Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 19:23   #81
al kao i svaki uređaj tako i ovaj može imat "recall" - zadnji prikazani broj, ako policajac slučajno resetira dok ide prema vozaču pa tamo može i taj recall koristit za druge vozače
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:25   #82
Iggy, hvala! To je info koji sam tražio.

Nego, kako se to primjenjuje ako plavac snima kod telefona a sačekuša je kod naplatnih?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:25   #83
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam. Jasno je da se svaki uređaj može resetirati i poništiti zadnja vrijednost koliko god puta hoćeš.
On ti hoce rec da policajac uhvati ceha kako jurca 190 pa to primjeni na njemu ,a on jadan se taljiga po ogranicenju
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:46   #84
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, po pravilniku je polucajac dužan vozaču pokazati izmjerenu brzinu i poništiti je ispred njega.
Tako je.

Quote:
djudy kaže: Pogledaj post
On ti hoce rec da policajac uhvati ceha kako jurca 190 pa to primjeni na njemu ,a on jadan se taljiga po ogranicenju
Dobro, nije to baš tako kako većina iz zajebancije pretpostavlja, mnoge stvari koje se tu pretpostavlja ipak ne postoje u praksi.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:26   #85
Ti si namjerno izbjegao drugi dio mog posta?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:21   #86
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Tebi je bitno koliko je ograničenje, a ne kakva je konfiguracija ceste. Postoji razlog zašto je netko odredio da bude određeno ograničenje na nekoj dionici, stoga se ne treba opterećivati sa filozofijama zašto i kako, već se jednostavno držati onoga što piše na znaku. No to je očito mnogima pretežak zadatak.
Sačuvaj Bože da se netko usudi postaviti pitanje zašto. Treba prihvatiti sve što neki stručnjak sa državne sise prdne jer država zna najbolje.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:25   #87
Što recimo da te policija zaustavi, kaže da si išao 20 preko ograničenja(karikiram), ali ne želi ti pokazati ispis brzine?
Samo sjedneš u auto i odeš ili?
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 00:13   #88
U subotu sam išao iz Zagreba u Zadar. Krenuo oko 13, taman u mećavu. Do Bosiljeva se ok, kasnije - ajmo reći da je bilo svega.

Ograničenja? Još bi se vozio po njima da sam tako vozio
Ograničenje od Karlovca do Bosiljeva, mokra cesta: 40.
Ograničenje Ogulin prema Kapeli - 80, mećava. Ej, duplo veće nego po crnoj čistoj cesti.
Oko Perušića, mećava i hrpa snijega - 60
I onda vrhunc. Gornja Ploča, stanje daleko bolje nego kroz ostatak Like - 40

Jedan dio sam vozio iza policijskog Fordilaka koji je išao na očevid kod tunela Sv Rok 80. Naravno, skupila se cijela kolona iza, nitko ga neće preteći, ograničenje 40, i oni voze duplo iznad. Onda mi je dojadilo pa sam ga, na negodovanje žene, pretekao.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 01:25   #89
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ti si namjerno izbjegao drugi dio mog posta?
Ma nebi on, nije mu to u prirodi...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:31   #90
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Smije li policija uopće zaustavljati po autobusnim stanicama?
Ovo i mene zanima. Ovdje kažu da smije ---> http://stps-promet.hr/postujte-nase-...nim-stanicama/

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Idem danas na A1, ispred ulaza na Lučkom majstori u Fordilaku sjede i kroz otboren prozor ciljaju.
Dugo ne vidjeh takav rukoper, jer sve Inda nekoga snime, dok iziđe iz auta prošla baba s kolačima
Smije li on to raditi? U Puli su se nasrali nekom liku ispred ulaza u kuću, i snimaju. A svatko tko prolazi tu, ih je morao obilaziti po travi jer su stali nasred jedinog puta koji vodi u par kuća. Točnije ovdje iza ovog zelenog uređaja za špricanje.

Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Dođi do Pule pa se vozi 40 po novoj zaobilaznici na 4 trake. Najvjerojatnije ćeš do Pule dolazit ipsilonom, autocestom sa limitom 110 jer bog zna zašto. A s obzirom da je jučer padala kiša možda ti i dalje budu upaljeni privremeni na 60.
Ako ne stave kamere, biti će tamo show. Svi voze 60-90 km/h, a nerijetko i 130 km/h od jednog rotora do drugog. U rano jutro dok nije bilo ljudi, testirao i ja jednom malo preko 130..

Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Što recimo da te policija zaustavi, kaže da si išao 20 preko ograničenja(karikiram), ali ne želi ti pokazati ispis brzine?
Samo sjedneš u auto i odeš ili?
Mora ti pokazati. Ako ne želi, uzmeš broj značke i kažeš doviđenja.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:18   #91
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Nego, kako se to primjenjuje ako plavac snima kod telefona a sačekuša je kod naplatnih?
Iskreno, smatram da to nije u skladu sa pravilima i naputcima, pa sam se i sam žalio na kaznu i nezakonitost tog postupka prošle godine kada su me zaustavili u SM županiji dok sam išao kupiti auto u Sisak (i rekoh nikad više - čim vidim oglas da je iz te župaije, preskačem, odmah je nezanimljiv). Za sada, odgovor još nisam dobio, pozvao sam se na nezakonitost i pogrešnu primjenu materijalnog prava.

Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Sačuvaj Bože da se netko usudi postaviti pitanje zašto. Treba prihvatiti sve što neki stručnjak sa državne sise prdne jer država zna najbolje.
Pa reci mi što nisam TOČNO rekao. Problem je jedino što bi se ti zamarao sa stvarima koje nisu u tvojoj domeni. Ja ti velim ono što je činjenica, fakt, istina, bez obzira paše li ti ista ili ne. No i ja sam u istoj kaši kao i ti, i ja plaćam kazne (jer ti sigurno imaš u glavi postavke da policija ne plaća kazne), i rekao sam ti jednostavnu istinu - tvoje je da poštuješ znakove, a ne da se zamaraš sa time ima li geopolitičko-zemljopisno-prometno-itd itd razloga za postavljanje svakog znaka i zašto je on baš takav kakav je. Zaposli se kao ing. prometa u lokalnom Uredu za promet i određuj da je i po centru grada dozvoljeno 130 km/h, što da ti drugo velim?

Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Što recimo da te policija zaustavi, kaže da si išao 20 preko ograničenja(karikiram), ali ne želi ti pokazati ispis brzine? Samo sjedneš u auto i odeš ili?
Pa ne doslovno, ali se predstavkom požališ na nezakonitost postipka službene osobe koja ti nije omogućila uvid u dokaze koje imaju protiv tebe.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
nitko ga neće preteći, ograničenje 40, i oni voze duplo iznad. Onda mi je dojadilo pa sam ga, na negodovanje žene, pretekao.
Sigurno smatraš da nisi bio u prekršaju? Jer oni nisu bili, ali ti - jesi!

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima. Ovdje kažu da smije ---> http://stps-promet.hr/postujte-nase-...nim-stanicama/
Pa ako poznajete ZSPC, onda bi morali znati smiju li ili ne.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:23   #92
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Sigurno smatraš da nisi bio u prekršaju? Jer oni nisu bili, ali ti - jesi!
Zašto bi smatrao da nisam bio u prekršaju?

Bio u prekršaju ja, policajac koji je vozio Fordilaka, i cijela kolona iza nas.

Jednio u prekršaju nije bio majstor koji je po najvećoj mećavi, gdje se vozilo 60-70 stavi ograničenje 80, a na dionicama gdje nema snijega, ili gdje je dobro očišćeno stavi 40.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:33   #93
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Bio u prekršaju ja, policajac koji je vozio Fordilaka, i cijela kolona iza nas.
Policajac nije bio. Čitaj zakon. Na službena vozila policije ne odnose se ograničenja brzine...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:40   #94
bio je, citaj ti, postoje i neki uvjeti...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:44   #95
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Pa ako poznajete ZSPC, onda bi morali znati smiju li ili ne.
Ispričavam se, pasivno agresivni forumašu, samo sam rekao da mene i zanima, i dao link na kojem sam pročitao da mogu.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:48   #96
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Policajac nije bio. Čitaj zakon. Na službena vozila policije ne odnose se ograničenja brzine...
Kako kaže kolega ispod

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bio je, citaj ti, postoje i neki uvjeti...
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:54   #97
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Pa ne doslovno, ali se predstavkom požališ na nezakonitost postipka službene osobe koja ti nije omogućila uvid u dokaze koje imaju protiv tebe.
Predstavka je?

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Mora ti pokazati. Ako ne želi, uzmeš broj značke i kažeš doviđenja.
Zašto broj značke?

Mene su u Gorskom Kotaru zaustavili, ograničenje 50, ja išao nizbrdo, ~75 na sat. Išli zamnom, zaustavili, vratili me tamo, nisu mi pokazali brzinu, a naplatili 100 kuna. Malo love, a znao sam da sam bio u prekršaju pa neka...
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:58   #98
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post

Pa reci mi što nisam TOČNO rekao. Problem je jedino što bi se ti zamarao sa stvarima koje nisu u tvojoj domeni. Ja ti velim ono što je činjenica, fakt, istina, bez obzira paše li ti ista ili ne. No i ja sam u istoj kaši kao i ti, i ja plaćam kazne (jer ti sigurno imaš u glavi postavke da policija ne plaća kazne), i rekao sam ti jednostavnu istinu - tvoje je da poštuješ znakove, a ne da se zamaraš sa time ima li geopolitičko-zemljopisno-prometno-itd itd razloga za postavljanje svakog znaka i zašto je on baš takav kakav je. Zaposli se kao ing. prometa u lokalnom Uredu za promet i određuj da je i po centru grada dozvoljeno 130 km/h, što da ti drugo velim?
O itekako jest limit brzine moja domena. I takav će biti dokle god se iz mog novca financiraju stručnjaci koji te brzine određuju a kad ih pitaš zašto odgovore ti sa 'ne tiče te se'.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:26   #99
27. VOZILA S PRAVOM PREDNOSTI PROLASKA

Članak 149.
(1) Na vozila službe hitne pomoći, vozila sanitetskog prijevoza, vatrogasne službe, civilne zaštite, unutarnjih poslova, vojne policije i carine, kad posebnim uređajima daju svjetlosne ili zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), o propuštanju vozila i prednosti prolaska (članak 57.), o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku (članak 70. stavak 1. točka 1., članak 74. i članak 75. stavak 1.), o zabrani presijecanja kolone pješaka (članak 89.) obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom (članak 163.) te zabrani upotrebe mobitela (članak 196. stavak 3.).
(2) Iznimno, uz uvjet da je to neophodno potrebno, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila s prednošću prolaska ne primjenjuju se ni odredbe o strani kretanja vozila (članak 46. – 48. a kada je obustavljen promet i članak 49.), uključivanju u promet (članak 45. stavak 1.) i o zaustavljanju i parkiranju te polukružnom okretanju (članak 79. stavak 1., članak 80. stavak 1. i 3., članak 82. stavak 1. točka od 1. do 11., članak 83., članak 12. stavak 4. i članak 140.).
(3) Kad vozilo unutarnjih poslova i vojne policije upotrebom plavih svjetala osigurava prolaz jednom vozilu ili koloni vozila koja se kreću iza njega, vozači su dužni obratiti pažnju i na vozila kojima se osigurava prolaz, propustiti ih i, prema potrebi, zaustaviti svoja vozila dok ta vozila ne prođu.
(4) Glede međusobnog prava prednosti prolaska vozila iz stavka 1. i 3. ovoga članka važe odredbe ovoga Zakona o propuštanju vozila i prednosti prolaska.

Članak 150.
Iznimno od odredbi članka 149. ovoga Zakona, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila policije, vojne policije i carine bez obzira imaju li ugrađene posebne uređaje za utvrđivanje prekršaja i davanje zvučnih i svjetlosnih signala u obavljanju službenih zadaća, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), prelaženja iz trake u traku (članak 75. stavak 1.), o poštivanju prometnih znakova (članak 12. stavak 4.) i o zaustavljanju i parkiranju (članak 79., 80., 82. i 83.) te zabrani upotrebe mobitela (članak 196. stavak 3.).

Članak 151.
(1) Osobni automobili kojima se koriste suci i državni odvjetnici za obavljanje očevida povodom kaznenih djela, službena vozila ovlaštenih službenika središnjeg tijela državne uprave nadležne za zaštitu i spašavanje, službena vozila inspektora cestovnog prometa, vozila Kriznog stožera ministarstva nadležnog za zdravstvo, vozila Gorske službe spašavanja, vozila mobilne jedinice veterinarske inspekcije te vozila ministarstva nadležnog za poslove pravosuđa kojima se prevoze uhićene ili osuđene osobe i vozila hitne medicinske intervencije u razminiranju, kad posebnim uređajima daju svjetlosne i zvučne znakove, imaju prednost prolaska u odnosu na sva druga vozila osim vozila pod pratnjom i vozila iz članka 149. stavka 1. i 3. ovoga Zakona i na njih se, uz uvjet iz članka 149. stavka 2. ovoga Zakona, ne primjenjuju odredbe ovoga Zakona o zaustavljanju i parkiranju (članak 79. stavak 1., članak 80. stavak 1. i 3., članak 82. stavak 1. točka 5., 9., 10. i 11., članak 83. stavak 1. i članak 12. stavak 4.).
(2) Osobe koje sudjeluju u prometu na cesti u uvjetima i slučajevima iz članka 150. i 151. dužne su voditi računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu.

Članak 152.
(1) Da bi omogućili prolaz vozilima iz članka 149. i 151. ovoga Zakona, pješaci su se dužni skloniti, a druga vozila propustiti i prema potrebi, zaustaviti se dok ta vozila ne prođu, na način da se vozila u desnoj prometnoj traci pomiču udesno a vozila u lijevoj prometnoj traci ulijevo.
(2) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj pješak ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

Članak 153.
(1) Uređaji za davanje posebnih svjetlosnih i zvučnih znakova smiju se ugrađivati i upotrebljavati samo na vozilima kojima pripadnici policije obavljaju pratnju (članak 148. stavak 1.) te na vozilima s pravom prednosti prolaska iz članka 149. stavka 1. i 3. i članka 151. ovoga Zakona.
(2) Na vozilima policije, osim uređaja iz stavka 1. ovoga članka, mogu se ugraditi i uređaji na kojima se izriču ili ispisuju zapovijedi i obavijesti vozačima koji se kreću ispred ili iza policijskih vozila (obvezno zaustavljanje, stop policija, slijedi me, smanjite brzinu, prometna nesreća, opasnost na cesti i sl.).
(3) Na službenim vozilima ovlaštenih carinskih službenika, inspektora cestovnog prometa i na vozilima mobilne jedinice veterinarske inspekcije mogu se ugraditi uređaji kojima se ispisuju zapovijedi i obavijesti vozačima koji se kreću ispred ili iza tih vozila.
(4) Vozila iz članka 149. ovoga Zakona mogu imati više plavih rotacijskih svjetala ugrađenih na najvišem dijelu vozila i uređaj za davanje znakova u nizu tonova raznih visina, a vozila iz članka 151. ovoga Zakona samo jedno plavo rotacijsko svjetlo i uređaj za davanje znakova u nizu tonova raznih visina.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
(6) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti u vozilu ima ili upotrebljava posebne uređaje suprotno odredbama ovoga članka te će se isti oduzeti.
megane 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:39   #100
Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Zašto broj značke?
Zato jer je to jedna od načina identifikacije policajca.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.