrane, u tom slučaju postoji voće i povrće koje razgrađuje višak kolesterola u našem organizmu (luk, grejp, limun...), a neizostavan je i neki oblik fizičke rekreacije.

Vegan koji kupuje sintetičke proteine na bazi životinja kao nadomjestak prehrani nije vegan, a to vam znači da većina vegana nema veze sa veganstvom jer ih većina se krca sa nevjerojatnom količinom kemijskih nadomjestaka, te jedna osoba koja ima balansiranu prehranu (svejed) je 5 puta zdravija od jednog vegana kako psihički tako i fizički.

Svaka čast što je netko spreman žrtvovati svoje zdravlje za ono što vjeruje (ja nisam), međutim još više, svaka čast onima koji nisu povodljivi, razmišljaju i imali su bar trojku iz organske kemije.

Sa rakom svatko se bori kako zna, najčešće djetama, međutim za zdrave ljude, veganstvo je najskuplji potez života, pogotovo kad je zdravlje u pitanju. Za razliku od svejeda koji jedu meso nakon što je životinja davno napustila ovaj svijet, vegeni doslovce svaki puta jedu živo biće, pa zamislite kako je to kad vam na živo netko čupa nervni sustav i žvače ga, jede vam krvne žile dok ste živi i slično. Stvar je samo, biljke ne ispuštaju zvukove i nemaju oči pa je lako pojest nekog na živo tko ne može iskazat jačinu boli koju trpi, a biljke ipak osječaju enormnu bol kad ih se žive žvače, koja je izmjerena. I za kraj, kada govorimo o licemjerima, vegani su svjetska razina broj 1 u licemjerstvu, tek nakon njih dolaze religije.

Zadnje uređivanje ekho : 23.09.2015. at 01:06.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 17:04   #14
Molim da se naziv teme promijeni u Veg vs. meso - tema za one koji ne žele argumentirano razgovarati, već imaju čvrste stavove i/ili uvjerenja koje ne misle mijenjati, vole retoriku baziranu na (nepostojećim) binarnim opozicijama, bizarnim hipotetskim pitanjima ("ali nisi mi odgovorio!") i zapravo ih zaboli đon što kaže druga strana, jer sam JA nepogrešiv i u sve upućen i imam vezu s internetom, dakle, sve znam.

__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 16:39   #15
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Sa rakom svatko se bori kako zna, najčešće djetama, međutim za zdrave ljude, veganstvo je najskuplji potez života, pogotovo kad je zdravlje u pitanju. Za razliku od svejeda koji jedu meso nakon što je životinja davno napustila ovaj svijet, vegeni doslovce svaki puta jedu živo biće, pa zamislite kako je to kad vam na živo netko čupa nervni sustav i žvače ga, jede vam krvne žile dok ste živi i slično. Stvar je samo, biljke ne ispuštaju zvukove i nemaju oči pa je lako pojest nekog na živo tko ne može iskazat jačinu boli koju trpi, a biljke ipak osječaju enormnu bol kad ih se žive žvače, koja je izmjerena. I za kraj, kada govorimo o licemjerima, vegani su svjetska razina broj 1 u licemjerstvu, tek nakon njih dolaze religije.
"Svejedi jedu meso nakon što je životinja davno napustila ovaj svijet." Ovo zvuči kao da svejedi jedu životinje tek nakon što su uginule prirodnom smrću zbog starosti ili nekog drugog razloga. Činjenica je međutim da nisu same od sebe napustile ovaj svijet, nego su hladnokrvno ubijene dok su još bile žive i zdrave. To da biljke trpe enormnu bol dok ih se jede, nije dokazano. Što biljke stvarno osjećaju dok ih se jede i da li išta osjećaju možda nećemo nikad biti u stanju doznati. No čak i da hipotetski pretpostavimo da je istina to što tvrdiš, vegani su još uvijek oni koji izazivaju manje patnje drugim živim bićima. Osim životinjama, kolikim tek onda biljkama svejedi uzrokuju patnju u tom slučaju, što neposredno (jer ih također jedu), što posredno (jer njima hrane životinje koje uzgajaju da bi dobili meso).
__________________
Razmišljat ću o tome sutra, sutra je novi dan!
luna_park is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:34   #16
realno gledano ljudi su zivotinje.razvili smo se od njih a najinteligentniji smo i kao takvi smo na vrhu hranidbenog lanca.priroda tako funkcionira i ne vidim razlog zasto ljudi nebi jeli mesto????jedemo ga vec tisucama godina i onda se nadju pametnakovici ko vi i govorite da je meso lose i pozivate se na neki moral.ma daj molim te
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:40   #17
Talking

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
realno gledano ljudi su zivotinje.razvili smo se od njih a najinteligentniji smo i kao takvi smo na vrhu hranidbenog lanca.priroda tako funkcionira i ne vidim razlog zasto ljudi nebi jeli mesto????jedemo ga vec tisucama godina i onda se nadju pametnakovici ko vi i govorite da je meso lose i pozivate se na neki moral.ma daj molim te
Nisi povezao konce još uvijek, ljudi jesu najinteligentniji i bas zato su u stanju donositi bolje odluke, i bespotrebno unistavanje i nepotrebno ubijanje dakle ne bi trebalo postojati.

Stani ispred lava pa da vidimo tko je na vrhu hranidbenog lanca!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:43   #18
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Nisi povezao konce još uvijek, ljudi jesu najinteligentniji i bas zato su u stanju donositi bolje odluke, i bespotrebno unistavanje i nepotrebno ubijanje dakle ne bi trebalo postojati.

Stani ispred lava pa da vidimo tko je na vrhu hranidbenog lanca!
kako je to nepotrebno ubijanje kad ubijamo da bi prezivjeli?
moze.zahvaljujuci nasoj inteligenciji ima jedna zanimljiva spravica pod nazivom puska i lav je gotov dok kazes keks
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:53   #19
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
kako je to nepotrebno ubijanje kad ubijamo da bi prezivjeli?
moze.zahvaljujuci nasoj inteligenciji ima jedna zanimljiva spravica pod nazivom puska i lav je gotov dok kazes keks
Kako sam ja ziva kao i svi vegani ako ljudima treba meso za prezivjeti?

Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
I tako bi se, upravo zbog svoje inteligencije, trebao i ponasati, pazeci na njegovu ravnotezu.
Danasnji masovni uzgoj zivotinja ga opako narusava. Sve da bi se covjek, koji misli da je najvazniji na zemlji, najeden mesinom, mogao uzeti pusku i otisao se zabavljati i ubiti kojeg lava.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:58   #20
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Kako sam ja ziva kao i svi vegani ako ljudima treba meso za prezivjeti?

Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
I tako bi se, upravo zbog svoje inteligencije, trebao i ponasati, pazeci na njegovu ravnotezu.
Danasnji masovni uzgoj zivotinja ga opako narusava. Sve da bi se covjek, koji misli da je najvazniji na zemlji, najeden mesinom, mogao uzeti pusku i otisao se zabavljati i ubiti kojeg lava.
zato sto ljudi nisu kanibali.glup ti je argument.
a ti mislis da bi ekosustav bio u ravnotezi kad bi odjednom svi ljudi presli na veganstvo?
a kako se to narusava ekosustav ako na jednoj farmi koja je izolirana od vanjskog ekosustava uzgajas krave za i ostale zivotinje za klanje?
a ono za lava je bio obicni primjer.ne bih ja ubijao lava
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.