Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 18:45   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto nije novi datum zaživio u narodu?
Što je narod toliko glup da u 15 godina nije shvatio kad se što slavi?
Nije tebi stalo do zaživljavanja u narodu, nego smo hoćeš ocrniti račana i sdp.

Ja ću reći zašto nije zaživio: jer su političari ljudima uništili ljudima snove i ponosnoj i prosperitetnoj domovini. Franjo tuđman je upropastio hrvatsku i zato ljudima nije do nekog slavlja.
Upropaštenu državu nitko ne slavi.
Sad je Tudjman kriv sto nitko ne jebe pet posto blagdane koji su uveli njegovi nasljednici.

Gle...mozda je razlika izmedju Tudjmanovog 30. svibnja i ovih drugih datuma u tome sto je Tudjmanov uveden sa srcem.....makoliko god sam datum bio bezveze izabran.
Srecom danas narod jos uvijek ima 5. Kolovoza......ali koliko vidim i to bi im dusmani htjeli oduzeti.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da se uvede 30.5. kao praznik ja ti garantiram da opet nitko ne bi znao što je tad bilo
Hajmo ga uvesi i probati.
Ja ocekujem ples na ulicama i opce narodno veselje.....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 09.10.2017. at 18:59.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:57   #42
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sad je Tudjman kriv sto nitko ne jebe pet posto blagdane koji su uveli njegovi nasljednici.
Upravo tako.
Tuđman je sjebao ekonomiju, poklonio je naš teritorij drugoj državi i htio je poništiti demokratsku volju građana.

On je hrvatsku i hrvate zavio u crno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:13   #43
Domoljubima čestitam Nezavisnu uz pjesmu "... nek vam kušin bude stina,..." i ono dalje ...
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:14   #44
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Domoljubima čestitam Nezavisnu uz pjesmu "... nek vam kušin bude stina,..." i ono dalje ...
nemozes ni izustiti "A Hrvatsku sine voli"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:34   #45
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
nemozes ni izustiti "A Hrvatsku sine voli"
ta pisma je cista demagogija....dijaspora u suzama je piva...i nikako da se vrati u rvatsku...izmisljaju 101 razloga da se ne vrate UBI BENE IBI PATRIA
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:49   #46
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
ta pisma je cista demagogija....dijaspora u suzama je piva...i nikako da se vrati u rvatsku...izmisljaju 101 razloga da se ne vrate UBI BENE IBI PATRIA
Ja mislim da je ta kenjaza o nekakvom iseljavanju obicna demagogija.
Kao da prije ulaska u EU nismo znali da ce se zbog slobodnog protoka radne snage u pocetku dogoditi pojacano iseljavanje....bas kao sto se dogodilo i vecini ostalih drzava.

Prije toga dobrih 20 godina smo imali pozitivnu bilancu sa europom..a ekonomska situacija je bila puno puno gora.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 09.10.2017. at 21:13.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:54   #47
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Jučer na Dan neovisnosti atmosfera nije bila naručito svečarska.
Jedini blagdan koji Hrvati masovno obilježavaju i slave je 05.08. obljetnica Oluje, i to zato što znaju da im je taj događaj donio mir i završetak rata.

Za 100 godina će ipak bitniji biti Dan neovisnosti, kao što je današnjim Amerikancima bitniji nego neke druge obljetnice iako se radi o greški i Amerika se odvojila zapravo 02.07.1776. Ali se ustalilo da je zapravo to bio 04.07. i ostao je taj datum.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:48   #48
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ta kenjaza o nekakvom iseljavanju obicna demagogija.
Kao da prije ulaska u EU nismo znali da ce se zbog slobodnog protoka radne snage u pocetku dogoditi pojacano iseljavanje....bas kao sto se dogodilo i vecini ostalih drzava.
Primjećuješ li ti ikakvu logičku vezu između ovih rečenica?
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:55   #49
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Primjećuješ li ti ikakvu logičku vezu između ovih rečenica?
Naravno.
Oni isti koji su nas nagovarali da glasamo za ulazak u EU zato da bi mogli jeli ici raditi u Njemacku i koji su postavljali pitanja koje zemlje ce uvesti Hrv. moratorij na slobodno kretanje radne snage.....sada kenjaju protiv toga sto ljudi idu raditi u Njemacku.

Ergo...demagogija.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:10   #50
Pa pitala sam za tvoje rečenice. U prvoj kažeš da je priča o iseljavanju demagogija, a u drugoj da je pojačano iseljavanje bilo za očekivati. Kad se bude pisala povijest hrvatske političke gluposti, izjave povezane s pristupanjem EU trebaju dobiti posebno mjesto, no to u ovom trenutku nije bio predmet mog interesa.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:20   #51
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Pa pitala sam za tvoje rečenice. U prvoj kažeš da je priča o iseljavanju demagogija, a u drugoj da je pojačano iseljavanje bilo za očekivati.
Pa zato sam ti dodatno objasnio zasto smatram te price demagogijom.
"kenjaza" je demagogija a ne cinjenica da postoji pojacano iseljavanje zdnjih godina...mozda te je to zbunilo.

Nebi to smatrao demagogijom da prije 10 godina nije bila druga prica...a one koje su upozoravali na problem koji ce se stvoriti liberalizacijom trzista rada nisu nazivali pogrdnim imenima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:36   #52
Imali smo dosad puno tema o 30.05. i nijednu pobornici tog dana žalosti nisu argumentirali dovoljno dobro da nas uvjere kako je to "pravi" a ovi ostali "krivi" praznici.

1)Nikad nisu odgovorili - što ih sprječava da slave ako im se slavi na taj dan i da izvjese barjak na kuću.

2)Nikad nisu odgovorili - što je sprječavalo HDZ da vrati nazad taj praznik, podsjetimo, od zadnjih 15, HDZ je na vlasti bio od 2003-2011. i od 2015 do danas.

3)Nikada nisu dokazali da taj praznik jest bio prihvaćen u narodu. Lokalne HDZ krkanijade po stranačkim ograncima, općinama i županijama se ne računaju kao prihvaćenost u narodu.

4)Niti lokalni HDZ ogranci nisu pojma imali što se toga dana slavi a o čemu svjedoči i jedan prilog zadarske županijske panorame, kada su se lokalni HDZ krkani 2006. sjatili na rođendan nekog dječaka u zadarskom zaleđu koji je kao bio poseban kao "prvi zadranin rođen u slobodnoj Hrvatskoj"...(mali rođen 30.05.1991. )

5)Niti pobornici tog datuma na ovom forumu nemaju blage veze što se toga datuma dogodilo, a još manje da znaju valorizirati vrijednost tog datuma.

6)Nikada nisu dali niti jedan jedini logičan razlog zašto bi to trebao biti - Dan Državnosti, jer se apsolutno ništa državnički taj dan nije dogodilo. Hej, promijenila se vlast. Big deal u demokratskoj državi, promijenila se vlast.

Malo za utvrđivanje gradiva desničarima i uhljebničkim HDZ falangama a koje su monopolizirale pravo na domoljublje kao i interpretaciju istoga.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=646996&page=8

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...2&postcount=98

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=133

https://www.forum.hr/showthread.php?t...avnosti&page=8

Koliko pobornici 30.05.1990. znaju o povijesti toga datuma:


Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Zašto im smeta 30. svibnja kao DD ?

Pa zato jer dok je većina hrvatskog naroda predvođena velikanom Tuđmanom 30.svibnja vjerovala i stvarala samostalnu Hrvatsku, oni su još mjesec dana kasnije 25.lipnja odbijali glasati za samostalnu Hrvatsku van Jugoslavije i napuštali sabornicu.

Zato oni ne mogu slaviti 30. svibnja jer ti su tada još pjevali "ljubičice bijela" i nosili falusidne štafete što je najbolje vidi po gvoru drugarice Grbić na taj dan u Saboru (btw video pobrisan sa Interneta uz objašnjenje "Neki su rezultati možda uklonjeni u skladu s europskim zakonima o zaštiti privatnosti. ") koja izjavljuje da je njena himna "Hej slaveni" a ne "Lijepa naša" koju tada naziva nepotrebnom !
Jer bi se onda vidjelo da su mjesecima prije i kasnije se i dalje borili protiv volje hrvatskog naroda s kojim nikad nisu bili u ljubavi, nego su vladali totalitarnom strahovladom Partije .

Zato tim danas liberalnim totalitaristima, "naprednim i tolerantnim" potomcima brđanskih i šumskih primitivaca koji su 45' silom ušli u gradove i stanove prvi puta u životu (u hrvatskoj krvi do koljena), smetaju "primitivni ruralni nacionalisti" koji peku volove i stavljaju hrvatske zastave.

Zato josipović jučer kaže da zastave nisu običaj zaživio u Hrvatskoj.
E pa precedniče u krivu ste, taj običaj je iskorijenila Partija 2000-te kada je ciljano napravila rašomon sa praznicima i izbacila "hrvatski narod" i "nacionalnu državu hrvatskog naroda" iz svoje terminologije.

Zato kad svjetski čelnici upute čestitke izričito hrvatskom narodu , crveni kmeri to prevedu kao čestitke "građankama i građanima" ili to najčešće prešute !
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Sto ti nije jasno? 30.05.1990. Ih podsjeca na dan kad su trazili -klub SDP-a da se istovremeno s razdruzivanjem pokrene inicijativa za udruzivanje s drugim jugo republikama,a Racanova ljubavnica Gordana Grbic trazila je ultimativno da se zajedno s Hrvatskom himnom svira njihova pesma hej slaveni.
Jos nesto ista ta ekipa je predala naoruzanje TO agresorskoj armadi jna, ostavivsi Hrvatsku bez obrane. Milanovic je bio u inozemstvu da nebi morao obuci Hrvatsku uniformu.
Leko je do 1990.ponosno obnasao duznost javnog pravobranioca samoupravnog socijalizma.Takvi danas obnasaju najvece duznosti u RH.
Bez lustracije nece biti moguc bilo kakav napredak. Uvijek ce biti podjele. Da li ce Karamarko imati hrabrosti da provede lustraciju?? Naravno da nece jer bi se u tom slucaju morao rijesiti izmedju ostalih Sukera I Seksa

Sent from my iPhone using Tapatalk
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Doci ce ponovno vrijeme kada ce 30. svibnja opet postati jedini pravi istinski dan Drzavnost! Dan kojeg je slavio cijeli narod. Za razliku od Škrabalovih eksperimenata s osjecajima naroda, koje nitko vise ne slavi, zato sto ni ne zna sto se kada slavi.https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=246





Da ponovimo - 25.06.1991. i 08.10.1991. su dva najvažnija datuma novije hrvatske povijesti. 30.05.1990. se samo u nečijim psihopatskim snebivanjima može usporediti sa važnošću ova dva datuma.
A jedini "zločin" Račanove vlasti je što je 30.05. pretvorila iz neradnog u radni dan i to je toliko pokolebalo ljubitelje tog praznika da ga više nikada nisu proslavili, niti barjakom na svojoj kući, kamoli kakvom pečenkom ili pivom. Čak ni kada je taj dan padao na vikend.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 10.10.2017. at 01:04.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:44   #53
E da, Hrvatska je tog 30.05.1990. godine još uvijek bila integralnim dijelom SFRJ.
Pa kako to objašnjavaju HDZ falange, jel to žele reć da je Hrvatska i u SFRJ postojala kao država sa teritorijem, narodom, granicama, himnom, ustavom ili...?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:48   #54
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=243

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Bolje nista nego lazni praznik.
A ako ti je do slobodnih dana neka te lazne dane neovisnosti i drzavnosti zamjene sa bankovnim praznicima ko u UK.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=238

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
30 svibnja je jedini istinski dan drzavnosti RH i jedini koji je doista i zazivio u narodu....sve ostalo su sranja. Ja mislim da nitko i nezna koji ga je datum zamijenio!! Ja prvi!!



Jos mi nije jasno zasto Sanaderova ili Kosoricina vlada to nije vratila natrag....ali vratit ce se to prije ili kasnije. To je samo pitanje vremena!!


Dan proglašenja neovisnosti lažni praznik?
Domoljublje - dabomen.

__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:57   #55
Nego...još mi HDZ uhljebničke falange nisu objasnile zbog čega su navečer 25.06.1991. u 19:30 sati navečer kad su na dnevniku objavili da je Sabor proglasio neovisnost svi izašli na ulice i počeli pucati iz kalašnjikova u zrak?
Ljuti i ogorčeni zbog tog "Škrabalovog praznika"?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 01:19   #56
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Imali smo dosad puno tema o 30.05. i nijednu pobornici tog dana žalosti nisu argumentirali dovoljno dobro da nas uvjere kako je to "pravi" a ovi ostali "krivi" praznici.

5)Niti pobornici tog datuma na ovom forumu nemaju blage veze što se toga datuma dogodilo, a još manje da znaju valorizirati vrijednost tog datuma.

6)Nikada nisu dali niti jedan jedini logičan razlog zašto bi to trebao biti - Dan Državnosti, jer se apsolutno ništa državnički taj dan nije dogodilo. Hej, promijenila se vlast. Big deal u demokratskoj državi, promijenila se vlast.
Vidi se da niti ti nemas blage veze sto se dogodilo na taj dan, cim kazes da se u DEMOKRATSKOJ DRZAVI promijenila vlast. Ne, nije se vlast promijenila u demokratskoj drzavi, jer bi to impliciralo da je SFRJ bila demokratska drzava sa visestranackim uredjenjem i odrzavanjem visestranackih izbora, vec se promijenila jednopartijska vlast u drzavi koja je bila sve samo ne demokratska i koja nije dozvoljavala bilo kakve izbore punih 45 godina. Big deal! I upravo je ta promjena vlasti omogucila sve one odluke koje su proizasle iz te promjene. Da nije bilo promjene vlasti, vjerojatno ne bi bilo niti proglasenja neovisnosti, s obzirom na to da je dotadasnja vlast (dakle komunisti) cvrsto zastupala ostanak u Jugoslaviji i nije zeljela niti cuti za neovisnost.

Toliko o tome tko je neznalica...tko visoko leti, nisko pada, a ti si pao bome poprilicno nisko...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 01:37   #57
Inace, kada vec dajes linkove na svoje vlastite upise, primijetio sam nesto sto inace ne bih, a to je jos jedna glupost koju si uspio izvaliti, a to je slijedece. Naime kaze nas Hallo Effect ovo:

Quote:
A činjenično je stanje bilo da mi nismo proglasili samostalnost tog dana već donijeli Ustavnu Odluku o Suverenosti i Samostalnosti a koja je stupila na snagu 08.10.
Ne može te međunarodna zajednica smatrat samostalnom i suverenom državom ako ti sam sebe time ne proglasiš. A MI TO NISMO NAPRAVILI DO 08.10.1991.!
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=148

Dakle prema tebi, mi sami sebe nismo proglasili samostalnom i suverenom drzavom 25. lipnja 1991. godine. Jel tako?

A da vidimo sad sto pise u PRVOM članku Ustavne odluke o samostalnosti i suverenosti (btw, zgodno je primijetiti kako se rijeci "samostalnost i suverenost", koje mi jelte nismo proglasili, pojavljuju i u samom nazivu te odluke). Dakle u prvom clanku te Ustavne odluke, donesene 25. lipnja 1991., pise slijedece:

Quote:
Republika Hrvatska proglašava se suverenom i samostalnom državom.
https://hr.wikisource.org/wiki/Ustav...blike_Hrvatske



Inace, posteno je napomenuti kako je taj tvoj upis iz 2014. godine, pa vjerujem kako si od tada sazrio i ipak shvatio sto si napisao. U tri godine covjek dozivi puno novih spoznaja pa i promijeni misljenje kakvo je u to vrijeme.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 05:57   #58
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa zato sam ti dodatno objasnio zasto smatram te price demagogijom.
"kenjaza" je demagogija a ne cinjenica da postoji pojacano iseljavanje zdnjih godina...mozda te je to zbunilo.

Nebi to smatrao demagogijom da prije 10 godina nije bila druga prica...a one koje su upozoravali na problem koji ce se stvoriti liberalizacijom trzista rada nisu nazivali pogrdnim imenima.
Gle, ne pišem o onome što ti tvrdiš da si htio reći, nego o onome što si napisao. U tvojoj prvoj rečenici iseljavanje je "nekakvo", u drugoj je "očekivano pojačano". I ne bih se uopće osvrtala da se ne radi o tipičnom stavu. Za vrijeme "nenarodne vlasti" se prilično glasno ukazivalo na problem. Danas se govori o "nekakvom iseljavanju"pa kad to ne pali, jer ljudi ipak gledaju oko sebe, onda je ono bilo za "očekivati". Ljepota tvog upisa je u sazimanju tog pristupa u dvije rečenice. Zato :klap::klap::klap:
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:45   #59
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Dan proglašenja neovisnosti lažni praznik?
Domoljublje - dabomen.
Ni sluzbeno ime mu nisi sposoban izgovoriti..
Zasto bi itko trebao ozbiljno raspravljati sa tobom kada pokusavas loviti u mutnom i praviti se da je problem tamo gdje nitko ni ne tvrdi da je problem?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:05   #60
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nijedan praznik koje je Racan uveo nikada nije zazivio u narodu.
A da se prestanemo zajebavati sa pizdarijama i vratimo narodu jedan jedini dan drzavnosti.
i to još kad je YUG živjela godinu i pol
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.