Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 12:13   #361
pa zajebana je situacija. pretpostavljam da njoj pripadaju djeca. gdje planiraš s njima kad nju odstraniš iz stana svojih roditelja?
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:46   #362
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
need a help;
živimo u nekretnini mojih roditelja, oni su jedini vlasnici nekretnine..
u fazi sam planiranja rastave sa suprugom, imamo 3 djece (malodobne), nismo ništa zajedno ulagali u taj stan - moja namjera je iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život dok ona kaže da će se nju teško "izbaciti" iz tog stana..

pa eto pitanje; ima li ona pravne mogučnosti da odbije izlazak iz stana koji nije niti moj niti njen niti "naš"?
neka ti odgovori netko stručniji od mene ali zdrava logika govori da ona nema ama baš nikakva prava ostati u tom stanu ako joj ostanak ne dozvole tvoji roditelji koji su vlasnici stana.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:50   #363
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
pa zajebana je situacija. pretpostavljam da njoj pripadaju djeca. gdje planiraš s njima kad nju odstraniš iz stana svojih roditelja?
zašto pretpostavljaš da njoj pripadaju djeca? zato što ima bolje stambene uvjete od njega ili......? za sad smo saznali da on ima gdje živjeti s djecom (u nekretnini od roditelja), a ona možda može djeci omogućiti šator, možda čak i podstanarstvo.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:43   #364
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
need a help;
živimo u nekretnini mojih roditelja, oni su jedini vlasnici nekretnine..
u fazi sam planiranja rastave sa suprugom, imamo 3 djece (malodobne), nismo ništa zajedno ulagali u taj stan - moja namjera je iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život dok ona kaže da će se nju teško "izbaciti" iz tog stana..

pa eto pitanje; ima li ona pravne mogučnosti da odbije izlazak iz stana koji nije niti moj niti njen niti "naš"?
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
zašto pretpostavljaš da njoj pripadaju djeca? zato što ima bolje stambene uvjete od njega ili......? za sad smo saznali da on ima gdje živjeti s djecom (u nekretnini od roditelja), a ona možda može djeci omogućiti šator, možda čak i podstanarstvo.
Ja ovdje ne mogu iščitati ni najmanju idejicu da bi možda tata imao želju živjeti sa djecom.

Vidim da kao i mnogi "tate" želi početi novi život. Tako da ne vidim problem da ako se već sam sa sobom dogovorio da on "počinje novi život" da žena i djeca ostanu u sigurnom i poznatom okruženju (radi djece).

Osim toga žena je pravno u posjedu toga stana jer živi u njemu, tako da moguće "izbacivanje" ne bi išlo baš jednostavno.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:31   #365
moja namjera je iseliti se iz tog stana...

Iz ove rečenice iseliti SEBE ili SE, ne iščitava se namjera iseliti sebe zajedno s djecom. Uostalom, ako je žena na toj adresi uredno prijavljena, što je bilo moguće jedino uz dozvolu vlasnika, nije ju moguće pravno samo tako lako izbaciti s djecom jer vlasnicima to više ne paše, a ujedno se radi i o njihovim unucima.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:43   #366
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post

Osim toga žena je pravno u posjedu toga stana jer živi u njemu, tako da moguće "izbacivanje" ne bi išlo baš jednostavno.
Na zalost,ne poznajes dovoljno pozitivne pravne propise RH...
ako su vlasnici prostora u kojem zena zivi s djecom njegovi roditelji,svi zakonski akti RH,ukljucujci i odredbe Obiteljskog zakona,omogucuju im da bez ikakvog pravnog problema ili prepreke zenu usele iz stana,izbace joj stvari na ulicu,i promijene brave
Stan ne pripada muzu,nego njegovim roditeljima,ona ni na koji legalni nacin nije usla u suposjes nekretnine,jer je u braku s muzem,a ne s njegovim roditeljima,s kojima cak nema ni potpisan ugovor o najmu,dakle nije ni zasticeni najmoprimac
Stoga zaista ne vidim po kojoj pravnoj osnovi ona moze ostati u stanu njegovih roditelja
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:02   #367
vidim da ovdje vlada rat dvije strane, njene i njegove...
fora je da ona ne želi da djeca budu samnom, zato niti ne pokušavam konfrontirati se njenim odlukama..

tako da te moderne teorije kako očevi su kategorija smeče pada u vodu jer ja sam za to da podjednako pripadaju oboma jer to bi bilo najpravednije - ali dogovor sa suprugom zbog njenog psihotičnog ponašanja nije moguć, na žalost djece..
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:26   #368
Što točno kaže zakon o "mirnom posjedu"? Nije problem na forumu naći priče o tome kako je iz vlastite nekretnine teško izbaciti čak i podstanare koji ne plaćaju najam - prema tome, prije poduzimanja bilo kakvih akcija izbacivanja, ozbiljan razgovor s odvjetnikom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:28   #369
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
moja namjera je iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život dok ona kaže da će se nju teško "izbaciti" iz tog stana..
Ako je tvoja namjera "iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život", zašto ti je sudbinski važno nju i djecu izbaciti iz toga stana?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:13   #370
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako je tvoja namjera "iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život", zašto ti je sudbinski važno nju i djecu izbaciti iz toga stana?
zato što ONA nije bezposlena, dovoljno zarađuje da si (uz alimentaciju) priušti nešto svoje..

hrpa dušebrižnika koji se slamaju na izraz "majka sa djecom"
svi očevi su po defaultu govna, kreteni, nasilnici, kurvari, bla-bla, yeah right!
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:36   #371
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
need a help;
živimo u nekretnini mojih roditelja, oni su jedini vlasnici nekretnine..
u fazi sam planiranja rastave sa suprugom, imamo 3 djece (malodobne), nismo ništa zajedno ulagali u taj stan - moja namjera je iseliti se iz tog stana i negdje dalje započeti život dok ona kaže da će se nju teško "izbaciti" iz tog stana..

pa eto pitanje; ima li ona pravne mogučnosti da odbije izlazak iz stana koji nije niti moj niti njen niti "naš"?
ako stan nije tvoj (a nije) i ako se ti planiraš odseliti negdje dalje (a planiraš), kaj te briga hoće li ona ostati u tom stanu ili ne?
neka se o tome brinu vlasnici stana, tj. tvoji roditelji.
možda bi oni htjeli da im unučad ostane u kući.
možda bi htjeli i da ona ostane, pogotovo ako se ti planiraš odseliti negdje dalje i započeti novi život, čisto da ne ostanu sami.
ukratko, nisi vlasnik stana pa ne moraš ni razbijati glavu njenim iseljavanjem iz tuđe nekretnine.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:22   #372
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Na zalost,ne poznajes dovoljno pozitivne pravne propise RH...
ako su vlasnici prostora u kojem zena zivi s djecom njegovi roditelji,svi zakonski akti RH,ukljucujci i odredbe Obiteljskog zakona,omogucuju im da bez ikakvog pravnog problema ili prepreke zenu usele iz stana,izbace joj stvari na ulicu,i promijene brave
Stan ne pripada muzu,nego njegovim roditeljima,ona ni na koji legalni nacin nije usla u suposjes nekretnine,jer je u braku s muzem,a ne s njegovim roditeljima,s kojima cak nema ni potpisan ugovor o najmu,dakle nije ni zasticeni najmoprimac
Stoga zaista ne vidim po kojoj pravnoj osnovi ona moze ostati u stanu njegovih roditelja
Može. Moja frendica živi u stanu svojih roditelja i bivši nikako nije želio odseliti. U jednom trenutku, ona je otišla s djecom na vikend, njeni su popakirali njegove stvari i promijenili bravu. Kad je došao, pozvao je policiju i morali su ga pustiti nazad u stan.
Kakav je pravni postupak da se nekoga iseli, ne znam, ali da ide samo po sebi, ako netko ne želi van, ne ide.
Znam i slučaj gdje su ljudi u prazan stan u tuđem vlasništvu provalili i uselili s djecom, nije ih bilo tako lako deložirati.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:25   #373
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
zato što ONA nije bezposlena, dovoljno zarađuje da si (uz alimentaciju) priušti nešto svoje..

hrpa dušebrižnika koji se slamaju na izraz "majka sa djecom"
svi očevi su po defaultu govna, kreteni, nasilnici, kurvari, bla-bla, yeah right!
Tko od vas dvoje inicira razvod tj tko se od vas dvoje prvi obraća czss zbog razvoda braka s maloljetnom djecom? Možda je pravno nebitno, ali pravno i moralno nije uvijek ista kategorija.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:40   #374
Ću
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
zato što ONA nije bezposlena, dovoljno zarađuje da si (uz alimentaciju) priušti nešto svoje..

hrpa dušebrižnika koji se slamaju na izraz "majka sa djecom"
svi očevi su po defaultu govna, kreteni, nasilnici, kurvari, bla-bla, yeah right!
Dakle, želiš ju kazniti. Supersi.

Ovo o dušobrižnicima si sam iskonstruirao. Ali, ako ju želiš izbaciti samo iz razloga koji navodiš, fakat nisi cvijeće.

BTW prije četiri i pol godine imao si istu temu, samo ste u međuvremenu dobili još jedno dijete...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:03   #375
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Može. Moja frendica živi u stanu svojih roditelja i bivši nikako nije želio odseliti. U jednom trenutku, ona je otišla s djecom na vikend, njeni su popakirali njegove stvari i promijenili bravu. Kad je došao, pozvao je policiju i morali su ga pustiti nazad u stan.
Kakav je pravni postupak da se nekoga iseli, ne znam, ali da ide samo po sebi, ako netko ne želi van, ne ide.
Znam i slučaj gdje su ljudi u prazan stan u tuđem vlasništvu provalili i uselili s djecom, nije ih bilo tako lako deložirati.
možemo samo nagađati zašto se on morao vratiti u stan,pravno

možda je npr.dokazao da mu je u stanu ostala igla za kravatu, pa su ga morali pustiti...ili je npr promijenio bojler, slavinu i8ili držač za ručnike, sačuvao račune, pa su ga i opet morali pustiti
ili mu formalno - pravno razvod nije završio, pa je jeoš uvijeku suposjedu, ima možda samo privremenu mjeru, ili se još uvijek vodi parnica radi bračne stečevine...

ima puno caka,ali ako se npr.eliminiraju ove koje sam ja naveo, + još neke druge, nama šanse da bi meni ona ostala u stanu

pa prije 3 godine, kad je bivša još uvijek živjela u mom stanu, stečenom prije braka, a razvod ni tad in sad još nije formalno završio, slušao sam baš ovdje, na forumu, kao je nikad neću izbaciti iz stana:klap:

i uspio sam, iako moj razvod još nije gotov, prije 2 godine sam je iselio

dakle, slijedom toga, ovopj ženi su puuno manje šanse
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:08   #376
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ću
Dakle, želiš ju kazniti. Supersi.

Ovo o dušobrižnicima si sam iskonstruirao. Ali, ako ju želiš izbaciti samo iz razloga koji navodiš, fakat nisi cvijeće.

BTW prije četiri i pol godine imao si istu temu, samo ste u međuvremenu dobili još jedno dijete...
a zašto bi, pobogu, ona ostala u stanu njegovih roditelja, nakon razvoda???

kojom to, molim lijepo, pravnom i moralnom kategorijom je ona to "zaslužila?"
istom kojom bih i ja npr.provalio u stan neke firme koja ga je tek završila i hoće ga prodati, a ja se, evo , uselio jer kao nemam gdje, pa me sad nitko ne može izbaciti???
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:39   #377
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a zašto bi, pobogu, ona ostala u stanu njegovih roditelja, nakon razvoda???
Kao i o svakoj drugoj forumskoj priči, tako i o ovoj znamo tek ono malo koliko je čovjek napisao.

Nigdje nisam napisao da ona mora ostati, da je zaslužila ostati... Jebe se meni za cijelu njihovu priču. Bilo mi je neobično da se čovjek upinje iseliti ju iz stana a istovremeno kaže kako on odlazi negdje drugdje početi ispočetka, pitao čovjeka zašto mu je stalo da ju iseli ako on ionako odlazi...

Čovjek nije rekao "treba mi lova od toga stana", nije rekao "starci ju ne podnose", nije rekao "tu ću dovoditi curetke na jeb", ni bilo kakav drugi razlog. Rekao je da ju želi iseliti - jer, eto, može.

Uostalom, ta se stvar tiče njegovih roditelja i nje. To nije njegov stan - možda će jednoga dana biti, a možda će ga roditelji prepisati njoj, ili potrošiti na slatki život u trećoj dobi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 18:41   #378
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Uostalom, ta se stvar tiče njegovih roditelja i nje. To nije njegov stan - možda će jednoga dana biti, a možda će ga roditelji prepisati njoj, ili potrošiti na slatki život u trećoj dobi.
Bilo bi zanimljivo da njegovi roditelji odluče darovati taj stan svojoj unučadi koja već u njemu živi, tako da klinci budu stambeno zbrinuti preskočivši jedan nasljedni red. Bi li to možda potaknulo tatu da se ipak konfrontira svojoj psihotičnoj ženi u vezi primarnog skrbništva ili bi i tada kao i sada digao krila i odlepršao dalje sam - s teškom brigom kako izbaciti koku s pilićima iz gnijezda u koje nije sam ugradio niti jednu grančicu?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 01:38   #379
Po zakonu ono što je stečeno prije braka ne ulazi u bračnu stečevinu. Npr. netko je prije braka nasljedio ili kupio zemljište na atraktivnoj lokaciji. Oženio se te u braku prodao to zemljište za npr. 600.000 eur i s tim novcem kupio stan i uredio ga, kupio dva luksuzna automobila, brod, motor, dionice u vrijednosti cca. 100.000 eur i stavio još 100.000 eur na štednju. Sve navedeno je kupljeno u braku, ali s novcem stečenim prije braka. Da li je išta od toga bračna stečevina? Jer je život dinamičan, npr. stan je kupljen ispod cijene za recimo 140t eur i uređen za 40t eur, ali sad bi se vjerojatno mogao prodati za 200-220t eur. Nekim dionicama je cijena porasla, drugim je pala, neke su prodane s zaradom, itd..
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:42   #380
iako opdvjetnici rado govore o tijeku novca, i o tome kako se lako dokazuje, kao npr. u tvojoj priči, bojim se da bi sve to ipak bila...
bračna stečevina

jer, druga bi strana dokazivala da je ona upravo svojim radom, doprinosom i suživotom zaslužna za te spretne poslovne transakcije
dakel, ta bi imovima bila zajednička
jedino ako bi onaj tko je uložio svoj oplođeno novac svev to rasprodao prije zabrane raspolaga nje bračnom stečevinom
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.