Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 19:20   #1
Izlaz na kolokvij

Pozdrav,

Da li po bilokojem zakonu student može izostat sa kolokvija i polagat ga sljedeči dan...

Radi se o tome da je u obitelji smrtni slučaj i sahrana isti dan kada i kolokvij, a zbog udaljenosti mjesta stanovanja i fakulteta (kojih 50 km) je nemoguče doći na fakultet za 5 minuta
Mislim da bi po tome pitanju student morao imat neka prava
Hvala.
MoDDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:50   #2
Quote:
MoDDi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li po bilokojem zakonu student može izostat sa kolokvija i polagat ga sljedeči dan...

Radi se o tome da je u obitelji smrtni slučaj i sahrana isti dan kada i kolokvij, a zbog udaljenosti mjesta stanovanja i fakulteta (kojih 50 km) je nemoguče doći na fakultet za 5 minuta
Mislim da bi po tome pitanju student morao imat neka prava
Hvala.
Smrtni slučaj u bliskoj obitelji (djeca,roditelji,) i po Zakonu o radu oslobađa od rada taj dan i nekoliko dana nakon. Ne znam zašto ne bi uz priloženu smrtovnicu to bilo i za studentske obveze. Ako se radi o rođacima,baki,djedu, možda ne uvaže izostanak. Jedino bi bilo bolje da ste smrtovnicu dan prije kolokvija i sahrane dostavili u studentsku referadu i obavijestili nadležne na dotičnom kolegiju. Sad nakon pogreba i kolokvija ne znam. Nemate što izgubiti ako odmah sutra dostavite smrtovnicu na fax.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:30   #3
Baka i djed je bližnji rod i dobar dio studenata je odraslo sa njima. Ako profesor nije hladnokrvno biće, on će ti dozvoliti da pišeš par dana kasnije.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:47   #4
Naravno da ce ti taj izostanak biti opravdan i da neces zbog njega imati probleme, ali ne postoji nikakav zakon ni pravilnik koji bi njih primorao da iz bilo kojeg razloga za tebe uvode individualne ispitne rokove, mimo onih koji su planirani. Mozes napisati zamolbu, ali ako i inace nemaju praksu omoguciti dodatni rok onima koji su opravdano izostali (znam da neki fakulteti to omogucuju za studente koji su opravdano propustili jedan kolokvij), tesko da ce to organizirati samo zbog tebe.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:12   #5
Najgora je stvar što studente tjeraju da izlaze na kolokvije, kao da su nekakvi roboti, a ne emocionalna bića. Zbog posla i raznih životnih problema, trebali bi vratiti ispitne rokove, ako ništa barem za vanredne studente koji imaju potvrdu da rade.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.