Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:01   #121
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Ajde lijepo reci koji benzin? Ako je turbo benzin idi nazad i jebi im mater jer je Opel ZABRANIO korištenje Dexos2 ulja za turbo benzince, samo Dexos1 Gen2 smije unutra!
Dobar dan, ako može pojašnjenje, od kada vrijedi ta Opelova zabrana, vozim 1,0 turbo benzinac pod garancijom, zadnji servis u 4.mj 2016, u računu je navedeno ulje GM 5W-30, ne vozim puno, uglavnom gradska vožnja sa kratkim relacijama, sada mi je viskozitet 10, hvala unaprijed.
zoranra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:13   #122
Vrijedi od početka 2017 godine.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:06   #123
Quote:
zoranra kaže: Pogledaj post
Dobar dan, ako može pojašnjenje, od kada vrijedi ta Opelova zabrana, vozim 1,0 turbo benzinac pod garancijom, zadnji servis u 4.mj 2016, u računu je navedeno ulje GM 5W-30, ne vozim puno, uglavnom gradska vožnja sa kratkim relacijama, sada mi je viskozitet 10, hvala unaprijed.
Par stvari koje trebate imati na umu.

Ja kada sam, na svoje insistiranje otisao u drugi servis i trazio dexos2 ulje, prvo nisu bas bili sigurni o cemu govorim(!?), nakon toga uveli su me u servis da provjere koje ulje sipaju. Tamo je bila jedna ogromna bacva, na kojoj pise dexos2. Tek na moje insistiranje da to nije to, pronasli smo pakovanje od 5L na polici GM Dexos 1 Gen 2 ulje.

Gen2 je skuplje po litri i placate 5L umjesto 4L koliko vam treba jer je toliko pakovanje, dakle bice skuplje. Osim toga preporuceno je i zamjena filtera za ulje.

U svakom slucaju insistirao bih da vam pokazu 5L bocu ulja prilikom servisa.
__________________
Life is a game. With complicated rulez ....
BoLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:40   #124
Ako vec platis 5 litara onda lijepo uzmes kanticu sa ostatkom sto nisu usuli u motor i poneses kuci.

Tko jos ne mijenja filter kod svake izmjene ulja?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:40   #125
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Vrijedi od početka 2017 godine.
Hvala
zoranra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:41   #126
Quote:
BoLa kaže: Pogledaj post
Par stvari koje trebate imati na umu.

Ja kada sam, na svoje insistiranje otisao u drugi servis i trazio dexos2 ulje, prvo nisu bas bili sigurni o cemu govorim(!?), nakon toga uveli su me u servis da provjere koje ulje sipaju. Tamo je bila jedna ogromna bacva, na kojoj pise dexos2. Tek na moje insistiranje da to nije to, pronasli smo pakovanje od 5L na polici GM Dexos 1 Gen 2 ulje.

Gen2 je skuplje po litri i placate 5L umjesto 4L koliko vam treba jer je toliko pakovanje, dakle bice skuplje. Osim toga preporuceno je i zamjena filtera za ulje.

U svakom slucaju insistirao bih da vam pokazu 5L bocu ulja prilikom servisa.
Hvala, za cca mjesec dana idem na redovni servis pa javim kako je prošlo

Zadnje uređivanje zoranra : 19.02.2018. at 15:30. Reason: dopuna
zoranra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 16:59   #127
Na radiju su mi nazivi britanskih stranica. Pitao sam prije oko godinu dana u servisu kak to riješiti, rekli su da treba updejtat software, al update tad još nije bio dostupan. Jel ima ko kakvih saznanja u vezi toga, jel se može to sad sredit?
žajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:00   #128
A jesi probao jednostavno napraviti komplet scan i memorirati nase stanice? Obicno funkcionira, radio pohranjuje ono stu mu ti naredis.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 16:23   #129
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A jesi probao jednostavno napraviti komplet scan i memorirati nase stanice? Obicno funkcionira, radio pohranjuje ono stu mu ti naredis.
Jesam i nakon gašenja auta i ponovog paljenja sve se vrati natrag na UK stanice.
žajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 18:40   #130
imam astru sports tourer 1.cdti 2015.g
=> nekad otključa sva vrata, a nekad samo vozačka?
=> nekad ne mogu promijeniti temperaturu na grijanju dok ne isključim puhanje, pa ponovno uključim?

isključivao sam personalizaciju po ključu, ali nema nikakvog efekta?!
igor_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 10:29   #131
Quote:
žajo kaže: Pogledaj post
Jesam i nakon gašenja auta i ponovog paljenja sve se vrati natrag na UK stanice.
Hm, interesantno. Imas uputu od radia? Ne vjerujem da se mora reprogramnirati preko kompa. Vozio sam (istina kratko) Grandland X koji je imao memorirane njemacke stanice, i prosetao sam kroz meni od radia, i jednostavno nakon su ostale hrvatske stanice
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.