Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 22:56   #41
jel možeđ postat ovisan ako kontroliraš gubitke i ako se ne zadužuješ?
nebraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 08:57   #42
Jel možeš postati ovisan ako redovito konzumiraš alkohol? Neki će postati, neki neće.
Provjeri sam. Odluči ne kockati sljedećih pola godine pa promatraj samog sebe kako se osjećaš
Scrabble is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:42   #43
Na kocki jedino možeš dobit je tako da varaš kao što rade oni šta drže kockarnice . Povećat si šanse za dobitak kao "brojanje karata " ili poznaješ slot machines i nekako uspiješ pobijedit (moraš bit programer koji bi s zajebavao sa tim ) . Takvi su rijetki i oni se kockaju sa životom jer kad ih uhvate izađu slomljenih nogu , ruku .... Obični kockari uvik izađu sa gubitkom , pa te tipa da mi je vratit 1/100 uloženog samo isprike jer te pare nećeš vidit nikad i upast češ u još veće probleme. Već ti je netko napisao otiđi , ne osvrći se i nemoj žalit za izgubljenim .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 21:15   #44
Možda korisne informacije za prvu ruku:

Ekstremni slučajevi problematičnog kockanja prelaze u sferu mentalnog poremećaja. Prema Američkom Udruženju Psihijatara, patološko kockanje je hronični i progresivni poremećaj kontrole impulsa i po svojoj prirodi je mentalno oboljenje.

Prema američkoj klasifikaciji mentalnih bolesti (DSM-IV), patološko kockanje se razlikuje od ostalih poremećaja impulsa, raspoloženja ili mišljenja. Da bi bilo nezavisno od ostalih sličnih poremećaja, osoba koja je obolela od patološkog kockanje mora imati 5 ili više simtoma ili znakova ove bolesti:

1. Preokupiranost. Osoba često misli o kockanju, bez obzira na to da li se radi o prošlom, budućem ili zamišljenom kockanju.
2. Tolerancija (Podnošenje). Kao i sa tolerancijom na psihoaktivne supstance, osoba pravi sve veće ili sve češće uloge kako bi doživela isto “uzbuđenje”.
3. Povlačenje, Odustajanje. Osećaj uznemirenosti ili razdražljivosti povezan sa pokušajima da se prekine ili smanji kockanje.
4. Bežanje od problema. Osoba se kocka da popravi raspoloženje ili pobegne od problema.
5. Navaljivanje. Osoba pokušava da povratki gubitke na kocki sa još više kockanja.
6. Laganje. Osoba pokušava da prikrije razmere svog kockanja laganjem porodice, prijatelja ili terapeuta.
7. Gubitak kontrole. Osoba bezuspešno pokušava da smanji kockanje.
8. Nelegalne radnje. Osoba krši zakon sa ciljem da dođe do novca potrebnog za kockanje ili povrati novac izgubljen na kocki. Ovo može uključivati dela krađe, pronevere, prevare ili falsifikovanja.
9. Rizikovanje odnosa sa značajnim ljudima. Osoba nastavlja sa kockanjem uprkos riziku da izgubi partnera, posao, ili drugu značajnu priliku.
10. Plaćanje kaucije. Osoba se okreće porodici, prijateljima, ili trećoj osobi za finansijsku pomoć za otplaćivanje dugova nastalih kockanjem.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 17:13   #45
što je s tim selom Kalinovec ?


************************************************** *

Očajnički potez 44-godišnje D.K. djelatnice mjenjačnice Kuna u srijedu u gradskom parku u srcu Koprivnice u pola bijela dana, kada je digla ruku na sebe, šokirao žitelje cijelog kraja, a posebice njezinog Kalinovca.

Rezanjem žila između 10 i 11 sati odlučila si je skratiti muke i pritisak koji ju je mučio zbog krađe 110 tisuća kuna koje je potom potrošila do zadnje lipe na kladionici. Nesretna žena ovisna o sportskom klađenju spašena je u zadnji čas

************************************************** **

Ubojica iz Fine je Dražen Dorčec (33): 'Mirni dečko' iz Kalinovca teški je ovisnik o klađenju

KALINOVAC, KOPRIVNICA - Dražen Dorčec (33), "mirni dečko" iz Kalinovca, osumnjičenik je za dvostruko ubojstvo i krvavu pljačku đurđevačke Fine u subotu 14. rujna, potvrđeno je danas u policiji.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 17:06   #46
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
što je s tim selom Kalinovec ?
Što s njim?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:59   #47
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Što s njim?
zar nije neobično da su možda dva najdramatičnija slučaja ovisnosti o kocki u RH iz istog malog mjesta od 1700 stanovnika

ovdi bi se moglo povuć i pitanje kulturološke sveze s oblicima ponašanja recimo ja sam ovisnik , doduše ne takvog nerazumnostrmoglavljućeg tipa a razloge vidim baš u izrazito poticajnoj okolini koja mi je od malih nogu gurala listić sportske prognoze po nos
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 18:37   #48
Quote:
MX518 kaže: Pogledaj post
Ma znam, i računao sam da će tako biti, no možda se nađe i netko tko je imao problema kakve imam ja i uspješno ih riješio

Svaki dan kad izlazim, kažem nikad više, i drugi dan se opet vratim.
cca 14000kn u mjesec dana, pri samoj pomisli uhvati me grč u stomaku i počnu mi zvjezdice plesati pred očima.
znam da je tema pomalo izbljedila ali došlo i meni da se pojadam i kažem svoju gorku istinu....kockam i borim se svaaki dan protiv tog,naime krenio sam sa bezveze listićima na kladuši od 5kn,pa prešo na tkz.čukce pa aparati tu i tamo rulet i tako več 6 god.inače oženjen i sretan brak i zdravu djecu,međutim preraslo je u ovisnost,počeo sam lagat ženi za novce trošit i po par tisuća na dan kad bih imao,i kad sam nosio vračo sam se poduplat i sve to več navedeno a svi koji igrate znate o čem pričam,pritisak u glavi kad dobiješ.puca te adrenalin i tako dok nisam otišo kupit neki uređaj i na kraju sjebo 5,500kn a nisam imo odakle namirit i priznam ženi šta je bilo,iako je sumnjala,moram priznat da mi je dosta pomogla psihički me podič,gadio sam se sam sebi zbog toga što nemam svoje ja,uglavnom za 6god,sam sigurno prokocko 100tisuča.kn .......i onda sam vidio da stvarno moram nešta mjenjat dobro zaradjujem ali sjebat mogu triput vise,i na teške muke sam presto iči,sanjo sam aparate i nagradne igre,noge su mi same išle tamo,borio sam se svaki dan sa sobom,moram reči da je prvih osam dana bilo ključno,poslje malo lakše,nakon 2mj.sam opet ušo u kladušu igrat malo loto po 2kn,al sam vidio da me opet vuče vrag i tako uspio bez aparata 8mj.do neki dan -----sranje.dobi na lotu 600kn pajdo napo ajd samnom popola i tako da na kraju opet popušio 1000kn međutim kad sam izašo i duboko udahnio bilo mi je lakše jer znam da moram nastaviti putem kojim sam išo 8mj.radi sebe i obitelji i uspjet ču u to sam siguran,od svega je najbitnija fizička odvojenost od kocke,kada dođe žuta minuta duboko disat i razmišljat o drugim stvarima,svima koji imaju slične probleme želim svu sreču jer nam je stvarno potrebna, imo sam prilike vidit raspadnute brakove i obitelji koje gladuju radi kocke-----kocka uvjek čuči u čovjeku samo je bitno koliko možeš ovladat voljom i tjelom.....sretno
stuttgart1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 06:43   #49
Oprosti si tu pogrešku, te samo tako nastavi. Ako možeš 8 mjeseci bez kocke, možeš i dalje Osim toga, razmisli da li ti je i koliko život kvalitetniji bez toga. Ne samo novčano, već i smireniji, te ne trošiš svoje vrijeme, a sigurno su i puno bolji odnosi s tvojim bližnjima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 23:05   #50
pozdrav

ne znam dali pišem tražim na pravom mjestu al probat ću.kao osoba koja ima problem sa ovisnosti o kockanju tj. o ruletu koja je odlučila stati na kraj tome,tražim osobe sa sličnim problemom,osobe voljne pomagati drugima za osnivanje ne znam kako da se izrazim udruge, ekipe za razgovor uživo.kratko o meni, m.osoba,zaposlen,38g.,čakovec.
unsaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 05:16   #51
Quote:
unsaid kaže: Pogledaj post
ne znam dali pišem tražim na pravom mjestu al probat ću.kao osoba koja ima problem sa ovisnosti o kockanju tj. o ruletu koja je odlučila stati na kraj tome,tražim osobe sa sličnim problemom,osobe voljne pomagati drugima za osnivanje ne znam kako da se izrazim udruge, ekipe za razgovor uživo.kratko o meni, m.osoba,zaposlen,38g.,čakovec.
www.stankovicdejan.com/
http://m.youtube.com/watch?v=df7ON4P6IsU
http://m.youtube.com/watch?v=-M0WXH2L-y4

Nažalost ovo je postao jako veliki problem u našem društvu. Prevelika nezaposlenost, kriza, a i oni koji rade spajaju kraj sa krajem.
Gotovo na svakom koraku su kladionice, casina, automat clubovi itd. i ljudi su tu počeli dane i noči provoditi nadajući se nekoj zaradi a istovremeno ulaze u sve veče dugove, veču ovisnost, sve više gube same sebe itd.
Tu nema ama baš apsolutno nikakve zarade (pogotovo po automat clubovima) i jedina želja im je da vam uzmu novce. I NE! Neće vas žaliti niti milimetra šta ste poljubili dno.
Srle Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:05   #52
Eto tema otvorena prije 5 godina, autor kao da je pisao ono što ja danas pišem. Slična priča. Ne mogu reći da sam ovisnik o klađenju kad većinu vremena provodim u nekim drugim vodama. Ali desi se situacija kad poželiš odigrati samo da se iščupaš iz jedne situacije, a onda počneš gubiti i adrenalin te samo lupa da igraš dalje dok sve ne vratiš. Nažalost, često toneš nepovratno. Mada, ima i slučajeva gdje ljudi vrate uloženo i više se ne vraćaju toj kocki.
Bit će ovakvih priča vjerojatno i sutra i za 5 godina.
A i dežurnih moralista i onih koji se zgražaju.
Neće to iz društva lako van, pa i iz samog pojedinca, isto kao što politika neće iz sustava. Što ostaje? Pomiriti se s tim, spoznati na vrijeme problem i krenuti dalje...
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:26   #53
Quote:
ocajnik543210 kaže: Pogledaj post
...desi se situacija kad poželiš odigrati samo da se iščupaš iz jedne situacije, a onda počneš gubiti i adrenalin te samo lupa da igraš dalje dok sve ne vratiš. Nažalost, često toneš nepovratno. Mada, ima i slučajeva gdje ljudi vrate uloženo i više se ne vraćaju toj kocki.
...
nada je kriva.
treba je izbjegavati.

sve u kapitalizmu,
instalirano je tako da gubiš.
gubiš novac, nekretninu, zdravlje, obitelj, domovinu, ...
samo 200 njih dobija
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 18:09   #54
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
nada je kriva.
treba je izbjegavati.

sve u kapitalizmu,
instalirano je tako da gubiš.
gubiš novac, nekretninu, zdravlje, obitelj, domovinu, ...
samo 200 njih dobija
Inače se s tobom u rijetko čemu složim, ali ovo je kurva istina
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 17:25   #55
molim za pomoć, dali gdje u Slavoniji mogu potražiti pomoć za ovisnost o kladionici
apel za pomoć is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:39   #56
Quote:
apel za pomoć kaže: Pogledaj post
molim za pomoć, dali gdje u Slavoniji mogu potražiti pomoć za ovisnost o kladionici
traži doktora opće prakse za uputnicu za psihijatra, a psihijatar će te najbolje upititi gdje trebaš ići
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 23:39   #57
Quote:
apel za pomoć kaže: Pogledaj post
molim za pomoć, dali gdje u Slavoniji mogu potražiti pomoć za ovisnost o kladionici
Liječi se sam to ti je najbolje, psihijatri su zadnje što ti treba.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 00:31   #58
Ja sam se kladio jedno vrijeme al je krenulo u ovisnost pa sam odustao
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 13:30   #59
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Čitam, pa krenem nešto napisati, odustanem, čitam opet, buljim u monitor i uopće neznam šta bi napisala jer ne mogu zamislit kako vaš mozak funkcionira.
Zašto?
Jer gledam to svakodnevno...naime radim u casinu.
Shut up and take my money
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:51   #60
Moj brat se dugo borio sa kockom,isao je dugo i na lecenje,bas bude problema zbog toga.
Odlican sajt koji ga je osvestio http://www.kockanje.org/
Mariomaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.